poster

Flash (TV seriál)

 • Česko

  Blesk

 • USA

  The Flash

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Fantasy

USA, 1990, 21x60 min

Tvůrci:

Danny Bilson

Předloha:

Robert Kanigher (komiks)

Hrají:

John Wesley Shipp, Amanda Pays, Vito D'Ambrosio, Robert Z'Dar, Ian Buchanan, Dick Miller, Ken Foree, Yvette Nipar, René Assa, Lenny von Dohlen, Jonathan Brandis, Perrey Reeves, Kenneth Tigar, Claire Stansfield, Elizabeth Gracen, Frankie Thorn, Parley Baer, Corinne Bohrer, Wayne Pére, François Chau, Kirk Baltz, Sherrie Rose, Remy Ryan, Zack Norman, Joyce Hyser, Paul Koslo, Tim Thomerson, Anthony Starke, Jeff Perry, Jay Arlen Jones, Michael Nader, Mike Genovese, Denise Crosby, Lisa Darr, Lydie Denier, George Dickerson, Mark Hamill, David Cassidy, Victor Rivers, Robert Shayne, Ralph Seymour, Ping Wu, Walter Olkewicz, Ivonne Coll, Thomas Mikal Ford, Fred Lerner, Sven-Ole Thorsen, Paul Linke, Carolyn Seymour, David L. Crowley, Michael Champion, Jordan Lund, Jimmie F. Skaggs, Hank Stone, Robert O'Reilly, Lenore Kasdorf, Nicholas Trikonis, Helen Martin, Jeffrey Anderson-Gunter, Marsha Clark, Joe Bellan, Jeri Ryan, John Toles-Bey, Ivy Bethune, Miguel Fernandes, Anne Gee Byrd, John Hostetter, Zitto Kazann, Vincent Guastaferro, Mario Roccuzzo, Christopher Murray, Richard Kuss, Gloria LeRoy, Jason Bernard, Biff Manard, James Tartan, Don Hood, Jonathan Fuller, Jerry O'Donnell, Harris Laskawy, Pamela Gordon, Robert Benedetti, William Forward, Paul Whitthorne, Josh Cruze, Marguerite Ray, Jason Ross-Azikiwe, Alex Désert, William Marquez, Michael Wyle, Chuck Hicks, Robert Apisa, Lycia Naff, Charley Lang, Pete Antico, Eugene Lee

Střih:

Bill Zabala

Scénografie:

Dean Edward Mitzner, Robin Royce (set dekoratér), Jeannie Gunn (set dekoratér)

Kostýmy:

Bob Miller
(další profese)
 • Psycho.R
  ****

  V době premiéry velká pecka, u nás to dávali v noci, tak jsem si to musel nahrávat. Nyní jsem shlédl celou sérii a jsem stále nadšen. A co mi udělalo radost je, že původní seriál mají rádi i tvůrci toho nového, protože nejenže zachovávají některé postavy, ale také je hrají původní herci. Myslím, že jsem neviděl tenhle, bohužel krátký, seriál naposledy.(11.10.2018)

 • -tHESWINe-
  ****

  Tento seriál jsem nadšeně sledoval ještě ve školních škamnách, ale hodně dílů mi uteklo a tak jsem se rozhodnul ho shlédnout znova. Dnes to sice není žádný zázrak a triky občas působí hodně vtipně, ale na druhou stranu je to stále vtipné, zlouni jsou zlí a řešené vztahové problémy jsou poměrně na úrovni, v porovnání s takovým How I Met Your Mother jsou to perly. No a když se Flash rozkročí na vyvýšeném místě, dá si ruce v bok a pokouší se tvářit teatrálně, padám pod stůl. Rozhodně doporučuji všem fandům sci-fi, nebo (jako povinnou osvětu) všem fandům Big Bang Theory.(24.5.2010)

 • 3DD!3
  ***

  Ve své době pecka, teď už zas tak moc ne. Ale dobré vzpomínky přetrvávají.(3.9.2010)

 • SLOTH
  ****

  Nostalgie ve které hraje Skywalker? Já říkám ano!.(1.11.2007)

 • NinadeL
  ***

  Klasicky nenáročné televizní převedení superhrdinského comicsu, které jsme tady v podstatě přijmuli až se Supermanem. Ovšem díl s Claire Stansfield jako kyborgem Alfou je jedna báseň. Pro její kariéru naprosto typická.(18.8.2010)

 • - Když v 7. epizodě Child´s game Barry (John Wesley Shipp) venčí psa projde kolem kina, zrovna v něm dávají dvojfilm "Batman - Superman", což jsou dvě nejznámější postvay DC vydavatelsví, ze kterého pochází i Flash. (Lorge)

 • - Když ve 12. epizodě Trickster alias James Jesse (Mark Hamill) odhalí Flashovu "výbušnu" sochu, jde ve skutečnosti o přebarvenou sochu Hermése, což byl v řecké mytologii posel Bohů, syn Dia a Maii, jenž používal okřídlené sandály, které ho nosily rychlostí větru. (Lorge)