Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

Maynard.

První opravdický filmový zážitek, na kterým sem měl vopravdický dioptrický brejle :o). A to by člověk nevěřil, že s tím ty panáčkové sou takový vostřejší :o). Těšil jsem se moc, možná až příliš. Myslel sem, že film předčí jedničku. Bohužel nie. Vidím to tak, že zlstal na stejné úrovní jako jednička. Vize týhle budoucnosti se mi vážně hodně líbí, jen pár vyvolených se má dobře, jinak všichni trpí (něco jako In time). Určitě bych sem tolik necpat ten románek,kdy si hlavní hrdinka (stejně tak jako Bella v upírech) vybírá mezi dvěma chalany. Vím, že je to lákačka pro holky, ale tohle bych zcela vynechal. Parádní záporák je starej Sutherland, kterej to má pěkně pod palcem. Víc bych sem píchnul akce, páč tý tady bylo snad ještě míň než v jedničce. A co se týčenějakých napínavých momentů , tak až na tý šílený vopičáky nic moc :o). Nějak sem nepochopil tu stařenu, kterou ten frajer tahal na zádech. No, na druhou stranu mi tenhle film utekl opět hrozně moc rychle. Trochu mě štve, že se jeho pokračování nevyhne rozdělení na 2 půlky (ale prachy sou prostě dycky na prvním místě, bohužel). Sem na to zvědavej, páč revoluce v týhle depresivní budoucnosti by se mohla líbit. Hlavně to chce nějaký ty roboty a bude dobře :o) ()

Lukoboss

Nafouknutej megabullshit ála Twighlight pokračuje. Film má přes 2 hodiny, přičemž ta první je naprosto zbytečně natahovaná, nezáživná, nudná.. no prostě, když to shrnu tak úplně zbytečná. Tentokrát ani nedojde na tolik akce jako v jedničce, tady se jedná o klasickej můstek mezi prvním a třetím dílem - jo a abych nezapomněl, tak trojka bude mít dvě části samozřejmě, protože moderní trendy se musí dodržovat. Ukázka jakýhosi totalitního režimu není vyloženě špatná, ale že by to ve mně vyvolávalo nějaký zásadní emoce, tak to teda ne. Snímek je jednoznačně mířenej zejména na teenage diváky, kteří to opět sežerou i s navijákem a budou chrochtat blahem, přestože je to plný všelijakých berliček (někdy bych skoro řekl kolečkových křesel), aby to hladce dokráčelo ke konci. ()

Luksa

Jsem hodně rád, že Vražedná pomsta nabídla celkově lepší filmový zážitek než jednička, navzdory tomu jak rychle byl film po finančním úspěchu prvního dílu natočen i navzdory tomu, že druhá kniha není zdaleka tak dobrá jako ta předešlá. Takže další z mnoha příjemných překvapení podzimu 2013. ()

kenkaku

Do pokračování se mi nechtělo a oprávněně. Kouzlo "poznávání" je pryč (slečna Everdeenová už je na výsluní a žere ji každý) a tak zůstala jen ta šaráda na drsný film (opět se nedočkáte jediného zabití "on-line". vše se cudně schová). To ale není to nejhorší. Nejhorší je to co předvádí postavy. Už dlouho jsem nevyděl tak rozpolcenou a nevyváženou postavu. Slečna Everdeenová má prakticky stále výkyvy nálad (buď ječí, nebo brečí, nebo má jiný hysterický záchvat) a zoufale působí, že neví co chce. Typická náctka... navíc jsem se zase nedozvěděl s kým to tedy vlastně chodí? A když brečí brečí kvůli sobě nebo ostatním? Na mě příliš velké drama... V tom všem se prakticky kompletně ztrácí hlavní myšlenka: "kdo je hlavní nepřítel"? Zcela zbytečné pokračování... (vážně nevím proč museli k posunu děje zpět do arény) na pochopení co bude dál stačilo posledních 5 minut. ()

Babous

Lepší než první (seznamovací) díl, akce střídá akci a na konci přijde zvrat. Funguje to i jako lákadlo na pokračování. Velice zdařilá adaptace knihy. ()

Zemi11 odpad!

