Reklama

Reklama

Oscar 2018

(pořad)
  • USA The 90th Annual Academy Awards (více)
TV spot
Publicistický
USA, 2018, 239 min (Alternativní 90 min)

Režie:

Glenn Weiss

Scénář:

Megan Amram

Účinkují:

Jimmy Kimmel (moderátor), Steven Spielberg, Viola Davis, Willem Dafoe, Woody Harrelson, Richard Jenkins, Christopher Plummer, Sam Rockwell, Armie Hammer (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Slavnostní vyhlášení 90. ročníku výročních cen Americké filmové akademie, živě z Dolby Theatre v Hollywoodu. Cena Americké akademie filmového umění a věd se udílí pravidelně od roku 1929. Letos budou tedy vyhlášeny výsledky jejího již 90. ročníku. V přímém přenosu z Dolby Theatre v Hollywoodu se dozvíme, které snímky a tvůrčí osobnosti si letos odnesou legendární zlatou sošku, která, ačkoli jde o pouhou přezdívku, je po celém světě známá jako Oscar. Mezi nominovanými snímky letos mimo jiné najdeme tituly jako Dunkirk režiséra Christophera Nolana, Lady Bird Grety Gerwick, nebo Phantom Thread Paula Thomase Andersona. Šanci na ocenění hereckého výkonu mají také Denzel Washington, či Gary Oldman mezi muži a Meryl Streep, Margot Robbie, nebo Sally Hawkins mezi ženami. Slavnostním ceremoniálem, který se jako každoročně koná v Dolby Theatre v Hollywoodu a který bude již podruhé za sebou uvádět moderátor, producent a komik Jimmy Kimmel, nás z pražského studia provedou filmoví publicisté Tomáš Baldýnský a Saša Michailidis. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (64)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Na letošní Oskary jsem popravdě koukat ani nechtěl. Hlavně proto, že mě většina nominovaných filmů vůbec nezaujala. Nejlépe vycházely Tři billboardy kousek za Ebbingem a Já, Tonya a zbytek, co jsem viděl, byl tak strašně průměrný a nezajímavý, že níž už akademie klesnout nemohla. Úplně zapomněli na tak filmařsky vydařené kousky jako Velká hra, Blok 99 nebo Wind River, a bylo jim to jedno. Hlavně, že v nominacích máme pár černochů, nějakýho politika a jsme korektně v pohodě. To je vlastně i to slovo, které letošní Oskary vystihuje – korektnost. Jimmy Kimmel byl tak vysranej, aby někoho neurazil, že se v druhé polovině ceremoniálu na scéně skoro ani neobjevil. A jelikož je v Hollywoodu aktuálně tématem #metoo, tak tu všichni byli opatrní, aby nějaká hollywoodská herečka neosočila svého souseda po levici kvůli sexuálnímu harašení. Kvůli tomu i plno herců na ceremoniál ani nedorazilo. Celkově vzato tenhle ročník byl hodně špatný. Nehledě o to, že celé předávání Oskarů byla jedna velká strašná, nesnesitelná nuda, ve které se nedělo vůbec nic. Doslova! Jimmy měl jedinej nápad se skútrem, kterej stejně zanikl v té záplavě nudy, že ani pointu neměl. Jedinou radost mi udělali ocenění jak u hlavních tak u vedlejších herců a hereček. Jen Francis by u toho nemusela tak moc feministicky kecat. Jediný plus letošních Oskarů nakonec bylo to, že se vešel v časovém horizontu čtyř hodin a já stihl přijít včas do práce. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Seriozně upachtěné. A ty konečné výsledky?! Padám do mdlob.Tvář vody - to určitě není film na nějakou cenu. A už vůbec ne na tu hlavní. Nejlepší film roku to není. Když už jsme u těch uměleckých kvalit, kterým já neholduji, tak třeba takové 3 Billboardy byly umělecky nepoměrně výš, takže klidně mohly brát hlavní cenu. Dále bych nikdy žádnou cenu neudělil Gary Oldmanovi. Celá jeho kariéra je založena na přehrávání, jen si toho nikdo nevšiml. Nominované filmy značně kvalitativně nevyrovnané. Páni akademici zabalte to. Oscar už je senilní. Co taky chtít po devadesátiletém dědečkovi. Měl jsem to dost často ztlumené. Průvodní slovo a simultánní překlad - nemám slov. Vyhrát Margot Robbie, hned by bylo veselo. Cenu brala stará semetrika Allison Janney, která sice na pokraji sexuální smrti píchá mladé kolečko, ale je to jen dočasné, než klučina pozná mladou vaginu. Celý ceremoniál působil rutinně. Vůbec se nevyplatilo být tak časně vzhůru. Takže to vlastně držely nostalgické okamžiky, které v nesčetných kolážích dávaly vzpomenout na úspěšné filmy let minulých, průvodce večerem Jimmy Kimmel a jeho trefy do problémů společnosti a dámské ozdoby Jennifer Lawrence, Margot Robbie, Gal Gadot a spol. Ceny za krásu se ten večer ale nerozdávaly. 5/10 ()

