Reklama

Reklama

Flash

(seriál)
Trailer
USA, (1990–1991), 18 h 7 min (Minutáž: 46–93 min)

Předloha:

Robert Kanigher (komiks)

Hrají:

John Wesley Shipp, Amanda Pays, Alex Désert, Vito D'Ambrosio, Biff Manard, Mike Genovese, Robert Z'Dar, Ian Buchanan, Dick Miller, Ken Foree, Yvette Nipar (více)
(další profese)

Epizody(22)

Obsahy(1)

Policejní vědec Barry Allen pracuje v laboratoři a jednoho dne dojde k vážné něhodě. Barryho odmrští blesk a on bezvládně padá na zem. Zázrakem přežije a brzy si uvědomí, že je nositelem určitých pro člověka neskutečných schopností, kdy může uběhnout obrovskou vzdálenost během několika málo vteřin a prakticky během chvíle se dostat tam, kam potřebuje. Se svými schopnostmi se svěří vědecké pracovnici Tině McGee, která mu pomůže kontrolovat jeho síly a vyrobí mu oblek (s motivem blesku), který je pro něj nepostradatelný - netrhá se jako běžné oblečení. V této době je zavražděn Barryho bratr Jay, který rovněž pracoval jako ochránce zákona. Barry chce pomstít smrt svého bratra a nastolit pořádek tam, kde kriminální živly terorizují obyvatelstvo. Využije svoje nadstandartní fyzické schopnosti a již nadále pod jménem Blesk nastoluje pořádek všude tam, kde se děje bezpráví. (FIBO)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (14)

BoXBe 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Toho času na VHS vytvarovalo Flashe jako standardního comicsového hrdinu pro teenagera mého typu, který díky prvním dílům běhal po městě jak blesk a ničil své imaginární nepřátelé. Dospělost se mi líbila jako dobré doplnění dospívajícího jinak nr. 1 Spidermana (od Slovartu) v tom věku. Postava má pořád obrovský potenciál a nejvíce mu to jde jako Daredevilovi. Ve špinavých uličkách, v zákoutích a temnotě města. Ale ten potenciál je nevyužitý a ve Snyderově verzi přestylizovaný a nešťastně obsazený. Ve výsledku je ta devadesátková vzpomínka nosnější, než jakákoliv verze od té doby. ()

majo25 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V prvom rade je fajn, že seriálový priestor dostala aj neotrepaná komixová postava. Po prvých dvoch epizódach, kedy to malo slúšný nášlap, sa zápletky posunú skôr k priemeru, takmer ničím neprekvapia a svoj priemerný tieň sa im už prakticky nedarí prekonávať. Všetko sa to utápa v jednoduchom spracovaní so silnými komediálnymi prvkami, rýchlymi dialógmi - teda niečo na spôsob o 3 roky mladšieho hraného seriálu Superman, čo už je ale typická komédia. Postavy sú celkom sympatické, obsadenie hlavnej postavy je vhodne vybrané, z toho pohľadu je to seriálová klasika, na ktorú sa dá spoľahnúť. Dokonca aj efekty celkom ujdú, aspoň väčšinou. Horšie je to s nápadmi, ktoré ak nejaké sú, tak sa neustále recyklujú. S rýchlosťou sa totiž velké zázraky robiť asi nedajú a hlavne, keď je to často otočené na srandu (bohužiaľ taká sranda, pri ktorej sa človek nezasmeje, ani neuškľabí), tak to začína už po pár epizódach aj nudiť. Hlavná postava je síce sympaťák, ale aj hlupák a strašná naivka, až si musí divák klepať na čelo, že pointa lsti, pasce alebo rizika napadne už aj dieťa, len Flash je prekvapkaný a sadá na každý každučký lep zločincov. Jeho rýchlosť používajú tvorcovia len vtedy, ak  sa im to hodí, z čoho vyplýva veľmi veľa logických chybičiek a zjednodušení. Seriál vyzerá, že je určený iba pre deti a mládež - Flash je až prílišný správňák, žiadneho zločinca nezabíja, ani im často neoplatí násilie páchané na ňom samotnom - maximálne ich tak zviaže, povie nejaký slovný bontón a nechá tak - cool by to bolo možno tak v 50. rokoch, nie v deväťdesiatkách. Zápletky postrádajú nápady, chýba akékoľvek napätie či atmosféra a tak 22 epizód je jednoducho veľa. Na viac ako na ľahký nadpriemer to bohužiaľ nie je. ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tehdy jen málokdo tušil, že je Flash ze stejných stránek DC komiksů, jako Superman. Navíc tehdejší distribude perlila a několik dílů vyšlo zvlášť na VHS, něco šlo v televizi a dohromady jen málokdo mohl vidět celou sérii. Dneska je už ale i tenhle stařičký kousek rehabilitován a diváci moderní Arowverse znají velmi dobře i devadesátkové seriály. ()

Psycho.R 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V době premiéry velká pecka, u nás to dávali v noci, tak jsem si to musel nahrávat. Nyní jsem shlédl celou sérii a jsem stále nadšen. A co mi udělalo radost je, že původní seriál mají rádi i tvůrci toho nového, protože nejenže zachovávají některé postavy, ale také je hrají původní herci. Myslím, že jsem neviděl tenhle, bohužel krátký, seriál naposledy. ()

-tHESWINe- 

všechny recenze uživatele

Tento seriál jsem nadšeně sledoval ještě ve školních škamnách, ale hodně dílů mi uteklo a tak jsem se rozhodnul ho shlédnout znova. Dnes to sice není žádný zázrak a triky občas působí hodně vtipně, ale na druhou stranu je to stále vtipné, zlouni jsou zlí a řešené vztahové problémy jsou poměrně na úrovni, v porovnání s takovým How I Met Your Mother jsou to perly. No a když se Flash rozkročí na vyvýšeném místě, dá si ruce v bok a pokouší se tvářit teatrálně, padám pod stůl. Rozhodně doporučuji všem fandům sci-fi, nebo (jako povinnou osvětu) všem fandům Big Bang Theory. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (15)

  • Když ve 12. epizodě Trickster alias James Jesse (Mark Hamill) odhalí Flashovu "výbušnu" sochu, jde ve skutečnosti o přebarvenou sochu Hermése, což byl v řecké mytologii posel Bohů, syn Dia a Maii, jenž používal okřídlené sandály, které ho nosily rychlostí větru. (Lorge)
  • Pro seriál byly zhotoveny celkem čtyři Flashovy kostýmy a dohromady stály 100 tisíc amerických dolarů. (fiLLthe3DD)
  • Jméno staršího bratra Barryho Allena (John Wesley Shipp) je Jay. Jay Garrick byl původní Flash v komiksech. (JORDY)

Reklama

Reklama