Ztracený svět

Austrálie / Kanada / Nový Zéland, (1999–2002), 47 h 57 min (Minutáž: 43–44 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Kamera:

Ben Nott

Peter McCauley, Rachel Blakely, Jennifer O'Dell, William Snow, David Orth, Michael Sinelnikoff, Lara Cox, Alan Dale, Grant Bowler, Simmone Mackinnon (více)

Série(3) / Epizody(66)

Aby se zachránili, musí členové expedice přežít v podivném světě dinosaurů a najít cestu zpět... (oficiální text distributora)

zodiak217

Je to také zvláštne komentovať tento seriál, pretože každú časť som videl aj niekoľkokrát a vždy sa mi to celkom páčilo. Možno ma to neohúrilo ale tí herci pôsobili tak príjemne a dobre sa na to pozeralo, napätie a všetko okolo, scény neboli nejako prepracované, no malo to niečo do seba. Neskôr ako to už býva zrejme scenáristi nevedeli o čom písať a dosť to zamotali zbavili sa Veroniky a podobne, no keby tento seriálový projekt vysielali aj dne nebránil by som sa jeho zhliadnutiu v TV. Príjemná záležitosť a nuda pri ňou určite nehrozí. ()

Amarylliska

Seriál velice vzdálen od předlohy, slátanina možnýho, nemožnýho a naprosto divnýho.Ale prazdninová zábava, jo to byla :) Následně i poškolní zvuková kulisa při čekání na něco dalšího, následujici den ve škole jsme si s holkama ve třídě hrali na takový pseudoroleplay.(nižší ročníky zakl.školy:)) Hvězdička za sexy hrdinky,hvězdička za uberstylový domeček v koruně stromu a poslendí hvězdička za nostalgii. ()

Janie.

Jeden ze seriálů mého dětství :) Nedávno jsem se k němu vrátila a pustila si pár dílů, je fascinující, že si i po těch deseti letech některé dialogy pamatuju dodnes zpaměti :D I když zpětně, z pohledu dospělého člověka, vidím některé nedostatky, dokážu se nad nimi jen pousmát. Už jen kvůli těm vzpomínkám :)) ()

bmx6

Na tento seriál vzpomínám v dobrém.Jako malý kluk jsem ho miloval,tak rád jsem se díval na každý díl.Všechny postavy se mi líbily,ale nejvíce jsem si oblíbil Neda Malona a samozřejmě nádhernou Jennifer O'Dell.Každý den jsem se taky těšil na dinosaury.Ta NOSTALGIE............ ()

Tercikkk

Bylo mi tehdy 9 nebo nějak tolik..s mladším bráchou jsme na to koukali o celých prázdninách a milovali jsme to! Neviděla jsem to od té doby, ale mám na to skvělé nostalgické vzpomínky, proto 3 hvězdy :) ()

Djibril

začátek (první série) byla ještě celkem slušná a šlo se na ní dívat,ale od druhé se získal seriál totálně sestupnou tendenci a většina dílů jsou k uzoufání nudné a u těch s "duchy" člověk jen kroutí hlavou...dvě hvědičky za tu první sérii a sexy Veroniku ()

Fritoll

jak jsem byl menší strašně mě to bavilo, chtěl jsem vidět každý díl.... už kvůli Jennifer O'Dell jsem si to skoro nikdy nenechal ujít :-)) ()

ThomYorke

Neskutečná kravina, ze které jsem sice viděl jen pár dílů, ale myslím, že s přibývajícím počtem zhlédnutých epizod by se na mém hodnocení nic nezměnilo, možná by se spíš převážilo na stranu odpadu. Takhle dávám jednu hvězdičku za Jennifer O'Dell, která představovala jediný důvod, proč jsem po prvním, náhodně zhlédnutém dílu na tenhle seriál ještě kdy přepnul. ()

ohinek

pane jo, já jsem z toho seriálu už asi deset let nic neviděl, ale vzpomínám jak jsem každou neděli vstával brzo ráno abych se dívál na digimony, pokemony a nakonec na ztracený svět. Hrozně mě to bavilo. A nešlo už skoro ani o ty dinosaury. ()

