Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw

• USA Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw (více)

Když ti dva stanuli poprvé tváří v tvář ve filmu Rychle a zběsile 7, byla z toho nenávist na první pohled. Prodloužená ruka Spravedlnosti Luke Hobbs (Dwayne Johnson) a zběhlý agent britské tajné služby Deckard Shaw (Jason Statham) byli proti své vůli nakonec donuceni spolupracovat a navzdory nekonečné averzi se jim to poměrně dařilo. I proto je asi nemělo zaskočit, že dostali společnou zakázku na nalezení a zneškodnění jedné tajné britské agentky, která údajně přešla do nepřátelského tábora. Shaw má v téhle operaci poměrně jasnou motivaci, protože jejich společným cílem je jeho mladší sestra Hattie (Vanessa Kirby). Řečeno slovy klasika, všechno je jinak, což Hobbs i Shaw zjistí hned poté, co ji najdou. Hattie se totiž na vlastní pěst pokusila zastavit jistého pana Brixtona (Idris Elba), který usiluje o vyhlazení poloviny lidstva, a sebrala mu něco, co k tomu dost potřebuje. A protože Brixton má materiální a překvapivě i fyzickou převahu, musí vzít Hobbs i Shaw nohy na ramena. Honička vede přes deštivý Londýn, radioaktivitou zamořené okolí Černobylu až na Hobbsovu rodnou Samou v Polynésii. Jenže před některými lidmi se prostě utéct nedá. (CinemArt)

McGuffin

Rychle a zběsile: Hobbs & Shaw, Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw je obnošený bondovský příběh, jak musí ochránci zákona zabránit zločincům v zločinu, a je to ten příběh, že od začátku víte, že zabrání. Jeho autoři, v tomto případě Chris Morgan a Drew Pearce, mají proto jedinou šanci jak přilákat a udržet divákovu pozornost. Naklást před hrdiny a jejich očekávaný důvtip, sílu, znalosti, zásoby zbraní a přátel tolik zločincových překážek na tolika atraktivních místech, až z toho bude divákům přecházet zrak. Humor a škádlení druhého pohlaví také může být, jako je v muzikálu ze střední. Toho všeho vám ve dvou hodinách autoři nabídnou, jak kdyby vyrabovali scénáristický Black Friday. Jestli tohle hledáte, tady to v obchoďákové kvalitě dostanete. A konec? Hodní vyhrajou, zlí prohrajou. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

Vaelor

Taky jste si, jako já, hráli v dětství s plastovými vojáčky, těmi většími, kterým šly vyměňovat zbraně a hýbat s končetinama? Jo, tak tvůrci při této činnosti pozorovali svoje ratolesti, případně nějaké cizí, zapsali to na papír, zdokumentovali, přidali k tomu 200 miliónů dolarů a vydělali 760. Tak takhle se dnes točí akční filmy. Já normálně zajdu do sklepa, najdu ty krabice, pokud tam ještě jsou, a pozvu Hollywood, že mám pro ně scénář na novej film. Ale vážně - nevím, čím to, ale ty ultra drsný testosteronový hlášky a grimasy už prostě nefungují. Jestli je to moc profláklý nebo to dnes ti borci (borkyně) neumí dostatečně podat a prodat. Hádám, že to druhý, protože třeba u Arnieho, v posledním Terminátorovi, to pořád skvěle fungovalo. Vlastně to byla jediná věc na tom filmu, která fungovala. ()

lukas.pukas.

