Nejlepší mejdan je ten poslední. Svérázný, upjatý a ambiciózní pianista Andi se potkává s floutkem a pohodářem Bennem a oba zjišťují, že mají jedno společné. Oba třicátníci mají na krku diagnózu smrtelné nemoci a na dveře jim už klepe zubatá s kosou. Jeden přesvědčí druhého, že mají ideální příležitost se vykašlat na jakoukoliv zodpovědnost. Společně utečou z hospice s cílem pořádně si vyhodit z kopýtka u žít si ty nejbáječnější dny v životě. Taky kdy už jindy ... Napůjčovat si peníze nebo nakoupit hromadu věcí na splátky je jednoduše geniální nápad, jak přijít rychle k penězům a oba smrtelně nažhavení třicátníci vyrážejí první třídou na fantastický výlet po Africe. Pro hypochondra Andiho je začátek výpravy malou noční můrou, zatímco Benno má svůj tajný plán. Jejich cesta se skládá z řady zábavných i tragikomických situací až jim nakonec nabídne to, po čem toužili – ten Nejkrásnější den. (Bontonfilm)

slunicko2

Klepání na nebeskou bránu podruhé. 1)  K závažnému tématu se tvůrci postavili velmi srdnatě. Vyhodili melodramatické scény, ta tam je falešná vážnost a tragika. Vznikla docela milá komedie._____ 2)  Mně se film líbil, za což nesou zásluhy zejména oba hlavní herci: 35letý Matthias Schweighofer (klavírista Andi) a především 42letý Florian David Fitz (Benno), který napsal scénář a film i režíroval._____ 3)  Dokonce i ten trochu zmatečný konec odpovídal jedné ze šesti možností, které jsem si v průběhu sledování vytvořil. Chci tím říci, že byl předvídatelný. ()

Aljak

Tak toto bola riadna tragikomédia - aj keď skôr komédia ako tragédia. Ale z nemeckej produkcie to je ďalší vydarený film so satirickým podtónom, ktorý zároveň vytvára kontrastnú úvahu s dominantnou témou krehká pominuteľnosť života vs. carpe diem. Treba uznať, že dvojica postáv bola nesmierne sympatická a ich dialógy väčšinou stáli za to. Ustráchaný Andi a nebojácny Benno boli výborným protipólom. Aj keď občas boli niektoré scény a hlášky naozaj "za čiarou" čierneho humoru. Ale inak celkom fajn, v podstate nad očakávania :) ()

Martin741

Uz trochu slabsie nez Klepani na nebeskou branu s Tilom Schweigerom, kazdopadne slusna komedia. Nemecka kinematografia je nevyrovnana, Fitz je slusny reziser jak tak vidim, Schweiger tiez, no ale toci tam iste individuum zvane Uwe Boll, a od toho utekam co najdalej - a Bollove filmy su za trest. Toto bolo na urovni, cesty, kopa exotickych lokacii, tempo masakrozne dobre, nuda nehrozila - Fitzovu tvorbu treba do buducnosti sledovat . 73 % ()

URBAN

Je to pochopitelně skvělá komedie jen je škoda že já filmy tohoto typu zrovna dvakrát nemusím. Drama a komedie je zkrátka spojení, které podle mého mínění nepatří k sobě, ale dokážu ocenit že tento film tyto dva žánry spojil senzačně a i když sršela vtipem přišlo mi to pořád smutné. ( 12.7.17/MAC ) ()

viperDavid

Tak to mě hodně dožralo. Krutě útočí na city a dost se mu to daří. Člověk pak ani neví, jesli se mu chce brečet nebo smát, ale to byl třeba i záměr. Musím teda taky říct, že jsem na tento druh filmu neměl náladu, ale nakonec jsem za to rád. Prostě se nakonec musí vidět. ()

