Star Wars: Síla se probouzí

• Česko Star Wars: Epizoda VII - Síla se probouzí (více)
USA, 2015, 136 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

matolos1

Tak toto je asi druhý naj film tohoto roku po Mad Maxovi. Samozrejme nie je tu tak kvalitný záporák ako Darth Vader ale podstatu Star Wars to jednoducho vystihlo. Nové postavy sú celkovo príjemné každá z nich má svoje čaro. Síce by som poslal hlavné postavy do Školy Šermu ale nebolo to až tak zlé. Píšem tu iba negatívnosti ale pozitív je tu omnoho viac. Vizuálna fantázia, ktorá sa ani slovami nedá opísať. Dej spravili tak, že bude mať fajn pokračovanie a celkovo odlišnosť dobra a zla a hlavne to naše SW nás nikdy nesklame. ( až na jednotku) :D . ()

BadExHuman22

Co na to říct, je to prostě Star Wars. Trochu jsem se bál, jak to dopadne v rukou J.J. Abramse, ale když jsem si vzpomněl na Star Trek, tak mé obavy zmizely. Nakonec jsem se na to těšil, a to hodně. Hlavně po posledním traileru. Předčilo to mé finální očekávání. Super film, super obsazení nových postav, nostalgie při pohledu na staré charaktery a na film jako takový. Star Wars is back and fully loaded. Za mě 100%. ()

Stepa777

Spokojenost ! Ještě dlouho budu mít v hlavě co jsem dnes viděl. Splnilo to moje očekávání. Nový díl to má prostě hodně těžké... předchozí série 6ti epizod měla děj, který se už podle mě nikdy nepřekoná. Takže tady to bylo fakt těžký. V podstatě tam bylo vše co bylo potřeba fanouškovi SW dát. Mě to strašně přišlo, jako návrat ke starým epizodám SW - galaxie opět působí ponurým dojmem, minimálně půlku filmu se střídají jen 2 lokace - křižník prvního řádu a potom nová písečná planeta. Hodně na mě tahle epizoda působí jako uvedení do děje nové trilogie Star Wars - stejně jako to bylo v 4.epizodě, jak nějaký pilotní film, kde toho zatím moc neprozradili a nechávají si to do dalších epizod. Fakt to byl rozjezd něčeho novýho. Vše to dobře navazovalo - začátek uvedení postav a potom to, jak je svedl děj dohromady. Super. Byl tam MileniumFalcon, byl tam HanSolo. Nové postavy, hlavě Daisy Ridley pecka ! Dokonce i Boyega byl v pohodě. Novej "sith" jestli se to tak dá tvrdit mi sice moc nesedl, k témné straně to mělo opravdu daleko, byl hodně slabučkej, ale chápu to - je to teprv nějakej učen na samotným počátku, což byl vidět na jeho schopnostech. Jediný zklamání pro mě trošku je, že v druhé půlce filmu došlo k vykradení 4.Epizody - vše bylo stejné i s finálním zničení hvězdy smrti. Finální souboj taky ukázal, že je to teprve začátek všeho.... Ještě co mi nesedělo, tak hudba, tato epizoda nepřinesla žádný peckovní song, tak jako epozody minulé. Konec filmu byl super - myslím setkání s Lukem.... Prostě výbornej začátek, hodně se těším na další epizody, kde čekám že se dozvím kde se zpět vzala temný strana a kdo je ten nový "lord". ()

spoock

New Hope kopirka jak cip, ale dobre. BB-8 vystoupil ze stinu R2D2. Trochu jsem cekal vic, trailery slibovaly vic, nez jsme dostali. Doufam, ze to pomrkavani na stare kousky casem vysumi, moc to tem filmum nesedi. Kazdopadne tady Tom Hardy vystihuje moje roupolozeni. ()