Asi takle dávám 2* ale ne žeby to byl špatný film splnuje to co se od něho očekává , ale myslím si že bylo uplně zbitečne to nazvat rychle a zběsile , první půlka filmu je v rámci možností dobrá vtipná a postavy pobaví , a ve chvíli kdy si člověk řekne že je konec začne druhá půlka filmu. Jako by si někdo vzpomněl hele tenhle film má byt o autecha tunningu sakra to jsme to posrali , pojdmě to tam ještě dát. A druhá pulka už je už takový nadpřirozený miš maš proste už je toho moc bracha co tuní auta opraví mašinku na urovní nanotechnologie , no přišlo mi prostě že do poslední hodiny chtěli nandat co nejvíce věci aby byli všichni spokojení . Určitě by z toho šlo z toho udělat 2 nezavisle filmy pomoci pár šikovných střihu. ALe ve vysletku jsem se nenudil je to jeden z dalších filmu ktere skouknete a za rok mužete znovu bo vůbec nebudete vědět o čem to bylo . 44% ()

Johny203

Prekvapivo slabé triky ale aj stupídny humor, obrovská prepálenosť, absolútne žiadna logika a predvídateľnosť. Shawova sestra a Rock medzi sebou nemajú žiadnu chémiu navyše zo svalovec je úplne iná postava ako v predchádzajúcich filmoch z tohto sveta. Podobnú zmenu charakteru urobili napríklad v treťom Thorovi a tiež to bolo na škodu filmu, tu navyše z Rocka urobili doslova Shreka, aspoň v prvej polke filmu. Postava Ryana Reynoldsa tu úplne preteká stupídnym humorom a bolo by najlepšie keby ju celú vystrihli. Nechýbajú ani také skvosty ako to že tlupa protivníkov sa pozerá na hlavného hrdinu a idú naňho vždy po jednom, hneď som si spomenul na Johna Wicka, preto ma ani neprekvapilo keď som na konci uvidel meno režiséra. Najhoršou vecou celého filmu je ale jeho neskonalá hlúposť. Stupidita je na každom rohu a doslova uráža každého kto má aspoň jednu mozgovú bunku. Dlho som sa po filme necítil tak zle ako teraz. Jeden z najhlúpejších filmov aké som kedy videl. Odpad to nemá len preto že jedna či dve hlášky boli vtipné ale........pozitíva sa na tom fakt hľadajú ťažko. A napriek tomu že to nieje také nudné ako Rýchlo a zbesilo alebo nedá film Hobbs a Shaw považovať za lepší. Škoda času. viackrát to vidieť nepotrebujem aj raz bolo veľa. ()

pajdaj

S Rychle a zběsile toho moc společného nemělo, ale mírně nadprůměrný akčňak se slušnými efekt to je. ()

Acehow

Přednes “sumbitch” byl 100/10 zbytek filmu je podivuhodná nekonzistenstní slátanina. Až moc hrající si na nějakého víc extrevertního jamesa bonda. ()

sml41

obvykle nemam rad dialogy tohto charekteru kde sa 50-ročný chlapi vyjadruju ako 15-ročný hormonmi nabitý puberťáci ale pri týchto pánoch to sedelo obzvlášť perfektne a vtipne... ja som sa dobre pobavil :) naviac dať týchto pánov do partie, ktorý zachraňuju svet bola brilantná voľba ()

Battlekingx

film jako takovy je naprosto zbytecny.. do serie rychle a zbesile nezapada.. udelali z toho havaisky shit.. podivana dobra, ale je to spis scifi.. Dialogy otresne, hlaskovani taky.. pokusy o vtip vyzni trapne, jelikoz se na to diva nekdo, kdo ma mozek v hlave.. Je to spis podivana pro bezmozky ;-) ()

Clareeta

Jasně - objektivně je to podtržený béčko s hvězdičkou. Ale čistě subjektivně - v konceptu všech FF a zejména těch posledních pár, to splní očekávání. Duo Jason Dwayne a jejich trash-talk v letadle mě rozbrečel smíchy stejně jako fakt, že zatímco spadli všichni s autem a vrtulníkem z půlkilometrovýho útesu do dvaceti centimetrů vody a přežili, my řešili, že se ve scénách strašně rychle střídá den a noc. A prostě se těším na FF verze XY, budu hodnej slon a v kině si k tomu koupím kilo buráků. ()

SatanHell odpad!