Miliony investované do mediální masáže zafungovaly u Babiše i u Hunger Games. Na mě neplatí. Grandiózní prázdná blbost. Nezachrání ji ani má milovaně platonická Jennifer. ()

BMAJTZ

Nemůžu si pomoct, ale tohle asi není prostě film pro mě (samozřejmě trilogii dokoukám). Pořád to na mě působí tak nějak jako romantická teen komedie a to přesto, že těch romantických věcí je v druhém díle méně než v prvním. Jinak prakticky platí vše co jsem napsal o filmu prvním. ()

SG-1

"Když člověk pracuje šest dní v týdnu v dolech, i ptáci si začnou myslet, že lesy jim patří." -Gale Hawthorne- ()

Sdoom

Vyspělejší, propracovanější a o něco méně nudné než jednička. Aréna tu netrvá věčnost, na druhou stranu dění předtím by se dalo asi tak o polovinu zkrátit a o nic bychom nepřišli. Jennifer Lawrence a Woody Harrelson svým charismatem i nadále tahají hodnocení značně nahoru. Závěr docela efektní a snad se i docela těším na závěrečný díl. Který ovšem, jak vidím, bude rozdělen na 2 části, protože peněz přece není nikdy dost...takže to těšení se je opravdu s velkou rezervou. (HD, orig.) ()

LuciusWlk

Tak něják nevím,jak se k tomuto filmu a potažmo k celým Hunger Games stavět. Chystám se je přečíst, někdy a pak si snad udělám ucelenější názor, alespoň o příběhu. Filmové zpracování mě občas děsně prudilo, převážně hereckými výkony, které mi opravdu přišly divné a nevývažené, moc umělé. Triková stránka není nejhorší a občas zajímavě nápaditá. Přesto, že jsem nějak na rozpacích, nemůžu říct, že by mě film nudil. Dokonce jsem zvědavý na pokračování, ale to jen díky otevřenému konci. Tak uvidíme. ()

solskjaer

Slabý. Jednička byla ještě docela svižná, ale dvojka jen opakuje ty lepší dějové smyčky z jedničky. Ve výsledku pak jde o tisicekrát recyklovanou vyvražďovačku. Nuuuda. ()

sedm.1

Druhé pokračování Hunger Games je docela velký průšvih. Ono by tomu tedy nemuselo vůbec tak být, kdyby ovšem neexistoval díl první, neboť dvojka je sama o sobě sice poměrně zábavnou podívanou, když se ale zamýšlím nad komentářem k ní, zjišťuji, že bych mohl prakticky jen kompletně zkopírovat do posledního slůvka komentář z jedničky a naprosto by to sedělo i zde. A k čemu je sakra pokračování, které je jen totální kopií předchozího dílu. Úplně stejně je to rozdělené na dvě rozdílné poloviny, první zcela identicky atmosférickou, druhou též bez jakékoliv inovace stejně akční, rozvoj děje a postav téměř nulový, vše se odehrává v těch samých interiérech a exteriérech, s většinou těch samých postav a replik, prostě mi v podstatě vůbec hlava nepobírá důvod existence tohoto pokračování. Ke všemu se tvůrci dvojky navíc ani nepoučili z chyb z jedničky, takže ani zde nedošlo k nějakému výraznějšímu posunu, co se kvality efektní stránky týče a ani zde nezapracovali na nevýrazné choreografii soubojů, a tak ikdyž je ve výsledku Hunger Games: Vražedná pomsta sice skutečně svižnou, zábavnou a atmosférickou podívanou, což jinými slovy znamená, že jde o poměrně kvalitní film, je to paradoxně stejně naprosto k ničemu, protože kdo viděl jedničku, může tento zbytečný díl rovnou přeskočit a čekat na pokračování třetí, kde třeba k nějakému tomu posunu či změně už dojde. ()

herr_carter

Mňam Mňam - po skvělé jedničce tu máme o malinko lepší, promakanější Number 2 ! Jennifer se do této série vážně hodí jak prdel do hajzlové mísy a po shlédnutí traileru Number 3 se těším jak malej herr_carter............moje hodnocení = 8 z 10. ()

h0n24 odpad!

