Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set (Gerard Butler). Kdysi mírumilovné a prosperující impérium se kvůli němu zmítá ve válce, chaosu a strachu. Setově krutovládě si troufá vzdorovat jenom hrstka odvážných povstalců. Překvapivé spojenectví s cílem zastavit Setovo řádění nakonec uzavřou obyčejný zlodějíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný bůh Horus (Nikolaj Coster-Waldau). Jejich dech beroucí dobrodružství a boj proti Setovi a jeho krvežíznivým poskokům je zavede do podsvětí i na nebesa. Smrtelník i bůh musí projít zkouškami odvahy i obětavosti a postavit se monstrům, o kterých smrtelník do té doby pouze slýchával. Jinak nebudou mít nejmenší šanci nakonec zvítězit. (Bontonfilm)

paradoxman

Po pár minutách je jasné, o co půjde, kdo vyhraje a že na konci budou všichni happy. Ale někdy prostě potřebujete koukat na film jen proto, abyste se dozvěděli JAK vše dospěje ke zdárnému konci. Kdy jindy se vám taky podaří vypnout mozek na celých 120 minut? ()

Popinodan

Tady se nedá psát snad ani o sklamání,které Bohové Egypta nabízejí. Neskutačná blbost,s moc špatnými efekty. Nuda a trapnost,o tom to je! Bohužel jen že si tu zahráli skvělí herci jako G.Rush a G.Butler. ()

Tomko87

Myslel som, že Warccraft bude digi bordel ako remeň. To som si myslel pred pozretím tohto skvostu´, O to viac ma to mrzí že pod réžiou je podpísaný Alex Proyas. Boha jeho !! Keby to netočil on, tak čer to vem. Bola tam neustála akcia, na Elodie Young som si skoro vyhonil,. Bavil by som sa trochu viac. Takto s vedomím tvorcu Dark City len krútim hlavou, že či mu nejeblo. ()

rigby

Digitální omalovánky s velmi laciným dobrodružným příběhem, který nezaujme, protože je zcela bez nápadu. Spousta efektů zaujme maximálně tak puberťáky, kteří slintají nad každou novou počítačovou hrou, ale pro odrostlejšího diváka neznamenají nic, jen bezduchou prázdnotu. 2- ()

RomaS

Krásná pohádka na motivy mytologie starověkého Egypta. Fantasy zpracování působilo hravě a zábavně a vůbec mi nevadila přehnanost a ignorování mytologických dějin. Herecké obsazení bylo povedené a okořeněné krásnými ženskými polovičkami. Pár šrámů na lesku to mělo, ale zábavu to zkazit nedokázalo. Ale stejně, když se tak zamyslím, bylo by to na světě mnohem jednodušší, kdyby s námi na Zemi bohové žily a jejich existence byla nezpochybnitelná. ()