Marty_cz

Jako star wars srdcař, jsem prakticky čekal pouze zklamání, ale nikdy by mě nenapadlo, že mě dokáže zklamat film, který měl očekávání, že z toho filmu nic nebude. Sice mě potěšilo spoustu věcí a drobností např. scéna z ,,kantýny" z tohoto filmu. Co se týče obsazení, tak z nových postav se mě nelíbila ani jedna. Ovšem některé humorné scénky byli povedené. Za mě přesto propadák. ()

Jedifilm

Dlouho jsem se rozmýšlel co k tomu napsat... přecejen... je to Star Wars. Začal bych tím, že pocit z kina byl neskutečný... Obrovská dávka nostalgie a předčilo to mé očekávání ale nevěděl jsem zda to je super nebo prostě ok. Je super že se J.J. držel více toho stylu původní triologie "najistotu" ikdyž mohl trochu ubrat. Lepší udělat něco takového než pohřbít nové díly něčím nepovedeným. Postavy skvělé, jen bych vytknul Kylo Rena... Zatím to je takový nepovedený a zmatený sith. Možná že v příštích dílech bude silnou osobností díky tomu co se stalo zde... ...uvidíme... Dále si musím postěžovat na idealistické ztvárnění používání síly. Jak snadno Rey začala ovládat veškeré "triky" které Luke trénoval s Yodou dvě epizody a nakonec i s mečem ji to šlo snadno (ano Kylo byl zraněn apod..)-> to bych mohl vypustit. Ale přijde mi přehnané jakou sílu Kylo ovládá, vždyť by ho to dělalo mocnějším než byl sám Yoda... tohle J.J. trochu přepískl. Možná bych ubral vtipů, které jsou dnes "v módě" (podobné těm co bývají v Avengers apod) prostě do SW se mi nehodí. Ale i přes to že filmu možná chyběla taková ta šťáva, tak je to minimálně skvělý start do nové triologie a doufejme že se Johnson o zbylé díly postará dobře a s citem. Každopádně ještě to musím vidět minimálně třikrát abych si udělal nějaký ucelenější závěr a hodnocení... ()

Blackadder

Bylo to zde napsáno v komentářích již x-krát, a já se jen připojuji. Remake Epizody IV není to, co bych od Epizody VII čekal :-(. ()

kolacky

Abych citovala kolegu Sheena - JJ, to, co jsi provedl na tom mostě, ti neodpustím!!! Jinak efektové velicí, hrdinové hrdinští... padouši hnusní až nejhnusnější. Úžasná výprava. Solidní muzika... i když vaderovské téma mi silně chybělo, takové to echt burácení... Dobré, dobré návraty. ()

heczot

Sice jsem neviděl žádný z předchozích filmů film lze dobře pochopit. Skvělé zpracované , hodně akční a to zvíře mě i potěšilo. ()

nattyxh

Schválně jsem si před tímhle nepustila předchozí díly(které jsem viděla před takovou dobou že na ně skoro ani nepamatuju) takže takový ty řeči typu ,,Minulý díly byly lepší,, u mně nehrozí. Vezmu to tak, že jsem jakoby neviděla žádný předchozí díl. Tedy pro člověka, který vidí Star Wars poprvé je to úžasný. V ději jsem se neztrácela, hlavní postavy byly nové, ale některé jsem už znala (zůstaly mi v paměti). Boyega mi tam trošku neseděl, nevím proč (rasista nejsem..) ale zato Ridley se do této postavy vložila natolik, že mi hned na začátku přirostla ke srdci. Driver mě v jednu chvíli převedl na temnou stranu.Jinak ale spokojenost. Bylo tam všechno, od libový akce přes napjetí po celou dobu a až po menší doják na konci (teda alespoň doják pro mě). Zase jsem se chvíli cítila jako malý dítě s úsměvem na tváři, který jako zařezaný sleduje tuhle hvězdnou klasiku. Jediná výhrada je český dabing, který mě ze začátku šval, ale poté jsem se to zkoušela ignorovat (kupodivu to šlo) PS: Kino plný nadšenců v kostýmech přidávalo tu skvělou Star Wars atmosféru. :)) ()

Don Hoblignon odpad!

