Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set (Gerard Butler). Kdysi mírumilovné a prosperující impérium se kvůli němu zmítá ve válce, chaosu a strachu. Setově krutovládě si troufá vzdorovat jenom hrstka odvážných povstalců. Překvapivé spojenectví s cílem zastavit Setovo řádění nakonec uzavřou obyčejný zlodějíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný bůh Horus (Nikolaj Coster-Waldau). Jejich dech beroucí dobrodružství a boj proti Setovi a jeho krvežíznivým poskokům je zavede do podsvětí i na nebesa. Smrtelník i bůh musí projít zkouškami odvahy i obětavosti a postavit se monstrům, o kterých smrtelník do té doby pouze slýchával. Jinak nebudou mít nejmenší šanci nakonec zvítězit. (Bontonfilm)

kubixix

Je to dobrá pohádka, která nikterak neuráží. Jednoduchý výpravný příběh, ve kterém si vizuálně tvůrci pěkně zavařili. Objevují se zde parádně známé postavy z podobných žánrů (Hra o Trůny, 300), které dodávají filmu tu správnou atmosféru. Nečekejte nic světoborného. Tokových filmů již bylo, ale zdá se, že jejich natáčení jen tak neomrzí. Pro zaryté milovníky Fantasy to však vskutku může epický zážitek být. ()

Meniha

Tři hvězdičky hlavně za výpravu. Děj nic moc, strašně mi vadili představitelé Hora a Setha, nějak jsem jim ty jejich charaktery ani na vteřinu neuvěřila. Bylo to jako sledovat ten film z vlaku...bežel kolem mě, docela pěkně se na to kukalo, ale vůbec nevtáhne do děje, nijak se vám nechce ani sympatizovat s hrdiny... Je to takové nemastné neslané, chvílemi jsem se přistihla, že ani moc nechápu motivaci postav... No prostě fakt nic moc, škoda peněz.... ()

bigmatko

neviem co viedlo Butlera k ucasti na tomto filme ale možno je to pre neho len vyplnenie volneho casu lebo presne tak na mna film posobi. ak nemate co robit alebo ak chcete nachvilu zabavit deti tak mozete ist na Bohovia Egypta. je to taka nic nehovoriaca rozpravka z jednoduchym pribehom a dobrymi efektami ale na úrovni kresleného seriálu. čiže od filmu nečakaje nič výnimočné. Tématika starovekych bohov je asi už vyčerpaná a nemá čo ponúknuť. lepšie by bolo keby z toho spravili Animák nejaký. nie je to úplna strata času ale rozhodne by som to zaradil medzi najslabšie Fantazy filmy. ()

JackKadlo

Nenáročná a vizuálně nádherná popcornovka, u které jsem se dvě hodiny královsky bavil. Jasně, místama to bylo hodně šílený, ale celkově bych to označil za super jízdu, se skvělým castingem (Geoffrey Rush mě fakt potěšil) a pár dobráma nápadama. Nechte mozek doma, kašlete na všechno a jen se bavte. Já to jednou budu chtít vidět znovu. ()

AmunRa

Na film jsem šel s nízkým očekáváním a rozhodně jsem neshlédl nový klenot kinematografie. Na druhé straně to ani není kolosální průšvih jako žánrově blízké dva díly novodobého remaku Souboje Titánů. Znalcům Egypta doporučuji předem otupit mozek kvalitním destilátem, aby si při sledování nervali vlasy hrůzou - pochopitelně zbyla jen jména bohů a torzo jejich rodinných vztahů. Herecké výkony dvojice hlavních hrdinů nejsou sice nijak osňující, ale autoři využili nesourodého páru k množství vtípků a hlášek, které film vytahují do pěkného průměru. Kupodivu dvojici táhne spíš méně známý Brenton Thwaites než unaveně působící Nikolaj Coster-Waldau (aka Jaime Lannister ze Hry o trůny). Pánové jistě ocení skromné oblečení exotické krásky Elodie Young, fanoušci trikových záběrů si také příjdou na své, byť spíš kvantitou než kvalitou - škoda odfláknutého souboje s obřími hady. Celkově bez újmy na psychice shlédnutelná pohádka, která neurazí, ale za měsíc na ni zapomenete. ()

teseth

Sice je to popcornovka ale podle mě velmi zdařilá. Není to vždy 100% ale pro mě je to mnohem větší zábava a pokoukání než avangers. Je to místy unylé a jednoduché ale takové báje prostě jsou. Dobro zvítězí a všichni jsou šťastní. Jediné co mi tak trochu nesedělo bylo obsazení HORUSE. Tam by se možná hodil někdo jiný. Jinak Seth a Rae byli skvělí!!! ()

ladycat

Hezký pohádkový příběh, jako oddechovka parádní. Za mě pět hvězd už jen proto, že v záplavě dnešních dramat vám trošku vyčistí hlavu :-) ()

