Rapl - Série 2

(série)
Česko, 2019, 13 h 12 min (Minutáž: 58–70 min)

Jan Pachl

Jan Pachl

Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Cyril Drozda, Aneta Krejčíková, Marcela Holubcová, Naďa Urbánková, Ivo Trajkov (více)

Epizody(13)

Major Kuneš se vrací a s ním přichází… RAPL. Jáchymovské detašované pracoviště, které bylo dlouhou dobu trnem v oku byrokratického aparátu, je v rámci restrukturalizace zrušeno a podplukovníka Rohana pověří vedením kriminálky v Ústí nad Labem. Netrvá dlouho a přetáhne tam všechny „své“ kriminalisty. Naslibuje jim hory doly, a i když nic z toho nedodrží, stará parta je zase pohromadě... (Česká televize)

nula87

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V porovnání s 1. sérií je to výrazný propad dolů. Místy to sice připomene původního Rapla, ale jsou to opravdu jen momenty. Jinak je to dost nesoudržné, případy se řeší pomocí náhod nebo brutálních oslích můstků, charaktery postav se plynule mění podle potřeb, linie se Željkem (a tím pádem i s Rohanem) je místy až směšná. Škoda. 45% ()

jfaba

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Taky jsem ten co hledí jen ke svému plotu (který nemám), jak psal PAN REŽISÉR v idnes. Jen se naučte netočit nelogičnosti! Z Ústí do Varů dojeli za pár minut!!! Jsem hloupý divák a vy super rejža. Dám dvě **. Bylo to i vtipný, a patolog nezklamal, sem tam. A jsem rád, že už nebude R3. Stejně bych se nedíval. ()

alldo.raine

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jako už je to slabota. Scénáristicky mdlé, postavy až majora Kuneše hraného Hynkem Čermíkem jedna velká bída. Postavy Máchy a podplukovníka Rohana jsou dokonce otravné až silně nesympatické, chování obou na facku (bez ohledu na ztrátu podplukovníka z první série). Hlavní linie z Černé Hory Vás začne až otravovat a věčně se chychtající Čubrič v lapáku je děsnej. Na 2* zvedám díky epizodě Ahoy Sázavo. Světlý bod v jinak bohužel dosti nedůstojném pokračování poměrně slušné první série. ()

baddass01 odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sebestředný "umělec" Pachl aktuálně připravuje minisérii Volha a když čtu, o čem to má být, je jasné, že to opět bude ideologická sračka, na kterou samozřejmě dostane peníze z veřejnoprávního eráru. Možná, že kdyby se Pachl více věnoval scénáři Rapla a méně se staral o Babiše, možná by to nebyla taková katastrofa, viz. : "... Babiš, ať už je, jaký je, má na rozdíl od nich aspoň podnikatelský drive. Svůj koncern neustále zvětšuje, aby si pak mohl koupit celou zemi. Potom koupí celou Evropu, a když ho nic nezastaví, tak skončí asi v Americe." - - - - - - Konečně někdo z havlistů přiznává, že v 89 žádná spontánní revoluce studentů nikdy neexistovala, viz. : ".. při práci na scénáři jsem nastudoval hromadu materiálů o ekonomickém přerodu v 90. letech. Celá ta ekonomická změna včetně kuponové privatizace byla naplánovaná už dva tři roky před revolucí v Rusku, takže se na ní velící důstojníci StB a KGB svezli." https://magazin.aktualne.cz/pachl-rapl-je-krok-od-sebevrazdy-a-to-lidi-bavi-v-podsveti-n/r~8f31493e18e611e9a67dac1f6b220ee8/?redirected=1554177950 ()

kumite

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Největším zklamáním je, jakým způsobem běžnými diváky tady ta "veřejnoprávní šlechta" pohrdá a plive na ně. Beze studu a bez výčitek. Považují samolibě sami sebe za morální a intelektuální elitu českého národa, ale při každé příležitosti dávají najevo, jak českým národem opovrhují. Proč máme snášet ty povýšenecké kecy od lidí, kteří tvoří a žijí ze státních dotací (tedy z našich peněz), bez nichž by nic nevytvořili a bez nichž by se neuživili ? Je to stejné jako s tou vánoční tragédií Kouzelníkem Žitem. Divákům se to veledílo nelíbilo a stejně jako Pachl u Rapla, tak i Zelenka u Žita uměl lidi jen urážet a ohánět se stejnými kecy, které jsme od tzv. "kulturní fronty" mohli slyšet, když nevyhrál prezidentské volby "jejich" kníže Huhňa a nebo minule "jejich" akademik Želé. https://www.idnes.cz/kultura/film-televize/rapl-2-konec-serie-hynek-cermak.A190401_113157_filmvideo_ts?recommendationId=000000000016-0000-0000-000000000000 https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-serialy-filmy-kino-a-tv/585478/reziser-zelenka-haji-kouzelnika-zita-to-pisou-bezcharakterni-nuly.html ()

• Scéna shledání Draga (Predrag Bjelac) se svými syny, začínající v čase 44:03, se má odehrávat v Černé hoře, ale je patrné, že byla natáčena v Česku. Silnice je lemována svodidly typického českého tvaru z produkce Nové Huti v Ostravě-Kunčicích a patníky jsou také typu používaného v České republice s lichoběžníkovými oranžovými odrazkami. Patníky v Černé hoře mají odrazky červené obdélníkové. Také scéna, ve které Drago telefonuje s Željkem a následně zabije řidiče nákladního vozu, byla natáčena v Česku, čemuž napovídá provedení vodorovných dopravních značek, stožárů vysokého napětí a lamp veřejného osvětlení. (Martin_L)