Nejlepší mejdan je ten poslední. Svérázný, upjatý a ambiciózní pianista Andi se potkává s floutkem a pohodářem Bennem a oba zjišťují, že mají jedno společné. Oba třicátníci mají na krku diagnózu smrtelné nemoci a na dveře jim už klepe zubatá s kosou. Jeden přesvědčí druhého, že mají ideální příležitost se vykašlat na jakoukoliv zodpovědnost. Společně utečou z hospice s cílem pořádně si vyhodit z kopýtka u žít si ty nejbáječnější dny v životě. Taky kdy už jindy ... Napůjčovat si peníze nebo nakoupit hromadu věcí na splátky je jednoduše geniální nápad, jak přijít rychle k penězům a oba smrtelně nažhavení třicátníci vyrážejí první třídou na fantastický výlet po Africe. Pro hypochondra Andiho je začátek výpravy malou noční můrou, zatímco Benno má svůj tajný plán. Jejich cesta se skládá z řady zábavných i tragikomických situací až jim nakonec nabídne to, po čem toužili – ten Nejkrásnější den. (Bontonfilm)

Adelka123

Poslední dobou musím říct, že Němci umí! Tedy čekala sem, že z kina budu odcházet mnohem víc dojatá, ale ne, byla to dost dobrá komedie... Navíc nebyla laciná, měla hloubku... A dala mi poučení: Žij dokud je čas! ()

bigmatko

nemecke komedie maju v poslednom case ovela viac energie ako americka produkcia a tocia sa v realnejich sferach ako prefetovane postavy v holyvodskych filmoch. najkrajsi den je zabavny, mierne poucny a zaroven aj dramaticky. ja som sa urcite nenudil. potesilo by ma aj originalne znenie ale dabing nebol zly. ()

HMTD

Dám pět hvězd i když je to na čtyři a to zejména pro to, že je film trochu dlouhý a vyděl jsem jiný s hodně podobným průběhem, ale na to že jsem měl trochu stresující den a já se k tomu koukal na "depresivní film" jsem se vlastně celé dvě hodiny bavil a myslím, že je to špička německé produkce posledních let. ()

teriktm

a jaký je váš nejkrásnější den? :) Pěkný film, i přes smutné téma to bylo příjemná podívaná. Ideální na koukání z peřin a znova si připomenutí toho, že vše může může být během pár minut jinak a proč ne. ()

lalailah

Jeden z tých nemeckých filmov, ktorý nie je až príliš "umelecký". Príjemné spracovanie mierne klišé príbehu o postavách, ktoré trpia nevyliečiteľnou chorobou a rozhodnú sa svoje dni využiť čo najviac naplno. Bez zbytočných efektov, aj keď pátosu tam niekedy bolo na môj vkus až príliš. Na filme bola super hlavne hudba a kamera. ()

vla_mira

Jsem na rozpacích. Proč znova to samé a o mnoho hůř? A proč zas v Německu? Protože to bylo úspěšné, tak to zkusíme podojit znova? Prostě okopírované Klepání na nebeskou bránu. ()

r3musko

Filmy s takym nametom, ked sa podari, tak je to pecka. Smiech cez slzy, divak zazije celu skalu emocii. Z mojho pohladu dobre az na ten zaver. V Kapskom meste by som to ustrihol a bolo by to dokonale. Skoda. ()

Trucker odpad!

Další variace na téma "Co ještě stihneme, než si pro nás přijde", tentokrát ovšem v podání dvou nesympatických trotlů, kteří si užívají za nepoctivě získané peníze a vedou o tom blog. Zejména je otravný ten uječený kretén s blond/zrzavými vlasy, který neustále řeší wifi a rychlost uploadu svých přiblblých videí. ()

MatoPalkes

Hlavná dvojka veľmi sympatická, aj africké prostredie super ale verím že z toho všetkého išlo vyťažiť viac. Záverečné rozuzlenie slabé. Ale s Florianom a Matthiasom to nevzdám. ()