Flash

(TV seriál)
Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Fantasy
USA, (1990–1991), 18 h 7 min (Minutáž: 46–93 min)

Předloha:

Robert Kanigher (komiks)

John Wesley Shipp, Amanda Pays, Alex Désert, Vito D'Ambrosio, Biff Manard, Mike Genovese, Robert Z'Dar, Ian Buchanan, Dick Miller, Ken Foree, (více)

Epizody(22)

Policejní vědec Barry Allen pracuje v laboratoři a jednoho dne dojde k vážné něhodě. Barryho odmrští blesk a on bezvládně padá na zem. Zázrakem přežije a brzy si uvědomí, že je nositelem určitých pro člověka neskutečných schopností, kdy může uběhnout obrovskou vzdálenost během několika málo vteřin a prakticky během chvíle se dostat tam, kam potřebuje. Se svými schopnostmi se svěří vědecké pracovnici Tině McGee, která mu pomůže kontrolovat jeho síly a vyrobí mu oblek (s motivem blesku), který je pro něj nepostradatelný - netrhá se jako běžné oblečení. V této době je zavražděn Barryho bratr Jay, který rovněž pracoval jako ochránce zákona. Barry chce pomstít smrt svého bratra a nastolit pořádek tam, kde kriminální živly terorizují obyvatelstvo. Využije svoje nadstandartní fyzické schopnosti a již nadále pod jménem Blesk nastoluje pořádek všude tam, kde se děje bezpráví. (FIBO)

Trailer

NinadeL

Tehdy jen málokdo tušil, že je Flash ze stejných stránek DC komiksů, jako Superman. Navíc tehdejší distribude perlila a několik dílů vyšlo zvlášť na VHS, něco šlo v televizi a dohromady jen málokdo mohl vidět celou sérii. Dneska je už ale i tenhle stařičký kousek rehabilitován a diváci moderní Arowverse znají velmi dobře i devadesátkové seriály. A díl s Claire Stansfield jako kyborgem v epizodě Alpha je naprostá báseň. Pro její kariéru naprosto typická. ()

-tHESWINe-

Tento seriál jsem nadšeně sledoval ještě ve školních škamnách, ale hodně dílů mi uteklo a tak jsem se rozhodnul ho shlédnout znova. Dnes to sice není žádný zázrak a triky občas působí hodně vtipně, ale na druhou stranu je to stále vtipné, zlouni jsou zlí a řešené vztahové problémy jsou poměrně na úrovni, v porovnání s takovým How I Met Your Mother jsou to perly. No a když se Flash rozkročí na vyvýšeném místě, dá si ruce v bok a pokouší se tvářit teatrálně, padám pod stůl. Rozhodně doporučuji všem fandům sci-fi, nebo (jako povinnou osvětu) všem fandům Big Bang Theory. ()

BoXBe

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Toho času na VHS vytvarovalo Flashe jako standardního comicsového hrdinu pro teenagera mého typu, který díky prvním dílům běhal po městě jak blesk a ničil své imaginární nepřátelé. Dospělost se mi líbila jako dobré doplnění dospívajícího jinak nr. 1 Spidermana (od Slovartu) v tom věku. Postava má pořád obrovský potenciál a nejvíce mu to jde jako Daredevilovi. Ve špinavých uličkách, v zákoutích a temnotě města. Ale ten potenciál je nevyužitý a ve Snyderově verzi přestylizovaný a nešťastně obsazený. Ve výsledku je ta devadesátková vzpomínka nosnější, než jakákoliv verze od té doby. ()

Psycho.R

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

V době premiéry velká pecka, u nás to dávali v noci, tak jsem si to musel nahrávat. Nyní jsem shlédl celou sérii a jsem stále nadšen. A co mi udělalo radost je, že původní seriál mají rádi i tvůrci toho nového, protože nejenže zachovávají některé postavy, ale také je hrají původní herci. Myslím, že jsem neviděl tenhle, bohužel krátký, seriál naposledy. ()

• Natáčení první epizody probíhalo mezi květnem a červnem roku 1990 a výroba dvouhodinového pilotu stála přibližně 6 milionů amerických dolarů, přičemž obsahovala okolo 125 speciálních efektů (které byly navíc dodělány týden před premiérou) – následující díly se spokojily s menším rozpočtem, a to zhruba 1,6 milionů USD na epizodu. (fiLLthe3DD)
  • Pro seriál byly zhotoveny celkem čtyři Flashovy kostýmy a dohromady stály 100 tisíc amerických dolarů. (fiLLthe3DD)
  • Jméno staršího bratra Barryho Allena (John Wesley Shipp) je Jay. Jay Garrick byl původní Flash v komiksech. (JORDY)