If it works, use it. If it still works, copy it. Celý film se jen křečovitě snaží dějem kopírovat Novou Naději a moc se mu to nedaří. Děj je na stopáž prázdný a neříká toho moc. Chybí nějaké lepší vysvětlení, co se dělo mezi epizodami. Daisy Ridley je asi jediná pozitivní věc na tomhle filmu, nicméně Rey se naučí používat sílu sama? Kyle Ren ovládá věci, které neovládal nikdo před ním... Nezachrání to ani Han Solo, ani John Williams. Jako věrného fanouška mě to velice zklamalo. Má to blíž ke Captain America než ke Star Wars. Za mě mají SW pořád jen 6 epizod, tohle mohlo být kvalitní pokračování "a long time ago in a galaxy far, far away.." Můj vzkaz tvůrcům: https://youtu.be/_xP3fI7yn5s?t=8m30s ()

SirMaty

Asi po půl roce půstu jsem zavítal do kina na dlouho očekávané kultovní pokračování světa SW. Jak se v životě říká , člověk by měl hrát s kartami které mu život nadělil. Lucasfilm drží v ruce královskou postupku a udělá tohle! Když opominu ,,moderní" filmový trend ,kdy hrdinové v situacích ,kdy jde o život, se zastaví aby udělali rádoby Ftip. To že lidi rozumí pípání robůtků ještě pochopím v návaznosti na předchozí díly ale to že hlavní temný-všichni-se-přede-mnou-třeste-a-schovejte-se-pod-postel ,,sith" lord dostane na prdel od naprosto každého kdo opětuje útoky je až k smíchu/pláči. Začíná mi připadat, že někteří producenti se už ani nesnaží. Prostě jenom používají staré dobré triky. Speciální efekty, krásnou mladou hl. hrdinku, laciné Ftipy a propaganda fašismu. Navlečte na kohokoliv roucho, dejte mu do ruky světelný meč a máte trhák protože SW má ohromnou komunitu. A je úplně jedno jak poserete scénář , nepropracujete postavy nebo naprosto ignorujete sebemenší logiku. Žádné epické proslovy mistra a učedníka, 0% darkside corruption,hudba k politování standartní a ,,duely" raději ani nebudu komentovat. Kdyby jsme sestříhali všechny rozhovory Anakyna a Palpatina tak vznikne lepší film než tohle. /plně stejné zklamání jako na Hobitovi. Už to nemá ten feeling. Zelený plátno a hoši sereme na to. ()

Lurtz37

Až tak mi v žaludku neleží absence inovace a originality, ale přesto je pro mě nový díl mé oblíbené ságy velikým zklamáním. Děj není ničím zajímavý, Daisy Ridley s Johnem Boyegou jsou neskutečně slabí a veškeré duely se světelnými meči jsou k pláči. Navíc na můj vkus je film až moc civilní - od kamery až po humor. Co mi skutečně vadí, že se světelného meče chytnou dva floutci, co ho v životě ani neviděli, a stejně nemají problém se vypořádat s borcem, ze kterého se šel vybrečet do nejodlehlejšího kouta galaxie i samotný Luke Skywalker. Samozřejmě, že je to celé jen pohádka, ale i ta by se měla držet v nějakých mezích, aby člověk z filmu neodcházel rozčarovaný. Pro mě se tady překročila hranice mezi nadhledem nutným pro sci-fi a bohapustou slátaninou nerespektující vůbec nic. Nevidím se, že Luke utekl pryč a (dle podlitin pod zarudlýma očima) propadl alkoholu, když ani nezvládl vycvičit svého synovce, který ho potupil, přestože je očividně naprosto neschopný. Mezi výčet věcí, co v tom snímku nemají, co dělat, jistě patří také harry-potterovsko-páno-prstenoidní promlouvání meče k Rey či zlobro-skřetí Voldemort aka Supreme Leader. Chvílemi jsem si nebyl jistý, jestli mi tam v kině promítač z legrace nepouští nějakou parodii. Je veliká škoda, že se tím vším zastiňuje nadějně rozehraná postava Kylo Rena. Kdyby šlo o náhodný film, posílám tam 3* za slušně odsýpající akci bez většího ducha, takhle jsou to jen 2* za zlomené srdce. Zvláštní je, že většině diváků - včetně fanoušků - se to líbí. Inu, každý má očividně Hvězdné války rád z jiného důvodu. Pro mě je to především veliká stylovka; bohužel sedmička žádný styl nemá. ()

