Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

jadran90

Ženy, naučte se lovit (muže). Pak můžete chodit s druhým chlapem pro dobro společnosti a ještě vám to nařídí prezident. Vymývání mozku ve stylu Stmívání? Kdeže. Nebýt těchto romantických linek, tří podobných hezounů a zbytečných kostýmů paní Banksové, bral bych to dost vážně. Nový režisér Lawrence skvěle klade důraz na diktátorský svět a symboly revoluce, než na Hladové hry v druhé polovině. Tentokrát s dospělými. Celkově mnohem lepší díl, plný emocí, strachu a očekávání. ()

Don82

Naivně jsem si myslel, že když vyměnili režiséra, že by dvojka nemusela být tak špatná a že bych snad mohl Hunger Games znovu přijít na chuť. Jednoduše řečeno: opět zklamání. Měl jsem občas dost silné déjà vu, protože emoce, atmosféra i chování postav je bez ostychu okopírovaná z jedničky. Tady se první hodinu vlastně nic neděje, nějaké to vykecávání a citové výlevy, pubertální mládež si přijde na své. Na druhé straně, občas se ve filmu objevila scéna kde jsem se celkem slušně bavil na účet hlavních postav. Ale tvůrci si za tu můžou sami, protože různé dialogy a směřování děje je tak neskutečně naivní a zábavně "hloupoučké", že jsem si až myslel že to je záměr a že se ve filmu kromě primárního děje skrývá i jakási vyšší vrstva, kdy byly do scénáře propašovány sarkastické narážky na sebe sama. Ale spíš ne. Prostě, co mělo fungovat jako hluboká citová a emoční podívaná to nefungovalo a výsledkem je opět plytké okecání kdejaké malichernosti. Takže, když jsem se po cca hodině a tři čtvrtě konečně těšil na arénu a na jatka, netušil jsem, že přijde jakási zmatená série boje, útěku, zase povídání si (tentokrát na pláži), zase útěku, zase boje (kde není žádná krev)... pak se udál "opravdu" nečekaný "zvrat" a byl konec. Sakra, kde je nějaké epické finále? Když už nic, tak to bylo alespoň v jedničce a dali se na to dělat vtipy. Byl jsem podveden! Už mám dost té neviditelné revoluce která se odehrává "kdesi". Dočkám se pokračování kde bude konečně Katniss střílet šípy do hlav přisluhovačů totalitního světa? Samotný závěr něco naznačuje, ale bojím se, že budu zase zklamán. Ale za tu srandu by to stát mohlo. ()

Heavenko

O poznanie lepšie a stráviteľnejšie ako jednotka, miestami som sa priam bavil. Síce slabšie 4*, ale ak sa bude kvalita takto zvyšovať, máme sa na čo tešiť. 75% ()

playboy_05

Tuhle serii ukladam k ledu, jelikoz to zrejme nejsou filmy pro me...nevidim posun ani zlepseni oproti jednicce, ba naopak...proc se vlastne toci film, ktery je tematicky i dejove naprosto totozny s jednickou?...nebo ono se ve dvojce vazne stalo neco tak noveho a duleziteho?...Jennifer Lawrence pokracuje v nedustojne roli vecne nasrane pubertacky, Harrelson se celym filmem opet prochlasta, Elizabeth Banks opet hraje blbku v cirkusackem kostymu...jo a Hutcherson je opet uknourany buzik, ktery si u me koleduje o absolutni bojkot svych filmu. Ostatni ucastnici ho meli nechat chcipnout hned na zacatku, ne ho celej film vodit za rucicku a hladit po vlasech. Philip Seymour Hoffman naopak standardne vyborny a z tehle sebranky vycniva nejvic. RIP,je ho velka skoda. Na dalsi dily uz se ani netestim. ()

Lavinia

Děti dospěly. Až na hlavní hrdinku, kterou bych s tím řvaním a hysterií nejraději propleskla. Rozhodně slibně se vyvíjející děj, pomalu spějeme k revoluci, jeví se ovšem, že na ní bude mít zásluhu každý kromě maskota Katniss. Vzhledem k dvojdílnému pokračování se začínám obávat, že dosažená úroveň dlouho nevydrží, rozcourá se nám děj do srdcervoucího vzdychání a uklidňování rozhašeného svědomí ... prostě se slibně našlápnutá možná akce totálně po... a mimochodem, ani tentokrát nemám slov a nálady na popis příběhu. ()

Gromit

Ve všech směrech lepší než první díl. Příběhu ani tentokrát nelze odepřít, že je poutavý a originální, co se psychologie postav týče, tak ta je dokonce mnohem propracovanější. Dokazuje to už skutečnost, že první polovina, která klade důraz především na dialogy a vztahy mezi hlavními hrdiny, je o něco působivější než polovina druhá, jenž je postavena zejména na akci. Nutno říci, že nahradit na režisérské stoličce Garyho Rosse Francisem Lawrencem bylo mimořádně šťastné rozhodnutí. Lawrence totiž umí mnohem lépe pracovat s napětím a atmosférou, o tom, že dokáže natočit i záživnější akční scény nemluvě. Také kvalita hereckých výkonů se od předchozího dílu výrazně zvýšila, neboť některé postavy (např. Katniss a Peeta) jsou o poznání dospělejší, otřískanější a mají nějaké to nové trauma navrch. Nezbývá než doufat, že třetí díl (kterého se už teď nemůžu dočkat) bude minimálně stejně povedený! ()

