Rapl - Série 2 (série)

Krimi / Drama / Thriller / Akční

Česko, 2019, 13 h 12 min (Minutáž: 58–70 min)

Jan Pachl

Jan Pachl

Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Cyril Drozda, Aneta Krejčíková, Marcela Holubcová, Naďa Urbánková, Ivo Trajkov, Predrag Bjelac, Jan Kolařík, Vítězslav Jandák, Jan Révai, Ondřej Pavelka, Václav Šimáček, Dana Černá, Henrieta Hornáčková, Gérard Robert Gratadour, Veronika Lapková, Miroslav Navrátil, Jiří Zapletal, Otto Rošetzký, Martin Siničák, Miloslav Potiška, Roman Kracík, Fedja Uzelac, Miloš Pejovič, Petar Burič, Magdaléna Malinová, Jaroslav Achab Haidler, Radek Volf, Karolina Frydecká, Zdeněk Dvořáček, Michal Gulyáš, Jana Samardzic, Martin Kawecki, Petr Vymetal, Karel Petrůj, Tomáš Müller, Jan Meliš, Josef Vrána, Seisuke Tsukahara, Sofija Lekovič, Antonín Duchoslav, Zdeněk Maryška, Zbyněk Fric, Robert Hájek, Anita Krausová, Jáchym Pittermann, Robert Stodůlka, Ján Jackuliak, Kamila Trnková, Jakub Zdeněk, Pavel Rímský, Jan Kalina, Viktor Braunreiter, Roman Neumann, Viktor Procházka, Martin Tripal, Jan Čadek, Pavel Zellner, Miroslav Oupic, Zdeněk Godla, Jaroslava Bendíková, Julius Oračko, Tomáš Bendík, Přemysl Houška, Dominika Býmová, Pavel Lagner, Radek Bruna, Doan Gia Bao, František Dominik Staněk, Aleš Putík, Marta Vítů, Helena Plecháčková Korejtková, Josef Bradna, Jaroslav Blažek, Libor Terš, Radovan Vaculík, Lenka Andelová, Markéta Krejčová, Daniela Šišková, Filip Nebřenský, Jakub Maliňák, Zuzana Zvoníčková, Lukáš Hogen, Sofie Hogenová, René Hájek, Martin Sitta, Zdeněk Žák, Sara Venclovská, Jana Fabiánová, Villiam Andrássy, Matúš Bukovčan, Zdeněk Stadtherr, Aleš Bejr, Jiří Kraus, Miloš Nešič, Roman Šindelář, Jiří Šumný, Michal Kučera, Pavlína Mourková, Sára Affašová, Daniel Rous, Irina Savčenko, Ivana Lokajová, Michala Blumová, Petr Šašek, David Godla, Jiří Ployhar ml., Jiří Kalužný, Vladimír T. Gottwald, Ladislav Hampl, Tomáš Matonoha, Hanuš Bor, Martina Sattler, Mária Zajacová, Lajána Uldrichová, Václav Hanka, Miroslav Nitsche, Kryštof Hádek, Richard Osman, Jasmína Affasová, Patrik Holubář, Milan Enčev, Jiří Racek, Jiří Laštovička, Andrea Kynclová, Alena Beránková, Dominika Pilátová, Irena Kozáková, Martin Knobloch, Kristýna Boková, Vlastimil Zavřel, Petr Šmíd, Vendelín Urban, Leonard Hädler Stirský, Julie Brožová, Lucie Ducháčková, Bořivoj Čermák, Robert Tyleček, Lívia Bielovič, Helena Lapčíková, Štěpán Krumphansl, Petr Rychlý, Jiří Černý, David Smečka, Simona Zmrzlá, Jiří Roskot, Mikuláš Čížek, Natálie Drabiščáková, Karel Beseda, Monika Žáková, Zdeněk Košata, Tomáš Kolomaznik, Jiří N. Jelínek, Tomáš Tobola, Jan Houška

„BALKÁNSKÁ MAFIE KONEČNĚ V ČECHÁCH...“ /// Pachl zdá se mi poněkud vyčerpanej. Nemyslím fyzicky… ale tvůrčím způsobem… jakoby dostříkával a sere mě, že to vodsírám natěšenej já… a pak Kuneš, kterej si to nezaslouží. Postupně si to celkem sedá a debilní dialogy má jen Rohan (jasně, chápu… ale…). Nemíním řešit, jak a proč se najednou vocitli všichni na houmlesácký ubytovně v Ústí…, ale pozitiva to nejsou. Je to taková antireklama právě na tohle město a ministerstvo vnitra – takže práci u policie. A místo abych si užíval RAPLOVSKÝHO příběhu, koukám na píčoviny, vodvádějící hlavní část práce a patřící spíš do Mostu (víte do kterýho…). Problémy jednotlivejch osob jsou tlačený hodně na sílu. Fajn osvěžením jsou „vedlejšáky“ ostatních herců (Viki Cabadaj… konečně zase pořádná role! Nebo Hádek… Matanoha…). Bez nich by to asi … nebo co já vím… Finále je pak trapárna. Už jen chybělo, aby na sračky vožralej Rohan… sejmul kompletní Srbskou mafii (proč Rohan a ne Kuneš? Protože ten…). A jestli jsem byl po těch trapnejch úvodních scénách vděčnej za příběhovou stabilitu, tak ten konec mě probral! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Raplovi odpustím všechno! (I idiotskej scénář.) 2.) Po „Mostu“ se těším na „Ústí!“. 3.) Chci vidět konec jedný legendy (v přímým přenosu). /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne(18.5.2019)