andrewXx

Proyasova sláva u mňa žije ešte z čias geniálnej scifi snímky I Robot, ktorá naozaj patrí k tomu najdokonalejšiemu v tomto žánri. Potom prišlo priemerné, ale stále pozerateľné Knowing s Cageom v hlavnej úlohe (mimochodom asi posledný jeho film, ktorý sa dal pozrieť) a sedem rokov sme čakali na Proyasovu fantasy s dobrým hereckým obsadením. Stále odhliadnuc na I Robot, ktorý vo mne rezonuje už 12 rokov odkedy som to videl, očakávania teda neboli nízke. Výsledok ? Naozaj čistý priemer, ktorý náročnejšieho diváka pri troche jeho snahy zostať pozornosťou na obrazovke vie udržať až do konca, no nič veľkolepé sa v tomto prípade nekonalo. Marketingová bublina spľasla po prvej pol hodinke a varilo sa už len z toho čo zostalo. Priemer ktorý neurazí ani nenadchne, 2 krásky Elodie Yung a Courtney Eaton, medzi ktorými by si mal problém vybrať snáď každý a obľúbenec Gerard Butler v badass úlohe, čo mi trošku vadilo, keďže môj obľúbený akčný hrdina nemôže byť zlý. No a hej, aby som nezabudol, mám naozaj rád vizuálne efekty napr. takí prví Transformers alebo nech zostaneme u Proyasa mnou niekoľko krát spomínaný I Robot sú pastvou pre oči do dnes a myslím, že ešte dlho budú. U druhého zmieneného snímku sa jedná o o to väčšiu poklonu, nakoľko je starý už 12 rokov. Efekty sú skvelé pokiaľ sú používané rozumne a berú do úvahy aj fakt, že všetkého veľa škodí. Tu sa na to akosi zabúda a celý film je kruto predigitalizovaný, až sa na to miestami pozerá zle, pričom tie efekty, no aj keď si na nich očividne niekto dal záležať, miestami vyzerajú komicky a mal som pocit, že pozerám animovaný film (fakt možno tak 2-3x ale bolo to tam), čo sa pri veľkofilmoch naozaj nesmie stávať a vizuálne efekty musia patriť k nekompromisnej špičke. Okrem toho dizajn bohov po premene naozaj zlý a nedokázal som sa s tým stotožniť. Kostýmy skvelé, obsadenie fajn aj keď ten Butler no preobsadil by som ho z tej temnej strany, ale aspoň tam bol a neokukaný, predovšetkým seriálový Nikolaj Coster-Waldau vo fajn úlohe ktorá mu sadla. Nie je to zlé, dá sa to pozrieť, no je tam mnoho ale, ktoré film predurčujú iba k priemeru a nedokáže zo seba vyžmýkať nič viac, aj keď sa z toho dá predpokladať zámer tvorcov zaradiť sa k prvým priečkam tohto žánru. Proste Proyasov remake na Súboj titanov, no citeľne slabší. 60% ()

esmoke

Nestojí za to vysvětlovat o čem film je. Hudba hřímá, prostředí se mění, kamera kroutí, akční scény jsou přehledné a nebudete se nudit, jen moc nesmíte chtít něco o co se film nesnaží. 3D je zbytečné a v tmavých scénách nepříjemné. (2D dabing) Rozpočet: $ 140 miliónů, Tržby: $ 145,103 miliónů. ()

Emperor1

Forma se očividně snaží kompenzovat přiblblý obsah, ale já jsem od toho nic závratného ani nečekal, takže za sebe dávám bod za snahu přiblížit dětem egyptskou mytologii, druhý za sice slaboduchý, ale celkem odsýpající a srozumitelný příběh, a třetí za tu smršť triků a efektů, které mohou některé jedince přivést k jejich prvnímu epileptickému záchvatu. ()

Scaevola

Překvapivě fungující dobrodružství baví, přestože v něj nikdo nedoufal, a přináší onu přesně dávkovanou změť digitálních efektů, velkolepých proslovů a hloupých motivací, kterou jsme mohli čekat. I po Hněvu titánů toto mytologcké fantasy ztrácí body v pravdě kacířským převedením egyptských mýtů do standardní hollywodské produkce (ještě štěstí, že Midgard už drží Marvel), ale když si odmyslíme všechnu titulární přehnanost a arogantní sebeprezentaci, zbyde nám jednoduchý příběh lahodící dlouhé sobotní noci, kdy nemáte co jiného k vidění. Jen je možná škoda, že cílovým publikem byly zřejmě rodiny s dětmi, odvážnější stylizace kostýmů by výsledku nepochybně prospěla. ()

jojto

Fujtalbl. Taká klišoidná sračka. Pár efektov čo potešia, tvrdí herci, umením i pohybovo a tínedžeri v hlavných akože roliach. Očakávaný záver, ani humor, ani akcia a ani nikto sympatický. Jak prišlo, tak odišlo. ()

EddieIron

Proč se lidé dívají na fantasy, když se pak diví, že je to fantasy? Proč se diví, že je film plný triků, když vědí, že bude plný triků? Jediný důvod, který mne napadá, je, že jde o léčbu vlastního komplexu méněcennosti... ()

