Porota

MickeyStuma

Velice svižný snímek ze soudního prostředí o ovlivňování poroty ku prospěchu svému. Na choulostivé téma případu jako jsou zbraně tu tkví kromě svobody vlastnit střelnou zbraň zaručenou dodatkem v ústavě také určitá morálnost, zodpovědnost a pochopitelně spravedlnost. Hlavním tématem je ale hlavně ta porota. Už při jejím výběru to tu vypadá jak ve špionážním filmu. Do posledního detailu se zjišťují potřebné informace i za cenu tajných kamer a tajného natáčení. O každém člověku pozvaného do této funkce je potřeba vědět naprosto vše, pro větší jistotu správného výběru porotců, kteří budou při rozhodování na té správné straně. Ale když zazvoní telefon s nabídkou na získání kompletní poroty za peníze, dostává to okamžitě nový směr. Kdo se chytne a zaplatí a kdo to nechá zcela být? Napětím si kousat nehty sice nikdo nebude, ale upoutat pozornost snímek dokáže. Není tu jediného hluchého místa a tak se tu neustále něco děje. A tak tu nejde o systémový napínavý soudní proces, ale o napínavé sledování, kdo se na nabídku chytne a kdo ne. Jedná se tedy o neobvyklé téma, ale zpracované je vcelku dobře. Mistři manipulování v plné polní. ()

Iwiiik

A já se ptám PROČ? Tvůrci měli v rukou Grishamovu knihu, ve které je všechno. Napětí, zápletka, překvapivé zvraty, gradace i silné poselství (a to jsem kuřák). Proč tedy překopali velmi povedené literární dílo v tohle? Snímek sice má spoustu kladných momentů, ale z dětinského trucu dávám dvě, protože mě Flederova banda nasrala a urazila. ()

anatheman

Ve výsledku nikterak přelomové soudní drama, které se věnuje zdánlivě neřešitelnému problému s držením zbraní v USA. Je pravda, že scénář vykazuje známky promyšlenosti. Film tedy nenudí, ale že by nabízel momenty hodné zapamatování, se říct nedá. I když se zde vyskytují lákavá herecká jména, není pro ně připraven prostor, aby bylo možno plně využít jejich potenciál. Filmu tedy uděluji regulérní 3 hvězdičky. ()

Nšoči

Chcete vědět, co se děje za zavřenými dveřmi , za kterými se rozhoduje o vině či nevině? Tak to vás musí vybrat jako člena poroty a potom už máte tu moc ovlivnit celý soudní případ rozhodnutím zda je obžalovaný vinen či ne. Ale jelikož to nikdy není tak jednoduché jak to vypadá, tak ani tady se nevyhnete ovlivňování a manipulaci jednotlivých členů poroty už při jejím výběru. Jedním členem poroty je i John Cusack, který také s porotou manipuluje,ale pro dobrou věc. Na tomto snímku musím ocenit perfektní námět, napětí, které neustále graduje, dobré výkony herců a neočekávánou pointu. ()

Skleni

Asi som nevystihol pointu, alebo hocijakú podstatu tohoto filmu. Proste dej má dosť zvratov či dramatických scén, ale to nevykompenzuje to, že po vzhliadnutí vám nič v hlave nevŕta. Žiadne otázky ako je možné to či hento. Proste z thrillerovej tématiky sa vykľula nudná báchorka. 72% ()

Ziggy Zagg

Čekal jsem, že se z nadějného začátku vyklube něco víc, než jen handrkování a zákulisní manipulace s porotcema. Samotná causa žaloby na zbrojařskou společnost byla také dosti podivná. To bych mohl zažalovat Kostelecké uzeniny, že po jejich výrobcích tloustnu jako vepř. Na druhou stranu měl děj dobrý spád, takže jsem se nenudil. Ale je to jen lepší průměr 65%. ()

