22. století. Umělá inteligence je integrována do všech průmyslových odvětví, Měsíc a Mars jsou kolonizovány, lidmi osídlené satelity obíhají kolem Neptunu, nejvzdálenější planety sluneční soustavy. Na Zemi se staví nová babylónská věž. Je to anténa, jejíž konec dosahuje až do vesmírného prostoru a která má sloužit k vyhledávání inteligentního mimozemského života. Tým budující tuto obří stavbu vede Roy McBride (Brad Pitt). Astronautem se stal díky svému otci (Tommy Lee Jones), jenž byl velitelem výzkumné expedice projektu Lima. I jejím úkolem bylo pátrat po vyspělém mimozemském životě a před dvaceti lety zmizela kdesi v hloubi vesmíru. Nyní je Země postižena řadou nečekaných katastrof, které zasáhnou i stavbu obří antény. Americké zpravodajské služby se domnívají, že Royův otec stále žije a ohrožení Země má původ v explozích, ke kterým dochází u planety Neptun a souvisí s projektem Lima. Roy je vyslán na vesmírnou misi vedoucí přes Měsíc a Mars až k vnějšímu okraji sluneční soustavy, aby zde otce našel. Jeho cesta však odhalí tajemství zpochybňující samou podstatu lidské existence a jejího místa ve vesmíru. (Cinemart)

Triple H

Koláž First Man (zrnitý, na blockubsterovo efektné zábery skúpy vizuál), Interstellar/Solaris (emocionálne jadro v rodinných vzťahoch), Gravitácie (efektné skotačenie okolo vesmírnych staníc, hlavný hrdina ktorý hľadá vnútorný pokoj) a (čuduj sa svete) Apocalypse now. Pomerne špecifický mix, ktorý mieša prvky videné inde do dobre zladeného celku, ktorý je presne na pomedzí lacnej žmýkačky emócií, efektnej vízie budúcnosti a artového dumania nad nesmrteľnosťou chrústa. Pitt má zaujímavých úloh a filmov na konte dosť, ale takto dobrý herecký výkon nepodal už dlho. Jeho pozvoľna starnúca tvár vôbec sedí k celkovej atmosfére a príbehu o vyrovnávaní sa so svojím životom, komplikovanými rodinnými vzťahmi a pod. Je to pomalé, čiže nie pre každého a na konci sa dopracujeme možno k trošku inej pointe a zisteniam ako by človek čakal. Hoytemova kamera je top, ale osobne by som preferoval štandardnejší, uhladenejší obraz ako napr. Blade Runner 2049. Celkovo elegantné, prehľadné, inteligentné a dotiahnuté, ale niečo tomu chýbalo. Možnože práve snaha nájsť akýsi zlatý rez medzi trendovými sci-fi posledných rokov filmu nakoniec trošku uberá, lebo sa snaží sedieť na toľkých stoličkách naraz, až vlastne poriadne nesedí ani na jednej. ()

Lamprea

Úplně bez náboje. První polovina ještě jakžtakž, ale konec tomu zlomí páteř nadobro. Tohle ani Piťák nemohl spasit. Jinak, ve srovnání s Ad Astra opět vyplouvají na povrch kvality Interstellaru, který totálně válcuje veškerou minulou i současnou sci-fi tvorbu. ()

Cedr

Apocalypse Now střižené se Sunshine/Gravity ve velkolepém hávu je v současném světě plném low-budget Netflix sci-fi nudy velmi sympatickým mixem s nádechem nostalgie. Filmu prominete i jistou schizofrenii mezi béčkovou akční jízdou a rádoby hlubokým psychologickým rozjímáním. Zásadní je, že se na to skvěle kouká a působí to od začátku do konce jako solidní dobrodružství. ()

