Flego

Nič len priemer, pre niekoho možno lepší, pre mňa ten horší, ktorý zachraňuje len Whitaker. Bessonovský šialene rýchly strih a príliš jednoduché príbehy ma už unavujú... ()

BMW12

Začátek jak z béčkového filmu, následně se zcela nesmyslně vytvořila zápletka. Jakmile našli Liama Neesona u těla jeho ženy, tak jsem vůbec nepochopil, proč se dal na útěk. Vždyť by policajtům řekl co se stalo a ti by snad neměli problém mu uvěřit. Sám kapitán policajtů říkal, že mu hned od začátku věřil, že to neudělal. Takže zcela nesmyslně začal před policií utíkat. Ale jinakse pak nakonec z toho vyklubala pěkná zápletka, bylo to překvapivé zjištění, kdo za tou vraždou stál. Akce pak byla vynikající, já jsem se bavil velice dobře, tyhle akční filmy mi sedí. Ale musím souhlasit s gegina31, že to s tím autem ve výtahu a následně pád auta ze skály, to opravdu nemohl přežít. No prvnímu filmu jsem dal pět hvězd, druhému dílu čtyři hvězdy a tady to vidím na 3, protože předchozí díl byl přeci jenom lepší. ()

hrona

Do třetice všeho dobrého, a pevně doufám, že je to poslední zářez se jménem Bryana Millse, jelikož už je někdy lepší skončit. Příběh by jakž takž ještě ušel, pravdou je, že podobnost se známým uprchlíkem Harrisonem Fordem je opravdu dost do očí bijící, ale budiž. Ovšem dlouho se mi po filmu tolik netočila hlava, jako u Tak3n, již ve dvojce byla honička poznat o čí ruku a nohu se jedná, ovšem tento film předčil moje představy. 10 vteřinový běh s deseti sekvenčními záběry to se nevidí ani u vedeoklipu šíleného techno dýdžeje. Liam fajn, ale raději už bych ho viděl více s pistolí, než prohlížel jen jeho rukávy a nohavice, Forrest od začátku tajemnej, jak rádio - ve finále sní ve filmu více koblih, než je zdrávo a hlavní záporáci spíše průměrní, hodící se spíše do Štefanových (Seagal) filmů. Konec šlůs, prosím nic nového neriozjíždět Megaton na dlouho dovolenou pročistit makovici a Beson by již měl nastoupit na zasloužený filmařský odpočinek. Tntokráte tři opravdu z milosti, neb mám oba předešlé filmy moc rád. ()

honajz

Naprostá degradace logiky na úkor nesmrtelnosti a drsného výrazu Liama Neesona. Některé věci mi přijdou nedovysvětleny (jak se zachránil herdek z toho výtahu, kde bouchne auto?, a jak Rusové přehlédli, že vyskočil z auta?, kam zmizely z brlohu ruského mafiána ty dvě koupající se slečny, když ve výtahu zrovna jel Liam?), vrah je zřejmý v podstatě hned v úvodu, a jen člověka překvapí, jak se tak jednoduchým trikem nechají napálit drsoň i policajt. Policajtovo jednání stejně nedává smysl - když všechno věděl, proč teda neupřel všechno úsilí správným směrem nebo nenechal Neesona jednat, když to bylo v zájmu věci? A jak píšou ostatní - spousta rodinných keců, řešení rodinných problémů, dialogy o ničem, akce vlastně taková unylá a nijaká. ()

Roman.Ticka

Rozhodně svým přispěním do akčního žánru ostudu neudělal. Liam je natolik spolehlivý a charismatický hrdina, že mu stačí na plátně toliko pobývat a o kvalitě snímku není příliš pochyb. Až na škarohlídy všeho druhu, co vrtají ve všem a šťourají do všeho. Jejich problém. ()

anderson odpad!

Takže Neesonovi zavraždia manželku, že áno. Ide po ňom "buldočí" vyšetrovateľ, že áno. Neeson musí dokázať svoju nevinu, že áno... Tak to ma po..r! A toto vážne nie je deja vu? Ani UTEČENEC? No áno, už tu chýba iba jednoruký vrah, ale zasa je tu čoraz dementnejšia dcéra (aspoň už nepredstiera pubertu). :-) Teda kým dvojka bola odpad!, tak toto je Mega(ton)ODPAD! (19.1.2015) ()

SOLOM.

Jedničku považuji za bombastickou akční řežbu a jeden z mých nejoblíbenějších filmů v daném žánru. Dvojka už byla minimálně o třídu a půl horší (čili průměrná záležitost), no a bohužel se naplnily mé obavy a trojky se zase ujal Olivier Megaton. Nemám tohoto režiséra zrovna v oblibě, ale jsem nakonec rád, že se trojka vydala odlišným směrem, než oba předchozí díly a to i na popud samotného Liama Neesona (ten už nechtěl, aby zas někoho unesli a ON…). Smůlou je, že to odnesla charismatická Famke Janssen. Nicméně já nehodlám tento díl nějak závratně hanit, protože i v tomto případě si myslím, že jde o průměrnou podívanou. Ano, jedničce to nesahá ani po kotníky, ale nějak zásadně jsem se u toho nenudil, několik slušných akčních scén by se tu našlo a Maggie Grace to opět slušelo… ()

AlfaNumerO

Perfektně navazuje na dvojku... svým příšerným střihem, vyčpělým příběhem a nezajímavým pojetím bitek. Co víc si přát od akčního filmu. 49% ()

Othello

Megatonův styl, kombinující mobilní ruční kameru s půlsekundovými střihy mi určitým způsobem imponuje, ale obhájit jej nedokážu. ()

claudel

Rozhodně nejslabší díl, hlavně scénáristicky. Místo to vypadalo na "hrajeme si na Rychle a zběsile". Přese všechny výhrady tuhle sérii mám celkem rád, film ubíhal, Liam a Forrest byli tradičně výborní. Slabší tři hvězdičky. ()

ARI50

A dočkaly jsme se i trojky a zase se nic nemění radost se pak dívat na další akční podívanou, každý díl přidal kapku vylepšenosti jsem jenom rád. ()

JASON_X

Budu teď bezostyšně spoilerovat, tak bacha abych někomu náhodou nezkazil tentononc... kinematografický požitek. Dédy Neeson myslí na svou malou princeznu kudy chodí a kupuje jí třeba k narozkám plyšové medvídky. Ta přitom mezitím tajně otěhotní (kupodivu ne se svým dédym) a na obědě s dédym v nějakém zaplivaném fast foodu kradmo vrhá usměvavé pohledy na okolní dětičky (asi ten nejdementnější moment filmu). Dál dédymu odkráglujou bývalou ženu (konečně nějaký radikální řez touhle přitroublou sérií), ale stejně dost pozdě, protože ta ještě stihne zasvinit začátek filmu melodramatickými rozhovory se svým bývalým mužem. Pak už konečně začne nějaká akce, ale blbé je to furt. Dédy se třeba nechá zadržet dvěma poliši, které by vyřídil levačkou, aby se vzápětí rozhodl krkolomně zdrhnout při převozu na fízlárnu, přičemž zdemoluje asi dvacet aut a způsobí dálniční kolaps. Nebo ta zápletka s projímadlem v kefíru... u Dia jaký scénáristický mimoň může takovou pitomost vymyslet?? (Bingo! Besson & Kamen!) No a potom se dédy pustí do Rusáků, protože Albánce už zpacifikoval, a nakonec ještě vyřídí starýho svojí bývalý. A to je konec. Možná to tak nevypadá, ale trojka je asi nejmíň mozkorvoucí díl z celé (prozatímní) trilogie. Kvůli zhovadilé ruční kameře bych třetí ovšem nedal, ale rád jsem po čase viděl Foresta Whitakera, takže ať nežeru. ()

becki_tu

I'll find you, and we both know what's gonna happen. Liam Neeson si drží stejnou formu už od legendárního prvního dílu. Bohužel závěrečný díl trilogie je kvalitativně na úrovni lepších filmů Stevena Seagala a když k tomu připočtu několik holých nesmyslů (auto ve výtahové šachtě, bouračka ze skály, závěr na runwayi), neskutečně chaotický střih akčních scén a neustálé vršení snad všech možných žánrových klišé, je z toho jedno z prvních větších filmových zklamání tohoto roku. ()