Mashak

Pan Cusack mě vždy pobaví a tady tomu není jinak. Navíc jsou tu páni Hackman a Hoffman a nádherná a talentovaná Rachel Weisz. A když se k tomu přidá i dobrý příběh, tak je vymalováno! Moc dobré! ()

Razzor_82

"V tomhle případu jde hlavně o peníze." Jedna suma peněz a manipulace s porotou. Na tohle je nějaká spravedlnost krátká. Soudní drama plné intrik. Pár zvratů ale žádné výrazné napětí. Výborní herci ale scénáristicky to drží sotva po hromadě. 6/10 ()

waska

Podle mě celkem slušně pojaté a stejně tak zrežírované drama ze soudní síně. Pro ty kdo nečetl knihu ( jako já ) s celkem zajímavou, i když profláklou pointou. Každopádně spád filmu a především herecké osazenstvo v čele s výborným Hackmanem a Hoffmanem, sympatickým Cusackem a nádhernou Rachel dělá tento snímek nadprůměrným. ()

greigor

Když jsem si tohle nedávno pustil, věděl jsem přesně, co mám čekat, jelikož jsem četl předlohu. Jenomže jsem byl na omylu, knížka přece byla o cigaretách a tady to bylo o zbraních. Těžko říct, jestli to mělo zásadní vliv na příběh, ale řekl bych, že si jinak tvůrci počínali velmi dobře a natočili velmi zajímavý a vtipný a poutavý thriller. 4* ()

haWranka

Typická a absolutně průhledná grishamovka. Ale ty já mám ráda, takže jsem vcelku spokojená. Ovšem tuhle knížku jsem ještě nečetla, takže je možný, že svoje hodnocení ještě trochu přehodnotím. ()

Ceberus

Velmi kvalitní sestava nezklamala - Cusack s Weiszovou klasicky sympatičtí, Hoffman klasicky dobrácky energický a Hackman klasicky slizácký. Chvílemi jsem měl pocit, že se na mě vyvalí nová adaptace Dvanácti rozhněvaných mužů, ale naštěstí se tak nestalo a zápletka byla docela jiná. Stejně jako zmíněný snímek jde však o jeden z těch vzácných filmů, který je napínavý, přestože jde v zásadě o konverzační drama. ()

bono22vox

V tomto thrilleru se dozvite, že Spravedlnost se dá nejen koupit, ale také prodat... Řemeslně zručně natočená podívaná s výbornými herci, napínavou atmosférou, ale problematickou zápletkou, kvůli které mám nutkání dát 3 hvězdy, ale chtěl bych dát čtyři. Tak je dám, ale dělám si u tohoto filmu puntík... ()

Amonasr

Zpočátku to vypadalo jako zajímavý vhled do amerického soudního systému, o kterém si sice žádné iluze nedělám, ale to, v jakou nevěrohodnou kovbojku se to nakonec vše zvrhlo, mě spíš nemile překvapilo. Nesmyslné a hlavně zbytečné akční scény a závěrečný kýčovitý happyend to bohužel poslaly ještě o dvě patra níž. ()

Johny

Mám pocit že tento film zpravidla (nejen) u nás nikdo nepochopil. Ohlasy typu "zase Grisham" nebo "tendenční americké moralizování" jsou kapku mimo mísu. Ve skutečnosti jde o dvě zcela odlišná témata a to slabiny amerického soudního systému (porota z lidu) a osobní pomstu za jeho úmyslné zneužívání. Dobrý režisér a kameraman kteří i přes délku filmu umí pracovat s nůžkami, velmi dobré výkony herců v hlavních rolích (Hoffman, Hackman) a chytrý scénář který se slušně vyrovná i s poviným happy endem. K tomu je to atmosferický jižanský film typu V žáru noci. Bez protiamerického zaujetí nemůžu najít chybu, proto *****. ()

KillerZeli

Samozřejmě je tenhle film lepší vidět, aniž byste četli knížku - film se ve 99% knížce nevyrovná. Já se u tohoto filmu velmi dobře bavil. Cusack je můj oblíbený herec, tak proč ne 5* . . . ()