Forever

• Slovensko Nesmrteľný
Drama / Krimi / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi
USA, (2014–2015), 15 h 45 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvůrci:

Matthew Miller

Ioan Gruffudd, Judd Hirsch, Alana De La Garza, Lorraine Toussaint, Joel David Moore, Donnie Keshawarz, Barbara Eve Harris, MacKenzie Mauzy, Janice Picconi (více)

Epizody(22)

Doktor Henry Morgan (Ioan Gruffudd) je hviezdou vo svojom obore patológie. Henry má však jedno tajomstvo – má 200 rokov. Keď mal 35, zomrel po prvýkrát. Kedykoľvek však zomrie, znovu sa narodí ako 35-ročný bez toho, aby akokoľvek zostarol. Morbídnymi experimentami sa snaží prísť svojej nesmrteľnosti na kĺb. Byť nesmrteľný má svoje výhody. Henry videl každý kút sveta, naučil sa veľa jazykov, vyšplhal sa na Mount Everest a miloval mnoho žien. Zažil však tiež mnoho zlomených sŕdc - prežil lásku svojho života, Abigail. Pre Henryho už teraz nesmrteľnosť nie je požehnanie, ale skôr prekliatie. (TV Doma)

lmc

Úvodní episoda navnadí, ale seriál rychle spadne do průměrnosti. Nastolené originální prvky totiž v podstatě okamžitě zmizí, hlavní hrdina přestane umírat a schopnosti dedukce jdou také rychle do háje, nemluvě o "hlavní zápletce" na kterou se nebere ohled. Po pěti dílech zklamání a v podstatě kopie seriálu Castle... ()

jfaba

Neotřelé zpracování kriminálních příběhů, sympatičtí herci, vtipné - hlavně postava J.D.Moora - a navíc mě nevadilo, že to má 22 dílů. Možná bych snesl i další, či druhou sérii. Ale prý nebude. Neva, i tak je to jeden z lepších, ne-li hodně dobrých seriálů. Oddychovka, která podle mě nezklame. Doporučuji. ()

hwnd

Tak tenhle seriál mě prostě chytil a nepustil. Pohodový příběh o nesmrtelném hrdinovi, který pomáhá s vyšetřováním případů krásné vyšetřovatelce. Atmosféra je pohodová, často humorná, až na pár trochu vážnějších situací, to je často ve chvílích, kdy se řeší nějaký problém, který je spjatý s jeho minulostí (a že ta je víc jak dvouset letá, takže se semtam něco najde). Co se realizace týče, tak prostě nemám, co bych vytknul. Herci potěšili kompletně, celkově svěže natočené, žádné bugy, prostě paráda. Čistě subjektivně mi to připomnělo seriál Limitless (mělo by to být naopak, ale prostě jsem to viděl ve špatném pořadí) a to jak konceptem veselého chytráka s krásnou policajtkou po boku, tak bohužel i tím, že byl pro americké publikum nejspíš moc komplikovaný a nedožil se - při své nesporné kvalitě - druhé série. Naštěstí konec nebyl moc otevřený, takže po odsledování posledního dílu nezůstala ta pachuť, že si ze mě někdo udělal dobrý den. Opravdu skvěle jsem se bavil a seriál patří na můj nevelký seznam těch seriálů, které si rád někdy zopakuju. ()

rodier

Problem je v obsazeni - kdyby ten typek tam byl jako hlavni detektiv - tak by to bylo desne fajn, ale tim ze je jen soudni patolog tak by mel tem detektivum jen pricmrndavat. Misto toho tam ale hraje hlavni roli a detektivove tam jsou jen jako loutky. Ve vysledku to vypada desne legracne a na hovno. Nejvic me dostava ta cerna opice ktera tam snima vzdycky jde 10 sec po chodbe a hraje jejich sefovou :) ()

arram

Seriál se snaží trošku napodobit Sherlocka a celkem mu to i jde. Ale i tak, mě seriál až tak neokouzlil. ()