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Ať je snaha o myšlenkový či sociokulturní přesah jakákoli, čtyři díly třídílné knihy jsou příliš, a ani dokreslené, smyšlené scény nekorelující s knihou, film nepozvednou. Kudos za to, že z prvního dílu knihy o docela nudném souboji s hladem a o přežití vyrobili autoři snímek obklopený náročnou politikou, sázka na ni se povedla. Nicnémě filmy měly být jen dva. První s přesahem do druhého, jako úvod do politiky a scénerií a druhý, ve kterém to vše vykulminuje. Doufám, že budoucí remake za desítky let tohle obsáhne. ()

adam9

Právě jsem přišel z kina a jsem až k prasknutí plný pozitivních dojmů! Jestliže jednička ode mě dostala plný počet, tak co mám udělit dvojce, která předčila svého předchůdce o parník ve všech směrech?! Vše je mnohem, mnohem reálnější, a vyspělejší. Divákovi se herci dostanou pod kůži (Josh Hutcherson se zlepšil snad o 200%), atmosféra se dá krájet a prezident Snow může jít na párek. První polovina filmu téměř bez akce, no nuda to není v žádném případě. Do děje a osudu postav se plně vžijete, a když už přijdou na řadu Hry, tak je o zábavu postaráno. Nové postavy zapadly skvěle (čti Johana Mason), soundtrack super...prostě senzace! Jediné čeho momentálně lituji je, že jsem stále ještě nelapil knihy do ruk. To je momentálně úkol kategorie ASAP. ()

Seti

Po prvních Hunger Games, které se mi mimochodem docela zamlouvaly, jsem se obával, že se tvůrci po vzoru Twilightu zaměří na ty špatné dějové linie, tzn. více otravné teen romantiky a citově rozervaného ústředního milostného trojúhelníku. Jaké bylo však moje překvapení, když se pokračování chopilo rozvíjet především ty dějové motivy, které jsem si přál a chtěl je vidět na plátně! Ano, v popředí máme stále "zamilované" politicky nebezpečné vítěze posledních her, ovšem na pozadí druhých Hunger Games se vesele rozrůstají občanské nepokoje a pozvolna kvasí sociální revoluce v nitru dystopické společnosti. Nové hry tak slouží pouze jako nástroj k legitimní eliminaci jejího hlavního symbolu a zabezpečení stávajícího politického uspořádání. Je pravdou, že první polovina, v níž je zachycen právě tento rozvíjející se společenský kvas, je nejsilnější stránkou filmu a celou sérii posouvá do o něco vyspělejší roviny. Když pak ve druhé půli přijdou na řadu samotné hry tak sice Lawrenceovi dochází trochu šťáva, ale není to tak rapidní jako v prvním dílu. Romance je naštěstí tentokrát dávkovaná daleko skromněji a citlivěji, takže neruší hlavní dění na plátně. Samotné finále v aréně pak přináší budoucí příslib velmi zajímavé a ještě temnější podívané. Zajisté mají druhé Hladové hry svoje mouchy, ale Lawrence byl evidentně krok správným směrem a s opatrnou čtyřkou se těším na jeho samozřejmě rozdělené završení. ()

Sajuska1991

Hodně vylepšená, koukatelnější a rozhodně příběhově zajímavější než jednička. V kině jsem byla naprosto nadšená ! ()

Wicky

Tak po skoro týdenním uležení dojmů z druhých Hunger Games jsem přistoupil na to že některýmy schazovaný první díl se mi líbil přeci jen o trochu víc. Oproti jedničce se zvolila dospělejší a temnější režie zvolená Lawrencem, z čehož usuzuji že je to pěkný posun kupředu, ale tam kde mě neskutečně před rokem bavily extravagantní kostýmy a psychická příprava na HRY tak tady se mi ta celková vážnější a temnější atmosféra pouze zamlouvá tím že se od prvního dílu mění celý přístup k celému filmu. Každopádně Bitva v aréně je od jedničky víc posunutá (Různé nápady - Jedovatá mlha atd..) a stejně zábavně-napínavá. Mé hodnocení je výjmečně nerozhodné (ještě dlouho budu muset přemýšlet jestli se mi to OPRAVDU líbilo o trochu měně než první díl -- třeba to spraví druhé zhlédnutí). 70-80% ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky