Nejlepší mejdan je ten poslední. Svérázný, upjatý a ambiciózní pianista Andi se potkává s floutkem a pohodářem Bennem a oba zjišťují, že mají jedno společné. Oba třicátníci mají na krku diagnózu smrtelné nemoci a na dveře jim už klepe zubatá s kosou. Jeden přesvědčí druhého, že mají ideální příležitost se vykašlat na jakoukoliv zodpovědnost. Společně utečou z hospice s cílem pořádně si vyhodit z kopýtka u žít si ty nejbáječnější dny v životě. Taky kdy už jindy ... Napůjčovat si peníze nebo nakoupit hromadu věcí na splátky je jednoduše geniální nápad, jak přijít rychle k penězům a oba smrtelně nažhavení třicátníci vyrážejí první třídou na fantastický výlet po Africe. Pro hypochondra Andiho je začátek výpravy malou noční můrou, zatímco Benno má svůj tajný plán. Jejich cesta se skládá z řady zábavných i tragikomických situací až jim nakonec nabídne to, po čem toužili – ten Nejkrásnější den. (Bontonfilm)

Nathaniell

Nejen zezačátku má člověk permanentní sklony srovnávat s Klepáním na nebeskou bránu. Ten film je dost podobný a je i ze stejné země. Ale to každopádně neznamená, že nemá čím oslovit. Naopak: Nápaditost, smutná, ale ujetě podaná zápletka a sympatičtí hlavní protagonisté vás během pár minut vtáhnou do děje a jednoduše vás nepustí. Pokud máte podobný vkus jako já, podíváte se na film znova. A vzhledem k faktu že už budete vědět, jak dopadne, na něj budete pohlížet sice jinak, ale opakovaně vás pobaví, rozesměje i dojme. 5* ()

Felisr

Tak už je mi to jasné. Florian David Fitz, který hrál před lety v podobném filmu Vincent jede k moři, chtěl natočit něco ve stylu tohoto a Klepání na nebeskou bránu, ale po svém. Tedy si to raději i napsal a zrežíroval. Dle mě se povedlo, několikrát jsem se smála nahlas, což se mi za posledních pár let fakt nestalo ;) Dokonce i vážné scény nepřesáhly hranici kýče ani patosu. Rozhodně doporučuji ke zhlédnutí. PS: trochu podezírám Matthiase Schweighöfera, že svou postavu pojmul hodně jako žirafáka Melmana z Madagaskaru -ta hysterie z bacilů, ječák, gesta i občasná hypochondrie, no fakt že jo. Ale pobavila jsem se výtečně. ()

blondboss

Nemecká komédia cez slzy. Európska produkcia opäť raz priniesla zaujímavý, aj keď ničím výnimočný, snímok o dvoch priateľoch čakajúcich na smrť. Typicky nemecký humor ja môžem a keby nebolo viacero hluchých miest, kedy som sa nudil, dal by som aj viac hviezdičiek, už len kvôli tomu záveru, ktorý bol naozaj pekný. 65 % ()

a0001

Rakovina účinkuje, neviem len či je správne, že celý film ťaží iba z nej, pretože nebyť tejto citlivej témy je samotný film dosť veľký brak. Výsledný efekt je však kúsok za priemerom. 60% ()

megajalec

Do polovice filmu som rozmýšľal, či nepozerám Klopanie na nebeskú bránu. Téma ide na istotu, ale nemá to potrebnú atmosféru, vtip, silnejšie momenty. Ako povedal jeden z predstaviteľov v závere: ktorý bol ten najlepší deň? Parafrázované: ktorý bol ten najlepší okamih? Fakt neviem. ()

Pklaun

Trpky zivotni pribeh, chvili se smejete, chvili se Vam chce brecet... Hlubsi vyznam pochopi jen ten, kdo neocekaval dalsi lacinou komedii. Hodně emotivni .... za mě 👍 ()

oSiSko

Úprimne, Bucket List na nemecký spôsob, neprišlo mi tam skoro nič vtipné, maximálne som sa pousmial, čakal som oveľa viac, ale už som si zvykol, že to neamerické filmy bývajú často nadhodnotené, len za to, že sú európske..nudil som sa skoro celý čas a pozeral som to len preto, lebo som bol v lietadle a nejak som musel zabiť čas ()

furrec

...rozhodne odporúčam vidieť, má to síce zopár rozporuplných miest, ktoré treba prehltnúť, ale ako celok určite vydarený film a o triedu (či dve) lepšie než tie americké komerčné sračky... ()

rigby

Vážné téma, to vypadá na pořádný doják, jakých už byla natočena celá řada. Naštěstí tvůrci se to snažili odlehčit a vystavěli lehkou komedii s tragickým podtextem. Bohužel ne vše funguje tak, jak by mělo. Film je opravdu velmi lehký, snad až moc. Chybí tu nějaký dotyk, jiskření, něco, co by diváka trochu více připoutalo a nepustili. Sledoval jsem bezmezné blbnutí při honbě za tím nejkrásněji stráveným dnem, ale chyběl tomu hlubší nápad. Nakonec film uplynul a není potřeba se znovu podívat. A v hlavě žádnou stopu nezanechá. ()

Figuska

Přitažené za vlasy. Komedie, kdy situace jsou umělé a přivedené do extrému stejně jako sám název. Někdo to má možná rád, já radši přirozený humor. Nedá se přirovnat k takovému Nedotknutelní nebo Bucket List. Jinak v Africe pěkné a celkově koukatelné. ()

JenomDominik

Je to už asi potřetí co se koukám na roadtrip s postiženými nebo těžce nemocnými lidmi, či partou kamarádů... a je to taky potřetí co jsem se u toho nudil, není to špatný film, je i hezky natočený a doprovázený příjemnou hudbou. Smutná část zvladnutá dobře, ta vtipná už bohužel tolik ne... pár vtipných scén, ale vetšina spíš trapná... jako například chcaní v Africe a moucha v držce. Ale kouknout se na to dá. 65% ()

mouzi

Jak uz tu kdosi psal, Nemci nejsou uplne nejlepsi filmari, ale protoze jsou to nasi sousede, je nam jejich humor blizsi, nez ten zaoceansky. Tedy alespon ja mohu s klidnym svedomim tvrdit, ze mi to bylo blizke natolik, ze muzu dat 4 * oproti slabym 3, co bych dal za tentyz pocin americke produkce. Neni to nic objevneho ani nepredvidatelneho, nenadchne to, ale urcite ani neurazi. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

PTuranyi

Odviazaná komédia o bláznivej dvojici mladíkov zomierajúcich na smrteľnú chorobu. Ako v správnej komédii aj tu ide o stret protichodných charakterov. Beno je neriadená strela, trestaný, impulzívny s nádorom na mozgu, ktorý mu spôsobuje narkolepsiu. Andi je jeho opak, úzkostlivý bloger s fibrózou pľúc. Film sa vezie na vážnej téme smrti a nebojí sa z nej robiť žarty, ale pritom ju neznevažuje. Zdá sa že dvojici Florian David Fit a, Matthias Schweighöfer to funguje už dlhšie a svoje role zvládajú perfektne. Takže si to zopakovali vo filme "100 vecí". 75% ()

navel

Díky tomuhle filmu se znovu ukazuje jak je snímek Klepání na nebeskou bránu dobře napsaný, dobře zrežírovaný, dobře zahraný... ()