Flash (TV seriál)

The Flash

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Fantasy

USA, 1990, 21x60 min

Jim Trombetta

John Wesley Shipp, Amanda Pays, Vito D'Ambrosio, Robert Z'Dar, Ian Buchanan, Dick Miller, Ken Foree, Yvette Nipar, René Assa, Lenny von Dohlen, Jonathan Brandis, Perrey Reeves, Kenneth Tigar, Claire Stansfield, Elizabeth Gracen, Frankie Thorn, Parley Baer, Corinne Bohrer, Wayne Pére, François Chau, Kirk Baltz, Sherrie Rose, Remy Ryan, Zack Norman, Joyce Hyser, Paul Koslo, Tim Thomerson, Anthony Starke, Jeff Perry, Jay Arlen Jones, Michael Nader, Mike Genovese, Denise Crosby, Lisa Darr, Lydie Denier, George Dickerson, Mark Hamill, David Cassidy, Victor Rivers, Robert Shayne, Ralph Seymour, Ping Wu, Walter Olkewicz, Ivonne Coll, Thomas Mikal Ford, Fred Lerner, Sven-Ole Thorsen, Paul Linke, Carolyn Seymour, David L. Crowley, Michael Champion, Jordan Lund, Jimmie F. Skaggs, Hank Stone, Robert O'Reilly, Lenore Kasdorf, Nicholas Trikonis, Helen Martin, Jeffrey Anderson-Gunter, Marsha Clark, Joe Bellan, Jeri Ryan, John Toles-Bey, Ivy Bethune, Miguel Fernandes, Anne Gee Byrd, John Hostetter, Zitto Kazann, Vincent Guastaferro, Mario Roccuzzo, Christopher Murray

Scénografie:

Dean Edward Mitzner

Podobne ako TV film, televízne spracovanie mu nedáva poriadne sa roztiahnuť, ale je to celkom obstojná zábava.(10.5.2011)

Klasicky nenáročné televizní převedení superhrdinského comicsu, které jsme tady v podstatě přijmuli až se Supermanem. Ovšem díl s Claire Stansfield jako kyborgem Alfou je jedna báseň. Pro její kariéru naprosto typická.(18.8.2010)

Zábavný komixoví seriál, stejně jako mnoho dalších sem ho jako malej zbožňoval a těšil se na každý díl. Nemůžu jinak než dát čtyřy hvězdy . . .(20.11.2009)

Relatívne nudné a neakčné, aj na pomery TV slabé, ale zároveň odvážne a prinášajúce na obrazovky jedného z členov Justice League, už len za to si zaslúži ocenenie vyššie.(28.5.2016)

Další ze seriálů, které jsem jako kluk zbožňoval. Dnes se na to dívám trochu s odstupem, ale jako seriál Blesk (Flash) neměl chybu. V době supermanů, batmanů, kdo by nechtěl jako kluk mít za vzora dalšího ochránce, kterej dokáže neuvěřitelný věci. Jojo, starej dobrej Blesk.(6.11.2008)

• - Když v 7. epizodě Child´s game Barry (John Wesley Shipp) venčí psa projde kolem kina, zrovna v něm dávají dvojfilm "Batman - Superman", což jsou dvě nejznámější postvay DC vydavatelsví, ze kterého pochází i Flash. (Lorge)

• - Když ve 12. epizodě Trickster alias James Jesse (Mark Hamill) odhalí Flashovu "výbušnu" sochu, jde ve skutečnosti o přebarvenou sochu Hermése, což byl v řecké mytologii posel Bohů, syn Dia a Maii, jenž používal okřídlené sandály, které ho nosily rychlostí větru. (Lorge)