Zombie ovládly Zemi. Na celém světě už zbývá jen pár míst, kde se dá ukrýt. Hrstka vědců a vojáků zvolila podzemní bunkr na Floridě a snaží se pomocí nejrůznějších experimentů na polapených zombie přijít na to, jak zvrátit osudnou chorobu, která způsobuje přeměnu nakaženého člověka v zombie. K některým experimentům jsou však zneužiti i vojáci a to způsobí rozkol uvnitř komunity. Ale ještě než se stačí věci vyřešit, vniknou do bunkru zombie, kteří konečně našli skulinku v obranném systému. Teď už hraje každý sám za sebe a jediným cílem je přežít. (oficiální text distributora)

2-Xtreme

Klaustrobická atmosféra, zvyšujúce sa napätie, ponorkový syndróm a konečné vyvrcholenie v podaní jatiek. To je Day of the Dead. Kašlat na b-éčkových hercov a ich b-éčkové výkony, kašlať na b-éčkové dialógy, to všetko ma nezaujíma a môžem to prehliadnuť pokiaľ dostanem také gore, aké som dostal tu na konici filmu. Celá recenzia: TU ()

Omnibus

Vše, co jste kdy chtěli vědět o zombies, ale nestihli jste se jich na to zeptat :-). Sice stará, poněkud ohmataná, ale zato bohatě ilustrovaná učebnice pro studenty lékařské fakulty, obor Postapo Frankenstein. Přiloženo i tematické leporelo „Stavba těla zombíka – samce“ (doktor Henry Logan je zřejmě patolog gentleman, samice totiž nepitvá), kde si můžete vyzkoušet odebírání údů a orgánů všeho druhu. Šmik! Zombíkův žaludek je fuč, střeva šplíchla na podlahu pitevny... a vida, žrací reflex mu stále funguje! Přednášky se konají v aule, praktická cvičení v podzemí vojenského komplexu, tvořeném betonovým bunkrem, starou šachtou, jeskyněmi a papundeklovými kulisami hotelu Ritz. Výuka probíhala populárně naučnou formou a byla docela zábavná, dokonce i pro zombie laika jako jsem já. Největší miláček byl samozřejmě zombík coby pokusný králík, později skvělá cvičená opice. Nemrtvý mazlík Bub se schluchátky walkmana na uších , užaslým výrazem a pokleslou žrací čelistí byl přímo k sežrání! ()

InJo

Pro mě určitě lepší než předchozí Romerův Úsvit. Na rozdíl od něj "Den" není nesmyslně dlouhý a jeho děj obsahuje zajímavější motivy (pokusy doktora "Frankensteina"), postavy a hlavně stupňující se konflikty a napětí mezi nimi (vědci vs. vojáci). Na plnohodnotý střet se zombíky sice dojde až někdy v poslední čtvrtině, ta však ono čekání bohatě vynahradí. Už jen proto, že na rozdíl od zestárlého Úsvitu jsou tady k vidění masky a rukodělné triky, které obstojí i dnes. Trhání lidských těl, požírání střev, litry krve - toho si v závěru divák užije dosytosti a i po 35 letech to vypadá velmi přesvědčivě. Mnohými velebený Úsvit mě spíše zklamal, tohle naopak příjemně překvapilo. 70 % ()

Anderton

Romero pokračuje opäť v komornejšom, rozumej interiérovom vydaní svojej zombie série. Tentokrát sme v podzemí, veľa sa diskutuje, dokonca aj filozofuje, občas dialógy ale aj značne zabolia, keďže vojaci sú za tupcov a sexistov. Máme tu odkazy na Frankensteina a ak by to niekto nechápal, je to vyjadrené aj explicitne. Nakoniec sa ale predsa len dočkáme viacerých gore "chuťoviek" a milovníci žánru a explicitných hororov by mali byť spokojní, finále je celkom slušne krvavé a našľapané. ()

Smok

G.A.Romero a filmy o zombíkoch patria k sebe tak, ako cibuľa ku tlačenke. Tento majstrov počin ma oslovil celkovou postapokalypto atmosférou a trenicami medzi armádou a vedcami, slušnými gore efektami a naučil ma, že aj nemrtvi môžu vykazovať známky inteligentného správania a tým pádom môžu byť domestikovaní, ako tvrdil filmový Dr. Frankenstein. ()

