Forever

• Slovensko Nesmrteľný
Drama / Krimi / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi
USA, (2014–2015), 15 h 45 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvůrci:

Matthew Miller

Ioan Gruffudd, Judd Hirsch, Alana De La Garza, Lorraine Toussaint, Joel David Moore, Donnie Keshawarz, Barbara Eve Harris, MacKenzie Mauzy, Janice Picconi (více)

Epizody(22)

Doktor Henry Morgan (Ioan Gruffudd) je hviezdou vo svojom obore patológie. Henry má však jedno tajomstvo – má 200 rokov. Keď mal 35, zomrel po prvýkrát. Kedykoľvek však zomrie, znovu sa narodí ako 35-ročný bez toho, aby akokoľvek zostarol. Morbídnymi experimentami sa snaží prísť svojej nesmrteľnosti na kĺb. Byť nesmrteľný má svoje výhody. Henry videl každý kút sveta, naučil sa veľa jazykov, vyšplhal sa na Mount Everest a miloval mnoho žien. Zažil však tiež mnoho zlomených sŕdc - prežil lásku svojho života, Abigail. Pre Henryho už teraz nesmrteľnosť nie je požehnanie, ale skôr prekliatie. (TV Doma)

Streeper

Fajn seriál s originálním námětem a skvělým hereckým obsazením. Henry Morgan je úžasně napsaná postava, sympaťák hned od prvního okamžiku. Líbí se mi, že je mladý a přitom se dokáže chovat tak "staře". Mrzí mě, že seriál byl ukončen hned po první sérii, brala bych třeba ještě jednu. Byly tam i nudnější díly, občas se to hodně opakovalo a konec byl až příliš uspěchaný a rychle useknutý. Dokázala bych si to představit jinak. Nicméně detektivní příběhy krásně promyšlené a poutavé. Seriál určitě doporučuji, bude bavit. ()

laik_60

zaujímavý seriál, ktorý nenudí, zatiaľ som videl pilot a prvú čast ..hmm... zdá sa , že siahnem aj po ďalších. a poznatok ? čas síce hojí rany, ale jazvy ostávajú Ten pán má výhodu veľa vie (za 200 rokov sa predsa len daco naučil) a tak trúsi v závere každej epizódy dajaké "múdrosti" ako napríklad najkrajšie spomienky bolievajú najviac alebo: Nič nedokáže zmazať bolesť, zo straty milovane osoby. Cítite ju po celý zbytok života. alebo: Telo dokážeme vytrénovať, aby zabudlo. Myseľ nie. Naša minulosť v nás navždy zanechá nejakú stopu, či sa nám to páči alebo nie ()

Laerry

Naprosto promrhaná zajímavá myšlenka nesmrtelnosti, jenž by se dala využít buď k drastickým neobvyklým úmrtím nebo naopak k absurdním komickým úmrtím, a to každou epizodu - jenže seriál zabředl do průměrných vod procedural cop shows kde se je ona nesmrtelnost jen povinným prvkem, který seriál odlišuje od tuctů jiných. Jelikož tu máme opět nepravděpodobnou dvojici (muž a žena), kteří se dají dohromady, aby řešili kriminální případy (alá Castle), ale doktor Henry trpí sherlokovským syndromem, který vždy svou dokonalou indukcí vše vyřeší během nanosekundy, takže si říkáte, co ta policie vlastně má za práci... Na Forever se tak dá koukat jen tehdy, pokud chcete vidět sympaťáka Gruffudda v dalším americkým seriálu, než mu ho zase zruší... ()

elanius

(60/2015) / Večná škoda tohto seriálu. Henry Morgan bol určite jedna z najlepšie vytvorených seriálových postáv porovnateľných s Houseom alebo Dexterom. Lahučký, svieži seriál s parádnym hlavným námetom a výbornými epizódami. Zrušenie po prvej sérii bolo pre mňa rozhodne sklamanie a prekvapenie. (8/10) ()

