Reklama

Reklama

Rapl - Série 2

(série)
Krimi / Drama / Thriller / Akční
Česko, 2019, 13 h 12 min (Minutáž: 58–70 min)

Režie:

Jan Pachl

Scénář:

Jan Pachl

Hrají:

Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Cyril Drozda, Aneta Krejčíková, Marcela Holubcová, Naďa Urbánková (více)
(další profese)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Major Kuneš se vrací a s ním přichází… RAPL. Jáchymovské detašované pracoviště, které bylo dlouhou dobu trnem v oku byrokratického aparátu, je v rámci restrukturalizace zrušeno a podplukovníka Rohana pověří vedením kriminálky v Ústí nad Labem. Netrvá dlouho a přetáhne tam všechny „své“ kriminalisty. Naslibuje jim hory doly, a i když nic z toho nedodrží, stará parta je zase pohromadě... (Česká televize)

(více)

Zajímavosti (60)

 • Ubytovna, kde bydlí celé osazenstvo kriminálky, se nachází Na Schodech 4 v Ústí nad Labem. (sator)
 • V druhé sérii se objevuje vesnice v Černé Hoře s názvem Vukojebina, kde bydlí a má rodinu Čubrič. V českém překladu zní její název „Prdel světa“. (Mydlivoj)
 • V průběhu natáčení zažil štáb teploty od -19 do 40 nad nulou. (Duoscop)
 • Ve druhé sérii Rapla se filmová postava Hynka Čermáka – major Kuneš věnuje ve volném čase fotografování nahých žen. To je i skutečné hobby Hynka Čermáka. Svoji první samostatnou výstavu aktů měl v květnu 2016 v Dejvickém divadle. (klukluka)
 • Nejvíc jsme se potýkali se suchem. Voda v Labi se dostala na historické minimum, takže bylo ve vážném ohrožení natáčení dvou epizod seriálu, které se odehrávají na nákladní lodi plující do Hamburku. Naštěstí nám povodí na několik hodin zvedlo hladinu řeky, takže jsme děj nemuseli přepisovat do kamionu,“ uvedl v jednom z rozhovoru režisér Pachl. [Zdroj: Denik.cz] (Duoscop)
 • Pět stovek až 1 100 korun denně si mohli vydělat neherci při natáčení 2. série. Castingová agentura pozvala na konkurz pro seriál dvě stovky lidí. [Zdroj: denik.cz] (Duoscop)
 • Natáčelo se v Ústí nad Labem, Mostecku, Děčíně, Praze, na Sázavě, v Černé Hoře a u lomu U Chlumu u obce Srbsko. [Zdroj: iDnes.cz] (rakovnik)

Rapl - Exekuce (2019) (S02E01)

 • Když je Kuneš (Hynek Čermák) postaven mimo službu a přehrabuje se ve své minulosti, prohlíží si sbírku aktů a starý fotoaparát. Hynek Čermák má koníčka focení aktů. (sator)

Rapl - Exekuce (2019) (S02E01)

 • Epizoda se natáčela v Praze, Ústí nad Labem, Kolíně, Vykmanově a Černé Hoře (Kruče a Bar). (SONY_)

Rapl - Exekuce (2019) (S02E01)

 • Zmínka v 5. minutě o zvyšování kriminality na Ústecku díky vraždícímu narkomanovi, je pravděpodobně narážkou na skutečné události z roku 2008, kdy pětinásobný vrah Roman Postl po předčasném propuštění z vězení za vraždu zastřelil nejdříve manažera strojírenské společnosti z Teplic, posléze osmnáctiletého pumpaře v Ústí nad Labem a nakonec dvacetiletého Vietnamce a zasahujícího policistu v Chomutově. (Pimburger)

Rapl - Operace Ofsajd (2019) (S02E02)

 • Scény fotbalového zápasu, kde měl hrát fiktivní klub Spartak, se natáčel na příbramském fotbalovém stadiónu. Tvůrci využili také domácích aktérů, v záběru lze vidět jako hlavního rozhodčího Michala Patáka, bývalého prvoligového a mezinárodního rozhodčího, a také bývalého ligového hráče Příbrami Daniela Huňu. Tvůrci si trochu pohráli se záběry, když hráč šel po vyloučení směrem k nedokončené boční tribuně, kde nejsou žádné kabiny. Později však vyšel z kabin k autu za jinou tribunou, a opět odjížděl vozem pod nedokončenou tribunu, kde srazil hrozícího nácka. (ydenbroy)

Rapl - Operace Ofsajd (2019) (S02E02)

 • Druhý díl se natáčel převážně v Chomutově, bitka ultras v Praze (ledárny Braník). (spacio)

Rapl - Hrdinové nepracují (2019) (S02E04)

 • Herec Radek Bruna, který v tomto díle hraje Wimmera, zaměstnance securitky napomáhajícího mafiánům, si už postavu zločince v seriálu Rapl střihnul v epizodě Nástřel (2016) jako vrah jménem Vitzner. (Reif)

Reklama

Reklama