Poslední dny na Marsu

• Velká Británie The Last Days on Mars (více)

Měl to být poslední den jejich mise na Marsu, jenže poté, co se jeden ze členů týmu vydá na neschválenou expedici, to možná bude i poslední den jejich života... (Czexx)

ilemas

O mnoho lepší než několikrát zde zmiňované sci-fi Europa report, ale stále dost velká kravina. Žádný herec mi nepřirostl k srdci, celý film i přes trochu akce nuda, okopirované z mnoha jiných filmů, nic nového. ()

honajz2

Dobře natočené, dobře zahrané, ale utahané a nevypadne z toho nic zajímavého. Jako teda jo zombíky na Marsu a ve vesmírné lodi, to zajímavé je, ale v tom špatném slova smyslu. Nic proti, ale mě tohle přijde už moc přehnaný. Už jsem teda viděl i zombíky na Měsíci a v tom filmu ani nebyli tak stěžejní, ale tam se to kvůli tomu nějak překousl, tady je to sice jakási mimozemská bakterie, co ty lidi prostě na jakési zombie mění. Celé to vypadá jako mix Věci, Splinter a lehce Vetřelcem. A i tak mě to celé tak nějak nebavilo, strašně se to táhlo a postavy mě moc nezaujaly. Kdyby z nich ta bakterie dělala aspoň něco jiného, než zombíky, takhle to vypadá, že pana režiséra nic lepšího nenapadlo a tak použil jednu z nejklasičtějších hororových potvor, aby nemusel vymýšlet nic nového nebo aspoň tak okoukaného. 2* ()

zbyshek

Říkám si, film něco kolem 50%, to asi nebude nic moc. Kouknu na kolonku herců, Liev Schreiber alias Ray Donovan, a tak jsem si řekl, že tomu dám šanci. Jsem rád, že jsem tak učinil. Sci-fi mám rád, a ještě když je v něm obsazený oblíbený herec, tak kredity jdou nahoru. Děj vcelku jasný a přímočarý, žádné oplétačky, prostě rovnou k věci. To se mi líbilo a proto mne to bavilo po celou dobu. Neřešilo se co se to vůbec děje, co je ta zabíjející bakterie, prostě šlo o to si zachránit svůj vlastní zadek, a o tom to je vždy, to je život :). 70%! ()

Havaj8

Nejsem si jistej, jestli jsem už někdy dřív viděl sci-fi horor z Marsu nebo i z kterýkoli jiný planety. Přitom se to samo nabízí, pořád to snad není natolik prozkoumaný, abychom se ničeho nemuseli obávat. Tohle mě příjemně překvapilo, virus jsem neočekával a ty masky byly celkem slušný. Příběh sice nebyl nic extra, charisma jednotlivejch postav jsme si taky nepřiblížili, takže mě nezajímalo, kdo přežije, kdo zemře. Ale svým způsobem to originální bylo. Rozhodně to je něco, co by hororový fanoušek měl vidět. ()

Flaxik

Tenhle film možná neměl srdíčko a postavy v něm neměly právě štěstíčko, ke konci v nich moc člověčiny nezbylo, ale byla to paráda. Nebylo to úplně originální, ale děj odsýpal, kamera byla parádní (nevšiml jsem si, že by byla nějak roztřesená), herci hráli výborně, prostě všechno na svém místě. Hodina a půl utekla jako voda a nemůžu proti filmu říct křivého slova. Kdo má rád hard scifi, bude nanejvýš potěšen. Od Sunshine po dlouhé době velmi povedený extra-terrestrial scifi kus. ()

bourec

Můžu potvrdit,že i mě se to líbilo.Perfektní výkon Schreibera,podařenej příběh,hudba,která podkresluje dusně tíživou,beznadějnou atmošku.Pochvala.60%. ()

C0r0ner

Jelikož jsem na horory posera, tak se při nich cele soustředím na obsah a nepochybně mi unikají logické nesmysly, scenáristické kiksy a podobně. Ale já jsem totiž tak zarvaný do křesla a mělce dýchající, že se ztratím v tom, co se děje na obrazovce. Uteklo to jako nic a nenašel jsem žádnou vadu, takže plná palba bez výčitek. 90% ()

