Porota

plechulka

Většina z nás zná alespoň povrchně americký systém soudnictví ze všech těch kriminálek a AllyMcBeallových apod. asi líp než naše (fakt jsem zažila dospělého člověka, který se divil, když svědčil u soudu, kdeže byla ta porota....!). Většinou se slovní souboje odehrádají mezi žalobci a obžalovanými propř. vyšetřujícími policisty.Tenhle úhel pohledu (nahlédnutí přímo porotě "pod spodničku") mi přijde nový a neokoukaný. Sám příběh není zas až taková "pecka", ale souboj jako vždy charismatického Hackmana a příjemného Cusacka je shlédnutelný i víckrát než jednou. ()

ecceHOMMO

Kniha vs film= jednoznačne víťazí kniha. Film nevyužil obrovský potenciál knihy a nedokázali to zachrániť ani skvele obsadení herci. Samozrejme pre toho kto nečítal knihu môže byť snímok zaujímavý. Ale k superfilmu to má ďaleko. ()

skrblik007

Zajímavý thriller ze soudního prostředí. Bohužel i přes obstojný (místy dokonce velmi dobrý) scénář a snahu protagonistů téměř vůbec nefunguje jakýkoliv dramatický rozměr a i při stopáži nad dvě hodiny je nemožné nějak více se sžít s postavami. Ale jo, ačkoliv první čtvrthodinka (vybírání členů poroty), dějově v podstatě prázdná a zoufale nudná, svým zběsilým střihem doslova odrazuje od koukání dál (fakt jsem zvažoval, že to vypnu), tenhle film stojí za zhlédnutí. ()

lennyd

Vyhozenému zaměstnanci rupne v bedně, a rozhodne se postřílet své bývalé kolegy.. Blik. O dva roky později se rozpoutává soudní proces, který může poznamenat veškerý zbrojařský průmysl. Žena jednoho zastřeleného zamestnance vs zbrojařské podniky... Na jedné straně vynikající Dustin Hoffman (taky vám přijde, že každé své role dává kapku svého legendárního Rain Mana?) - proti němu Gene Hackman (elegántní právník, tentokrát s bradkou. Uprostřed nich ... Porota (zejména John Cussack, opět září)... No a jinak nic víc .. dvě hodiny se soudí, manipuluje, podplácí, vyhrožuje ... prostě typický Grisham.. Ale jeden z těch lepších :) ()

hroubek

Pěkné soudní drama.O filmu jsem toho moc nevěděl a o to více jsem si ho užil.Ze začátku se to pomalu rozjíždí, ale po první půl hodince příběh poskočí kupředu a zastaví až na konci.Film velmi dobře využívá svoji zápletku a ve spoustě okamžicích z ní velmi těží.Samozřejmě, že by se to nepovedlo bez dobrých herců v hlavních rolích, který mezi sebou provádí velmi příjemné slovní výměny.I tak, jednou z největší nevýhod filmu je to, že po jeho konci si uvědomíte, že i když je film zajímavý a napínavý už se na něj podruhé nepodíváte, jelikož Vám nebude mít co dát. ()

JohnSmith

Moc pěkný Flederův thriller s výborným Hackmanem. Ani Hoffman a zbytek osazenstva nezůstalo pozadu a podalo kvalitní výkony. ()

J-o-k-e-r

Zřejmě jsem hodně zaujatý. Nedávno jsem dočetl stejnojmennou knihu od J. Grishama a musím říct, že byla výborná. Filmové zpracování nedopadlo špatně, obsazení je výborné (Cusack, Hackman, Weisz), škoda jen, že se předlohy drží opravdu jen sporadicky. Pointa je trochu jiná, nejsou tolik prokresleny vztahy mezi porotci. I tak ale slušné drama ze soudní síně. ()

Autogram

Nezmyselný právnický proces, aký je možný len v Amerike s ešte nezmyselnejším výsledkom, ktorý je možný už len v americkom filme. Predtým som mal akú-takú ilúziu, že porota je veľmi správny nástroj pre spravodlivé rozhodovanie súdov, zostalo mi len rozčarovanie. Film je napriek dobrému obsadeniu, akčnému vyzneniu aj neakčných scén, napríklad aj telefonovania, pomerne nudný. Pár skutočných akčných scén tam nakoniec ani nesadlo a boli veľmi rozpačité, hlavne ako útla žena porazí nemilosrdného zabijaka. ()

blixadovan

Taková celkem typická americká žánrovka z prostředí soudní síně. Přidanou hodnotou budiž zajímavý příběh, který nechával diváka do poslední chvíle napjatého (dobře, tak ne napjatého, ale očekávajícího), jaký byl pravý důvod Nicka a Marlee k jejich chování. Od první do poslední vteřiny film naplňoval nutné klišé amerického dramatu, což se týkalo hlavně dialogů. Při tomto filmu jsem si uvědomil věc, kterou ale nemohu zatím dost dobře vysvětlit - sebevětší blbost vyřčená v americkým filmu sedí, ale kdyby jí však vypustil z pusy herec v českém filmu, působilo by to někdy opravdu hloupě. Určitě to není tak, že hloupost snáze snese hloupost, je to jinak, nevím však proč. Mimochodem charismatický Gene Hackman jednoznačně předčil Hoffmana a Rachel Weisz všechna moje očekávání. ()

Aqualung

Inu, tak zase jeden průměrný počin, ale s vynikajícím obsazením.Oba protagonisty mám rád a nezklamali mne. Jde jistě o pohled na praktiky v americké, či chcete-li anglosaské justice, která může být, a evidentně je, takto ovlivňována.Jsou-li příslušné páky a peníze.No a co se děje u nás? Nejspíše se posílají sms, nebo se telefonuje, ale to není bezpečné.Nejlíp je bezprostření rozhovor s ujasněním, jak má rozsudek padnout.Zbraně volně dostupné jsou jistě zlo, ale jde o zlo, které je organickou součástí svobody.Tady se na to poukazuje.A čas od času se o tom vede debata, a taky na to někdo doplatí.Je to tak dobře, či není? ()

ssfan

Excelentní soudní drama či thriller. Skvělá režie, herci, scénář. Nechybí napětí. Mně se to líbilo opravdu moc. 90% ()

ZkuKol

Mám pocit, že holywoodští tvůrci narazili při točení soudních dramat na slepou uličku a snaží se z ní vylézt pomocí různých "pozlátek," ještě pár let a rozdaj si to právníci znesvářených stran v Matrixu:-) ()

made1

Docela rozvláčný příběh o jednom velkém procesu, který nabere na obrátkách až v posledních dvaceti minutách, ale stojí to za to. Skvělá hlavní herecká čtyřka. Pro každého hvězdička extra. ()

SG-1

"Poradím Vám, ten ústav ještě zvažte. Lepší nešťastná matka než nepříjemná manželka." -Rankin Fitch- ()

insurgentes odpad!

Kousek nejodpornější demagogie a propagandy, v tomhle teda dosáhli soudruzi na vrchol. Takhle se to dělá: svoboda je něco, co vede ke zlu, toť základní postulát. Podbarvit dětskými úsměvy, a pachatelé dobra všech zemí, zvlhněte. Fuj, ostuda Gene Hackmana i Rachel Weisz. ()

herr_carter

Cho chó - podobně jako u Nepřítele státu nemohu jinak než za 5*. Já tyto politicko-soudní rekonstrukce vážně miluju. Film je doslova a do písmene prolezlý mocí a ovlivňování svědků za účelem profitování té které strany (jinak řečeno všichni se tu snaží získat všechny na svou stranu). Grishama jsem nečetl, ale pokud platí pravidlo, že knižní předloha je lepší jak film, pak bych si knížku měl urychleně sehnat !.......................moje hodnocení = 9 z 10. ()

chef

Vyborny namet, nedotiahnuty scenar a priemerne vykony hercov. Kazdopadne dej je putavy a pri filme som sa nenudil. Neocakavam vsak, ze sa mi niektora zo scen vryje do pamate, snad okrem Hackmenovych rozzurenych poz, ktore vyznievaju az nevhodne parabolovane, mozno smiesne. Zhliadnutim tohoto kusku vsak cas nestratite. ()

velkyvezir

Na to, jak je tam silné herecké obsazení, je to dost slabý film. Ze soudního prostředí je rozhodně lepší Vyvolávač deště. ()