Porota

peetriss

Zajímavé drama se soudního prostředí, kladoucí důraz více na zákulisní zájmové hrátky než na proces samotný. Kvalitní předloha, výborné obsazení a divácky přívětivým způsobem natočeno, to jsou základy úspěchu tohoto filmu. ()

vander19

Ako sú Grishamove kníhy príjemné na čítanie, tak sú jeho filmy nudné a nezáživné. V prípade POROTY som sa práve vďaka tejto skutočnosti dlho odhodlával si to pozreť. Je tu síce výborné herecké obsadenie s perfektným Cusackom, sympatickým Hoffmanom, príjemnou Weisz a znova zlým Hackmanom. Ale ani toto ma neprinútilo ku skorému sledovaniu a film ležal ľadom. Až jedného dňa som si to pustil a prvá hodina ma očarila. Spôsob akým sú veci podávané je fantastický a zábavný. Od začiatku som nevedel ku ktorej strane sa nakloní hlavný hrdina. Prečo to vlastne robí a čo tým sleduje. Ale rozuzlenie bolo Grishamovsky prefíkané a nečakané. V tomto filme Fleder perfektne zvládol knižnú predlohu a mňa držal v napätí až do konca. ()

valasek.m

Zajímavé téma, skvělé herecké výkony, nevím co, ale něco mi tady strašně chybělo, nějak by to chtělo ještě "okořenit". ()

Kratoc

Spravedlnost v praxi? Možná, ale na můj vkus to nebylo až tak uvěřitelné. Souboj v soudní síni byl přesto pojat hodně atraktivně a i když se film snaží asi zacílit na vyšší morální principy jako je spravedlnost a zlá zbrojní lobby, tak si nemohu pomoci, ale přijde mi ten rozsudek nespravedlivý. Takže osobně bych více ocenil uvěřitelnější případ než zrovna tento. A faktem zůstává, že sice happy end tu je, nicméně faktem je, že při odvolání to už celé dopadlo jinak, takže vyšší princip jaksi odchází v zapomnění a film to už neřeší. Ale co ... Film je nabitý hvězdami, které hrají velmi dobře. John Cusack a Gene Hackman se mi líbili nejvíce. Slušné tři hvězdy. ()

Illy

Vcelku povedené soudní drama zkazí závěr. Ač od přírody cynik, dobré konce mi nevadí. Co je ale moc, je příliš. ()

rusty09

Opět jako už u několika filmů, kterých jsem v poslední době viděl je toto znovu vcelku dobrý film, ale zase se jednalo o tak nehorázný štěstí ve všem co se stalo a proto prostě na ty 4 hvězdy jít nemůžu. Nemám rád, když film je strategicky veden, ale přitom je v něm víc štěstí, než v romanťáku. To už prostě radši klasickej akčňák s Wahlbergem, kterej vim, že nemá žádnou větší hloubku. ()

Mlle

Velmi dobrý film. Sice jsem si nejdřív myslela, že byl natáčený v pozdních osmdesátkách – dost mě a mou paměť překvapil styling roku 2003 ;) Ale celkově hodnotím velmi kladně. Film má spád, scény jsou dostatečně akční (i kaskadéři v castingu nehrají jen na oko), námět je originální i o dvacet let později, chytré dialogy jsou dobře rozpracované a tvůrci si vyhráli s mnoha detaily. Řada velkých „komerčních“ filmových projektů z této a starší doby mi unikla, mám proto dnes co vidět a je to pro mě nové. Protože v současné produkci něco takového bohužel opravdu nenajdeme. ()

Radek.SCH

Oproti Grishamovému Rainmakeru tu chyběli sympatičtí hrdinové a odporní záporáci a celkově to bylo tak nějak méně naléhavé a syrové. ()

FilmWave

Skvělé obsazení, překombinovaná zápletka, zdlouhavé, málo skutečně dobrých scén (např. Weisz vs. Hackman v tramvaji). Spíš doporučím "Perníkového dědka". ()

mala_kea

No nejsem sice zastáncem volného prodeje zbraní, nicméně v tomto filmu bylo jeho poselství o odpovědnosti jejich výrobců za činy jejich držitelů dost laciné. Stejně tak to zmanipulování poroty, které má být sice varováním, ale nakonec je to pro "správnou věc". Filmařsky řemeslné, takže ty 3*. Lord of War zpracovává obdobnou otázku mnohem lépe jak obsahově, tak co se filmařských prostředků týče. John Cusack to celé táhnul. Jedině dobře, nebot si nedokážu představit postavit film hlavně na Hoffmanovi. ()

agassi68

Neviem prečo, ale chýbal mi tam Tom Cruise. Namiesto Cusacka. Legendy inak hrali štandard a snažili sa do 2 hodín vtesnať to množstvo právnických kľučiek, vytvoriť napätie aj atmosféru. No samozrejme to nejde ako v knihe, ktorú čítate o pár hodín dlhšie a máte čas pochopiť konanie jednotlivých postáv. A Grisham je pán spisovateľ.. ()

Lyžař

Runaway Jury je zajímavý film. Stejně jako jiná přepracovaná věc podle Grishama - Čas zabíjet - je plná herců zvučných jmen a obličejů. Bez nich si celou tuhle podívanou ani představit nedokážu. Ale ač je tenhle snímek natáčený z opačné strany soudní síně, než jsme zvyklý, čekal bych ještě o kus víc. Ne jen příběh, který se dá většinou kousíček dopředu předvídat. No a závěr? Žádné překvapení, žádný zvrat, jenom jedna nevinná řeč Johna Cusacka, která rozpoutá vášně..no sečteno a podtrženo jsem čekal daleko víc. Režie: ****; Scénář: *** (orig. kniha může být daleko lepší); Hudba: ****; Herci: **** ()