Johnny.ARN

Rakovinky a iné šmaky predávajú. Uvedomili si to aj Nemci a tak vykradli susedný obrovský hit na túto tému z pred pár rokov, dali tomu trochu svojej fazónky, humoru a odjebali sa za lepšími kulisami kamsi do Afriky. Stále je to však desná blbosť, ale príjemnejšia. Vtipnejšia. Vilko a zopár podobne orientovaných ľudí pri tomto isto vypustí slzu a pošle pár krvavých petrošekelov na nejakú nadáciu alebo daruje obličku alebo neviem. My ostatní sa občas uchechtneme a povieme si, že to mohlo byť kludne o 15 minút kratšie. 2 z 5 ()

elanius

(3/2019) Nedá sa nespomenúť na jeden z najlepších nemeckých filmov, Knockin' on Heaven's Door. O pár rokov si rovnako tak spomeniem aj na tento pokus, bohužial nie v dobrom. Preboha, kto robil kasting? Vyslovene nesympatický ryšavý týpek pokazil pol filmu, druhý v pohoďke ale už to nezachránil. Zúfalo nevtipný film bez kvapky atmosféry. Bohužial stále lepšie ako väčšina ponuky v TV. Takže hodnotím trošku benevolentnejšie pretože aspoň trošku snahy vidieť bolo. (4/10) ()

nevermore

Úplně normální road movie, řízlej nemocema, kterej když člověk mine, tak se vůbec nic neděje. Já vůbec nechápu, proč tenhle film vznikl, když existuje Klepání na nebeskou bránu, který je i lepší. Prvních 20 minut jsme si myslel, že to je jeden a ten samej film. Když je tak moc podobnej příběh, že to skoro nejde odlišit. ()

jefff

V poslední době je na německé filmy docela spoleh. Filmařsky se Němci zlepšili a důkazem je i Nejkrásnější den. Není to sice nikterak originální ani třeskutě zábavné, ale jako solidní žánrovka hořkosladké komedie a dramatu ustojí. Herecky zábavné, scénář má slabá místa, nepřekvapí, ale pobaví. ()

klukluka

Když jsem si poprvé uvědomil, o čem by to mělo být, obracel jsem oči v sloup a kroutil při tom nechápavě hlavou. Podobných filmů už jsem přece v posledních letech viděl X... WTF? Nejkrásnější den má ale plné právo na existenci. Je to krásný film, jehož tvůrci si ho přáli mít krásný a dali si na tom úžasně záležet. Od A do Z je to ale film, žádnou velkou realističnost od toho nečekejte. ()

Fary

Sice to nemá na Klepání na nebeskou bránu, ale i tak to má svoje kouzlo. A hlavně trochu překvapivý zvrat na konci. Takže - proč ne. ()

provitamin

Je to akýsi remake filmu Knocking on heaven´s door. Dvaja típci s ťažkou chorobou idú do sveta si užiť posledné chvíle svojho života. Smutná komédia, keď celý čas tušíte ako to asi skončí a možno práve preto je to celkom pozerateľné a užívate si s nimi ich bláznivé výstrelky. Byť to obyčajná komédia bez tiaživého podtextu, idem s hodnotením nižšie. "Na môj blog nikto nechodí, je tam dokopy 10 ľudí, z toho traja sú už mŕtvi a štyria sú moji doktori". Na záver jeden postreh: americké filmy sú väčšinou uvádzané v pôvodnom filme s titulkami. Prečo bol teda Der geilste Tag predabovaný do češtiny? Síce český dabing celkom fajn, ale žeby sa dotyční báli že by nemčina pokazila dojem z filmu? Pochopím že dabované sú animované filmy alebo filmy určené (aj) mladšiemu publiku, ale myslím že zrovna toto nebol ten prípad. ()

Hanys_

To srovnání s Klepání na nebeskou bránu se vysloveně nabízí, ale ta byla trošku jiný level. Tohle rozhodně neurazí, má to pár fain momentů, ale nejpozději s výletem do Afriky už to začlo být dost předvídatelné a ne tak zábavné, jako když se to drželo evropských mantinelů. ()