CarLoSiiin

Z obsahu egyptske mytologie slo urcite vytezit o dost vice. To ale problem tohoto 127 minutoveho dobrodruzaku nebyl. Snimek pusobil neucelene, sceny vypadaly lacine a dialogy byly na urovni rozprav ve filmech rezisera Trosky. Proto me neprekvapuji male vydelky a ani hodnoceni zde na csfd. Jedine, co se mi skutecne libilo, tak byla jedna z hlavnich roli, kterou ztvarnil "Jamie Lanister". Jeho vykon pusobil takovym dojmem, jako kdyby si po nataceni GoT prevlekl obleceni a utikal pokracovat v hrani sem, do Bohu Egypta. ()

M.M.Mysak

Jak jsem se na to těšil díky ukázkám, tak jsem byl děsivě zklamán po tom co jsem film viděl. Přemýšlím co vše tvůrci zobali. Miluji fantasy i sci-fi a též zajímavé výzvy a jejich převedení na filmová plátna, ale tohle byla věc, kterou jsem nedal. A to jsem se na to masochisticky podíval dvakrát, kdyby mi snad něco uniklo. Neuniklo. Několik zajímavých scén digitálních efektů tam je, ale to je asi vše. Nedoporučuji komukoliv kdo se zajímá o egyptologii. Kromě jmen bohů namixovaných podle toho jakou drogu tvůrci zrovna požívali tam z Egypta není vůbec nic. Škoda že to nebylo uvedeno jako volný díl Stargate, pak bych neřekl ani popel... ()

brasek

Naivný príbeh, miestami hlúpe až imbecilne slniečkovité, chýba mi tam vážnosť. Brenton Thwaites absolútne nesympatický. Rozmýšľam či snímok nepremrhal svoj potenciál, ale obávam sa že nikdy žiadny nemal. ()

bonovox

Neskutočný guláš digi efektov so stupídnym scenárom. Nechápem Proyasa či Butlera s Rushom, že sa dali na toto nahovoriť. Na druhej strane ale chápem všetkých, ktorý aj toto budú považovať za kult. Mne to ale nesadlo. ()

Sunwheel

Kým iní hrali futbal, ja som si v detstve (okrem iného) pokreslil zošity domnelými hieroglyfmi a dookola sa pokúšal znázorniť boj Hora so Sutechom vo všemožných variáciách a hlavne to tomu púštnemu bastardovi natrieť poriadne! Keď som sa dozvedel, že Svätýúd znova ide przniť mytológiu a tentokrát si berie na paškál práve tento egyptský príbeh...očakával som znova samovznietenie mojich nervov v štýle nového Súboja titanov. Ale ono to v podstate až tak zlé nebolo. Bola to samozrejme pestrofarebná, multi-kultúru ctiaca a všemožnými tuctovými dojákmi umocnená americká zlátanina...no tentokrát to bolo béčko aspoň epické, plnokrvné a jednohubkové fantasy (vrátane dokonalých žien)! A nikto nevyhodil Buba do koša! ;C ()

Ironhead

Jak mohl prohoha nekdo dat tak sileny penize na relizaci tak strasne slaboduchyho scenare... linka smrtelnika a jeho lasky je uplne strasna... Konecny souboj do te doby nepremozitleneho a navic ultraposileneho zaporaka a jeho divne prohry taky nejak moc nedaval smysl... Hromada efektu nabalena na slabou a spatnou kostru dobry film opravdu nikdy neudela ikdyz spouste dnesnich konzumentu to zjevne staci... ()

HennessyVSOP

Tak tohle bylo vážně špatný. Triky hrozivý, herci podprůměr (dosáhnout toho u Nicolase je poměrně složitý, protože je decentní herec, ale v tomhle konkrétním případě tomu scénárista vážně nepomohl), děj zhovadilost a bohužel narozdíl od starých fantasy béček to není ani vtipný ani sexistický. ()

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

26.04.2015

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (více)