Rapl - Série 2

(série)
Krimi / Drama / Thriller / Akční
Česko, 2019, 13 h 12 min (Minutáž: 58–70 min)

Jan Pachl

Jan Pachl

Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Cyril Drozda, Aneta Krejčíková, Marcela Holubcová, Naďa Urbánková, (více)

Epizody(13)

Major Kuneš se vrací a s ním přichází… RAPL. Jáchymovské detašované pracoviště, které bylo dlouhou dobu trnem v oku byrokratického aparátu, je v rámci restrukturalizace zrušeno a podplukovníka Rohana pověří vedením kriminálky v Ústí nad Labem. Netrvá dlouho a přetáhne tam všechny „své“ kriminalisty. Naslibuje jim hory doly, a i když nic z toho nedodrží, stará parta je zase pohromadě... (Česká televize)

Tom_Lachtan

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tohle pokračování má hned několik problémů, které jsou více, či méně závažné a dohromady to v některých dílech funguje jednoduše až moc blbě a výsledek je kolikrát dost rozpačitý. Problém 1) změna prostředí, tam kde dříve byla bezútěšnost západákova, kde pableskují démoni zničených sudet, mála peněz a kde je do nějakého většího města docela dost daleko a když, tak jsou to jenom Karlovo Vary, je teď trochu sterilní Ústí nad labem, které se absolutně nepodařilo vizuálně prodat tak, jako Jáchymov. Problém 2) změna charakteru postav. Tady se jednotliví kriminalisté sice tváří stejně, hrají je ti sami lidé, ale prostě jsou to jiné charaktery, z některých to udělalo blby totální, z některých menších, ale nejvíc patrné je to u titulního rapla, který tak nějak ztratil veškeré raplovství a je z něj takový hodný strejda, jehož jedinou výstředností je, že každý zná jen jeho příjmení. Problém 3) debilní scénář, kde se jakékoliv vyšetřování zužuje na náhodu a především na něco, co se nedá nazvat jinak, než jako deus ex Mácha, kdy se z humorné postavy tak trochu retardovaného detektiva stává hypergeniální Švejk, který sám vyšetří vpodstatě veškeré zločiny, protože se jako jediný chová jako detektiv a vzhledem k tomu, že ho hraje Jeřábek, tak funguje jak humorně, tak vyšetřovatelsky. Problém 4) nekonzistence, aneb na jednoho fotbalového nazi-chuligána vyjede řádná zásahovka v plné zbroji, proti elitnímu gangu mafiánů vyjedou dra nachmelení vyšetřovatelé ve zrezlém taxíku. problém 5) naprosto nefunkční a nudná hlavní dějová linka s jugoslávským gangem, která v mnoha případech spíš otravuje, než aby to diváka zajímalo. ___ Kdybych se snažil, určitě bych přišel na dalších docela dost problémů, ale nemyslím si, že je to potřeba, pořád jsem se u obrazovky bavil, jen mnohem, mnohem méně, než u předchozí řady, tohle totiž sice zábavné, ale zdaleka ne dobré a jsem rád, že žádný další Rapl už nebude, poslední díl byl totiž trapnost sama, kterou alespoň trošku napravil samotný závěr, ale pachuť zůstává. ()

Enšpígl

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Proč tvůrci ustoupili s ponurosti a drsnosti hlavního hrdiny někam na hranici imbecility mě zůstává záhadou. Některý díly vysloveně volají po zveřejnění do nějakého humoristického magazínku. Občas tedy světla na konci tunelu, ale třeba tpostava kterou hrál Tomášek Jeřábek to autoři pak zazdili, kdyby tohle bylo u policie a mělo to pomáhat a chránit tak to by bylo na emigraci. ()

Malarkey

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Kdybych byl profesor na filmařské škole, tak na Raplovi bych vzorově ukazoval, jak v první sérii napsat dobré postavy a jak v druhé sérii ty postavy totálně zkurvit. Nevím, co se Honzovi Pachlovi honilo hlavou, ale nelogický přesun celé policejní party z Jáchymova do Ústí nejenom, že nedává smysl, ale ještě zkurví na co šáhne. To, že se většina postav chová v první sérii dost šovinisticky jsem přecházel s tím, že to s tou Slepicí všichni tak zvláštně koulí, ale ona si ve výsledku ten respekt vydobýt vlastně dokáže. Druhá série už se ale s tím doslova nesere a předvádí situace, které by si mohla odpustit. Třeba vztah Lupínka s manželkou způsobil, že se z Lupínka stalo příšerný hovado. Navíc chybí i atmosféra Krušných hor a vyšetřování tu rázem je na úrovni Nováckých a Primáckých detektivek. Za mě velké zklamání. ()

Tosim

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

No jo no, kriminalisticky to není nic moc (i když na díly Kebab Aleppo, Ahoy Sázavo nebo Cvokhaus nedám dopustit), vyprávění je rozbředlé a poskakuje mezi jednotlivými případy a hlídáním Čubriče (i když režisér Ivo Trajkov se zde odvázal nejvíc od Kanárské spojky), ale co s tím vším, když tu partu kriminalisty v čele s Kunešem máte tak moc rád, jako já. 60%, ale s odřenýma ušima a další řadu už prosím né. ()

Fr

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

„BALKÁNSKÁ MAFIE KONEČNĚ V ČECHÁCH...“ /// Pachl zdá se mi poněkud vyčerpanej. Nemyslím fyzicky… ale tvůrčím způsobem… jakoby dostříkával a sere mě, že to vodsírám natěšenej já… a pak Kuneš, kterej si to nezaslouží. Postupně si to celkem sedá a debilní dialogy má jen Rohan (jasně, chápu… ale…). Nemíním řešit, jak a proč se najednou vocitli všichni na houmlesácký ubytovně v Ústí…, ale pozitiva to nejsou. Je to taková antireklama právě na tohle město a ministerstvo vnitra – takže práci u policie. A místo abych si užíval RAPLOVSKÝHO příběhu, koukám na píčoviny, vodvádějící hlavní část práce a patřící spíš do Mostu (víte do kterýho…). Problémy jednotlivejch osob jsou tlačený hodně na sílu. Fajn osvěžením jsou „vedlejšáky“ ostatních herců (Viki Cabadaj… konečně zase pořádná role! Nebo Hádek… Matanoha…). Bez nich by to asi … nebo co já vím… Finále je pak trapárna. Už jen chybělo, aby na sračky vožralej Rohan… sejmul kompletní Srbskou mafii (proč Rohan a ne Kuneš? Protože ten…). A jestli jsem byl po těch trapnejch úvodních scénách vděčnej za příběhovou stabilitu, tak ten konec mě probral! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Raplovi odpustím všechno! (I idiotskej scénář.) 2.) Po „Mostu“ se těším na „Ústí!“. 3.) Chci vidět konec jedný legendy (v přímým přenosu). /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne ()

• Pět stovek až 1 100 korun denně si mohli vydělat neherci při natáčení 2. série. Castingová agentura pozvala na konkurz pro seriál dvě stovky lidí. [Zdroj: denik.cz] (Duoscop)
  • Vlak, ve kterém major Kuneš (Hynek Čermák) cestuje na Sázavu, je legendární vůz řady 810, který byl vyráběn v letech 1973–1982. (ArthasKarfa)