Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw

• USA Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw (více)

Když ti dva stanuli poprvé tváří v tvář ve filmu Rychle a zběsile 7, byla z toho nenávist na první pohled. Prodloužená ruka Spravedlnosti Luke Hobbs (Dwayne Johnson) a zběhlý agent britské tajné služby Deckard Shaw (Jason Statham) byli proti své vůli nakonec donuceni spolupracovat a navzdory nekonečné averzi se jim to poměrně dařilo. I proto je asi nemělo zaskočit, že dostali společnou zakázku na nalezení a zneškodnění jedné tajné britské agentky, která údajně přešla do nepřátelského tábora. Shaw má v téhle operaci poměrně jasnou motivaci, protože jejich společným cílem je jeho mladší sestra Hattie (Vanessa Kirby). Řečeno slovy klasika, všechno je jinak, což Hobbs i Shaw zjistí hned poté, co ji najdou. Hattie se totiž na vlastní pěst pokusila zastavit jistého pana Brixtona (Idris Elba), který usiluje o vyhlazení poloviny lidstva, a sebrala mu něco, co k tomu dost potřebuje. A protože Brixton má materiální a překvapivě i fyzickou převahu, musí vzít Hobbs i Shaw nohy na ramena. Honička vede přes deštivý Londýn, radioaktivitou zamořené okolí Černobylu až na Hobbsovu rodnou Samou v Polynésii. Jenže před některými lidmi se prostě utéct nedá. (CinemArt)

Hejmy

Krásnej příklad toho, že děj je každýmu šumák, důležitější je sranda a akce. Tihle dva to zvládli na 150% ()

RealHonza

S původním Rychle a zběsile to nemá společného vůbec, ale vůbec nic. Na to už jsme si ale posledních pár dílů docela zvykali. Průměrný akční film, koukatelné to je, ale jspíš jen jako taková oddechovka a velká nadsázka. ()

DJMaroko

Celé první dvě třetiny jsem si říkal, že je to dost dobrý a bude to po dlouhé době jeden z lepších dílů. Bohužel vše zabila poslední třetina opět až přehnané honičky, čas ztratil pojem a počasí se měnilo jak na houpačce na Apríla. To už opravdu někdo ztratil soudnost ...noc je najednou den a o kousek dále ve vteřině prší a opět svítí sluníčko. Co bylo super špičkování hlavních postav to mě bavilo. A dvě potitulkové scény jsem nepochopil ...to byla zbytečnost. A tak to na začátku vypadalo na plný počet. ()

mstychov

Na posledni dily Rychle a zbesile to nema, ale jinak super podivana. Herecke obsazeni paradni, muzika pekna. Urcite se na to rada podivam znovu. Moc to nejde pustit jako kulisa, je to napinavy. Tesim se na dalsi dil. ()

falcko88

Zabudli ste napísať, že je to + fantasy + sci-fi žáner. Mám pocit, že scenár písali D.Johnson a J.Statham. Na nudnú upršanú nedeľu sa to dá. ()

Lukrat

Tak tohle opravdu ne... Jedna upocená hvězda za obsazení, které je výborné a v mnohém převyšuje "Dieselovu" rodinu... Ale teď ruku na srdce. Nevadí mi přepálené blockbustery, našponované svaly nebo upnuté sukně. Co mi ale nervy drásá je ubohé CGI, hloupost příběhů z posledních let a trapné, do nebe volající vtipy. Tento film není ani za mák to, čím by mohl být. Mrhá potenciálem všech zúčastněných, ať už jsou to postavy hlavní nebo vedlejší. Jo a ještě se vrátím k mistru "Skále" - fakt mně dojalo, když držel holýma rukama vrtulník a ještě ho přitáhl zpět k autu. To ale asi už do této "ságy" patří. ()

PatrikP4

Tvůrci chtěli využít chemie mezi Hobbsem a Shawem, tohle jsem četl v nějakém článku... Upřímně nepovedlo se... Ale jednu výhodu to má uvidíme zde i Black Panthera :D... Těch scén co nedávají logiku je tam hodně více než v klasickém F&F... Akční nářez okej, ale to je tak všechno... Měl jsem na to jít do kina ještě že jsem naštěstí nešel protože bych byl zklamán... Teď se jen modlím aby nebyla dvojka... ()

Standey

Jedna hvězda za obsazení. Zbytek je neskutečná CGI kravina plná totálních absurdit a debilních rádoby akcí. ()

DaNvYto

Tak jsme se zasmáli. V co jsme doufali, se stalo... včetně podprůměrné zápletky. Ale co, jen škoda, že ti 2 nebudou hrát v F&F9. ()

bonovox

Zbytočná dlhá stopáž tlačí hodnotenie o hviezdu nižšie, akcia celkom super, takisto ústredná podpichujúca sa dvojka. Celkovo ako doplnok série FaF fajn. ()

FandaF

Nejslabší díl série. Tedy spíš chaosní pohádka, jejíž cílovou skupinu, ani proč to někdo pojmenováním spojil s předchozími díly, vůbec nechápu. ()