Nikol10

Nechápu srovnávání s Twilight!! Přijde mi to,jakoby to tady někdo napsal a ostatní jen papouškovali. A pokud jste někdy vůbec Twilight viděli,tak srovnání Katniss a Belly je zcela scestné!! Zatímco Twilight si jede v pomalém,romantickém tempu a o nějaké akci v prvních dvou dílech nemůže být ani řeč (maximálně akční je,když si jí dá Edward na záda a utíká s ní lesem) ,tak HG jsou o dívce,která bojuje v aréně,aby si zachránila holý život a také život svého přítele. To že je kniha určená teenagerům,vůbec neznamená,že film nepůsobí vyspěle,nejsem pubertak a filmy mě zaujaly! Dále nechápu,že někdo píše o mizerných hereckých výkonech Jenny je fajn Katniss, E.Banks,S. Tucci a hlavně W.Harrelson hrají skvěle. Přestavitelka Johany,mě taky bavila. Jen Hemsworth,ani Hutcherson mi nesedí.Digitální triky a šaty hlavní hrdinky třešnička na dortu. :) ()

joelly01

Muj treti vikendovy film. Aneb do tretice vseho zleho. Aneb "Past na Klenota". Po uspavacskohadovem prvnim dilu jsem se na druhy vubec divat nechtela, ale podezrivala jsem Klenota ze kvuli Katniss bude chtit zirat i na dil druhy. Uchylila jsem se tedy k triku prevelikemu. Nabidla jsem mu "Black Hawk Down", film, po kterem by za normalnich okolnosti skocil jak slepica po flusu. Ale nyni mi rika "No kdyz zu jsem se dival na ty Hunger Games na prvni dil tak se podivame i na druhy, ne?" Procez vse bylo jasne a ja musela trpet. Druhy dil mi prisel jeste debilnejsi nez prvni. Porad tam nekdo nekde jezdil a trepal, vsichni se chovali jako nejake karikatury a cele mi to moc nedavalo smysl. Dalsi dil zu bude urcite beze me, tohleto byla nepekna ztrata casu. Ani ten Lajem to pro me nezachranil, i kdyz to je svihak. Ti australsti sourozenci se vubec fakt povedli. Ale toto opravdu ne. Toto bylo nestesti. Z donuceni. ()

Kariya

Fakta, že vše stojí jen na propagandě a Jennifer od jedničky stále platí. Je zde však znatelně vidět vyšší rozpočet, což dodává filmu mnohem lepší efekty a bohatší audiovizuální show. O ničem jiném to moc není, alespoň nebudu-li brát teenagery, ti musí plakat dojetím. ()

Maniik88

O čosi lepšie a pútavejšie ako prvý diel. K osvedčeným hercom s jednotky sa pridal skvelý Hoffman (nech mu je zem ľahká). Z detskej survival "drámy" sme sa posunuli smerom k politike, chúťkam na vzburu a mali sme k tomu ešte slušný boj o prežitie v džungli. Škoda opäť akcie, ktorá by mohla byť šťavnatejšia, trochu brutálnejšia a viac sa odohrávať medzi jednotlivými účastníkmi. Záver nás navnadí na ďalšie pokračovanie a som svedavý ako sa to bude vyvýjať ďalej. ()

Alan_Shearer

Jéééžis marjááá, tahle patetická polosračka podobná prvnímu dílu byla fakt kurevsky dlouhá. Zkrátit o 40 minut, vysrat se na velké množství láskyplnejch scén, víc se zaměřit a zlepšit souboje v aréně, vynechat blbosti typu utíkání s bábou na zádech nebo zbavení se poleptaný kůže vodou a možná to bude dobrej film. Nudil jsem se a nebejt dobrejch efektů, tak možná i usnu. Přežití statečné a nesmrtelné pindy aka holčičího Legolase a nudnejch frajírku jsem opravdu "nečekal". Ani nejsem zvědavej, jak povstání proti Capitolské kavárně dopadne, viva la revolucion! Nebo spíš, viva la jděte do prdele? 55% ()

darthhokro

hungary mrdejs- vražedná nuda. Aneb podruhé to samé, ale více multikulturní, aby si na své přišli i gerontofilové.... z bídou slabá jedna, opět za pana Dřeváka a Honey Bunny, jinak tam není nic co by stálo za to hodnotit. ()

Scraffy

O niečo málo lepší ako prvý diel. Je oveľa viac svižnejší, akčnejší a viac záživnejší. Plus má desiatky dobrých nápadov, za čo má moje uznanie. ()

