Film NSR o mužovi, ktorého bezohľadnosť a sebectvo zviedli na šikmú plochu. (oficiální text distributora)

Bernhardiner

Že Němcům zrovna moc nejdou komedie, to je zkrátka pravda odvěká. Bernd Stephan taky není žádný komik od přírody. Avšak ve spojení s ostatními herci, obzvláště se starými známými Anny Duperey a Michelem Galabru, kteří mě nikdy nedokázali zklamat, se to dá celkem snést. Samozřejmě, je to trochu nereálná pohádka, která by bez romantické linky, která tenhle film dost „zjemnila“, byla třetinová. A samozřejmě stavící na údajně jednoduché krádeži aut. Struktura samotného příběhu navíc není bůhvíjak originální, tudíž nám zbývají relativně dobré horecké výkony (v případě hlavního představitele pomíjím, že jde o komedii) a celkem pěkně vyřešený závěr. Upřímně, nevím, jestli bych v reálu takovému člověku fandil. 70 % ()

kenkaku

Film jsem neviděl cca 15-20let... to mi ale nebrání v tom dát 4 hvězdičky. Proč? I teď si pamatuji značky všech aut (jaké auto si nakonec hlavní hrdina pořídil aby mu ho nikdo neukradl? No? Že by Fiat 500?) nebo hlášky ("...asi nějaká rally") co tam padli... mohl tohle v někom zanechat jiný než nadprůměrný film? No vidíte... ()

ferero

Komedie? Ani omylem. Film je prakticky úplně o ničem, jen se tam občas objeví nějaký sporťák. Čekal jsem na závěr alespoň automobilovou honičku....bohužel. Snad jediné co stálo za povšimnutí bylo stádo "poršáků" projíždějící Paříží. 30% ()

r_t_fish

Krásně pitomý, ale formativní zážitek z dětství. Porsche nejlepšího ročníku 1979 a pár nedůležitých scének mezi. ()

maslic

Legendarni nemecka komedie o kradeni luxusnich aut. Za totality v kinech hrany casto jako Dva nosaci nebo Vinettou. V ceske verzi hlavni postavu daboval Jiri Schmitzer, ktery mi jako diteti prisel od nemeckeho herce k nerozeznani. Hodnoceni mozna zmenim, az si film pustim po 20ti letech znovu :) ()

kebom

Prekvapujúco dynamický dej, rýchly a napínavý spád filmu, obstojné herecké výkony, prehliadka kultových športových áut danej doby, vtipné scénky aj keď ich nie je veľa, kvalitná sprievodná hudba (okrem predzáverečnej scény zámockej párty), vynikajúci pôvodný český dabing: to sú atribúty kvalitného, áno kvalitného nemeckého filmu. Prvý raz som ho videl až v roku 2013 a konštatujem, že nemecká kinematografia sa mala uberať aspoň týmto smerom. Vynikajúca oddychovka, ktorá stojí za pozretie... Neodporúčam odchovancom amerických akčných filmov a priaznivcom veľkého pyrotechnického a kaskadérskeho cirkusu. ()

Mikino00

Kdyby to bylo aspoň vtipné, ale ono to cíle jen na automobilové nadšence a nám ostatním zůstal jen jednoduchý příběh s nesympatickými postavami. ()

mira007

Dneska jsem po letech mrknul na tenhle západoněmeckej akčňák, který ve své době byl opravdu pecka - my tady jen škodovky a žigulíky a v tomhle filmu mraky Porsche 911 a jiných sporťáků, story celkem jednoduchá, ale lidi z českýho socialismu slintali nad tím luxusem - auta, hotely jachty s holkama nahoře bez, cestování od riviery po Salzburg. Jako bonus herecká účast četnického Michele Galabru a bondovského zloducha Adolfo Celi. ()

papyrosaurus

Héééj další západoněmecká klasika a navíc se sympatickým českým dabingem. Ne vážně krádež 40 Porsche je už sama o sobě originálním nápadem pro scénář no ne? Taky nostalgická záležitost. ()

boul

Pro mě je to Kult! Film, na který jsem se díval na VHSku jako capart a obdivoval jsem luxusní káry, kterých v té době fakt moc nebylo a už vůbec né k vidění třeba u nás.. ten konec už jsem si ani nepamatoval a dobře jsem se zasmál..4* ()

MickeyStuma

'Objednané - odcizené - doručené' Tak zní originální název, svého času, západoněmeckého snímku v koprodukci s Francií, který byl i v kinech socialistického Československa naprostou filmovou peckou. Že byl u nás promítán s věkovým omezením *mládeži nepřístupno* je už věc dané doby. Jelikož se jedná o příběh krádeží luxusních aut na objednávku, s největší pravděpodobností se jedná o inspiraci od amerického filmového počinu kaskadéra H.B. Halickiho 'Gone in 60 Seconds (1974). Evropští tvůrci sice nezopakovali honosnou automobilovou honičku, ale to neznamená, že příběh nestojí za to. Naopak. H.B. Halicki se zaměřil na kaskadérské scény na úkor děje, tady se na to šlo naopak. Příběh je napsán srozumitelně, pevně, zábavně a kupodivu ani svým tvůrčím nadšením nestárne. I na dnešní dobu jsou dobová luxusní auta hodna obdivu a film jako takový v celé své popcornové zábavnosti nijak neztrácí na své atraktivitě. Vlivem současného ohromného přívalu americké kinematografie je však již pozapomenut, což je v rámci evropského filmu ohromná škoda. ()

rainman93

Ze začátku jsem si říkal, že to bude něco na způsob 60 sekund. Realita byla něco na způsob německého soft porna. Jen ta auta, jinak vlastně není důvod se na tento film dívat. ()