KeepVerve

No, tak za sebe musím říct, že jsem si od toho sliboval víc....celé mi to přišlo jako věc, postavená pouze na úspěchu předchozích dílů...po půl hodině koukání vás napadne jediná věc: "Neviděl jsem tohle já už někde?". Vím, že času na to bylo málo, ale SAKRA, tohle je výsledek? Jedinou příjemnou věcí je Daisy Ridley a souboj se světelnými meči....kde sakra vyhrabali toho herce, který hraje Kylo Rena? A co teprve ten gestapáckej důstojník impéria? Fakt moc nevím, co to mělo být...jistě...koho překvapí, že nejlepší scény jsou s X-Wingy...ale dál? Nic....žádný posun....jako pokud by to nenavazovalo na předchozí díly, hodnotím asi kladněji...ale vzhledem k tomu, že se to táhne na předchozí trilogii jako nudle u nosu, dávám míň...ale furt to jsou Star Wars...jo a .C-3PO s červenou rukou...WTF? Nebo Lukeův světelný meč, který byl zničen? Aha, vlastně nějakým záhadným způsobem nebyl.... ()

Wurths

Je to pokračování Star Wars, říkal jsem si. To se mi přece musí líbit! Ale to jsem si přece říkal i u Hobita. Naštěstí Síla se probouzí je opravdu Star Wars, jak má být. Je to vykrádačka nebo remake? To je fuk, je to Star Wars jak ho miluju a to mi stačí, i když trochu originality by neškodilo. ()

rashaverak

vesmir Star Wars to je vam zvlastni misto, lide se zde potkavaji tak nahodne jako by jim Dougles pujcil svuj pohon na nekonecnou nepravdepodobnost, ale ja zapomnel to vlastne ta Sila je jiste tahne k sobe. Propasti se oteviraji v prihodne chvile. vycvik na tomto miste zadnou roli nehraje, jak na strane Svetla kde zadny neni potreba, tak na strane Temna kde naopak zadny vycvik muze v bilem strilet nenauci a kazdy kdo v ruce drzi laser prvne s nim strili lepe. Ale ja zapomenl to vlastne Sila. Jakokouliv blbost scenarista vytahne z prdele vzdy se to da vysvetlit Silou. Takze netreba aby scenar daval smysl. Nene nezmenili jsme recepturu. I fantasy pohadka by mela obsahovat logiku jinak se jedna pouze o za sebe nesmyslne poskladane, ac casto velmi dobre udelane, scenky. O 100% lepsi nez odpad v podobe epizod I-III ale porad hrozne spatne. ()

segovesus

Je to remake, profesionální a skvěle obsazený, nová generace dostane své hračky, ale už to je jeden z mnoha takových filmů nijak vybočující a nijak urážející. ()

chr0ust

Zatím nespokojen (***), uvidíme, jestli IMAX projekce zlepší pocity. Ty si nechám pro sebe, nechci vám to kazit ;-) edit: Po precteni nekolika recenzi, ruznych teorii a vysvetleni je to mnohem lepsi. Plus naprosta pecka toto sledovat v IMAXu! Prvni projekce mi to dost zkazila a jsem rad, ze jsem ted konecne videl film, tak jak se videt ma. Takze zvedam na 4*, protoze neco malo mi ted dava vetsi smysl (+1/2) a IMAX to vytahl k te ctvrte :-) ()

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý