Nejlepší mejdan je ten poslední. Svérázný, upjatý a ambiciózní pianista Andi se potkává s floutkem a pohodářem Bennem a oba zjišťují, že mají jedno společné. Oba třicátníci mají na krku diagnózu smrtelné nemoci a na dveře jim už klepe zubatá s kosou. Jeden přesvědčí druhého, že mají ideální příležitost se vykašlat na jakoukoliv zodpovědnost. Společně utečou z hospice s cílem pořádně si vyhodit z kopýtka u žít si ty nejbáječnější dny v životě. Taky kdy už jindy ... Napůjčovat si peníze nebo nakoupit hromadu věcí na splátky je jednoduše geniální nápad, jak přijít rychle k penězům a oba smrtelně nažhavení třicátníci vyrážejí první třídou na fantastický výlet po Africe. Pro hypochondra Andiho je začátek výpravy malou noční můrou, zatímco Benno má svůj tajný plán. Jejich cesta se skládá z řady zábavných i tragikomických situací až jim nakonec nabídne to, po čem toužili – ten Nejkrásnější den. (Bontonfilm)

holga

Hodně prvků tohoto snímku je stejných jako v Klepání na nebeskou bránu. Ale s mnohem mnohem horším výsledkem. Stručně- PATOS, DABING, NESMYSLNÉ A NEPRAVDĚPODOBNÉ ZÁPLETKY (záměna terminální fáze nádoru mozku s narkolepsií???), opět PATOS, VTÍRAVÁ OTRAVNĚ PODBÍZIVÁ HUDBA. Jednoduše ztráta času. Jak píše uživatel navel, Klepání na nebeskou bránu je vedle tohoto snímku absolutní masterpiece. ()

Thomas_xxxxx

Najslabší z filmov typu "Uži si posledné dni svojho života", aký som videl. Napr. s takým Bucket List sa to nedá ani porovnať. A to mám nemecké komédie rád, ale v tejto tragikomédii som sa nezasmial ani raz. ()

embecka

Stále si myslím, že Nemci (na pár svetlých výnimiek) nie sú úplne dobrí vo filmovej tvorbe. Keby tento námet zobral do parády niekto iný, verím, že by z toho vytrieskali viac emócií. A to mňa podobné príbehy veľmi bavia, aj keď boli spracované už tisíckrát. Takže postavy ma nielen že neohúrili, ale ani nedojali. Neverila som im takmer nič z celého príbehu a niektoré scény mi prišli vyslovene trápne. Na tento film pravdepodobne tiež rýchlo zabudnem, tak si tu odložím tento komentár, aby mi náhodou niekedy nenapadlo pozerať to znova... ()

Móó

Paráda. Takhle jsem se v kině už dlouho nesmála. Na druhou stranu to mělo i svou hloubku (i když jsem v němčině rozuměla tak 70 %). Herecké výkony rovněž výborné, určitě mě to pobídlo k dohledání jejich dalších filmů. ()

Majkak

Florian David Fitz zvolil osvědčené schéma dvou protikladných týpků na cestách po exotických končinách, přičemž nemusí mít materiální starosti, jelikož podle všech prognóz se povinnosti splácet dluhy již nedožijí. I přes ty odlišnosti si lidsky velmi sednou, protože pochopitelně jistota velmi blízkého konce je hodně silným pojítkem. Je škoda, že zhruba po polovině film totálně ztratí tempo a banální scény a řeči převažují. Naštěstí pak znovu chytne dech a vzepne se k docela inteligentnímu konci. Potěšitelná je snaha zbytečně nedojímat a citově nevydírat, což se ovšem někdy daří jen za cenu zmiňované povrchnosti. Slušné herecké výkony a nějaký bod navíc za osvětu o narkolepsii. ()

Hapretor

Zábavné dostatečně. Avšak je to taková méně dramaticky laděná kopie "Klepání na nebeskou bránu". To lze překonat jen těžko. ()

BOURQUE

Príbeh filmu a samotný záver filmu asi len málokoho prekvapí. Podobné filmy v tomto žánru, ktoré som naposledy videl, však mali premyslenejší scenár a boli jednotnejší. Film Knockin' on Heaven's Door z Nemecka v tomto žánru stále zostáva najjednotnejším. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Rathalos

Nemecko musim pochvalit,z roka na rok je lepsie a lepsie vo filmovej tvorbe a hlavne komedie a dramy,no a tato ma o tom len presvedcila,perfektny film,na ktorom som sa aj nasmial i zamyslel,nadherny pribeh dvoch ludi,kde priatelstvo vitazi nad vsetkym a hlavne vykon Matthiasa Schweighofera bol super,mam rad toho herca,zasluzi si pochvalu,odporucam vsetkym pozriet si to...:-) ()

MickeyStuma

´Život je zvláštní: někdy je v maličkostech jasný a jindy je celý neprůhledný.´ Florian David Fitz se zřejmě podíval na starší snímek ´Klepání na nebeskou bránu´ a řekl si, proč takový příběh nepojmout daleko citověji. Sedl si a sepsal scénář dle svých představ mající daleko blíž k realismu. A tak tu máme opět dva mladé lidi se smrtelnou diagnózou, kteří se rozhodli ještě dát svůj život krapet do pořádku pořádně si užít a své čekání na den D urychlit. Příběh skutečně daleko více cílí na city a chování různých lidí u diváka vyvolává roušku nevole, viz Bennova bývalá partnerka a její přístup po té, co se jí Benno svěří se svým neodvratitelným osudem. Samotný konec je už ale přeci jen dosti nadnesený, i když se v podstatě jedná o sen všech takto nemocných. Snímku by daleko více slušel artový styl. Tady se to nese v nadhledu a přesvědčení neukrývající humorné situace a místy i dramatizace. Jedná se tak více o zábavu než o braní osudu dvou lidí zcela vážně, což je škoda. ()

kersten

Námet celkom dobrý, so spracovaním to už bolo horšie. Už bolo natočených veľa filmov na podobné téma, ale tento bol z nich najslabší. Záver - do koša. Film nenadchol, nevyvolal vo mne žiadne emócie, ani zomňa nespravil lepšieho človeka. Ale nezaspala som pri ňom, takže zase až taký nudný nebol, pár scén bolo úsmevných, ale to je tak všetko. ()

0L0V0

Vedieť pracovať s emóciami je veľmi dôležité a tento snímok je ukážkou, ako sa to robí. Príbeh je vlastne prevzatý už od predchodcu - Klepání na nebeskou bránu a však nevsádza až tak na čierny humor. Prelína sa to s úsmevnými scénami a vážnejšou tvárou, čo je však fajn. Má to dobré nápady, ktoré neboli dotiahnuté do konca, čo je škoda. Film prešiel ako voda a ako jednorázová oddychovka funguje skvele. Viac ma však z nemeckej produkcie bavil Fakju pane učiteli 1. Má to však veľmi peknú technickú stránku, ktorú chcem pochváliť a podarených hercov v hlavnej úlohe. 60% Druhý krát už by som si to nepozrel popravde. ()

elimS

80% - komentář 20ti slovy: Vědět, že končím, tak udělám více, než koupit karavan a projet se ve sporťáku. Každopádně, film pohodový a vtipný, ikdyž je o umírání. ()

Miagy

Výborné, vtipné, uletené, "nenemecké", dramatické, smutné. Výborná dráma s komediálnymi prvkami a dostatkom čierneho humoru. ()

tlesk

Sympatická herecká dvojice přichází do kin v německém snímku o dvou nevyléčitelně nemocných lidech, které nakonec spojí vzájemné přátelství a žízeň po životě, jíž jsou vyprahlí právě ti, jimž se žití nedostává. Nejkrásnější den funguje skvěle jako komedie, i jako (místy a zejména ke konci i dojemné) drama a ačkoli se nejedná o oscarový snímek, stále jsme v hladině nadprůměru, která diváka pobaví, dovede k zamyšlení a možná i opakovanému shlédnutí, což je u filmu vždy vítaným plusem. Více zde: http://nafilmu.cz/2016/08/recenze-nejkrasnejsi-den-2016-horkosladka-komedie-o-zacatku-pred-koncem/ ()

Shitonit

Hodně povedená road movie, kde jeden na smrt nemocnej týpek ukecá jinýho na smrt nemocnýho týpka k užití posledních chvil. Rozjedou povedenou cestu plnou zvratů, náhod a píčovin, která jak jinak se stočí k bývalé lásce, nenaplněným snům a zbytečným kydům. Děj bez zaváhání táhne dál a dál, až vygraduje do vcelku sentimentálního konce, kdy se první týpek vyrovnává s krutou skutečností že mu je hovno, a téměř zároveň druhej týpek prvnímu týpkovi vypouští duši na ramínko.. ()

Jabcan

První půlka filmu byla fantastická jízda plná fórů, například "náckovská" scéna byla prostě legendární, druhá půlka byla naopak klidnější, více emocionální a dojemná. Zakončil bych to sice trochu jinak, ale nejsem ani rejža ani scénárista 90% ()

ostravak30

Další skvělé spojení dramatu a komedie. První takové jsem viděl ve filmu I dva jsou rodina. Je ale pravdou, že tato komedie a drama zároveň je trochu slabší než výše jmenované. Dokonce je film v závěru i dojemný. Nabídne celou řadu komediálních situací, které jsou vlastně silně ironické. Jenže celý film je silně ironický a vychází z mnoha předpokladů. Nejkrásnější den je ale přece jen o něčem trochu víc než jen o základní pointě. Vlastně má tu základní myšlenku společnou s výše jmenovaným filmem. Užít si každý den jako by byl poslední. Trochu mě ovšem nebaví scénář, který mi připadá místy až příliš překombinovaný. Herecké výkony byly dobré. Nenadchne, ale neurazí. Za mě se snímek pohybuje mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Nakonec jsem dal čtyři za dobrý příběh s překvapivým závěrem a vtipnými momenty u kterých se fakt zasmějete. A i za to, že i zde se povedla komedie s dramatem vhodně sloučit a obě si zároveň nepřekážejí. ()