Němi

Po předešlém "Dawn of the Dead" z roku '78 se Romero lehce navrací ke stylu své prvotiny "Night of the Living Dead" a na kvalitě filmu to je poznat. Témeř celý film neopustíme podzemní základnu, což hodnotím jako největší plus oproti předešlému nepovedenému dílku. Ve snaze zaměřit se co nejvíce na postavy se dokonce režisér pustil i do experimentu a natočil "zombie film bez zombie". Ten vyšel jen napůl, ale snahu ocenit musím. Díky průměrnému provedení postav ve filmu a jejich hlavní roli v ději se tak dočkáme spíše psychologického dramatu (v rámci žánru, samozřejmě) než hororu, čemuž neprospívá i minimální přitomnost děsivých scén. Přesto to nakonec ale až tak nevadí, protože Romero dokáže vybudovat nějaké to napětí i tak. Co mi ale vadilo nejvíce, je snaha zombíkům přisoudit nějakou inteligenci a schopnost učit se, kterou Romero ještě více rozvinul ve svých nejnovějších kouscích. Přeci jen, zombies děsí hlavně proto, že to jsou nemyslící stroje, které touží jen žrát (tedy zabíjet). Tak to i Romero zamýšlel jako "sociální kritiku" nemyslící společnosti, jak často tvrdí a pak touhle snahou popírá sám sebe... Pozitivní na snímku je, že občas dokáže navodit atmosféru úzkosti a strachu a tady je asi největší posun oproti "Úsvitu". Ani ty postavy a jejich konflikty (armáda versus vědci) nejsou úplně špatné a nezajímavé, jen si je prostě těžko zapamatujete. Opět - nebýt vynikajícího "Night of the Living Dead", tenhle film bych přešel bez výraznějšího povšimnutí. ()

nash.

Klasika, která mě příliš nechytla ani v osmdesátých letech, kdy jsem byl ještě po zombících a podobných monstrech docela hladový. A lepší to nebylo ani teď. Pár děsivých momentů, pár lahůdkově krvavých, občas zafunguje atmosféra, směřující k předem jasně danému bodu, několik scén patří ke klasice žánru. To všechno je fajn, ale taky je to všechno. Herci mi nesedli, dialogů spousta, ale žádný, který by stál za pozornost, a kdo už viděl nějaké ty zombárny, toho už nejspíš závěrečné "maso" na zadek neposadí. Takže celkem vzato nuda, navíc ohlodaná zubem času. Rád jsem si to zopakoval, umístil na správné místo v polici s hororovou klasikou, ale víc se k tomu vracet nehodlám. ()

PetrPan

Třetí Romerova vize budoucnosti ve světě oživlých mrtvých nás už vrhá do vrcholícího průběhu apokalypsy, kde hrstka přeživších marně hledá východisko a lpí na možnosti znovuobnovení civilizace. Opět se tu ozývá dobře známá Romerova kritika lidské společnosti, tentokrát už ale nejde o "makroproblémy", ale intimnější pojetí účinku zkázy na jednotlivce. A po pravdě je nutné říct, že tady už to působí spíš jako klasické béčko se zjednodušujícím pohledem na všechno. Kreténi jsou prostě až příliš kreténští a dobráci samosebou příliš dobří. Trikově jsem se pak posunuli o Saviniho dinosauří krok a je to příjemně nechutně znát, gore festival v závěru asi jen tak nějaká ta slabší povaha neunese. Zábavnost je o level vyšší, ale působivosti už tu přes veškerý krásný hnus přece jen ubylo. Čtyři shnilé hlavy padají... ()

Tomco

Stará dobrá Romerovka. Kedysi mohla byť ponímaná ako ultra temný počin, dnes sa už však berie s rezervou. Atmosféra funguje výborne a hlavne po celý čas, no príbehu chýba viac akcie a stretov s nemŕtvymi. Najlepšou postavou tak ostáva doktor Frankenstein a jeho bloody experimenty. Čo sa nedá prehliadnuť je skvelý vizuál. Mŕtvy vyzerajú maximálne desivo a našťastie sa nešetrilo ani pri detailoch, ktoré sú dostatočne uveriteľné. Preto sledovať zombíka bez žalúdka alebo hlavy je sakramentsky "príjemný" zážitok. 70% ()