MFloyd

Sice lepší než původní film, ale že by to u mě vyvolalo touhu se dozvědět víc a chtěl si pustit hned další tuhle nálož naivního světa, který se tváří hrozně vykalkulovaně, to fakt ne. Akce aspoň už není nepřehledná, to je jediná plusová věc, jinak dost nudné a scény, které mají strhnout, jednoduše nefungují. ()

Red-horse

Jako čtenář jsem spokojená maximálně. Krásně všechno plynulo, některé scény byly opravdu povedené, například se svatebními šaty, výtahová scéna.. Překvapili mě herci, hlavně role Johanny a Effie (Catkie). Po vizuální stránce opravdu super. Ale stejně se nemůžu zbavit dojmu, že s větším rozpočtem ubyla taková ta detailnost a napínavá atmosféra, která byla v jedničce. 90% ()

borohub

Hunger games, film na který jsem se těšil relativně dlouho(možná jsem se na tento film těšil nejvíce z tohoto roku). Jediné co bych filmu vytknul, že se hrozně táhne a hlavně je tam dost hluchých a zbytečných míst a to poslední, že to prostě film utnout v nejnapínavější chvíli. Ale tak co, za rok uvidíme jak to bude pokračovat. Dávám 5 a jsem spokojen, jen škoda že teď musím rok čekat :( ()

Avarga odpad!

Tento komentář by mohl fungovat taky jako spoiler, takže kdo to ještě neviděl, tak raději ať ani nepokračuje----------------------> Tak si tak jdeme na Hunger Games 2 bez předsudků, byť jednička byla neuvěřitelně lacinná sračka, u které nikdy nedojde k rewatchi, mám teď nutkání dát ale jedničce o tu hvězdu navíc, protože druhý díl je prostě vrchol sraček ve sračkách. Představte si, že sedíte HODINU A 30 MINUT aniž by se tam něco stalo. 90 minut totálních idiotských keců doprovázených neuvěřitelně špatnými výkony herců, grafiků a všeho dalšího. Ano, kamera se konečně uklidnila, ale co je jí to platný, když všechno před ní je od sraček? A konečně po 90 minutové fontáně uplakaných fekálií přijde 2 minutová scéna, kde lidi zdechají opravdu neuvěřitelně trapnou smrtí a jakmile je po dvouminutové akci, čeká vás dalších 10 minut verbálních fekosraček, které se nedají poslouchat. Všichni kolem v kině kroutili očima, aby to trápení už skončilo. A konec? OMFG, zaplatil jsem za celé představení včetně žrádla 300,- a jsem akorát nasraný. To jsem si mohl ty 300 vsadit na FCvylížemsi proti FKvyholímese a byl bych nasranej míň. ()

thepeabody

Nemůžu se rozhodnout mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Ano, máme tu vyspělejší film, který to, co jednička předvedla, dotahuje do výrazně lepšího konce. Nýbrž stejně nemůžu říct, že by ta změna nabrala podstatné velikosti. Zlepšilo se snad vše, krom příběhu samotného, aréna zase zklamala, druhá polovina filmu se vleče jak tasemnice ze závodní jídelny, kdežto konec, krátká scéna, jež zachraňuje celou tu poslední třičtvrtěhodinu filmu, na druhou stranu, sletí jako ožralé hovno ráno po akci. Ano, Vražedná pomsta je lepší film, a jelikož jsem jedničku hodnotil třemi hvězdami, zasloužila by tedy logicky tu jednu hvězdu navíc. Tu ale dostat stejně nemůže. Ne proto, že by to Lawrence nezvládl, protože Constantine je fajn a Já, legenda je skvělý film i přesto, že se tam vlastně nic neděje. To proto, že scénáristé se předlohy drží tak moc, že se bojí popustit otěže svých dospělých hlav a přinést něco záživnějšího. Trochu se bojím, jak dopadne STAR WARS: Episode VII, když se na filmu podílí Arndt. Těžko ale říct, jestli je to on, kdo Hunger Games a Oblivion kazí, nebo drží nad vodou. A co jsem o knihách slyšel, pokud ta třetí není o dost lepší, nevím, co chtějí tvůrci ve dvou dalších filmech krom Jennifer Lawrence a Julianne Moore předvést. ()

Pavoll

Zase taka obkecavačka ako 1, pretože v 1 približne 60min iba kecali a to ma veľmy nezaujímalo až ked vošli do arény tak ma to začalo baviť. Trochu som dúfal že v 2 to už nebude ale bolo. To je podľa mňa jediný mínus ale stále si tento film zaslúži 5*. Trochu ma zaskočilo veľmy ale veľmy otvorené finále. Take finále by mohlo byť v nejakom serialy kde si dalšiu epizodu pozrieme o týždeň a nie vo filme ktorý bude mať pokračovanie o rok. Ale nemyslím si že to nejak kazí dojem filmu iba napína zvedavosť. Myslím si že sa tento film veľlmy vydaril hlavne oproti 1. ()

Zemřel Donald Sutherland

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)