• sunfreedom

Myslím, že málokde bychom hledali takový příklad euforie u první a totálního propadáku u druhé série. Zaprvé, Kuneš tu prakticky nehraje. Domnívám se, že Hynek Čermák souhlasil s natáčením, ale měl toho hodně, tak hotl v té druhé sérii hrají jiní. Vyjma dílu ze Sázavy ho nelze považovat za hlavní roli. V osobě Rohana si asi tvůrci chtěli vyzkoušet stvoření nasrávací postavy ála Joffrey "I am the King" Lannister, bohužel to nevyšlo a tak je Alexej Pyško jen nudným dodatkem i tak šílených dialogů. Zatímco v první sérii byl hlavní tým souborem kriminalistů a občas se projevovaly jejich charaktery, je druhá série dlouhou nudnou pasáží plnou konverzací jak z Ulice, kde občas taky někdo udělá policejní práci. Když pak hned po závěrečném dílu běží pokračování Zkázy Dejvického divadla a v jedné ze scén říká fanoušek Čermákovi "byl jste skvělej v Raplovi...", nelze se ubránit smíchu.(8.4.2019)

• carl.oesch

Obecně mám detektivky rád. A to spektrum je poměrně široké, od vyspekulovaných typu Poirota až po skoro reálné, tady bych zmínil 1. oddělení, které jsou skoro blíž k dokumentům o případech FBI, který jde na jednom z volně šířených dokumentárních kanálů. Nicméně nesdílím nadšení pro onu skandinávskou školu a tím pádem ani její českou obdobu (Pustinu za klasickou detektivku nepovažuji). Prvního Rapla jsem sledoval, ale nenadchl mě, protože mně připadal spíš jako odvrácená strana Policie Modrava...nicméně pár dílů bylo docela koukatelných a bylo rozhodně lepších, než "odpadní" tvorba ČT (viz. třeba kriminálka Plzeň, Vraždy podle zvěrokruhu nebo ony detektivky dle "spisovatelky" Proškové. Ty jsou horší než pohrdaná, ale základní pravidla žánru ctící série na Nově a Primě. Bohužel, tohle bylo hodně slabé, většina kritiky byla už celkem racionálně uvedena, tak bych dodal jediné. Je šílené, jak jsou ty Kavčí Hory odpuzující tím, jak poskytují snadné a lehké živobytí oné samozvané intelektuální elitě. Výblitky páně Pachla tady byly taky okomentovány, ale dokud budou mít podobní jedinci zaručeno, že za prachmizerné zboží dostanou na české poměry horentně zaplaceno, nic se nezmění. A to jsou filmy a podobná veledíla jenom špičkou ledovce v onom "tunelu", který je s přehledem největší v celé České republice. 7 miliard ročně = 160 mld. korun jenom tak od roku 2000. Pro představu - jedna šestina státního rozpočtu na straně výdajů. A průměrná rodina společně se stejně odpuzujícím ČRo zaplatí za tohle 2.004 korun ročně. Když byly poplatky ve zdravotnictví, dala za ně tatáž rodinu v průměru 90 korun měsíčně. A i o tom je taky tenhle paskvil z dílny chrám a tvrz české kultury...(3.4.2019)

Krimi parodie na Rapla je jako komediantská houpačka, jednou nahoře, jednou dole. Seriál se často neudržel v kolejích vkusné detektivky s prvky humoru a přihlouple se zesměšňoval. Multikulturní guláš, jakoby z předměstí metropolí západní Evropy, nemá s českým prostředím nic společného, takže snaha být světoví působí spíše jako pěst na oko. Poslední díl vše dorazil, čekal jsem už jen na to, kdy vyskočí Bob Saint-Clare. Co dodat, snad se skvělý Hynek Čermák nebude účastnit dalšího ponižování původně skvělého seriálu Rapl.(9.4.2019)

Lidé si budou stěžovat. To je klasika. Jak bylo řečeno, sáhlo se jim na modlu. V podstatě je to pravda. Šlo tu ve výsledku o to, že tvůrci si asi ani neuvědomovali, co stvořili. Nevím jak lidem, ale dokážu si představit, že to měli dost stejné jako já. Protože já na první sérii měl jednoduše rád prostředí Krušných hor a originální přístup postav k vyšetřování a řešení situací. To vše jako vždy zařizoval geniální Čermák. Ale teď je to jinak. Řešíte jeden velký případ balkánského bosse, na kterého si já ve výsledku ani nepamatuji, abych pravdu řekl a to celé je ověnčeno menšími případy, aby to vlastně stále byla kriminálka. Někdy v pohodě a příhodné. Jindy až neuvěřitelně tupé. Scény, kdy mají postavy působit frajersky vypadají jako bych je vymýšlel já v deseti letech. To ani nemluvím o tom, že seriál uráží své diváky v tom, že zcela banální a triviální věci jim musí vysvětlovat jako kdyby přilezli z pravěku a ani neví, jak funguje těhotenství. Těch věcí je spoustu. Někdo se může vychloubat sledovaností. To je super. Jenže já taky seriál sledoval od prvního do posledního dílu. A neřekl bych, že to bylo úplně kvůli tomu, že to by bylo obecně dobré nebo zábavné. Některé charaktery se vám brzy ohrají tím, jak si jedou své kolovraty a nebo jak dokázali za nějakou dobu zhloupnout. Rapl končí. Budeme vzpomínat v dobrém. Jen díky první sérii.(3.4.2019)