chelseaman22

Ad Astra jen potvrzuje to, že Brad Pitt není jen tím, kdo hobloval Angeliku a hrál v boybandu Lunetik. Brad Pitt v posledních letech dokazuje, že je hercem par excellence. Ad Astra navazuje na aktuální hype, který odstartovala Sandra a její vesmírné dobrodružství v kosmosu. Ad Astra je z pohledu všech aspektů standardním počinem, vyjma honičky po povrchu měsíce, která je v naprostém tichu dokonalostí samou. 69 % Celosvětový příjem k 31. 12. 2019: $127,175,922, což je 1,27 násobek rozpočtu ()

filmmovier

Nebudu lhát, čekal jsem to fakt lepší a ve výsledku jsem vlastně zklamán. Ad Astra je intelektuální sci-fi (v pořádku), která ale zároveň okamžitě vyloží všechny své karty. A taky se tam vlastně nic moc neděje a tempo je opravdu velmi pomalu plynoucí. Vizuálně je to žrádlo, kamera je skvělá, hudba správně epická, Brad Pitt zcela výtečný (2019 byl pro něj po filmové stránce mimořádně šťastný) a Tommy klidně mohl dostat větší prostor. Ad Astra má taky několik fakt super scén a když dojde na nějakou akci, které není moc, je to taky radost sledovat. A vlastně ano, klidně bych mohl dát ty hvězdy jen tři. Jenže na ty tři hvězdy je tenhle film prostě až nechutně dobrej. A moc lepších čistokrevných sci-fi taky loni moc nebylo. Vlastně nebylo žádné. Takže výsledek je jasný. 75%. ()

UhLee

(5/10). Táhlé, místy dost nudné. Mám velice rád filmy z prostředí Vesmíru, ale zde to k mému uspokojení nestačilo. Cesta kolem plynových obrů byla poutavá, ale velice zvláštní. Chápu, že tento film každému sedne úplně jinak. Velikým tahounem snímku je rozhodně Brad. Emoce u mě už vůbec nefungovaly a byl jsem celkem rád, že už je konec. Rozhodně toto vesmírné drama patří k tomu horšímu co nám rok 2019 přinesl. Škoda. ()

vnimatkrasu

Máš Pitta v hlavní roli, Hoytemu za kamerou a Maxe Richtera u piana. A přesto ti z toho vyjde generický sci-fi, ze kterýho si po týdnu pamatuju především WTF lekačku s opicí a emocionálně extrémně jalový finále. Béčko, co se tváří, že patří do první kategorie. Stejně jako James Gray. ()

Motinski

Veľmi pomalý film čo sa viac chce podobať Fristmanovi od Chazelleho ako Interstellaru, inšpiráciu si ale berie od obidvoch. Nemá takú údernosť ani presah a vačšinu času ťaha príbeh do nadpriemeru výkon Brada Pitta. Trailery sľubovali niečo iné ako sme dostali, na to sa pripravte. Keď máte chuť na psychologický rozbor do mysle hlavnej postavy, smelo do toho, sklamaný až tak nebudete. Škoda tempa ala Kubrickova Odysea, mohlo ísť o veľké prekvapenie. ()

Ryuuhei

Už dlouho jsme tu neměli ryze vesmírný film, který by mířil hlavně na atmosféru. Leč spíš než o výpravu na konec sluneční soustavy jde o výpravu do vlastního nitra. Celý děj se točí okolo hlavního hrdiny a jeho osobnostního vývoje. Cesta zde hraje až třetí housle, nicméně i tak nabízí víc než dost. Ať je to vyobrazení světa, kde je cestování na blízká tělesa běžnou záležitostí, nebo akčnější pasáže, jako třeba honičku roverů na Měsíci. Navzdory tomu se zde najde mnoho hluchých míst, tedy až přehršel přemýšlení a tlaku na atmosféru, že je to spíš na škodu. Plus mnoho nepřekvapivých zvratů, nedovysvětlených skutečností a prosté vyvrbení také nepřihrává nějaké zvláštní genialitě nápadů. Dostává se ve výsledku na podivný hybrid spojující něco málo z Marťana (improvizace v nesnázích), Interstellar (daleké cesty), nebo Sunshine (tíživosti a prázdnoty kosmu), ale zdaleka nedosahující zábavnosti zmíněných snímku. Přesto jsem rád, že jsem film viděl a zažil něco, čeho je poslední dobou ve filmovém průmyslu poskrovnu. Hodnotím mezi 6-7 z 10. ()