Martrix

Rozlišovat filmy na ty prvoligové a ten zbytek na béčkové v době, kdy se počítačové technologie stávají přístupnější i pro tvůrce s trpasličím rozpočtem, je dost ošidné. Třeba tento film vypadal prvních 15 minut velmi slušně a po celou dobu si udržel solidní look. Jenže k čemu to je dobré, když si zhruba ve třetině filmu uvědomíte, že sledujete jen další zombie kravinu, ale tentokrát posazenou na Mars? Trochu to vypadá, že sci-fi scénáře píší jen vyšinutí asociálové, kteří mají potřebu převést na plátno svou vizi apokalypsy a trochu se tak pomstít světu, který jim nerozumí. Když si vezmete takový Avatar, tak to je fungující, byť profláknutý příběh a la Pocahontas a jediné co ho opravňuje dát mu nálepku sci-fi je, že utlačovaní jsou původní obyvatelé jiné planety. Je to o vztazích, sebepoznání, proměně...ale pořád je to o lidech. Kdyby scénárista Posledních dnů na Marsu použil klidně i útok houbiček na nádobí, jako pozadí pro lidský příběh a Mars použil k vybudování atmosféry(není vzduch, není kam utéct, nebudou tam i útočící útěrky?!), tak mi takový film dá mnohem víc, než sledování zombie, kterým navíc scénáristi dali nesmyslné schopnosti. Na pohled je to vcelku fajn sci-fi, ale pořád to není ono a pořád jsou stovky vynikajících knižních předloh, které čekají na převod na filmová plátna. ()

PROCESOR

Tak, jako jednohubka dobrý. I pár lekaček proběhlo. Námět slušnej, nevím, proč si s tím víc nepohráli. Já bych se spíše soustředil místo bitek mezi zombíky a ostatní členy posádky na tu psychickou stránku věci. Vyjde levněji a já jí mám raději. Když při mluvení do vysílačky zavřená sama ve vozítku pro pohyb na Marsu řekne "Vydrž někdo sem jde".....To má tak ohromný potenciál... No škoda nestalo se. ()

Juto

Film bol zaujímavo vystavaný, len najväčšou prekážkou je réžia, ktorá brzdy tento film. Prekvapivo je tu solídne herecké obsadenie, čo filmu pomáha. Dej je predvídateľný, ale pobavíte sa, ak sa len trochu zaujímate o sci-fi/horory. ,,Votrelec" to nie je a ani sa o to nesnaží, ale je to dobrý film. 6/10 ()

Ketchi

Vesmírní zomboni ve filmu plném pohodových dekompresí. Jako proč ne, hlavně nečekat žádnej zázrak. Druhej Europa Report se nekoná, spíš je to taková ptákovinka. ()

papaJA21 odpad!

Začalo to velmi slibně, kvalitní kamera, propracované exteriéry, ale jen do té krátké doby než herci začali mluvit a jednat tak, jak jim to příšerně debilní scénář vložil do úst. ()

majo0007

Tento film bol blbý primitívny televízny vtip, počnúc dejom a končiac maskami na úrovni ľudovoumeleckej základnej školy. ()

Sabrewulf

Jeden z těch zbytečných filmů, u kterých vůbec nepobírám, o co režisérovi šlo. Proč to dělal a co od toho očekával? Natočím padesátou verzi nepodařené mise na Mars, stopadesátou verzi mimozemské nepřátelské formy života a miliontou verzi vyvražďovačky, nedám tam nic nového (ani formou, ani obsahem) a...?!!! Bude z toho kult, vydělá to hromadu peněz, nebo co jako? Smrdělo to už na papíře a trailer zapáchal ještě víc. Nic jsem nečekal, nic jsem nedostal. Zbytečná vyvražďovačka není zas tak úplně špatná věc. Mnohem horší (a na facku) je zbytečná vyvražďovačka BEZ GORE. ()

KarlosBenda

Bohužel ... Jediné dva "plusy" filmu jsou Liev Schreiber a prostředí. Přece jen, filmů/horrorů z vesmíru nebo z cizích planet zas až tak moc není... Složitost natáčení atd. ... To je ale vše, co by se dalo tak nějak "vyzdvihnout". Příběh - hrozný sh*t. Jak sakra mohou být členové vesmírné expedice takoví idioti ? (Zlatý Alien Covenant). Herecké výkony na úrovni mexické telenovely a efekty ... efekty tedy přijatelné. Suma sumárum zde napíši mojí nejčastější větu ... "jedno zhlédnutí si to zaslouží" ... Ale nečekejte mnoho. 35% ()

Deyw

upocena sracka z pouste(marsu) dementni a tragicky..kde liev v poslednim zaberu v posledni minute ma monolog kterej je na hvezdu..tak spatny a debilni to je.. ()

Khumbac

Jde tam hodně cítit nedostatek peněz. Jasně že Gravitace a Europa Report nedávno nasadili laťku hodně vysoko, proto očekávání na další vesmírné filmy jsou větší a větší. Zvláštní, že jim do skafandru nezabudovali kamery ve stylu FF, ale vlastně to není na škodu, když pomyslíme kolik už toho v tomto směru vzniklo. Jak to teď s odstupem hodnotím tak to cítím spíš na slabé tři hvězdy :-( ()

Mr.Ripley

Zombies on Mars? Hell, NO! Mé drahé oblíbenkyně s aurou démona Olivie Williams bylo pro takovýhle patvar téměř škoda, sic právě její postava uchránila zombíky z jiných končin před odpadem. Technická stránka věci "rejžovi" nejspíš opravdu nic neříká. ()

Festival sci-fi filmů

Festival sci-fi filmů