Městečko Twin Peaks - The Return (série)

Drama / Mysteriózní

USA, 2017, 18 h (Minutáž: 18x60 min)

David Lynch

David Lynch, Mark Frost

Peter Deming

Kyle MacLachlan, Mädchen Amick, Dana Ashbrook, Sheryl Lee, Kimmy Robertson, Russ Tamblyn, Ray Wise, Grace Zabriskie, Michael Horse, Catherine E. Coulson, Brian T. Finney, Zoe McLane, James Morrison, Judith Drake, George Griffith, Laura Kenny, Jonny Coyne, Shane Lynch, Harry Goaz, Amy Shiels, Matt Battaglia, Ronnie Gene Blevins, Brent Briscoe, Scott Coffey, John Ennis, David Lynch, Don Murray, Walter Olkewicz, Max Perlich, Trent Reznor, Wendy Robie, Al Strobel, Jodi Thelen, Eddie Vedder, Alicia Witt, Sabrina S. Sutherland, Chrysta Bell, Nae, Hailey Gates, Jane Adams, Richard Beymer, Michael Bisping, Bailey Chase, Ashley Judd, David Patrick Kelly, Nicole LaLiberte, Matthew Lillard, Ben Rosenfield, Carel Struycken, Madeline Zima, Joe Adler, Gia Carides, Patrick Fischler, Balthazar Getty, Jennifer Jason Leigh, James Marshall, Frank Silva (a.z.), Jessica Szohr, Johnny Jewel, Don S. Davis, John Ennis, Miguel Ferrer, Meg Foster, Travis Hammer, Heather Stephens, Josh McDermitt, Linda Porter, Michael Cera, Richard Chamberlain, David Dastmalchian, David Duchovny, Robert Forster, Pierce Gagnon, Brett Gelman, Karl Makinen, Sara Paxton, Ethan Suplee, Naomi Watts, Melissa Jo Bailey, James Giordano, Christopher Murray, Cornelia Guest, Ruth Radelet, Jim Belushi, Wes Brown, Juan Carlos Cantu, Candy Clark, Grace Victoria Cox, Josh Fadem, Eamon Farren, Hank Harris, Gary Hershberger, Ernie Hudson, Elena Satine, Tom Sizemore, Nafessa Williams, Amanda Seyfried, Caleb Landry Jones, Robert Knepper, Jane Levy, Peggy Lipton, Jeremy Davies, Laura Dern, Harry Dean Stanton, Sharon Van Etten, Christophe Zajac-Denek, Andrea Hays, Sarah Jean Long, Jeremy Lindholm, Hunter Sanchez, Lisa Coronado, James Grixoni, John Pirruccello, Stephanie Allynne, Hugh Dillon, Eric Edelstein, Rebecca Field, Warren Frost, Ivy George, Jesse Johnson, David Koechner, Adele René, Larry Clarke, Atticus Ross, Tracy Phillips, Cullen Douglas, Robert Broski, Tikaeni Faircrest, Xolo Maridueña, Sky Ferreira, Tim Roth, Charlotte Stewart, Karolina Wydra, John Billingsley, Moby, Giselle DaMier, Linas Phillips, Lauren Tewes, Priya Niehaus, Andréa Leal, Ana de la Reguera, Sherilyn Fenn, Bérénice Marlohe, Clark Middleton, Alon Aboutboul, Frank Collison, Virginia Kull, Everett McGill, Derek Mears, John Savage, Grant Goodeve, Monica Bellucci, David Bowie (a.z.), Jay R. Ferguson, Mark Frost, Rodney Rowland, Charlyne Yi, Miguel Ferrer (a.z.), Owain Rhys Davies, Bill Tangradi, Bellina Logan, Julee Cruise, Joan Chen (a.z.), Eric DaRe (a.z.), Don S. Davis (a.z.), Piper Laurie (a.z.), Jack Nance (a.z.), Walter Olkewicz (a.z.), Ray Wise (a.z.), Phoebe Augustine (herec, a.z.), Francesca Eastwood, Mary Reber, Jake Wardle

Sabrina S. Sutherland

Scénografie:

Ruth De Jong

Kostýmy:

Nancy Steiner

Pro vlastní dobro se odprostěte od starých Twin Peaks a připravte na bezkonkurenční Lynch-show, která je autorsky svobodná, osobitá, nekonvenční, schválně matoucí, podnětná, nabitá, kouzelná v provedení a mozek-obracející, jako fakt máloco. Respektive jako nic. Naprosto nevíte, co vás čeká v další hodince a je tu tolik čeho se chytat a o čem rozmýšlet. Prvních sedm dílů taková skvěle nejistá předehra, osmý mě pak přímo srovnal se zemí a od té chvíle totál. 5x jsem dal pět hvězd a v součtu s přehledem vítězná série, kterou mám už hned slinu si zopáknout. Po řadě analýz a možnosti ten závěr pár dní strávit definitivně říkám, těch 25 let poté byl vyšší level. Každopádně nic pro netrpělivý zabedněnce. "Regardless of what you believe in..." 95%(4.9.2017)

Důstojný následovník, předchozí, naprosto perfektní série. A to je (bohužel) největší plus. Zbytek je hodně nevyrovnaný mix, kde některé díly jsou naprosto dokonalé a jiné úplně o ničem. Vím, že je Lynch pořád někde jinde, nemusím jeho díla chápat, ale musím mít po skončení ten silný, blíže nepopsaný pocit, že jsem viděl něco, na co hned tak nezapomenu. A to mi tady celkem chybělo, přes skvělý konec a famózního Kyla, jsem nucen konstatovat, že jsem od tohoto seriálu čekal určitě víc.(7.9.2017)

Laura, Dale, David. Rest in peace? Not yet. The Return rezonuje šíří Lynchova hudebního povědomí, jeho estetikou a prací s divákovou pozorností. Až na mysteriosno, který by si často zasloužilo současnější zpracování, za mě velká radost(!) a spokojenost. Serál jako žádný jiný, kde mozek lépe nevypínat.(22.5.2017)

Návrat po pětadvaceti letech se podařil a rozvinul se o tolik dalších postav a událostí, že to hlava hned tak nepobere. Ale u Lynche jsme na to už zvyklý. Zbytečné psát něco dál, Lynchův mysteriózní surrealismus buď žerete nebo ne. Já ho prostě a jasně žeru na max. A v tolika letech, co dokázal natočit za veledílo, na rozdíl od jiných slavných režisérů, to tedy klobouk dolů!!! David Lynch těžce boduje nejen jako režisér, ale i jako herec. Jeho proměna v agenta FBI Gordona je prvotřídní. Twin Peaks Return je událostí roku 2017 a mezi seriály NEMÁ konkurenci!!(8.9.2017)

Nejde hodnotit seriál, respektive jeho třetí sezónu, jako něco, co by bylo krásné, co by bylo skvělé. Ale já si nemůžu pomoct, i když tam jsou sekvence, části, pojetí, které mi nesedí, stejně na mě dokázala třetí sezóna dosednout podobně silně jako první dvě, a to i přesto, že naprosto jiným způsobem. Lynch už je ve svém pojetí filmu/seriálu tak daleko, že buď s ním dál jeho hru hrajete, anebo nikoli. Mě si už asi tolik omotal kolem prstu, že jsem jen zíral, jak je možné natočit seriál.(2.10.2017)