Morholt

Po sotva průměrné Odplatě jsem trojce nedával příliš mnoho šancí, ale ono to docela šlo. Způsobeno je to především faktem, že narozdíl od předešlého dílu Neeson nepropadá tak často do role na nervy lezoucího starostlivého otce a ani snaha dostat se zpátky do manželčiných kalhotek nedostává tolik prostoru, protože Famke celkem záhy krouhnou. A tak je tu v hlavní roli akce a i když nemá ten švih jedničky, třeba i proto, že Neesonova fyzička není to, co bývala, pořád je to solidně odsýpající zábava. Herecký tým je posílen o spolehlivého Foresta Whitakera a o mého oblíbence Andrewa Howarda, který bohužel zůstal až příliš nevyužit. Celkově milé mírné překvapení. 65% ()

Lucasion

Do třetice všeho Taken. V jedničce, která byla dokonalou thrillerovou akční jízdou, začal příběh Bryana Millse (Liam Neeson). Ukradli mu dceru a on je našel a bez milosti popravil. To bylo v Paříži. Ve dvojce, která následovala příběhu, jsme se ocitli v Istanbulu, abychom sledovali pomstu a únos dcery s exmanželkou. Do třetice se tedy nejedná o únos. Ocitáme se v LA, kdy je Bryan křivě nařčen a on sám se stává terčem. Ovšem rychlým, zatraceně mazaným a dokonce i pekelně silným terčem. Tam kde jednička byla dokonalá, tak dvojka ztratila šťávu. Trojka už vůbec nemá pověstný drive akční série. Do téměř dvou hodin se snažil režisér vpravit, emotivní příběh rodiny (především otce a dcery), akci, automobilové honičky, lámání rukou, vyšetřování a nakonec i několik zvratů. A to je právě kámen úrazu. Tím, že se tvůrci snaží do příběhu narvat skoro cokoliv, tak ve výsledku je to neskutečně překombinované. Zvraty ve filmu nefungují, ne tak, aby člověka to stále bavilo. A i když je Neeson stále řízek jak se sluší a patří, tak stejně mu moc sil do finále nezbylo. Tvůrcům pak utíkají věci jako, přítel dcery Kim. Který by možná se měl trošku starat o svojí holku, zvlášť když jde po ní prakticky celá Policie. No co, asi mu je to jedno. Neříkám, že se mi Tak3n nelíbilo. Naopak jsem se docela bavil, ale rozdíl oproti jedničce je tu opravdu markantní. Zúčtování není nic jiného, než vytvořit jakýstakýs konec téhle akční značce. Z poloviny se mu to celkem i povedlo. [Extended] (58 %) ()

ScarPoul

Konzistentnejšie a našlapanejšie ako dvojka, ale stále je to plytká voda. Megaton nie je až tak šikovný ako by sa mohlo zdať. Tam kde by mal ukázať plnohodnotnú akciu a choreografiu si vypomáha strihom do takej miery, že síce dodáva filmu určité tempo, ale ochudobňuje sa o zaujímavý prístup k akčným scenám a kradne príbehu tak potrebné napätie. Takže len variuje a neprináša nič zaujímavé. Čo je pri takejto látke trochu škoda. Neeson rovnako dobrý ako kopec krát pred tým. Túto jeho polohu mám veľmi rád a dobre sa mi na to pozerá. K starým akčným dedom mám aj vďaka Stallonemu pomerne kladný vzťah. Besson prináša lepší scenár ako som u neho zvyknutý. Na jednu stranu mi stále vŕta hlavou prečo robí takéto scenáre ako na bežiacom páse bez skutočne pridanej hodnoty. Všetky mi prídu častokrát na jedno kopytu. Aj tí záporáci sú strašne nevyužitý. Ale na druhú stranu každý krát pracuje s medzinárodným týmom ľudí a to je na Európana pomerne úspech. Takže jednotka sa nekoná, ale tentoraz si to ani nerobí hanbu. Čo považujem za úspech. ()

Lacike odpad!

