Da Vinciho démoni

• USA Da Vinci's Demons (více)
USA, (2013–2015), 25 h 49 min (Minutáž: 49–59 min)

Tvůrci:

David S. Goyer

Hudba:

Bear McCreary

Tom Riley, Elliot Cowan, Laura Haddock, Eros Vlahos, Gregg Chillin, Blake Ritson, Lara Pulver, Rosemary Rance, Rowena Diamond, Julian Seager, Allan Corduner (více)

Série(3) / Epizody(28)

Středověká Florencie je domovem mladého Leonarda da Vinciho. Umělce, odvážného vynálezce a svobodomyslného rebela. Jeho osudem je nejen odhalit tajemství prastarých učení, ale i zasáhnout do mocenských intrik, jichž se stane svědkem... (TV Prima)

Uter123

Moderné spracovanie a zlátanina roznych seriálov, ktorá prekvapivo funguje a je pozerateľná. Nechýba sex, krv a intrigy, ani šeredné lacné triky ktorými je Starz tak preslávené.vid Spartacus. Tri hviezdičky zatiaľ kvoli nie veľmi veľkej originalite. Ak sa tam však objaví Enzio ako Assassin, DÁM AJ 100%. ()

alldo.raine

Seriál, který dle mého zatím vůbec nenaplnil svá očekávání... Herci jsou zde příšerní, za zmínku stojí akorát Riario, ale třeba právě Leonardo je dle mého úplně nezajímavý tuctový model z reklamy, kterého vždy něco napadne, když je vožralej a nebo má halucinace a takových na mě v seriálech kouká. Da Vinci si zaslouží rozhodně více. Konec 2.série už raději ani ne. ()

viviak

Ubohejsie zobrazenie L. Da Vinciho som snad este nevidel. Chudak sa musi v hrobe obracat. Nema to hlavu ani patu, herecke obsadenie hroza. Hlavny predstavitel vrcholne nesympaticky. Hlavne vykreslenie samotneho Leonarda je velmi mierne povedane zle a primitivne, naviac namiesto kamery grafika pc hier. Scena s klietkov a vtakmi v pilote-trhal som si vlasy. Jednoducho nie! Kazdy, kto ma nieco o Da Vincim nastudovane a prechovava k nemu rspekt nech sa oblukom vyhne tomuto paskvilu. Radsej tento vykvet nejdem ani hodnotit, kedze som to ani nedopozeral, ale bez mihnutia oka by som to hodil do odpadu. Neskutočne čosi... ()

wOOzIe

noooooooo... Když ta doba je tak úžasná, výprava kostýmy, herecké výkony všechno super. Ale ty přiblblé zvraty a wtf. momenty to úplně kazí. Absolutně nelogické jednání postav občas totálně zkazí dojem a ne jednou a to opomíjím Klišé co díl, že Da Vinci, vždy něco vymyslí(tomu by se dalo věřit) ale autoři neustále stupňují a stupňují, kam jsou ochotni až zajít a obávám se, že ve třetí sérii už snad poletí Da Vinci jako v Interstellaru červí dírou. Některé díly jsou lepší některé horší, ale podle mě obecně platí- 1.série : Zajímavé, nové a originální vyprávění Da Vinciho a nejen jeho příběhu v užasné době s několika skvělými zábavnými momenty. 2.série - směřuje do intrik a spiknutí, ale všechno je tak nedotažené, nepravděpodobné, lelogické, že člověk opravdu ztratí to prvotní nadšení. Sem mezi 3 a 4, zaokrouhlím nahoru, už jen proto, že zbožňuji tuhle dobu. ()

Ewík

09.12.23: Zajímavý počin, spíš na odpočinek než pro povzbuzení intelektu (za což bych byla radši popravdě...ale co už). Na hlavní hrdiny se pěkně kouká (zvlášť když v druhé sérii Riario odhodí kamizolku a ukáže six-pack), příběh pěkně odsýpá a je i nápaditý. Takže příjemné pro podzimní večery. ()

A_san

První série byla fajn. Ale nic nadprůměrného, ale přes to mě zvědavost káže dívat se dál a těšit se na další řadu. Když pominu bad ass Riaria, který je svým zvláštním způsobem sexy (a možná o to lepší je ten seriál :D), tak mi to místy hodně připomíná hru Assassin's creed, jen je Ezio nebo Altair nahrazen Da Vincim. Seriál má spád, Da Vinci je zde ukázaný jako správně trhlý génius (ano, protože géniové prostě nejsou vyrovnaní a normální lidé, vždy něco mají), církev nastíněná jako správná vysávačka prachů a moci ze svého okolí a kulisy a kostýmy jsou také pěkné. Uvidíme, kam dál tento seriál povede. Zdali bude chválen do nebe nebo zatracen do pekelných hlubin. ()

kiros179

1. sezóna Naprosto čistý popcorn, který se tak trochu svezl na na Da Vinciho jméně. Nehledejte tady něco jako vzdáleně připomínající Da Vinciho život (nedej bože reálie), protože někdy máte pocit, že si Tom Riley ještě ušije škrabošku a my se vlastně dozvíme, že byl vzdálený příbuzný Bruce Wayna, protože tento Da Vinci má k Batmanovi blíže než ke skutečnému Da Vincimu. Jinak vizuálně velice solidní, místy až moc přestřelené, kdyby se bývala polovina dílů seškrtala, jenom by to prospělo. Třešnička nakonec (doslova) - klasické "zakončení" první série - kde se o žádné zakončení nejedná a to ani v tom nejmenším (toto mě u dnešních seriálů začíná opravdu dost vadit). Pokud máte ten luxus, prokoukat 8 hodin na takovou blbůstku (nemyšleno zle), měli by jste se v celku i bavit. To, že mi hlavní představitel nějak do role vůbec nepadl, nechávám stranou, díky bohu to vyvážila Laura Haddock :) 65% ()

Loreleis

Za ty penize a lokaci si myslím, že se spousta věcí povedla. Je pravda, že pořád zůstává veliký prostor pro to, co by se dalo vylepšil, ale i tak času stráveneho u tohoto seriálu nelituji. Necekejte historická fakta ani zfilmovanou učebnici dějepisu. Autoři se životem Da Vinciho jen nechali inspirovat a mnoho věcí si žije zcela mimo historické souvislosti. Každopádně se ale na 2. radu těším. Velice mě nadchla hudba a propracování úvodní znělky. ()

Vojtarr

Kromě toho, že v seriálu je spoustu reálných historických fakt, je zde mnoho fiktivních postav a příběhy jsou po dějové stránce také velmi vysoko. Kdybych měl hodnotit efekty ohodnotil bych je jako velmi dobré. ()

stone

Pokud přijmete fakt, že tento seriál je parodie historických událostí a snůška absurdit vám nebude trhat žíly, je celkem zábavný. ()

Jabcan

Vše co vám scházelo v Game of Thrones najdete zde: pořádné boje, napínavou akci, opravdové smrtelné intriky + skvělý scénář a herecké výkony. 100% ()

XXXXXXXX

Aneb kterak Da Vinci získal respekt otce, potom se s otcem rozloučil, našel matku proto aby ji zase ztratil, k tomu se samozřejmě zamiloval do nejhezčí herečky ze seriálu, a do toho trochu té mystiky v podobě toho Dobrého řádu, který zde má samozřejmě zastoupen i svůj antagonistický protějšek atd, atd... Z úcty k prvním dvěma sériím sázím tři hvězdy. Díky bohu, že to s tou třetí sérií, která mi mimochodem připadala solidně nejslabší a nejméně dotažená, konečně zapíchli. Turci, to jako vážně? Docela by mě zaujímalo, co že se třeba dělo dál s takovým hrabětem Riariem nebo Il Magnifiquem... A co teprve takový otec Lukrecie Donati? Naopak Sixtovi jsem jeho zasloužený konec přál, říkal si o to už dlouhou dobu. A teď, když mi zase po čase skončil jeden seriál, už to jen chce vybrat důstojného nástupce. Ale když ono těch zájemců je tolik... ()

ac1976 odpad!

76%?! To si snáď robíte kozy! Renesančný génius vyzerá ako návštevník Modrej ústrice, je na návšteve Nového sveta a tam divoko vyčesaná Končita dokonca pozná jeho meno... Tento televízny chaos ma donútil porušiť zásadu a ohodnotiť to po (nešťastnom) zhliadnutí 2 častí. Na ďalšie nemám odvahu! To je ako z TV súťaže o naj hovädinu! ()

Kimkong

1. série - Celkem zajímavý seriál. Rébusy známé z filmu. Dostatek zvratů. Jen je do očí bijící horší digitální prostředí, naštěstí jej není mnoho. Konec první řady nemohl dopadnout napínavěji. 2. série - Tahle řada mě přišla o trochu nudnější než předešlá. Je zde nové dobrodružství na způsob Indiana Jonese, ale to je tak vše. Rozdělení dějových linek pomohlo seriál natáhnout, ačkoli jednotlivé vedlejší postavy toho moc nezažily. 3. série - Shrnutí. První řada byla jakž takž originální. Druhá přinesla zajímavost v podobě nového světa. Ale řada třetí je holá kravina. Tvůrci očividně vařili z vody a kromě toho, že plno postav zemřelo tak pár otázek zůstalo nezodpovězeno. ()

ostravak30

Zprvu se seriál jevil jako kupříkladu Spartakus. Hodně sexu a málo skutečné historie. To první bylo omezeno, naštěstí ke kvalitě seriálu, to druhé zůstalo. Samotný seriál se s každým dílem stával zajímavější a zajímavější. Děj nejprve vyklusává jako lehce zraněný hřebec, ale pak jakoby se zázračně uzdravil běží doslova tryskem. V každé epizodě se sice nevyhnou tvůrci několika hluchým místům, naštěstí jich ale není mnoho. Herci jsou věrohodní a svým postavám dodávají jako historický efekt, tak naštěstí i trochu dynamičnosti. Na druhé straně, to je jeden z důvodů, proč jsem nedal vyšší hodnocení. Historická věrohodnost pokulhává. Leonardo je doslova za den schopen vytvořit cokoli a kdykoli a vlastně z čehokoli. Postupně to na vás působí dojmem, že z krabičky sirek je schopen udělat plovoucí koráb. Myslím si, že tak daleko jeho historický předobraz skutečně nezašel. Ale co, jde přece o seriál a kdyby se točilo tak, jak to doopravdy bylo, nevím, zda by to někoho zajímalo. Protože historie byla asi o dost nudnější. Tak nakonec ještě chválím vynikající hudbu. Perfektně se hodí k historickému seriálu. Má tajemný starobylý podklad a přesto nepůsobí nudně a nezajímavě. Jsem zvědav na další sérii. ()

Goyerův sci-fi Cliffhanger

Goyerův sci-fi Cliffhanger