dzira

Takové nákladnější "béčko", které si zoufale hraje na umění (ze kterého ukradne tam něco a tam zas něco jiného.... Originální je snad jen způsob, jak blbě to smíchá všechno dohromady). ()

BROKEN_

UNIKÁTNÍ FILMOVÝ ZÁŽITEK! Na Ad Astra jsem se chtěl vydat do kina, jenže z nějakého důvodu, jsem nešel. A teď mě to sere úplně nejvíc! Žádný film jsem od režiséra Jamese Graye neviděl, i tak si dovolím tvrdit, že jde o jednoho z nejtalentovanějších režisérů současnosti. Ad Astra pojednává příběh o Royi McCbride, který je vyslán na vesmírnou misi vedoucí přes Měsíc a Mars až k vnějšímu okraji sluneční soustavy, aby zde našel svého otce, který před mnoha lety zmizel. Hned z kraje bych chtěl říct, nečekejte žádný další Interstellar, Marťan, Gravitace, ne, je to psychologické drama, které má pár akčních prvků. Neustále sledujeme Brada Pitta, který je v roli McCbrida dokonalý. A i když toho moc nenamluví, z jeho pocitů, a myšlenek pochopíte toho dost. Ad Astra je nádherně natočený snímek, který bych klidně přirovnal ke Kubrickovi, ta paleta barev, atd. Ať už sledujeme scény na Měsíci, na Marsu, nebo u Neptunu, všechno bere dech. Po technické stránce není co vytknout. Hudebně parádní, sice to není ten typ soundtracku, který bych si pouštěl furt dokola, ne, je to hudba která do filmu funguje přesně. Film mě nechal chladným, a po konci filmu, jsem přemýšlel o existenci vesmíru, jestliže jsme tady sami. Nějakou tu chybu bych našel, ale to házím za hlavu, za mě je Ad Astra jeden z nejlepších filmů letošního roku. A hrozně moc mě mrzí, že lidem tenhle film nesednul. 80% bych tomuhle filmu rozhodně dal. Zkrátka, nechte se vést tímhle filmem, a dostanete skvělý zážitek. OBROVSKÝ PALEC NAHORU! ()

Tosi

Na první pohled působí Ad Astra jako chladný film o chladném kosmonautovi, ovšem odměnu v podobě nejjemnějšího kariérního výkonu Brada Pitta sklidí pouze trpěliví diváci. Jo, je to filozofický, takže kasovní trhák z toho nebude. Jo, Pitt působí až příliš dokonale v nedokonalém světě, ale dlouho jsem neviděl herce takhle hrát očima. Jo, je to borec a pro mě je díky němu Ad Astra křišt'álově čistou a komorní nádherou. ()

Avathar

Vlastne je to v jadre celkom banálne a myšlienkovo neoriginálne, ale atmosféra je fajn, pomalé tiempo tiež a celé sa to sledovalo celkom dobre. Ale ten voice-over je fakt na päsť. 7/10 ()

Honzek

Když jsem na tom byl v kině, dlouho to ve mě dozrávalo. Později jsem si udělal projekci doma a musím říct že si to sedlo. Stačilo smíchat Vesmírnou odyseu, Interstellar a Gravitaci, přidat šikovné scénáristy a rejžu, Brada do hlavní role a je vymalováno. Pokud se hlavnímu protagonistovi dostanete do hlavy máte částečně vyhráno, potom přijde pouto otec a syn a později myšlenka o nás jako lidstvu a celé to kompletně zapadne dohromady. Je to velmi realistické a promyšlené dílo u kterého mi čas ubíhal zatraceně rychle - není to však pro konzumního diváka (berte jako varování). ()