Dumaru

Film Bohovia Egypta opisuje, ako smrteľník Bek pomáha bohovi Horusovi zvrhnúť z trónu Seta a zachrániť tak nielen svet ale aj svoju milú. Obaja sa vydajú na spoločné dobrodružstvo a bojujú s rôznymi nástrahami, toľko dej v skratke. Tento fantasy film a je nabitý akčnými scénami s prepracovanými efektami, preto odporúčam pozrieť v 3D. Dve hodiny sledovania prešli pomerne rýchlo a dej plný filmových efektov nenudil, práve naopak, moje hodnotenie 8/10,,, ()

Marlo

Roztomilá fantasy pohádka, s pěknými vizuálními nápady ( rozmanité prostředí, potvory ) a dobrým obsazením. Děj odsýpá , furt se něco děje a vše dění se přesouvá z jedné rozmanité destinace do druhé a k tomu burácí pěkný soundtrack. Díky tomu se nestihnete nudit a občas i když scénář je skrz na skrz průměrný mě dokázal pobavit i nějaký ten vtip. Čím bych chtěl upozornit náročné diváky. Zde nelze hledat logiku ani nijak překombinovaný, chytrý a vyvíjející se děj. Zde bylo vše kalkulováno hlavně pro zábavu. Takže ten kdo radši dá přednost návštěvje nějakého IQ Landu před matějskou poutí tak ať raději neuvažuje nad shlédnutím této fantasy. Za mne 70% ()

athena07

Jedna hvězdička za to, že se dobře kouká na Gerarda a Nikolaje, druhá hvězdička za efekty. Za nic jiného ten film nestojí, příběh je předvídatelný, stejně jako konec, dvojice lidských hrdinů je strašně nesympatická a neherecká. ()

koldin odpad!

Tak tohle byl snad nejhorší film, co jsem kdy viděl. Šel jsem na tom bez jakýkoliv očekávání, neviděl jsem trailer, ani nečetl recenze a hodnocení. Nesmyslný děj, nesmyslná zápletka, nesmyslné dialogy, nesmyslný závěr, nesmyslné (digitální) kostýmy, laciné efekty, hrozný střih příšerný scénář. Jediné, co se mi líbilo byl SPOILER Butler ležící v kaluže zlaté krve a vtáhnutí mezi démony. Jinak jsem byl naprosto nezúčastněný, vůbec mě nezajímalo, jak to skončí a v průběhu jsem si tak akorát dokolečka řikal, jestli to je parodie, nebo to je míněné vážně. Navíc ta hlavní melodie byla skoro jak přes kopírák s tou z Mumie. Jestli někdo zvažujete, že na to půjdete, tak doporučuju zvážení jiného způsobu utracení peněz :D ()

STREITER

Super super a ešte raz super. Perfektné efekty + ak pozeráte 3-D tak ešte lepšie. Vtipné + trochu romantika + historické dobrá znamená jednoznačne skvelá kombinácia. Spokojen :) ()

breebee

Tohle je zářný příklad toho, kdy skvělý (v podstatě bezchybný) vizuál zastíní dějovou linii. Protože ta byla nic moc. Přišlo mi to jako takový lepší Percy Jackson. Ale to není nutně špatně. Protože za pohled to opravdu stálo a už to samo o sobě dokázalo mou pozornost udržet poměrně dlouho. Ke konci už mi to však přišlo už celkem zdlouhavé a těšila jsem se na titulky. ()

knoxwile100

Za evidentně hodně peněz málo muziky. Efekty a zpracování OK, ale ten scénář mohl být alespoň o chlup z podpaží originálnější. Nikolaj Coster-Waldau mi byl sypatický asi jako kamionem na naší dé jedničce přejetý, předčasně narozený, incestem vyprodukovaný, rodinou zavrhlý, plyny z výfuků nafouklý, nepřirozeně zbarvený, bohy egypta zapomenutý mlok. Taky nemám rád, když hlavní postavy v jakémkoliv filmu ožívají. Scéna s kobrama ale good, abych jen nekritizoval. Slaboučké 3 hvězdičky. ()

Nathaniel8

Těšil jsem se. Mělo to být příjemné překvapení, ale nebylo. Skoro bych se nebál říct, že s takovým rozpočtem je ostuda takový film natočit. Co ale bylo nejsmutnější? Že ten film byl tak prolezlý efekty, že jsem měl pocit, že se dívám na videohru. A to mizernou. ()

Jardys88

Víckrát bych se na to opravdu podívat nechtěl, protože ještě teď mám pocit jako Horus v první části filmu. Doufám, že se mi zrak brzy vrátí. Trošku mi to připomínalo vynálezy Tonyho Starka v období něčeho, co by se snad mohlo nazývat Las Vegas plné bělochů a okázalosti. Dobré sci-fi, ale osobně si myslím, že když už tam chci cpát 95% zeleného plátka tak to udělám dobře a když to neumímt tak ho tam nacpu 10%....bohužel si zvolili špatně... ()

zemanec86

Bylo vůbec třeba něco takového točit? takovou blbost sem dlouho neviděl........Se smrtí Loenida zemřela i herecká dráha Butlera. ()

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

26.04.2015

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (více)