v.indruchova

Viděla jsem prozatím 2 díly a další už čekají, už první díl mě velmi upoutal. Když se mi něco líbí, tak se mi to líbí. Je to jako s oblečením, když mě neosloví prostě ho nekoupím. Sympatické postvy, až na černou šéfku policie. Musím říci, že jsem velmi potěšena charakterem a vzhledem hlavní postavy. Enjoy. Viděla jsem dalších pět dílů a mé nadšední nezmizelo, spíše naopak. Ke 13. kouskům přibude dalších devět, má jich celkem být 22. v jedné serii. Zatím budoucnost tohoto zajímavého kousku byla nejistá, BBC řešilo sledovanost, kdy se dozvíme, že nějakej chytrák ten seriál zařadil zrovna v nevhodný čas, když se vysílalo "Bla bla má talent (superstar)". Kdyby měřili oblibu a sledovanost mimo "impérium", neváhali by! BBC si aktuálně objednalo nové díly. Takže první série bude. Tak jsem to dokoukla a paráda. Já jen doporučuji, a díky hereckému výkonu hlavního aktéra tohoto seriálu. Pro mě je jeden z nej seriálů a to Na vždy (Forever). Jedna věc, kdo nemá žaludek. Pozor na rozpitvané mrtvoly! ()

Richi007

Výborný seriál, který bude asi bohužel zrušen. Skvělý herecký výkon hlavního hrdiny, jeho britský přízvuk, galantnost a vzpomínky na posledních 300 let dávají klasickému detektivnímu žánru větší nadstavbu a lépe se na to kouká než na jakoukoliv trapnou Kriminálku. Navíc kombinace a Adamem, kde by se to mohlo ještě lépe rozvinout a ukázat i jeho historii, to by bylo něco. ()

sydney

Příjemně odychový seriál, který byl ukončen dřív, než se mohl pořádně předvést. Nechápu proč, ale je to z mého pohledu škoda. ()

silvusaak

Po zkouknuti prvni serie uz to bylo takove porad na stejne brdo, ale Ioan je desnej fesak! Napad vybornej ale zpracovani po par dilech trosku pokulhava. ()

SelfishMan

Netuším, jak to bylo se sledovaností, ale je horko těžko se snažím jinak pochopit, jak mohla ABC stopnout takovýhle solidní kousek hned po první řadě ( když vezmu v potaz to, jak jsou všemožné sitkomy, jejichž kvalita upadá s narůstajícím počtem řad do absolutního bahna, drženy na obrazovkách po dobu třeba 9-10 řad, o boomu puberťáckých komixovek nemluvě ). Přijde mi to trochu smutné. Asi celkem obtížně budu zase hledat odlehčenou krimi s tak sympatickými hlavními postavami. Neříkám, že je Forever bůh ví jak originální. Přirovnal bych to asi k dobré míchané whisky, která je sice výborná, ale je namíchaná z toho co už tu předtím bylo samostatně někde jinde. Silné "aroma" Sherlocka Holmese je do nosu (očí) bijící, v prvních dílech jsem uvažoval nad tím, jestli ho snad už moc nevykrádají, ale postupem času jak i různé vedlejší postavy s nadhledem popichují hlavního hrdinu přirovnáním k Sherlockovi, já si to prostě užíval. ( já mám knižního Doylova, a vlastně i toho televizního od BBC děsně rád, takže jsem si ty dedukce doplněné obligátním Sherlockovským vysvětlením užíval ). Dynamické duo Henry & Jo a odlehčený tón seriálu mi zase připomíná taky bohužel předčasně ukončený Life s Damianem Lewisem (a Sarah Shahi), který ten seriál svým charizmatem táhl podobně jako Ioan Gruffudd táhne Forever. Cítím tam i lehký tón Vyvoleného. Konzumovat se dá ideálně jako dobrý aperitivek:) i ve větším množství. (Škoda, že se tam dýl neohřála sympatická doktorka Molly aka Iona Payne;)) ()

Emperor1

Příjemná podívaná, velmi kladně hodnotím zejména sympatické vedlejší postavy jako jsou např. Henryho syn Abe, asistent Lucas a detektiv Hanson ... některé díly slabší, ale oceňuji originalitu, lehkost a vtip celé série, bohužel jediné. ()

Teron

Po první epizodě jsem měl chuť zahodit, protože tahle skládačka z Dextera (jméno), Sherlocka a Mentalisty (postřehy), Castla (oblek) mi v tu chvíli hrozně lezla na nervy. Pak se ale Henry rozjel celkem po svém a musím říct, že takhle uvolněnou a příjemnou kriminálku už jsem dlouho neviděl. Atmosférou působí podobně jako Mrtví jako já a stejně jako u George Lass je možná dobře, že zůstalo u jedné série...protože natahování a zbytečné rozpínání by téhle záležitosti rozhodně nesvědčilo http://umenivyberu.cz/serialy/forever-dve-stoleti-meditaci-o-zivote-smrti-a-radostech/ ()

brasek

Tento seriál je taká jednohubka. Žiadna zložitá zápletka, jednoduchý príbeh, ktorý však baví. Negatívom je, že s pribúdajúcimi časťami sa dostávame iba na priemernú úroveň, to čo bavilo už nebaví, pretože seriál neprináša nič nové a tajomstvom ostáva iba druhý "nesmrteľný". Doktor Henry Morgan stratil čaro a seriál bol ukončený. ()

jackalsc

Epizodní kriminálky nemusím. A je to taky hlavní kámen úrazu zde. Ale jedná se vlastně o hybrid, epizodních kriminálek a propracovaného background příběhu, originálního scénáře a jednoho z nejlépe vyřešených vývinů postav v kriminálkách kterého jsem viděl. Epizodní styl kriminálek a ještě stupidní poznámky hlavně asistujicího M.E brzdí seriál od mé vize dokonalosti. Teď z druhé strany. Příběh v pozadí je originální, velice poutavý a divák se snaží ho nahltat co nejvíce může. Nevím jestli tak málo těch smrtí pomohlo, nebo ne. Každý by asi čekal, že se to jima bude u Henryho jen hemžit, ale překvapivě zjišťujeme, že seriál spíše než na mysterióznu smrti stojí na jakémsi obrazu nadčlověka v kůži člověka. A je to překvapivě lahůdka. Dívat se na ty intuitivní nápady, které se vždy mohou vysvětlit tím, že je Henry 200 let starý a že zná vše :D Na to se fakt dobře dívá. Do příběhu jsou i zahrnuty pečlivě budované vztahy mezi postavami, které jsou opravdu výborné a všichni herci zde odvedli dobrou práci. Seriál zde právě řeší i případné možné nedostatky, kde víme, že Henry nemůže umřít, právě tím, že můžou umřít jeho blízcí na kterých nám záleží. A toto je ten nejlepší způsob jak mohl být problém vyřešen a spousta seriálu by si z takové dobře vložené improvizace mělo vzít příklad. Pak je zde zase samotná kapitola s hercem Ioan Gruffudd, kterému zde věřím opravdu vše, protože svůj charakter ztvárnil opravdu na výbornou a to do sebemenších detailů. Ať už je to styl oblékání, kde pořád můžete vidět historické kousky křížené s pokračující dobou, jeho způsob vystupování, držení těla nebo prostě jen styl mluvy a jeho přízvuk. Všechno perfektně pasuje. Dále flashbacky, které mě vždycky upoutaly do křesla, které zde nebyly jen na obtíž kvůli příběhu, ale spíše jakýsi bonus pro diváka. ZAČÁTEK SPOILERŮ Nakonec mě jen mrzí, že jsme se nedočkali nějakého revealu nějaké osobě, protože to by mě opravdu zajímalo vidět. Hlavně jak by to bylo promyšleno, jak budou ostatní reagovat atd. Seriál je v té části utnut. Někdo by řekl, že v nejlepším je třeba skončit. Možná :D Ale fakt bych ještě rád viděl pár doplňujících epizod poté. Možná by to ale ztratilo své kouzlo, kdo ví. A poslední díl? Změnil bych název spíše na Last Death of Adam {vlož příjmení}. Protože jak to Henry vyřešil zde, to mě opravdu pobavilo a překvapilo :D Jak efektivní, jednoduché a logické řešení, že? Abych to shrnul. Seriál se mi velice líbíl, je velmi pěkně udělaný. Osobně jsem hltal každou další epizodu. Ale trochu mu škodí styl epizodních kriminálek a hlavně konstantní proud stupidit z Lucasovy huby. ()

kpt.Johanson

Zaprvé je škoda, že to nemá pokračování. Přeci jen Dr. Harrow, ve kterého se tento patolog přesunul je o poznání slabší. Na druhu stranu šlo o o něco lepší zpracování prakticky stejného námětu jako v New Amsterdam, který je o dekádku mladší. Bůbec není špatný a nesmrtelného týpka, co má synka majítele restaurace tu máme také. Jen že New Amsterdam se neuchytil a Forever jako jeho plagiát též ne. No škoda. Námět je to určitě zajímavý. ()

Allein4

Prostě takový normální krimi seriál s jedním drobným rozdílem - že hlavní hrdina je nesmrtelný. Co je ale velkým plusem, to je výběr nesmírně dobrého hereckého obsazení. Zejména pak Henryho, který vypadá, jako by se přesně pro tuto roli narodil. Rozhodně je jeho postava uvěřitelná. A Judd Hirsch mu mocně asistuje. Jen tak dál. Za mě asi zatím nejmilejší překvapení seriálové sezóny 2014/2015. 85 % ()