Reklama

Reklama

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech

  • USA Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Hlavním hrdinou je superhrdina čínského původu Shang-Chi, který je konfrontován se svojí minulostí, když je zapleten do sítě tajemné organizace Deset prstenů. Jedná se o druhý film ze čtvrté fáze MCU. Ve filmu uvidíme skutečného záporáka Mandarina. (Falcon)

Videa (5)

Trailer 3

Recenze (581)

verbal 

všechny recenze uživatele

Xiu Lin a legenda o třech kreténech je v podstatě takový Tygr a drak pro nezletilé mongoloidní čínské i jiné dyslektiky, a bylo by to bývalo bylo i vcelku snesitelnou a pěkně udělanou přitroublou pohádkou, osazenou sympatickými profláklými i méně profláklými čingliš držkami, a slaboduše účelovým útokem Mrvelu na miliardové ťamanské trhy tak na tři hvězdy. Bylo by, kdyby se mi u toho nezanítily rohovky, nenaskákal genitální opar a nezmítala mnou akutní nauzea při sledování snad toho nejodpornějšího, nejprkennějšího, nejtrapnějšího a nejrakovinotvornějšího činmerického babochlapa Awkwardiliny. Ta hnusná, toporná a až xblití žinantní zrůda, silně připomínající prdel sedmdesátiletého Džekího Čena, mi naprosto dokurvila jakýkoliv estetický zážitek a donutila mě u filmu myslet jen na zhnisané mandrilí anály, nemocniční kontejnery s biologickým odpadem a Zdeňka Trošku. Opravdu by mě zajímalo, čí peníze, vliv nebo seksuální perverzita rozhodly o prasení hlavněproudých produkcí tímhle neumětelským, slizkým a vizuálně nesnesitelným monstrem.  Je to něco, jako by Džexna donutili angažovat do Pána prstenu výhradně ochotnické downy, transvestity a retardované cigoše. Čili nezbývá, než utřít z brady zvratky a subjektivně ztrestat jinak jakž takž neškodný film odnětím dvou hvězd nepodmíněně za nehumánně brutální kástingové martýrium. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Sympatický Marvel MA Origin, který dopadl lépe, než jsme všichni čekali. Pro mne jakožto milovníka Asie jsem se na Shang-Chiho poměrně těšil, protože koho by nelákalo vidět Marvel verzi IP-mana, že jo a zčásti se to Marvelu i podařilo, byť je film rozdělen na 2 poloviny, kde ta první je výrazně lepší. Hlavní hrdina je neznámý Simu Liu a je překvapivě zdatný a dost sympatický na to, aby mu divák dokázal fandit ( Scéna v autobuse je opět jasný vrchol filmu- Zdravím Nobodyho) a parádní byla akční scéna s Ninjama, tu fyzicky údernou a silně kontaktní Kung-Fu akci marvel zvládl velmi dobře a byť není úplně realistická, je dostatečně efektní a strhující, abych jí to dokázal odpustit. Druhá půlka výrazně zpomalí tempo ( asi na půl hodiny Shang-Chimu dojde dech) ale naštěstí finále je opět hezky velkolepé, je podáno do Fantasy Stylu- tedy druhý nejoblíbenější žánr Číny hned po Martial Artu, takže za mne naprosto logické vysvětlení proč rozdělit film na 2 různé žánry a veklolepá bitva dvou draků byla naprosto nářezová ( od GOT a Pána Prstenů si nepamatuji větší Fantasy nálož). Chválím i parádní Soundtrack, každý jeden track je už na mém playlistu. Film však pár nedostatků má a to jest například Awkwafina, která je pro mne docela nesnesitelná, humor, který jsem tu vyloženě postrádal, opravdu nevím, co kde zde mělo být vtipného a záporák, který sice měl jasný motiv, ale ve výsledku toho moc nepředvedl. Vizuálně to trochu působí jako Marvel v začátcích, ale nad tím se dá přivřít oko. Jsem rád, že s Wu Xiou se Marvel držel při zemi. Celkově slušné, určitě lepší než Black Widow, ale do další projekce se úplně nehrnu. Příběh 3/5, Akce 4/5, Humor 1/5, Násilí 0/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5, Emoce 2/5, Herci 3/5. 7.5/10. ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Totéž co Snake Eyes: G.I. Joe Origin - exotická asijská bitkařina s fantasy prvky, která se v druhé polovině napojuje na značku, která ji zajištiťuje. Shang-Chi je víc fantasy a má lepší bitky - ta v autobuse se automaticky kvalifikuje mezi nejlepší akční scény roku. A potěšilo mě obsazení  starého hongkongského pardála Tony Leunga. Ale příběh a fantasy finále jsem odzíval. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Marvelovka kombinovaná s čínskou mytologií. Přiznávám bál jsem se ale naštěstí neoprávněně. Shang-Chi je parádní dobrodružný film, připomínající hongkongskou produkci 80. let, kdy nenápadný hrdina objevuje své tajné schopnosti a probojovává se k závěrečnému souboji s úhlavním nepřítelem, kterým je jeho otec a nakonec bojuje o záchranu celého světa. Film boduje hlavně v parádních bitkách tělo na tělo, které nejsou v marvelovkách úplně obvyklé a přestože nakonec nechybí digitální potvory a blesky, větší část filmu se drží při zemi. Je to plné klišé a vše zásadní ví divák dopředu ale jako čistokrevná "rodinná" zábava, funguje překvapivě výborně a lépe než celá řada jiných sólovek ze světa Marvel. Byl jsem překvapen a občas i nadšen a hlavně jsem se bavil. ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Marvel se vydal cestou exploatace východní kultury a neměl bych nic proti, kdyby výsledný produkt byl divácky zábavný nebo aspoň zajímavý. Není ani jedno. Hýbající se digitální omalovánky mě už omrzely dávno, Tony Leung a pár hezkých choreografií bez nějaké přidané substance na tom bohužel moc nezmění. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (55)

