Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set (Gerard Butler). Kdysi mírumilovné a prosperující impérium se kvůli němu zmítá ve válce, chaosu a strachu. Setově krutovládě si troufá vzdorovat jenom hrstka odvážných povstalců. Překvapivé spojenectví s cílem zastavit Setovo řádění nakonec uzavřou obyčejný zlodějíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný bůh Horus (Nikolaj Coster-Waldau). Jejich dech beroucí dobrodružství a boj proti Setovi a jeho krvežíznivým poskokům je zavede do podsvětí i na nebesa. Smrtelník i bůh musí projít zkouškami odvahy i obětavosti a postavit se monstrům, o kterých smrtelník do té doby pouze slýchával. Jinak nebudou mít nejmenší šanci nakonec zvítězit. (Bontonfilm)

Dixie_Cara

Paráda! Film ničí celou celou egyptskou mytologii kupou moderních klišé, hloupých dialogů či stále více populárnějších laciných triků. Jediný kdo tak nějak naplňoval moji představu podrazů či hamižnosti, kterých je každá mytologie plná byl Butler v roli padoucha Seta. ()

mmajjkii

Už si ani nepamatuji dobrý mytologický film od Hercula, přes Souboj titánů, Hněv titánů či Válku bohů (mám na mysli novější verze), a tento není výjimkou. Není k tomu moc co dodat, jeden propadák vedle druhého. Těsné 3*, IMDb 5/10. ()

Kamil111

Ten rozpočet na něm skutečně není moc vidět, ale jinak jsem se vcelku bavil, protože místo převyprávění egyptské mytologie to je spíše sci-fi fantasy a nehraje si na nic jiného. Nicméně od Proyase bych čekal něco onačejšího. ()

jizvoun

Příběh nic moc, efekty špatný, dialogy příšerný, ale na jedno shlédnutí se to dalo. Hodnocení bych dal mnohem nižší, ale přidal jsem za nádhernou bohyni lásky a tu přítelkyni otroka. ()

johnnymay

Musím uznat, že takovou ptákovinu jsem v životě neviděl. Jestli někdo vyčítal novým Star Wars trošku víc toho zeleného pozadí, tak tohle je ještě horší. Scénář nemá ani hlavu, ani patu. Postavy se chovají úplně nelogicky, jejich cestování všude možně je kouzelné, dialogy předvídatelné,... Ale na druhou stranu je to tak praštěný, až je to super. Takový večerníček pro dospělé. To, že filmaři ale vůbec neznají mytologie bohů už jsem si zvykl z jiných filmů, takže to odkládám. Ale jinak fakt na oddych je to docela dobrý. Přirovnal bych to k prvnímu Thorovi... poušť, barvičky, ignorace mytologie, a pak nějaký ty prsa pro chlapy, a svalovci pro ženský, aby jsme odcházeli z kina nadšení. Za mě nejlepší postava byl Anubis (a to je ještě blbě tvořený s CGI). Butler baví taky, ale u něj to tak beru jako samozřejmost ;-) ()

tomas.malo odpad!

Nedopozerateľné do konca. Po hodine som zaspal a po prespaných 20min filmu som to vypol a hneď aj zmazal. Chcem späť svojich 80min života! ()

Yamatosan

Úžasná, neskutečná kravina, která ale tak odsýpá a je tak narvaná bohy, monstry, efekty, bitkami atd. (které ani za ty dvě hodiny překvapivě nezačnou nudit), že si zaslouží uznalé pokývnutí. Butler rulezzz, ten se pro tenhle typ rolí narodil. Ovšem lidé více znalí egyptské mythologie nechť si odečtou 2-3 ⭐ ()

Lockdown

Průser kolosálních rozměrů. Jinak to snad ani nazvat nejde. Proyas za rozhodně nemalý rozpočet natočil Béčkovou podívanou, která przní egyptskou mytologii jak jen to jde. Nevím kde ani začít popisovat, co všechno je zde špatně. Herecké výkony asi ani nemá cenu komentovat. Osobně nechápu, jak se mohli Butler nebo Coster-Waldau( který si díky příjmu z GoT rozhodně nemusí dělat ostudu v tomdle ) nechat ukecat k účinkování v tomto nefunkčním a chaotickém filmu. Další problém je CGI prostředí kde v mnoha scénách jde až přespříliš vidět zelené plátno. Některé elementy filmu, jako například setkání se Sfingou už mě opravdu nabádaly k tomu vytrhnout si taky oči z důlků a ukončit tak toto utrpení. Co k tomu na závěr dodat. Kravina to je příšerná, ale své diváky si to určitě najde. Za mě zatím propadák roku. 20% ()

littlelight

Řecká mytologie ala WTF. Laciné VFX, dialogy a svým způsobem i děj. I když byly i výjimky - Kobry a Sfinga se mi opravdu líbily. ()

HMTD

Vezměte rozpočet, herce, hudbu a triky na filmoví megahit, no a pak vezměte scénář hodný béčkového filmu vytvořený na základních principech egyptské mytologie, výsledkem za to stát nebude, je to takové podivná splácanina, kterou drží nad vodou hlavně efekty. ()

Chaospunx

Ale jo, proč ne. Akce a vcelku dobrý vizuál... jen ten hlavní homosexuální herec je všechno jen ne egypťan. Ale chápu, že náctileté nanynky potřebují z někoho vlhnout... ()

Nemezzis

Podhodnocený film, na který se parádně kouká... Přesně takhle měli vypadat filmy typu:Válka Bohů,Souboj Titánů atd. Krásná vizualizace propojená s egyptskou mytologií a jejich bohy určitě stojí za shlédnutí a vůbec bych se nezlobil , kdyby takhle natočili hru God of War. ()

werny

Slušná fantasy, dobré efekty...z Egypta toho moc nezbylo...asi dobře, že tak...jinak Butlerovi ty role ze starověki sedí. ()

zekon

Je to podstatně lepší než Souboj titánů 2010 ale na původní to stále nemá. Až příliš okatě tlačené do 3D kdy pak v 2D nastupuje nuda. Ale je to vtipné, zábavné, barevné a dívatelné. 3+ ()

johankazarku

Pozrela som, neľutovala som. Samozrejme mi nedalo nepremýšľať čo mi sakra na tom vadilo a o čo to mohlo byť ešte lepšie. Hm "detská rola" zlodeja Beka a jeho prieteľky, nie toto naozaj nemusím, načo to tam bolo dobré a tie pokusy o vtipné konverzácie uf...efekty plus a Butler v úlohe negatívnej postavy, nie vôbec mi do toho nepasoval. ()

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

26.04.2015

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (více)