Johnny.ARN

Ten film je tak záživný jak vianočné trhy v Sobrancoch. Intelektuálne psycho žvásty vo vesmíre nefungujú. Je úplne jedno či je to Cčkovina alebo Ačkovina s vyžitým Pittom. Nikoho nebaví 2 hodiny pozerať na stav beztiaže počúvať chobotiny a chorej scenáristickej mysle. Strašný omyl tento film. 2 z 5 ()

Mrkvič

Brad Pitt je uvěřitelný. Vesmír, rakety, základny, planety a všechno technické je také koukatelné a nápadité. Technické pasáže mi ale přišly neuvěřitelné a to jsem si pořád říkal, že tím se nechci zaobírat (takže až tak byly pitomé). Dlouhé putování za... za někým a na konec pac a pusu a prd z toho. Filmu bych přál ještě další půl hodinu, kdy by se řešil astronautův návrat domů. Na to, jak film pomalu plyne se toho navíc ani moc neřešilo fylozoficky. Po dvou hodinách tak ani pořádně nevím, co jsem celou tu dobu sledoval. Lehce mi film připomíná Astronauta z Čech, na kterého se Hollywood také chystá a obávám se, že výsledek může být hodně podobný jako Ad Astra. ()

Lachtaan

Slýchal jsem dost negativních dojmů, které o Pittově vesmírné odysee hlásaly jako o nejzbytečnějším sci-fi dramatu loňska, přitom realita je někde trochu jinde. Já se od těch velkých zklamání distancuju, ne ovšem tak vzdáleně. Vzhledem k tomu, že nejsem přílišným fanouškem vesmírné odnože vědeckofantastického žánru, Ad Astra se na cestě Ke hvědám u mě usídlila na hvězdě třetí. Hlavně z důvodu toho, že mě dialogy bavily více než záběry na mocné nekonečno vesmíru. ()

Qitek

Při druhém sledování mi to sedlo mnohem víc. Nádherně natočené, dobře zahrané, jen ten příběh dost pokulhává. Nakonec ale vyroste z Ad Astry bolavý kousek syna a otce. Na velkém plátně pohlcující zážitek. ()

Tereszka33

Rozpitvávání obsahu tady bude až, až, proto tuhle část komentáře vynechám. Napíšu vám, jako fanoušek Arthura C. Clarke, který by si tuhle podívanou určitě užil. Vzpomenu si hned na několik jeho románu, začnu Rajskými fontány při pohledu na stanici v oblacích, na turisty v Měsíčním prachu, na budování kolonizace v Marťanských píscích a v neposlední řadě zavzpomínám na nejslavněší Vesmírnou odysseu při putování Sluneční soustavou. Uzavřela bych to knihou Paula Daviese post-detekčním šéfem skupiny SETI. Ve své knize “Podivné ticho” se zde totiž věnuje kapitole, ve které vysvětluje, že abychom mohli chápat jinou mimozemskou civilizaci, musíme nejprve pochopit fungování života na Zemi. Třeba vás některá zaujme, a nebo vás, co jste některou četli, naopak zaujme podívat se na tento film. ()

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

08.02.2020

Režisér první Godzilly a nejlépe hodnoceného Star Wars filmu od akvizice studiem Disney, Rogue One: Star Wars Story, Gareth Edwards si vybral svůj příští filmový počin. Bude se jednat o novou dosud… (více)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

12.08.2019

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

25.07.2019

Nový snímek Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula (Tobruk, Mazaný Filip) bude mít světovou premiéru na filmovém festivalu v Benátkách, kde byl zařazen do hlavní soutěže. Film s mezinárodním… (více)