Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set (Gerard Butler). Kdysi mírumilovné a prosperující impérium se kvůli němu zmítá ve válce, chaosu a strachu. Setově krutovládě si troufá vzdorovat jenom hrstka odvážných povstalců. Překvapivé spojenectví s cílem zastavit Setovo řádění nakonec uzavřou obyčejný zlodějíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný bůh Horus (Nikolaj Coster-Waldau). Jejich dech beroucí dobrodružství a boj proti Setovi a jeho krvežíznivým poskokům je zavede do podsvětí i na nebesa. Smrtelník i bůh musí projít zkouškami odvahy i obětavosti a postavit se monstrům, o kterých smrtelník do té doby pouze slýchával. Jinak nebudou mít nejmenší šanci nakonec zvítězit. (Bontonfilm)

Kmotr76

Na tohle nadělení jsem se rozhodl vyrazit do kina jednak proto, že toho momentálně v kinech stejně moc nehrají, druhak jsem už dlouho neviděl opravdu špatný film. Dopadlo to zhruba tak, jak jsem čekal. Bohové Egypta jsou někde na pomezí brakové zábavy a krystalického utrpení. Jde o film založený na efektech, které jsou ale hrozně špatné a laciné, až se člověk diví, že něco takového vypustili do kin. Scénář jako by nebyl a film dost často nedává smysl . Kdo by ale čekal opak? ()

ywo666

Tak už aj ja mám túto Rainbow Pride za sebou. Ako na niektoré scény sa dobre pozerá. Film očividne stál veľké peniaze. Jedná sa o dobrodružnú fantasy zo všetkým čo k tomu patrí. Krkolomné scény, pasce na zlodejov chujovské diery v deji a CGI príšery. Hlavný hrdina Gay sa snaží zachrániť svoju ceckatú frajerku, tak pomôže naolejovanému bohovi Jame Lanisterovi. Ten musí poraziť Butlera, ktorý sa nevedel rozhodnúť, či úlohu berie vážne alebo sa z nej vysmieva. Nenudil som sa ale je to chujovina. Škoda peňazí. Nechápem o čo Proyasovi išlo. 3* ()

elanius

(54/2016) / Vypnúť mozgovne a ide sa na to. Ešteže niekeho napadlo nenatočiť ten film vážny. S komickými vsuvkami a vcelku podarenými hercami to nakoniec nie je úplná tragédia. (6/10) ()

venison

„Bohové Egypta“ byla ještě větší slátanina, než jsem čekala :-( Mám ráda starověký Egypt, ale tohle s tím nemělo absolutně co dělat.. Příběh byl naprosto k pláči, akční scény (pokud zrovna teda byly) zoufalství, dialogy děsná bída.. Hvězdička za krásné kostýmy a výpravu.. Kamera měla vždycky ten nejhorší možný úhel, který si tvůrci mohli ze všech možných i nemožných úhlů vybrat.. Kvalita digitálního zpracování triků by se mohla rovnat nízkonákladovým gamesám.. Film bohužel nezachránili ani jediné dva známé hollywoodské xichty Gerard Butler a Geoffrey Rush.. Zejména Rushova postava byla naprosto šílená.. Scénárista je zralej na pár ran telefonním seznamem.. Méně je někdy více a méně tragických pseudomytologických akčáren by se nám hodilo.. ()

noriaki

Kdybych byl politicky korektní, začal bych recenzi sžíravým a odsuzujícím prohlášením, ve kterém bych film označil za rasistický škvár, protože je v něm málo černošských herců a jedna z potvor ve filmu má bílou barvu. Potom bych přihodil sice vyvrácenou, ale stále umanutě opakovanou tezi, že Tutanchamon byl černoch a tudíž je nutno pohlížet na celou civilizaci jako na černošskou. Stejně jako to udělali černí recenzenti ve Spojených státech. Politickou korektnost považuji za zlo a tak napíšu, že je to škvár, protože na filmu není kromě výpravy, slušných herců a samotného prostředí Egypta Předdynastické doby vůbec nic zajímavého. Děj je hloupý, předvídatelný, akce to samé a po napětí a atmosféře není ani stopy. A tohle prosím natočil režisér, který se podepsal pod Vránu a Smrtihlava. ()

