Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

bartias

Zamilovat se do Katniss je tak jednoduché. Proto musí i dospělý divák hlavní hrdince a filmu odpustit opakované nerozhodné vzdychání mezi dvěma skvělými chlapy. Je to koneckonců adaptace knížky určené pro hlavně mladé čtenářky. Stmíváním to ale zase nesmrdí a osudový Harry Potter by si o podobně naléhavé (přestože kvůli přístupnosti dobře skryté) brutalitě mohl nechat zdát. Pokračování ještě lépe rozvádí perfektní koncept post-apokalyptické Ameriky, vražedné reality show z Arény smrti a přitlačuje na politiku. ()

StanislachKo

Lepšie... Podstatne lepšie! Má to pochmúrnejšiu atmosféru, ktorá aspoň svedčí o tom, že sa konečne pozeráme na film pre dospelých (oproti žiariacej čítankovej jednotke). Spomeniem si na pár momentov, ktoré ma prekvapivo nadchli (zväčša ide o audiovizuálnu stránku ako tú príbehovú), Lawrencová síce iba o rok staršia, ale hádam vďaka "dospelejšiemu" svetlu a "dospelejšej" vízií už nevyzerá tak polopubertálne nechutne ako tomu bolo vo všetkom, kde som ju doposiaľ videl. Stále to má ale muchy, čomu sa celkom divím, lebo podklad/námet je famózny, rozpočet tomu zodpovedajúci... Ako spomínal tuto pan Cervenak: Schyľovalo sa k najväčšej morde celej histórie vyhladovelých hier a my z toho nič nevidíme? Prečo? Ako by sa ten film uprostred vo svojom vývoji zastavil, zabalancoval na jednej nohe, a zamyslel sa, či naozaj chce byť filmom pre dospelých... A odpoveď mi k spokojnosti nepadla... ()

okkac

Vida, stačilo najít šikovnějšího režiséra a dá se na to koukat. Nicméně stále mi ten svět přijde jako jeden velký úlet. Ale na poslední dva závěrečné filmy jsem zvědav. ()

URBAN

Nic než zklamání ... a nemuselo být myšlenka pomsty je dejme tomu dobrá aspon ve většině případů a zde taky , ale když takovou myšlenku zasadíte do dva a půl hodiny dlouhého materiálu , není to úplně ono . Nemůžu úplně říct že jsem se mi to nelíbilo nebo že jsem se nudil , ale celý ten špatný dojem ve mě vzbudil špatný střih . Nebýt tohoto smutného aspektu , tak se bavím jako u předchozího dílu a vůbec mi nevadí že tam hrají " děti " ba naopak , ale spíš mi vadí malá agresivita . Jasně je to určeno pro to " menší " publikum , ale i to " menší " publikum už nějákou tu agresivitu viděly . Měl bych to zhrnout do jedné věty ... Hunger games má báječný koncept , ale filmově ztvárněné jsou nedotažené . ( 26.3.14/MAC ) ()

mr.filo

Hrátky s ohněm, prezident vs. holka s (k)lukem. Přesto pro mě paradoxně slabší než první film. Zajímavé, leč smutné. Trojky se bojím. Hlavně její přímé snahy cílení na ještě větší publikum. ()

panMartin

O něco kvalitnější než první díl, celkem slušná podívaná, která sice nepřekvapí, ale ani neurazí. Bohužel se opakuje otravný milostný trojúhelník, který opět nění nijak vyřešený. Jennifer Lawrence byla prostě skvělá a velké plus bych taky dal maskérům, kteří odvedli skvělou práci. Jedinou vadou na kráse tak byl výraz Jennifer Lawrence, která se téměř celou dobu tvářila naprosto nešťasně, to se totiž k ní vůbec nehodí.. Třetí díl snad konečně propukne to na co stejně všichni čekáme. ()

Radiq

Tak tohle byla jenom taková malá obměna jedničky. Nemělo to čím překvapit. Na revoluci se jenom čeká. A tim myslim nejen dějovou revoluci, ale taky tu, která by oživila tenhle film. Teda jedné změny jsem si všiml - oproti prvnímu dílu, kde policejní jednotky vypadaly jak z 80-kového sci-fi seriálu s totalitním režimem, tak tady pro změnu vypadají jak armáda Stigů. Pro teenagery asi jak dělany, ale mě to nějak nedostalo a ani kdybych byl puboš, tak by mě to nedostalo. Jinak viděl jsem verzi s titulkama, kde nějakej kretén přeložil i jména/přezdívky postav, takže je tam třeba i Hurikán, kterej mi evokuje Dalibora Jandu nebo jiné počeštěné jména (Cetkie? Diod? Drátkie? Kašmíra? Zlatoň? Mor? Zrnka? Mlát?). To snad nemysleli vážně. Hrůza. ()

Sabrewulf odpad!