Hm, takze jak to nejak objektivne zhodnotit? Taken 3 by mohol byt nadpriemerny akcny thriller so zapletkou tentokrat obšlahnutou z Uprchlika. Neesonov chraplak je stale cool a funguje na jednotku. Scenar je podla mna menej imbecilny ako v dvojke. V ramci zanru s akceptovatelnymi kiksami. Zaporaci su uz tradicne vybratí z etnika, ktore amici neznašaju, takze si vychutnaju velkolepu scenu v ktorej Neesov vymlati cely ich barak. Dockame sa aj nejakeho toho sokujuceho zvratu. Vzhladom na kasting urciteho herca si myslim, ze to je lahko odhadnutelne, ale aj tak tento zvrat pôsobi zabavne. Rozpocet bol tentokrat stedrejsi, takze akcia je velkolepejsia. Sklamanim pre mna bola postava Foresta Whitakera. Tesil som sa, ze bude Neesonovi rovnocennym superom a pôjde mu po krku. Ale nakoniec sa z neho stala iba vtipna figurka, ktora nemala po cely cas najmensiu sancu Neesona dolapit a iba vtipne komentovala jeho eskapady. Potialto to vyzera dobre na solidne 3*. Lenze prichadzame k hlavnemu problemu, ktory cely film splachol do zachoda. A tym je Megaton a jeho katastrofalny strih. Vyzera to tak ako keby si Megaton na zaciatku strihania nastavil konstantnu frekvenciu strihu a potom to hodil do pocitaca, ktory mu to automaticky zostrihal. Dialogove sceny tym padom vôbec nefunguju po stanke gradacie a ani nedokazu vyvolat emocie, lebo nie je na nic cas. Konstanta je nastavena bez akehokolvek ladu a skladu. Iba v akcnych scenach tuto frekvenciu strihu podstatne zvysil, takze som v celom filme nevidel ziadnu akcnu scenu. Dokazal som zachytit len par fragmentov. Takze som si neuzil ziadnu akcnu scenu. Co bol svojim spôsobom ten lepsi vysledok. Ovela neznesitelnejsie su dialogove sceny v ktorych mi z toho konstatneho strihania prislo skoro az nevolno a film som si musel parkrat zastavit. Chudaci epileptici sa z tohto filmu uplne zblaznia. Pritom keby sa to normalne zostrihalo, tak by sa na filme nemuselo nic pretacat a vysledok by bol velmi dobry. Fakt nechapem, ze Megaton toci a dojebava jednu skvele rozbehnutu seriu za druhou a hlavne, ze divaci mu to zeru aj s navijakom. Bud uz som prilis stary alebo je sucasna mladez, ktorej sa pacia takto zostrihane filmy divna. Nech uz je to akokolvek, tak pre mna je tento film totalny odpad. ()

Tommassi3

"Kim, omlouvám se.. Ale já to mám taky těžké !!" - "Tak to promiň, Stuarte !! Nedošlo mi, že je to soutěž.." No, pokud máte na mysli soutěž o co nejzhovadilejší variaci, tady se mi nechce zrovna dvakrát mluvit o remaku, Davisova dokonalého Uprchlíka, pak je jistě Olivier Megaton jasný vítěz.. Oproti Stuartu Bairdovi, který je prostě jen obyčejný dělník režie bez špetky nápadu, díky čemuž jeho Šerifové, pominu-li tragického Snipese v hlavní roli, nebyli ničím jiným než ducha(a invence)prostou kopií, totiž Megaton trpí bludem o své vlastní genialitě, a tak vlastně jen prasí slušně napsaný i zahraný příběh, jehož vztahové linie a interakce, nejen ve svém vývoji, mě v rámci celé série dost bavily, ačkoliv tím vlastně tvůrci tu více tu méně popírají dříve viděné.. Jednoduše velkej Luc Besson, byť cituje, opisuje a vykrádá kde co včetně sebe sama, i když nevím, co jiného jste od něj čekali, prostě jede a stále dokáže napsat slušný, ve své bizarnosti i věrohodný příběh i s nějakou myšlenkou a alespoň pár hláškami, a tak mě nakonec ten odklon od předešlými dvěma snímky vyjetých kolejí docela dost chytil a zaujal.. Liam si odehrál svoje, dědek prostě umí, vlastně i Whitaker a tak nakonec Tak3n platí za podařený, především v rámci mých nulových očekávání, snímek Megaidiotovi s jeho nečitelnými akčními scénami navzdory, byť právě ta bourneovská stylizace přepálená až běda, ačkoliv je to dost bolestivé a nepříjemné pokoukání, vyznívá jako hodně velký vklad, rozuměj inovaci provařeného Uprchlíka, což jej činí do jisté míry remakem smysluplným.. Ačkoliv vlastně mělo jít o druhé volné pokračování bijáku docela jiného !! Ale pokud by se mělo uvažovat i o dalším pokračování, tak to teda potěš Pandu !! To už by si Taken říkal spíš o změnu názvu.. Byl by mi totiž už naprosto Stolen !! ()