venalce

Film udělaný na oko...v tom nejlepším slova smyslu. Víte co? Na tenhle film jsme čekali, až někdo vezme tu okázalou egyptskou mytologii a udělá z ní bombastickou podívanou. A přesně tohle to je. V recenzi na Kinoboxu jsem četla, že takhle nějak měl vypadat remake Souboje Titánů. Plně s tím souhlasím, protože je škoda, že se takovéhodle odvazu nedočkala i řecká mytologie, dává to vzpomínat na časy staré dobré Mumie, kdy byla přemrštěnost ještě zábavná. Nový Souboj Titánů už nebyl. Těžko říct, kde leží ta tenká hranice mezi zábavou a znechucením, ale Bohy Egypta si s chutí pustím znovu, Souboj Titánů nikolivěk. ()

Yoda sama odpad!

Sila. Nečakal som, že v roku 2016 a práve od Proyasa uvidím najotrasnejšie áčkové fantasy za posledných niekoľko rokov. Film, ktorý sa len ťažko dá kategorizovať ako film, pretože sa na neho nedá pozerať ani ho počúvať. ()

hroubek

Fajn dobrodružné GP. Při sledování mě opravdu hodně moc mrzelo, že tenhle film nemělo pod svými křídly nějaké větší studio, jelikož by ho dokázalo mnohem lépe prodat a trochu by zkrotilo až moc digitální vizuál, který film trochu sráží. Alex Proyas odvedl dobrou práci, za kterou se nemusí stydět, jelikož jeho film je zábavný, nenudící, správný způsobem přepálený a hned je vidět, že se to nebere, tak úplně vážně. Proyas si hraje s mytologií, různými detaily, jenž jsou opravdu zajímavé, má fajn nápady a umí pracovat s postavy a s jejich motivacemi. Film je trochu delší, než je třeba a být tak o dvacet minut kratší, tak funguje mnohem lépe. A rozhodně by mu také prospělo, kdyby s každého záběru netrčelo digitální pozadí. Jinak všechno funguje, tak jak by mělo, samozřejmě v rámci možností. Nikolaj Coster-Waldau je fajn a svou postavu si odehraje v pohodě a neměl jsem s ním problém. Gerard Butler opět dokazuje, že mu jednoduché postavy jdou. Jasně jeho Set má nějakou motivaci, ale ve výsledku je to jen ukřivděná postava, která chce více moci. Brenton Thwaites není špatný a Nikolajem tvoří dobrou dvoji. Elodie Yung(Elektra z druhé řady seriálového Daredevila) je sexy a nehraje špatně. Totéž platí i pro méně zkušenou Courtney Eaton. Rufus Sewell je dobrý, Geoffrey Rush si svojí postavu užil a jediný, kdo mě fakt nesedl je Chadwick Boseman. Vizuálně film vypadá dobře. Má ty správné kamerové oblety, egyptské památky, spoustu krásných záběru a celkem slušnou akci. Jediný co mě fakt vadilo, že jsou všude cítit digitální triky, i na místech kde to není tolik potřeba. A trochu se to podepisuje na přeplácaném finále, které se snaží působit hodně epickým dojmem. Bohové Egypta je fajn dobrodružný výplach s egyptskou mytologií. který pokud se chcete bavit, tak rozhodně neurazí. Nic vážného nečekejte a budete spokojený, v rámci možností. ()

sskrblik

Už dlouho jsem neviděl film z egyptské mytologie, naposledy Exodus. Ačkoliv jsem věděl, že to bude hovadina už podle poutače, traileru chcete-li. No a svět div se je to přesně ta samá slátanina jakou uvidíte v dvouminutové ukázce. Motá se zde všechno do kupy. Téma lásky co vítězí nad zlem a nenávistí, červi jak z Duny od Franka Herberta, chytrý zloděj, který na první dobrou zvládne vše bez bázně a hany, no a v neposlední řadě jsou tu tupí bohové. Ještě horší než děj je ovšem vizuální stránka, která mě připomínala tak rok 2000 a nějakou jednoduchou 3D akční hru. Tolik digibordelu by dneska člověk pohledal a tak si říkám jak od tohoto někdo mohl čekat blockbuster? Proboha, ještě, že podobné filmy nesleduju často a nechodím na ně do biografu. Pak bych byl stejně vylízanej jako sir Nikolaj Šuhaj Coster Waldau v tomto snímku. ()

SamVimes

Trikově nedopečená fantasy, kde v každém druhém záběru bije do očí zelené plátno a herci s reálnými kulisami odtržení od naklíčovaného pozadí. Jenže scénář diktuje tolik opulentních trikových akčních scén, že by rozpočet musel vyšplhat do naprosto neúnosných výšin, a i díky vypiplanému designu může divák trochu přimhouřit oko. Jinak jsou Bohové Egypta hlavně průměrným mytologickým dobrodružstvím, které neurazí, ale ani nenadchne. ()

VanTom

Upřímně jsem čekal (doufal v) podstatně zábavnější "guilty pleasure". Což o to, scénáristé se utrhli a tohle "egyptské" fantasy zaplnili nečekanými, často vyloženě fantasmagorickými nápady, kde není jednoduché rozhodnout, co bylo ještě originální a co už vyloženě blbé - včetně zápletky samotné. Nicméně ve výsledku šlo bohužel o celkem matný, přebarvený a přeplácaný "digibordel", který od většího průšvihu zachránily zručná režie a hřmící hudba; stejně však všechny akční souboje vyzněly tak nějak strnule, hláškování strojeně a "láskování" unaveně. Ještě více nadhledu a kratší stopáž by prospěly, takhle cílí tahle PG pohádka pro děti i dospělé přesně mezi, kde neosloví nikoho. 5/10 ()

Danny F.

Jako přehlídka digitálních efektů je to pěkné. Celkově je film taky dobrý, ale asi trochu moc přehnaný. Jinak nijak nepřekvapil. 60% ()

bizz_mjc

Možná by to třetí hvězdu zkouslo, protože zkouknout se to dá bez úhony, ale za prakticky nulový scénář, marvelovský styl a podivný casting určitě ne. Báchorka na dobrou, když nevíte, do čeho píchnout a máte doma ňáký to pivko a Souboj titánů vás zklamal. Videli jste Pompeje? Tohle je podobný, ale lepší. ()

Beatle

Pominu-li chybný výklad mytologie, chybný přístup Egypťanů k jejich bohům, megamoc CGI, a kostým Gladiátora Setha...eh...cože mi zbylo? Slabých, velice slabých 50%. Nejvíce mě asi zaujaly ty proměny lidských bohů v pancéřované polozvířata a Ra s jeho famózním nebeským vozem. ()

Sany33

Bohovia Egypta majú okrem vynikajúcej úvodnej piesne, ktorú naspievala slovenské popová speváčka Celeste Buckingham, len veľmi málo čo ponúknuť. Herecké obsadenie je nabúchané úžasnými menami za všetko treba spomenúť Butlera či Costera-Waldau, ktorému lístok do Hollywoodskeho neba zaistila populárne séria Hier o Tróny. Veľmi veľa špeciálnych efektov a množstvo zlatých odleskov. Nie som si ani celkom istý či bolo všetko mytologicky správne a či boli dodržaný historické pramene. Set a Hor sú najikonickejčí súperi celých dejín sveta a napriek tomu ma ich príbeh nebavil a nevedel vtiahnuť do deja. Raz sa riešila sláva, potom vydlabnuté oko, potom láska, pomsta, sláva, smrť a zo všetkých týchto vecí som mal v hlave taký guláš že som nevedel či si mám o filme myslieť. Film je vo svojej podstate pozerateľný ale nebavil ma a druhé pozretie sa nechám na neskôr až na neurčito. 55% ()

blackJag

Přešlechtěná ptákovina s genericky vyhlížející trikovou složkou - ta je všeobjímající, syntetická a často únavná. 50% ()

Killda odpad!

Vytřít si prdel tisícovkou je asi frajeřina, ale co teprve 140 miliony doláčů? Všechny, kdo se na tomto výkalu podíleli, by měli okamžitě vykastrovat, aby se náhadou jejich geny nerozšířily! Producenty a scénáristy zvláště! ()

ghatos

Digitální pornografie v marveláckém stylu sázející na frenetickou akci. Naneštěstí je to na úkor romantické, dobrodružné atmosféry. Ona celá ta výprava je hoooodně neegyptská. Mytologie slouží jako stafáž pro exhibující bělochy. Různých technických fetišů je tam enormní, nevkusné množství. Jako extrapostmoderní pohádka to pobaví, ne že ne. Jen si povzdechnete, že jste od Souboje Titánů z roku 1981 neviděli nic lepšího. 58%. ()

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

26.04.2015

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (více)