Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set (Gerard Butler). Kdysi mírumilovné a prosperující impérium se kvůli němu zmítá ve válce, chaosu a strachu. Setově krutovládě si troufá vzdorovat jenom hrstka odvážných povstalců. Překvapivé spojenectví s cílem zastavit Setovo řádění nakonec uzavřou obyčejný zlodějíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný bůh Horus (Nikolaj Coster-Waldau). Jejich dech beroucí dobrodružství a boj proti Setovi a jeho krvežíznivým poskokům je zavede do podsvětí i na nebesa. Smrtelník i bůh musí projít zkouškami odvahy i obětavosti a postavit se monstrům, o kterých smrtelník do té doby pouze slýchával. Jinak nebudou mít nejmenší šanci nakonec zvítězit. (Bontonfilm)

HennessyVSOP

Tak tohle bylo vážně špatný. Triky hrozivý, herci podprůměr (dosáhnout toho u Nicolase je poměrně složitý, protože je decentní herec, ale v tomhle konkrétním případě tomu scénárista vážně nepomohl), děj zhovadilost a bohužel narozdíl od starých fantasy béček to není ani vtipný ani sexistický. ()

Oggy007

Evidentní digitální triky, za které by se nemuseli stydět ani soudruzi v Asylu. Exteriéry točené ve studiu, a to tak, že to pozná i malé dítě, scénář, který stojí za výkal a dementní režisér. Zachraňuje to aspoň trochu akce. Jako kdyby aspoň jedna z věcí výše nebyla, dal bych možná i tři, ale takhle 2* s odřenýma ušima ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Karlosik_4

Scífko,romantická komedie a dramatický akční fantasy, ano tohle vše ten film je a zároveň ne, on si na to totiž jenom hraje. Je zde zakomponováno mnoho žánru, ale snad ani jeden není dotáhnut dokonce, možná až na tu komedii. O co vlastně v tomhle filmu jde? Ve finále to je Romeo a Jůlie, ačkoliv jim bozi nepřejí. Ale srát na bohy, že? Klidně se postavíme světu abychom byli spolu. Celkem levné CGI, viditelný greenscreen, efekty jak od průměrného youtubera a místy tupé dialogy. Pokud máte pár deci pod kůží a chuť se nad něčím zasmát, na něco si zanadávat nebo prostě vegetit u nějakého ´´rádoby akčního¨ filmu, pak vás možná bude bavit, ale je zde více než dost jiných, lepších filmů. Jako fanoušek ´´scifi´´ Egypta bohužel musím dát jen 2 hvězdičky. ()

Radek273

Někdy až naivně vyprávěný příběh, u něhož se nebojíte, že vše dobře dopadne, neboť tvůrci tak nějak vždy zatáhnout za záchranou brzdu, ať je sebepodivnější. Zkrátka děj lítá z jedné mega věci do druhé a divák nemá ani šanci si představit, co bude dál. Ovšem poněkud divným způsobem, nepřirozeně. Trocha předvídavosti a hlavně víc uvěřitelnosti by tedy neuškodily. Bez nich ale se můžete ve filmu třeba přetrhat a výsledek neuděláte, ani kdybyste uplatili samotného Dia! ()

swenyx

Fantasy v podání starověkého Egypta, nevím no, bylo to moc přeplácaný, příběh byl vlastně úplně nudný a kvůli němu jsem nemalou část filmu reálně nedával pozor a ještě se ke všemu snaží být vtipný a vůbec to nefunguje. No budu ještě hodný a dám tomu 2/5. ()

Chanddra

Tak blbý, že jsem zapomněla, že už jsem to jednou viděla i hodnotila. To se mi nestává, asi jsem u toho minule usnula. Což se mi taky nestává. Až někde ke konci mi bylo pár scén povědomých. >>>  Takže dvě hvězdičky nechám za sympatického Hora a Hathor. A že mi celou dobu přišlo vtipný, jak jsou ti bohové přerostlý a hlavní lidský hrdina naprosto neegyptsky vypadající. Bohům jejich vzhled budiž odpuštěn, můžou vypadat jakkoli, když jsou to bohové. ()

Luciaaas2

Tak tohle mi velice sedlo, bál sem se, že film bude velkým zklamáním, ale naopak. Pořád se něco děje, triky jsou výborné, ne dokonalé, 3D nenaštve. Za mě 5, protože tyhle filmy miluju ()

xwerm

Tento film ničím nenadchne ani ničím neurazí. Je to prepadákový tip novodobej kinematografie. Scenár nikde, herci nič moc, efektov na 3D je tam zopár dobrých. 5/10 ()

JimWalker007

Opulentné digitálne rozprávkové hody určené predovšetkým pre veľké plátna kín. Treba vypnúť mozog a dopriať očiam možnosť kochať sa kúzlami a bohmi starovekého Egypta. Výborné obsadenie, dámy si určite nájdu svojho božského favorita, páni tiež nebudú sklamaní...a potešila aj prítomnosť Proyasovho obľúbenca Rufusa Sewella. Dobre namixovaný koktail dobrodružstva, romantiky, akcie a humoru. ()

HororSamael

Viděno v kině, takže pro ty, co to uvidí až na TV, nebudete z toho mít takový zážitek.....Bál jsem se, že to bude Bohové vs. králové, jen trochu jinak, ale nakonec jsem rád, že tomu tak nebylo. Pokud to shrnu, jo, je to koukatelné. ()

Zlajdaa

Příběh sám o sobě není žádný výbuch, ale myslím, že mladší generace by mohl bavit. Kostýmy nádherné. Co mi ale opravdu vadilo, byly rádoby vtipné hlášky a moderní mluva. Ať už jde o jakýkoli žánr, očekávám, že jazyk přizpůsobí době, ve které se to má odehrávat. Repliky takhle vyznívaly naprosto nevěrohodně až stupidně. No, neumím si představit, kdyby tohle udělali třeba v Mumii, to by celý film šel do háje... Ještě jsem si vzpomněla, co se mi kromě kostýmů líbilo... ztvárnění země jako disku unášeným na moři. Tohle u mě zabodovalo :-) ()

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

26.04.2015

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (více)