Děkujeme, že jste si nainstalovali HG verze 2.0. Si děláte srandu s tím červeným hodnocením, ne? Jak může mít tohle víc procent než jednička, když je to ÚPLNĚ to samé? Mozek zůstal kde? Jedničku jsem ještě jakžtakž bral, protože to bylo seznámení s novou (nesmyslně fungující) společností a s jejími (bezdůvodnými a smysl postrádajícími) hrami. Byla to sračka a kopírovalo to všechno možné, hlavně Battle Royale, ale pořád to byl aspoň nějaký start. Jenže tohle je taková ta hnusná, odporná, módní vlna, kterou nastartovala ta netalentovaná kráva s brejlounem. Konkrétně natahování sople a ždímání něčeho z ničeho, jen aby bylo co nejvíc dílů a prašule se hrnuly (protože blbečci na to chodí). Hraje si to na změny, přitom se tam nezmění téměř nic a všechno je jak přes kopírák. Pachtění v prázdnu stejně jako poslední díly již zmíněného brejlovce. Plivu na tyhle divergentní tvajlajty - pračky na peníze, které naprosto rezignují na poctivý film (i na ty, kvůli kterým se tyhle prázdné natahovačky točí). ()

Nivenx

Ve všech ohledech dospělejší, temnější a propracovanější jak první díl a dokonce tam není ani takový zmatek. Co je škoda, že přibylo politiky a kecání a ve výsledku hunger games v džungli bylo hodně málo z celé stopáže filmu. 70% ()

A.Beech

Jennifer to znova dokázala. Keď som išiel do kina na jednotku pred vyše rokom a pol, pamätám si, že som sa išiel len pozrieť na nejakú peknú herečku, film ma podla traileru až tak nezaujal. Teraz s odstupom času bola dvojka pre mňa jedným z najočakávanejších filmov roka a išiel som na neho už kvôli mojej suverénne #1 herečke Jennifer. A dvojka mi presne pripomenula, čím ma jednotka dostala. Fantastický pocit po návšteve kina. Film splnil moje očakávania. Keby po dlhých 146 minútach (vlastne mne to dlhé ani neprišlo) premietajú tretiu časť, odbehnem si len pre jednu proteínovú tyčinku a ostávam pozerať ďalej. ()

chelseaman22

Jedno se TOMU upřít nedá - jedná se o první film, jež věrně kopíruje knižní předlohu. Naneštěstí je kniha tak děsivě nudná, rozvleklá jako hermelín z grilu a uplakaná jako Gosling po pokecání svého saka od Tommyho kečupem. Katka celý film řeší, jestli má mít první koitus s Petrem nebo s Hurikánem Katrina. Načež pláče a naříká tak často, že být ve 4DX, tak si večer musíte důkladně smýt těch pár gramů NaCl z trichomů. Film je natočen dobře, ale v konečném resumé je to buřt, jelikož 75% filmu se nudíte nad tím obr kýčem a poslední kvartál pozorujete Katku v poloze brečící a křičící. Rovněž by neuškodilo eliminovat skladatele, jež předvedl výkon na úrovni toho paka, co dělal Babovřesky - jedna melodie postrčená kinetickou energií se opakuje každých deset minut. A pokud jste četli trojku, tak do kina nezajdete ani náhodou. Byla tohle nuda? Bude větší! Celosvětový výdělek k 26. 11. 2013: $304,674,286, což je 2,34 násobek budgetu..........297. nejvýdělečnější snímek historie ()

Mr.Ripley

Francis Lawrence dokázal povznést HG z popela rutiny a z podprůměrné, čtenáře urážející předlohy udělal adrenalinem nabitou jízdu na horské dráze. Well, done! ()

Estrellita

Příběh tom, jak druhý díl filmu sežvýkal ten první jako kráva jetelíček, pak ho vyplivnul, zahrabal do země a postavil mu pomníček. Ačkoli se mi symbolika prvních Hunger Games líbila, až teď, při "chytání ohně", jsem čistě a úplně nadšená. Možná si dokonce přečtu knížku... Jediné mínus je nedotažený konec, chybí ta pecka, která by korunovala díl na samostatný film a ne jen na předzvěst pokračování (ikdyž, co si budeme říkat, Společenstvo Prstenu taky postrádalo pecku na závěr a nijak mu to neubralo)... Ale co. Všechny technické aspekty jsou tady lepší, herci "vyrostli" a co se týče příběhu - konečně začínám mít předstvu o tom, jak to v té diktatuře Kapitolu vlastně funguje. Ale vsadím se, že je tomu konec - to nám pravděpodobně ukáží další díly. Těším se! 90% ()

Triple H

Dobre rozvinutý príbeh z jednotky a príjemne exotické prostredie. Nemám pocit, že by Lawrence oproti Rossovi filmu dodal nejakú zvláštnu príchuť, len vizuálny háv je viac ofiltrovaný. Fakt sa mi páči, že niekto robí veľkorozpočtové filmy pre puberťákov, ktoré sú však inteligentné a dokonca aj trefne reflektujú dobu, v ktorej žijeme. Čo viac dodať? Ako diváka ma majú na háčiku, chcem vidieť čo sa bude diať ďalej - čo je príjemny pocit, už dlhšie ma nejaká séria podobne nezaujala. A BTW mi filmy spravili chuť aj na prečítanie predlohy. ;-) P.S.: Tak som sa na internete dočítal, že p. Collinsová ako autorka predlohy verejne prehlasuje, že sa v žiadnom prípade neinšpirovala japonským Battle Royale. Sorry, ale to som bral ako fakt, ktorý nikto nebude spochybňovať a už vôbec nie popierať. Skutočne neexistuje, aby určité špecifické aspekty Battle Royale našli svoju cestu do Hunger Games len náhodou. To neznamená, že knihy sú nezaujímavé, to znamená len, že p. Collinsová je zrejme klamárka. Musím prečítať. ()

SniperG1

Zkrátím to trochu - Dialog, nudný dialog, dialog, pětiminutová akce, nudný dialog, dialog, pětiminutová akce, nudný dialog, konec! Ale je to rozhodně méně tupější než jednička... 50% ()

Doudis19

Změna režie prospěla, a tak tu máme vynalézavou akční vybíjenou a ikdyž nechci být zlým prorokem, asi nejlepší díl série. ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky