Da Vinciho démoni

• USA Da Vinci's Demons (více)
USA, (2013–2015), 25 h 49 min (Minutáž: 49–59 min)

Tvůrci:

David S. Goyer

Hudba:

Bear McCreary

Tom Riley, Elliot Cowan, Laura Haddock, Eros Vlahos, Gregg Chillin, Blake Ritson, Lara Pulver, Rosemary Rance, Rowena Diamond, Julian Seager, Allan Corduner (více)

Série(3) / Epizody(28)

Středověká Florencie je domovem mladého Leonarda da Vinciho. Umělce, odvážného vynálezce a svobodomyslného rebela. Jeho osudem je nejen odhalit tajemství prastarých učení, ale i zasáhnout do mocenských intrik, jichž se stane svědkem... (TV Prima)

Setanta

Perfektní námět, který strašlivým způsobem dojíždí na scénáristickou stupiditu. První série, rozhodně ne dokonalá, ale přinejmenším zajímavá, je nakonec tím nejlepším z celého seriálu. Druhá se ztratí kdesi v hledání Ameriky, třetí zase doplácí na nezvládnutou snahu o epičnost a neúnosnou míru nelogičností. Lorenzova linka je od 2. série zcela zbytečná, neboť na vývoj čehokoliv, co se děje na plátně, nemá ve výsledku nejmenší vliv. Zrovna tak spoustu z toho, co dělá Leonardo, nemá žádný smysl a hrabě Riario, jakkoliv je to zajímavá postava, je natolik nestálý charakter, až se zdá, že si s ním scénáristé dělají, co se jim zrovna hodí. Velice pozitivně ale hodnotím vývoj vztahů mezi jednotlivými postavami, sympatickou brutalitu, která ovládá celou třetí sérii, humor, Vlada Draculu, který je k pomilování creepy, vrážení kudel do zad i celkovou atmosféru. Jen bych si přál, aby Leonardo nikdy neopustil Florencii (dobře, možná Florencii a Řím) a kdyby se místo epičnosti soustředili spíše na politiku, detektivku a hravost. ()

Hlavonozec odpad!

Není jednoduché být nejlepším umělcem, vynálezcem, šermířem a pyrotechnikem, který přeskakuje svou dobu (hlavně teda účesem). Boha jeho jediného, i Mona Lisa z toho ztratila svůj úsměv a Ježíš se nedostavil na poslední večeři... a to jsem slyšel, že tam potom nacpali i Draculu. Chudák napichovač v renesanční florencii myslím napíchl jenom Leonarda. ()

Rian_witcher

První série výprava skvělá, příběhové linky se dobře rozjíždí a Blake Ritson začíná ukazovat, že bude tou nejzajímavější postavou celého seriálu. Druhá série hrozný pokles po scénáristické a hlavně střihové kvalitě. Až ke konci se podivná série věnovaná zřejmě hlavně poctě Indiana Jonesovi trochu ustálí a dá se dokoukat. Třetí série je nejpoutavější jak dějově, tak i příběhem. Budiž ke cti zúčastněným, že ačkoli STARZ již další pokračování neobjednal, dokázala poslední série poctivě ukončit hlavní příběhové linky. A i když by se jistě dalo pokračovat ještě dál, možná že se povedlo skončit v nejlepším. ()

zodiak217

Jediná smola tohto setialu je, že sa dočkal len troch sérii. Užil som si ho od prvej do poslednej epizódy. Dostal som presne čo som čakal od Starz oni idú vždy trochu za hranu, ale tak si to žiada dej. Druhá séria bola trochu slabšia. No oceňujem výber hercov, dynamiku deja, napätie a exteriéry, akčné scény. Pekne to do seba zapadalo a ako píšem užil som si to, preto neváhajte a užite si tiež. Stojí to za to vidieť! ()

srada

pilot příjemně navnadil,tak doufám,že budu moct po pár dílech ještě ten jeden ''šuriken'' přihodit.Tak jsem tam lupnul ten pátej šuriken,spokojenost s první sérií a netrpělivě očekávám příští sérii. ()

frantad odpad!

Pitomě hloupý seriál, při sledování prvního dílu jsem nevěděl, jestli se mám ještě smát nebo už brečet. ()

Spidey.

Některé komentáře jsou vyloženě vtipné :-) Nechápu, jak někdo mohl čekat od STARZ a Goyera nudný historický dokument. Naopak jsem rád, že seriál obsahuje vše, co jsem očekával já (fanoušek Assassin's Creed i Spartacuse)... ()

kloubich

Po pěti dílech zatím spokojenost, vzestupná tendence, paradoxně první díl mi asi přišel nejslabší, doporučuji zkusit víc dílů a počkat, zda příběh zaujme ()

chingy

Po fantastickom pilote som čakal viac. Pár výstižnými slovami by sa to dalo zhrnúť asi takto: Plytký príbeh, niektoré scény naozaj výborné (najmá tie posteľné), zlé herecké obsadnie, veľmi veľa konšpirácií, výborne digitálne zvládnuté. Rozhodnite sa, ja som tomu šancu dal a zodpovedne môžem povedať, že mi to žiadnu veľkú ujmu neuštedrilo ale ani nijak zvláštne môjmu seriálovému egu nepolahodilo. Slabých 70% ()

lopez36

Mám moc rád životopisné serialy, které jsou obohaceni akcí. A to Da Vinci's Demons to puntíku splňuje. Snad další díly budou stejné kvalitní jako ty co zatím byly vysílány. ()

evah1

První díl se mi velice líbil, nebylo tam tolik odporných scén, jako v dalších. Upřímně nevím, jak tento seriál hodnotit, 90% scén mi přijdou úžasné a dala bych 5 * ale 10% je tak strašný, že už se mi nechce dívat na další díly, myslím, že kdyby se několik úplně zbytečných scén vyřadilo, zasloužil by si tento seriál být mezi nejlepšími. ()

shalash

rozhodl jsem se hodnotit seriály s odstupem a vyplatilo se. První tři díly vypadají, že se bude jednat o skvělý renesanční počin, plný historických zápletek jako např. Tudorovci, který přiblíží danou dobu, kde církev ještě pevně třímala moc a to prase papež si mohl do svých komnat vodit děvky i malé chlapečky. Ale pak přijde šok. Díl s Drákulou byl prostě zcela mimo mísu a znechutil mi tuto ságu natolik, že jsem si řekl dost. Nakonec jsem přece jen zkusil ještě jeden díl, aby mě nikdo nemohl nařknout z podjatosti, ale potápěčský oblek prostě nebyl v té době vynalezen a hlavně ne Da Vincim. Takže celkově se jedná o mystičnou telenovelu, ve které hraje hlavní roli Lukrécie, která podrží každému a ve které se postupem času objeví všechny vynálezy lidstva, no nebyl ten Vinci štramák? ()

jarmil8

Na tom seriálu jsou sice nejlepší úvodní titulky, ale když člověk přijme, že je to celé kravina, v hlavní roli je herec s charismatem patníku u silnice, je to nakonec i velkolepá zábava. ()

Shireen

Parádní seriál, který mě zaujal již od prvního dílu. Skvělá zápletka, velice pěkná hudba, výborně vybraní herci, dobrá kamera. To vše se spojilo do jednoho úžasného seriálu, který jsem hltala díl po dílu. U posledního mi dokonce ukápla i slza, tak moc mě to vtáhlo. Pořád ovšem mluvím o 1. sérii. Nemůžu se dočkat další a doufám, že bude stejně dobrá! :) ()

zekon

Zajímávý pohled na Leonarda a jeho dobu. Je to trošku zmatené ale hodně dobře napsaný scénář a kvalitně zpracováno. Dost často mám pocit že už tam chybí jen Ezio Auditore :) a jsem si jist že aurot AC moc dobře zná. Nepochopil jsem rozdělení na s01 a s02 když se jede dál, a mám jako vždy těžké obavy z natahování. Vsuvky typu Dracula by mohli taky vynechat :-) s01 - 90% Tak po druhé řadě kdy to začlo hodně valit do předu, začalo to být ještě zábavnější přidávám :) Ty vtípky okolo, archa úmluvy, kopí osudu, Vespuccia apod. Do toho pěkně zakomponované Leovi vynálezy. Fakt hodně slušný seriál. Ale utnout poslední díl série ve chvíli rozhodujícího výstřelu!!! ZABIT MÁLO!!! s02 - 95% ()

Isuzu

Nadsenie! Prave som si dala maraton prvej serie a vyplatilo sa. Teraz zacinam druhu a je mi uplne jedno aj napriek tomu, ze som studovala historiu a mala by som si trhat vlasy, ze je to historicky nekorektne (ale videla som aj horsie "historicke" zlataniny). Da Vinciho demoni nie su historickym serialom a ani sa tak netvaria a co si budeme nahovarat, suchoparne fakty nikoho nezaujimaju. Takato "alternativna" historia sa mi paci ovela viac:). Uz sa tesim na tretiu seriu, verim, ze nebudem sklamana. ()

Linsang

Historici se chytají za hlavu a já se báječně bavím. Skvělé obsazení, pěkná výprava (až na tu digitální Florencii a další města) a zejména v druhé sérii akční jízda, jak má být. Neřeším historické nepřesnosti a užívám si dobrodružství über geniálního Leonarda a čekám co zase vymyslí a jak se dostane z dalšího průšvihu. Pravda, řešení někdy přehnané, ale vždy zábavné. ()

Goyerův sci-fi Cliffhanger

Goyerův sci-fi Cliffhanger