  • Shang-Chiho vymysleli tvůrci (Steve Englehart a Jim Starlin) poté, co Marvel Comics odkoupili práva na Fu Manchu, kung-fu záporáka z knih od Sax Rohmer (první „The Mystery of Dr. Fu-Manchu“ vyšla v roce 1913). Po smrti tohoto spisovatele jeho pozůstalí neviděli budoucnost v komiksu, ale hlavně v televizi a prodali práva na filmy. Díky tomu tak vznikli snímky jako The Mask of Fu Manchu (1932) či The Face of Fu Manchu (1965). Marvel Comics bylo donuceno po vypršení jejich práv re-editovat příběh Shang-Chiho, a tak se stal synem starověkého čínského čaroděje Zheng Zhu, který používal jako své Alter Ego jméno Fu Manchu. (3T)
  • Hlavním padouchem tohoto snímku je Mandarin (Tony Leung Chiu-wai). Postava Mandarina se objevila již ve filmu Iron Man 3 (2013), byl to však pouze herec Trevor Slattery (Ben Kingsley) najatý Aldrichem Killianem (Guy Pearce), aby hrál teroristu, a sloužil jako zástěrka jeho společnosti A.I.M. Aldrich Killian nevěděl, že Mandarin skutečně existuje. Už od roku 1964 je Mandarin úhlavním nepřítelem Tonyho Starka, kdy se spolu poprvé střetli v komiksu „Tales of Suspense #50“ od spisovatele Stan Lee a umělce Don Heck. Narodil se v Číně, před komunistickou revolucí, bohatému čínskému otci a anglické aristokratické matce. V komiksu je popisován jako megalomaniak, který se snaží ovládnout svět (podobně jako Fu Manchu) a jedná se o člověka s vysokou inteligencí a strategickými schopnostmi. Vyniká v bojových umění a nosí magické prsteny (jako Dr. Strange), díky kterým je i mistrem mystických umění. Na každém prstě má jeden a dává mu jiné možnosti, proto je schopný používat třeba oheň, led, blesky, různé paprsky energie, iluze, síly temnot či reaaranžovat stavbu atomů. (3T)

Související novinky

Příští Avengers film našel režiséra

Příští Avengers film našel režiséra

26.07.2022

No, tak to šlo docela rychle. Kdekdo by čekal, že Marvel potažmo producent Kevin Feige využije šance, a vše důležité a neodkladné oznámí na Comic-Conu, případně si to nechá za pár měsíců na D23 Expo.… (více)

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (více)

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

21.06.2022

Kevin Feige potažmo další lidé z Marvelu rozhodně nelhali, když neustále tvrdili, že snímek Avengers: Endgame znamená konec celé jedné kapitoly vyprávění o superhrdinech. První tři fáze zde zkrátka… (více)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

25.04.2022

Co si fanoušci mohli už dávno domyslet, nyní potvrdila nejnovější studia. Jedním z největších témat moderního Hollywoodu je v posledních letech tlak na smysluplnější rozmanitost ve filmovém průmyslu.… (více)

Reklama

Reklama