PanPyzamo

Neskutečná nálož akce! Opravdu tento díl a vlastně i ty další z těch novějších se nebojí nahodit nějaké ty akční scény, ovšem tento díl tomu nasadil korunu a opravdu tempo je vražedné a téměř pořád se něco děje. Film vás nenechá příliš vydechnout a vy tak sledujete výbuch za výbuchem. Pro milovníky akce, jako jsem já lahoda, pro někoho, kdo hledá hlubší děj vopruz. Příběh celkem nic moc. Jakože není špatný, ale už je to dávno, kdy se série točila okolo aut a hlavně o tuningu. Na to zde můžete zapomenout. Ono to vlastně filmu jako takovému ani tak moc neškodí, ale problém je v názvu. Když se řekne Rychle a zběsile, tak se mi prostě vybaví ty vytuněné auta se svítícími neony a do toho ještě nějaký ten spoiler, polep a tak dále. Bohužel série přešla na akci v podobě střílení a tentokrát ještě posunula laťku v podobě moderních technologií, díky kterým zde mají vojáci supr čupr futuristické zbraně a záporák je snad nějaký kyborg či co. Do toho ještě sem tam hlavní postavy nahodí nějaký ten vtípek na odlehčení a vůbec to není na škodu. Nechytal jsem cringe, jak u Strážců Galaxie, ale to je věc druhá a čistě můj názor. Abych to celé shrnul. Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw není v mých očích špatný film. Byl by to vlastně i dobrý film, ale škodí tomu ten název, který říká, že prostě Rychle a zběsile a to za mě byly časy tak do Tokyo Drift a pak už se to zvrtlo. Na jednu stranu vznikl skvělý pátý díl, který už neměl s auty nic společného nebo dobrá sedmička, která se nádherně rozloučila s Paulem Walkerem. Tohle mě ale nijak natolik neoslovilo, abych tento film mohl většině doporučit. Za mě nadprůměrný film, který doporučuji jen fanouškům série. 6/10 ()

Misha.d

Opět nezklamalo. Tihle dva když jsou pohromadě, tak to vždycky stálo za to a stojí to za to i tady. Skvělá akční pohádka a hlavně jsem se fakt dlouho tak nezasmál. Protože ty jejich hlášky, když se kočkujou jsou prostě bezkonkurenční. Takže pokud někdo chcete odpočinkovou akční komedii u které udělate i něco pro své tělo, tak tenhle brániční fitness je fakt to pravé :-) ()

darthboal

Rychle a zběsile do prdele. S původní sérií to má společný leda tak název, i když původní série se ubírá dosti podobným směrem. Pseudoterminátor prohánějící se na motorce která sem zabloudila ze Cybertronu, snažící se získat zpět klíč k ovládnutí světa, ukradený sestrou královny Alžběty, již se snaží Kurýr dopravit do bezpečí, kde je před nepřáteli bude chránit Kráčející skála. Tohle klišé už by mohlo jednou provždy skončit. Jeden by řekl, že to je dost špatná parodie na Jamese Bonda. ()

TesterX

Bohužel je to zase to samý postoomnáctý viděný bezemoční sled líbivých obrázků, které mají naprosto přesně danou šablonu, jak kdyby to celé vytvořil umělý generátor. Myslím si, že i u popcornovky tohoto typu, kde nelze čekat hlubokomyslné meta přesahy, je důležité napětí a to bohužel tomuto vykastrovanému bijáku chybí. Jde se tu z jedné akce do druhé, stále tu někdo dostává na budku, nebo něco vybuchuje, ale paradoxně se dostává stále větší nudy a pocitu trapnosti. Technicky to vypadá dobře, herci si odvádí co mají dané v rámci možností dobře (několik slovních přestřelek úvodního dua přecijen vyvolá upřímné zasmání, na druhé straně Idris Elba jako záporák je přesvědčivý a to on jediný tu dokáže vyvolat pocit respektu), ale když víte, jak každá scéna přesně dopadne a není tu nějaký element, který by zvýšil vaší pozornost a pouze si přejete, aby už to skončilo, není to prostě dobrý výsledek. Není to ale největší hnůj a v porovnání s osmičkou Rychle a zběsile je to o chloupek lepší, ale 3* si tohle rozhodně nezaslouží. ()

Black Adam konečně oživil kina

Black Adam konečně oživil kina

23.10.2022

V posledních měsících návštěvnost kin, i velké tituly v nich dostupné, výrazně zpomalily - nejvýdělečnější film od července je s velkým náskokem Bullet Train, který globálně prodal lístky za 239… (více)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Brie Larson míří mezi rychlé a zběsilé

Brie Larson míří mezi rychlé a zběsilé

11.04.2022

Natáčení desátého dílu série Rychle a zběsile by mělo brzy začít a v posledních dnech probíhá verbování nových členů do „rodiny“ Dominica Toretta. Ta se podle nových zpráv v následujícím pokračování… (více)

Rychle a zběsile se dočká dalšího spin-offu

Rychle a zběsile se dočká dalšího spin-offu

06.07.2021

Když Vin Diesel před nějakou dobou prohlásil, že série Rychle a zběsile se chýlí ke konci, myslel to tak, že se pravděpodobně, možná, spíš ale asi ne, blíží konec hlavní ságy Rychle a zběsile,… (více)