Vlking3598

Myslite si o mne čo chcete, ale tento seriál dodnes zbožňujem. Hlavne kvôli dinosaurom a fešákovi (môj názor) Roxtonovi. ()

Yeonix

Absolutně nechápu, proč má zde seriál tak nízké hodnocení, přitom ve světových databázích se drží minimálně na 7/10. Naprosto úžasný seriál, který staví hlavně na sympatických postavách, ze kterých se časem stane rodina, zajímavých příbězích z plošiny, úžasné hudbě a na tu dobu pro seriál výborné výpravě a efektech. První série byla takový pěkný rozjezd, velmi rychle jsem si oblíbil všechny postavy, všechny díly měly zajímavý příběh a hlavně měla 1.série výborné finále, které náramně nalákalo na druhou. První uděluji 90%. Ve druhé sérii už přešlo v některých dílech na trochu větší sci-fi, než které byla první, některý díly byly vyloženě fantasy a to přetrvalo i ve 3. sérii. Ale já patřím mezi ty, kterým to ani náhodou nevadí a rychle jsem si zvykl na víc fantasy v seriálu. Druhá série měla všechny díly ještě více promyšlené než ta první a příběhy byly zajímavější. O finále ani nemluvím, to skončilo snad ještě více napínavě než to první a 2.sérii uděluji 95%. Třetí série se velmi nelehce hodnotí. Asi by bylo rozumné dát hodnocení procentuálně někam mezi 1. a 2. sérii a to z jednoho prostého důvodu. Třetí série je mnohem pochmurnější než první dvě. Už to není takové to pohodové rodinné prostředí, protože se opravdu dějí zajímavé zvraty a hlavní příběh se posouvá mnohem více dopředu než u prvních dvou sérií, což je ale pro mě klad. Ovšem někomu nemusí sedět, že hlavní postavy odcházejí, přicházejí a humoru je o poznání lépe, série má mnohem více osudovou atmosféru, hlavně, co se týče Malona a Veroniky. Ale to všechno já beru spíše jako klad, ovšem pravdou je, že 3. série měla více těch ne tak dobrých epizod než 2.série. Také, ale měla jedny z nejlepších epizod (Out of the Blue, Hearth of the Storm atd...) a momentů seriálu vůbec. Uděluji ji za mě též 95%, ale přesto si myslím, že je ještě o chlup lepší než ta druhá. Škoda jen toho neuzavřeného konce. Poslední díl 3.série byl vážně top finálí tohoto seriálu a jeden z nejlepších dílů vůbec. O to více naštve, že 4.série byla v plánu, odložili ji a pak se k ní už nevrátili, přitom populární byl seriál dost. No když už nic, tak alespoň tvůrci vydali dokument o tom, co by bylo ve 4. sérii, ale já bych to přeci jen radši viděl natočené, ať už jako sérii, a nebo by úplně stačila alespoň třeba jedna delší epizoda, která by to ukončila. Zkrátka zamrzí, že už asi nikdy neuvidíme natočené, jak to vlastně celé dopadlo. ()

nagasek

Seriál mého dětství, co na to říct... Pamatuju si jak mi bylo 13 a v roce 2002/03 jsem na to koukal jak blázen. I dneska si to občas celé sjedu. Fajn seriál. ()

SONITA

No pred 20 rokmi ma to celkom bavilo aspoň tie prvé časti ale potom už mi začalo liesť na nervy to ako tam začali miešať stále nové a nové kultúry alebo ríše ktoré boli dobovo niekde úplne inde. Tu nejaké postavy zo staroveku a už zrazu čáry máry a sme v stredoveku no proste už to bol riadny chaos. ()