Pavlínka9

Ok - mám za sebou již podruhé pilot a pořád z toho nejsem u vytržení, jako lidé kolem mě...Prostě mě to nijak nechytlo ani po tom druhém shlédnutí :) Ano - Gruffudd je fešák, s tím souhlasím, ale je to všechno tak neskutečně strojené, jasné, je tak ohromně okouzlujícím způsobem chytrý, všechno zná, již všechno vyzkoušel, ale ten jeho herecký výkon je fakt strašný!!!! Takovou strojenost jsem viděla v poslední době i u Elizabeth Hurley v Royals. Jako fajn - je to dobrý nápad, pojedu dál, ale odvařená z toho zrovna nejsem...Mě se moc líbí De La Garza - ta je super :) A lokace jsou velice pěkně natočené - hlavně pohled na město z vrchu - to je moc hezké :) :) A Judd Hirsch je "děda", kterého bych chtěla znát :) Ale jinak je to prostě klasická "detektivka", která má koronera, který je prostě - jak jinak - nejlepší a nejzajímavější...Néééé - pokračuji ve sledování a pořád ode mě zní slova jako "sra*ka" a ta strnulost hlavního hrdiny je fakt příšerná :D :D Jen jak podává ruku na omluvu - jako robot :D :D To mě fakt dostalo :D Když by ho teď někdo vyměnil za jiného herce - budu nadšená :D "N.Y.P.D. - pusťte ho tam"! Bože, ten seriál je taková pí*ovina, která tam má tolik klišé, že se mi z toho chce fakt zvracet, ale řekla jsem, že to dokoukám a už mi zbývají jen 3 díly, ale mám z toho noční můry a ty blbosti a bláboly, co tam jsou jsou fakt děs :D :D Dokoukáno a jsem za to neskutečně ráda :) Kupodivu se mi poslední díl líbil nejvíc (a nejen tím, že už další nebude) - ale celé to tam bylo najednou nějak dobře ukončené, ale i tam nebylo tolik toho všeho přehrávání herců :) Aleluja :) ()

noriaki

Působilo to na mě jako betaverze Lucifera. Také jde o kriminálku, také je v hlavní roli šarmantní nesmrtelný s britským přízvukem, také si zvolna buduje pouto se spřátelenou detektivkou a také má mocného a jemu podobného protivníka. Aby toho nebylo málo, oba herci jsou z Cardiffu a postupem času jsou vyšetřované vraždy čím dál víc předvídatelnější. Dvojice hrdinů vypátrá velice sdíleného podezřelého, ten je dovede k prvnímu obviněnému a Henryho brilantní postřeh vydedukuje správného vraha. Vzorec nikdy nezklame. Většinu dílů jsem se v pohodě držel před sledem událostí a často jsem čekal půl epizody, než postavám konečně dojde očividná skutečnost. Místo abych si připadal chytře, přišel mi scénář hloupý. Není se co divit, že by seriál po první sezóně zrušen. Je to ovšem škoda, protože mytologie vypadala slibně a mnohem větší hrůzy přežívají ze mně neznámých příčin v klidu dál. Teďka mluvím o vás, Shadowhunters a Shannara Chronicles. ()

venalce

Fajn, přiznávám, původně jsem se na to chtěla dívat hlavně kvůli Gruffuddovi, ale pádným argumentem byla i "jackoharknessovská" zápletka s nemožností zemřít. A musím říct, že oba důvody by stačily, abych se dívala dál i kdyby to byl brak, nicméně jsem byla mile překvapena. Pominu detektivní zápletky jednotlivých epizod, ty beru jen jako nezbytnou kostru jednotlivých epizod (ostatně detektivka Martinezová tam zatím jen dělá křoví), opravdu zajímavý je ten tajemný chlápek, který Henryho už nějaký ten čas stalkuje, protože v něm konečně našel svou "spřízněnou duši". A velice se mi zamlouvá i Henryho vztah s Abem, protože se něco takového ve filmech a seriálech s touhle tématikou moc často neobjevuje. Většinou nějaká holka pálí po někom nesmrtelném, ale opravdu málokdy nám ukáží, jak se takový blízký vztah s nesmrtelným projeví na životě smrtelníka. A Abe prožil s Henrym doslova celý život. Takže pokud bude Gruffudd i nadále tak skvělý (o čemž nikdo nepochybuje), detektivní zápletky nebudou nudné (což už je na vážkách), Martinézová otravná (možná bych spíš uvítala zázračný návrat Henryho dávné lásky) a pan Tajemný bude dostatečně zajímavý, má tenhle seriál slušný náběh stát se mou srdcovkou. ()

MiGi87

Během první řady zvedám na 5*. Perfektní kombinace na půl cesty mezi Doktorem Housem a Castlem. Každý týden se nemůžu dočkat nového dílu, kvalitní seriál. ()

iXtr3m3

Čakal som omnoho viac, tých tajomstiev a tajomného tam bolo dosť, vedel by som si predstaviť aspoň ešte jednu sériu, ale žiaľ to naťahovali až príliš. Videné v čase vydania, dnes by som to už asi nezvládol. ()

Gogo333

Zábavná kriminálka, která na pozadí rozjíždí fantasy/mystery příběh. Ioan Gruffudd je výborný. Jo taky není špatná. Případy vesměs taková ta rutina. Nejvíc láká příběh na pozadí, škoda, že se více rozvíjí a rozjíždí až ke konci. Taky škoda, že seriál byl zrušen po první sérii. 70% ()

Rose.Tyler

Nikterak originální či zajímavě natočené, nad čímž lze ovšem přimhouřit oko díky tomu, že hlavní roli si střihl božský Ioan Gruffudd... ()

jasiska

Henry je taký Brouk Pytlík - všade bol, všetko videl, vždy zomrel. Keď si však odmyslím všetky tie historické náhody, tak sa mi Forever veľmi páči. Sympatické postavy, celkom zaujímavá dlhodobá dejová línia a dosť dobré epizódne prípady. Škoda, že po prvej sérii seriál neobnovili. Toľko príbehov, ktoré ešte mohli porozprávať a teraz už nemôžu... ()

barteca

A toto je jiná lahůdka ! Lehkou ručkou, lehkou notou nesmrtelný patolog řeší záhadná úmrtí a přitom i dvakrát v jednom dni zemře sám. COOOOL a FUNNYYYY in N.Y. ()

Omnislash

nudne, nablble, bez napadu. nesmrtelnost je tam ciste do poctu a neni ji nijak zajimave vyuzito. hlavni postava je neskutecne iritujici a na nervy lezouci. mate tez radi ten typ "sherlocku", kteri z odplivnuti poznaji, ze dotycny se v detstvi pocuraval, rad si hral s vlacky a ze ve predchozim zivote byl borovice? ne? ja taky ne ()

Tred2

Zajimavé téma, skvělý představitel hlavní postavy, na seriál této ráže i solidní vedlejší postavy.. Taková povedená vykrádačka zaběhlých předloh (seriál je si toho plně vědom a sám na to přímo naráží). Bohužel se kvuli nízké sledovanosti seriál nedočkal druhé série a tak vůbec finále bylo takové.. poloviční. I tak ta jedna série potěšila. Slabší 4. ()

warrenur

Taka navivna a az prilis vtipna somarinka. Pilot celkom usiel, ale potom tie strojene pozy a ksichtiky hlavneho nemrtvaka zacali byt kazdou castou otravnejsie. Nevynimajuc toho, ze ustredna linia sa prakticky nepohyna a len sa recykluju, akoze "detektivne" pripady X inych podobnych serialov. Bieda s kompletne typickym ansablom vedlajsich postav. Zabijal som nudu asi tuctom dielov na sluzobkach. Slabota. ()