Reklama

korbitch22 odpad!

všechny recenze uživatele

Dostali jsme se do doby, kdy udělujeme ceny sračkám, neříkáme nahlas to co cítíme, bojíme se obejmout ženu aby nás nějaká ufňukaná a zahořklá feministka neobvinila z obtěžování. Obsazujeme asiaty do role černochů, černochy do rolí bělochů, nechutné, hloupé a stupidní filmy považujeme za nejlepší a dementní, vyžraná prasata považujeme za nejlepší režiséry. Tímhle zkurveným bordelem se protrapčil tragicky nevtipný kokot a já musel vypít šest piv a položit krabičku cigaret, abych tu sračku přetrpěl. Moje poslední udělování cen. Je mi na blití z téhle doby, je mi na blití z těchto lidí a je mi na blití z absolutního nezájmu o filmy, které mají srdce, duši a mozek. Forman rotuje v hrobě a to stále žije. ()

luka4615 

všechny recenze uživatele

Nad celým přenosem jako by se vznášel "duch" loňského "faux pa" při předávání cen, což mělo velmi negativní vliv na divácký zážitek. Přišlo mi, že všichni, od moderátora až po herce, jsou jaksi opatrnější, pročež většina přenosu byla velká a strojená nuda. Co se samotných cen týče, Akademie se ve svých výběrech vážně začíná rapidně horšit! ()

castor 

všechny recenze uživatele

Klasika. Jednou se řeší Trump, pak nenominovaní Afroameričané. A na pódiu se střídají plamenné proslovy, kdy ten mluví o homosexuálech, další o Mexičanech, o smrtelně nemocných, další o právech žen.. A logicky musí těšit, že se právě kauza MeToo a hnutí Time’s Up nepromítly tak výrazně jako v případě Zlatý glóbů nebo britských cen BAFTA. Přesto jsou všechna ta silná gesta a teatrální potlesky k uzoufání. Nejvíc to ilustruje feministická výzva Frances McDormand, která nebyla spontánní, ale jednoduše teatrální. Proboha, chudáci přítomní muži. Nejprve Kevin Spacey, teď Casey Affleck. Smutné. Absurdní. Co se cen týče, pojítkem předávání byla uměřenost. Projevila se v početním rozdělení. Za sebe jsem rád za herecké ceny, vesměs souhlasím, pár filmů jsem ovšem postrádal, naopak příběh nevidomé outsiderky a vodního chlapíka raději nekomentuju, i proto nechápu ignorování Martina McDonagha, který výtečně napsal a zrežíroval příběh o bolestné ztrátě a dle hlavní hrdinky liknavosti kanceláře šerifa. Díky i za Rogera Deakinse, který se dočkal po čtrnácti nominacích. Celkově to má nicméně pořád šťávu a atmosféru. A já prostě Hollywood žeru. Jen příště prosím bez hesla: opatrnost na místě!! ()

Galerie (22)

Reklama

Reklama