Och Satan...Kam toto smeruje??? Mám rád oboch hercov,ale toto je asi najslabší film (teda ak sa to dá tak nazvať) v ktorom som ich videl hrať....Smutné,že sa zapredali k takejto úbohosti. .Jednoducho odpad ()

APLSMLS

Ještě nikdy mi netrvalo tak dlouho dokopat se k novýmu dílu FF. Nejdřív jsem byl nadšenej, tempo a provedení mi sedělo, byla prdel, ale je to moc dlouhý, postupně se to unaví, a co na začátku byly trumfy se nakonec vyčerpalo. Štěkání ústřední dvojice jeden na druhýho bylo většinou vtipný, akce docela cool, ale mělo to končit v tý továrně, anebo to továrnu mělo přeskočit a rovnou jet na ostrov - a konec takovej moc náhle useklej (hlavně že tam jsou pak "schovaný" hned tři potitulkový scény). Cameos Reynoldse a Harta dobrý. Říká se to už delší dobu, ale stejně legrace, že tohle začínalo jako série o tuningu aut, to tady aby jeden pohledal :D ()

floppy4

Klasická samoúčelná vyplachovačka, nečakal som nič iné a je mi jasné že pri tomto type filmov musí rozum ostať doma, ale toto bolo najmä na záver totálna no brain záležitosť, ba až to hraničilo s dementnosťou. Viac do očí ale bila tá totálna ignorácia času, kde v jednom dejstve je noc a vzápätí je svetlo alebo po ukončení iného dejstva sa jedna partička stále motá po Londýne a bad guy je medzitým už niekde v prdeli na základni na míle ďaleko. Bolo to už tak trochu nuda. ()

CHIPOSS

Je to zábavný, je to vtipný, vypadá to na drahou produkci, kouká se na to dobře. Nic víc jsem od toho nechtěl 😉 ()

MatoPalkes

Je to síce blbé, ale tentokrát mi to vôbec nevadilo. Ono je to totiž skvelá zábava. Podarený casting, super hudba, pekné lokácie, Samoa bola dokonca nádherná. ()

DiableBlanc

Začátek jsem si užil ...oba hrdinové jsou rozdílní, i když je spojuje obrovské ego ...je tu akce, rychle vše odsýpá, efekty taky super, hudba zapadá do scén ...a kdyby se vše drželo v tomto tempu, tak nemám co vytknout - byl by to další akční film, u kterého netřeba přemýšlet a který prostě každý někdy na vypnutí potřebuje ...zvrat přichází na konci, kdy se asi tvůrci moc dívali nebo moc četli příběhy o marvelovské Wakandě ...a když se většina filmu odehrává v moderním světě, všichni mají nejmodernější zbraně a naleštěná auta, tak mi prostě konečný zvrat moc nesedí ...a spíš přidal filmu na komediálnosti, kterou až tak nepotřeboval ()

Drslw

Ak ignorujete celu virusovu zapletku a prizmurite oci nad vsetkym, co sa stane na Samoe, tak si tento film mozete krasne vychutnat rovnako ako ja... ;) ()

Black Adam konečně oživil kina

Black Adam konečně oživil kina

23.10.2022

V posledních měsících návštěvnost kin, i velké tituly v nich dostupné, výrazně zpomalily - nejvýdělečnější film od července je s velkým náskokem Bullet Train, který globálně prodal lístky za 239… (více)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Brie Larson míří mezi rychlé a zběsilé

Brie Larson míří mezi rychlé a zběsilé

11.04.2022

Natáčení desátého dílu série Rychle a zběsile by mělo brzy začít a v posledních dnech probíhá verbování nových členů do „rodiny“ Dominica Toretta. Ta se podle nových zpráv v následujícím pokračování… (více)

Rychle a zběsile se dočká dalšího spin-offu

Rychle a zběsile se dočká dalšího spin-offu

06.07.2021

Když Vin Diesel před nějakou dobou prohlásil, že série Rychle a zběsile se chýlí ke konci, myslel to tak, že se pravděpodobně, možná, spíš ale asi ne, blíží konec hlavní ságy Rychle a zběsile,… (více)