Joker Punx

Máme tady další zombie pecku od pana Romera. Poprvé jsem viděl jen úryvky tohohle filmu ve videu horror punkový kapely Misfits - Song od kapely se právě jmenuje podle tohohle filmu. Jako malej jsem si už o tomhle filmu něco četl v jedný knížce o filmech. Jmenovala se Video svět z roku 1992 - Knížku máme ještě doma. Tam to bylo pod názvem Den smrti. Jak jsem si o tom četl, tak jsem si řikal tohle musim vidět. Předtím u nás tenhle film nikdy nevyšel v češtině, náhodou ho táta viděl v prodejně DVD. Ale bylo to jen v originále bez českých titulků. Tak jsem to viděl poprvé v angličtině, ale hovno jsem tomu rozuměl :D Tak jsem si hlavně přehrával scény se zombies jak si pochutnávají na lidském mase :D Po roce 2000 to konečně u nás vyšlo na DVD s českým dabingem, tak jsme si to koupili. Opět perfektní masky Toma Saviniho, gore jak prase a ještě lepší než v předchozím filmu Úsvit mrtvých. Jinak zajímavost někdo z členů punk rockový kapely The Cramps si tu zahrál zombie :D I když se ve filmu jen většinou kecá a krvák to bude až ke konci filmu, tak se mi tenhle filmek od Romera pořád hodně líbil. Na tu dobu ty speciální efekty fakt nemají chybu. Skvělá práce filmařů. Další jeden z nejlepších filmů o zombie apokalypse. ()

Rocky62

Komediální horor s tématem, kde se všichni lidé snaží dostat od zombíků, a kde je hlavní náplní jedna osoba, od které se dozvíme, že se jí to vše jen zdálo, to už tu bylo několikrát, avšak v žádném jiném hororu jsem neviděl tak perfektně odvedenou práci animátorů a maskérů, kam se dnešní horory se zombíky se současnými efekty hrabou na tenhle film, ale i přesto je toto jen bezmozková komedie plná krve a střev, která je vhodná opravdu jen na zabití času. ()

SeBig

Ten film je skvělej. Velmi napínavé, postavy luxusní a prostředí zajímavé... ukazuje že oživlé mrtvoli jde naučit civilizovanému chováni. Hlavní postava Captain Rhodes je geniálni z jeho hlášek jsem měl záchvaty fakt skvělý. Ale i ostatní Dr. Logan alias Frankestein, Steel a Rickles a hodnej zombík Bub měl taky vyborné scénky. Celé je to skvělé film jsem viděl snad 1000krát a mužu na to koukat furt dokola! Nevím proč je to hodnocení tak nízke je to skvělej film a zaslouží si větší respect když je to klasika... ()

iamek

Tenhle zombie snímek měl vše co zombie filmy mají mít. Pořadné kuchání svých obětí, pojídáni vnitřností, končetin, brutalitu, zábavu, naivnost ... Na svou dobu má film luxusní trikové efekty. Škoda jen první poloviny filmů, která byla docela nudná. Závěr mi vše dokonale nahradil takže já jsem naprosto spokojený. Kéžby Romero točil i v dnešní době něco takového. ()

LaciLC

Pre fanúšikov zombie filmov povinnosť, pre ostatných len dobrý film. Romero už vytiahol z rukáva mnoho kariet, no Deň mŕtvych by som asi esom nenazval. Miestami je to prekliata nuda, no šťavnaté gore a vydarený dizajn zombíkov (len neporovnávať s novým Úsvitom alebo Zemou) to z časti vynahrádzajú. Herecké výkony sú pomerne rozporuplné (od "radšej nehodnotiť" až po solídny nadpriemer). Hlavným plusom je však veľmi vydarená atmosféra. Deň mŕtvych by som si v budúcnosti ešte určite chcel pozrieť... ()

korbitch22

přechvalovaný mistr romero natočil nudnou podívanou,jenž se nepochopitelně stala kultem.u těhle báchorek se ani nebavím ani nebojím jen se příšerně nudim.fakt blbost. ()

VenDulin85

Vskutku dobrý ročník, to se hned pozná kvalita a taky je vidět rozdíl mezi tehdejším myšlením a tím současným, když jen namátkou vzpomenu Světovou válku Z, kde měl Brad vize o tom, jak zachrání svět.. a tady? SPOILER tady se na konci hrdinové válí na pláží a užívají života, hmm, kterou verzi bych si vybrala já? KONEC SPOILERU Celkově se jedná o příjemnou záležitost, kde vskutku nechybí krev a vzhled zombie je vychytaný, dokonce mě bralo i takové to vojenské šikanování vědců, prostě správný zombie horor na večer. ()

Další vydatná jatka

Další vydatná jatka

13.11.2007

Série Saw pořád vydělává a Hollywood proto věří, že nízkorozpočtové horory o úchylech porcujících pohledné teenagery jsou přesně to, co fanoušci filmového strachu potřebují. A tak je tady Slaughter,… (více)

Remake Day of the Dead

Remake Day of the Dead

10.11.2005

Zakladatel a klasik zombie žánru v jednom, George A. Romero o sobě v poslední době opět dává vědět. Loni k nám přisprintovali zombie v remaku Zacka Snydera Úsvit mrtvých, tento měsíc v českých kinech… (více)

Ďalší zombie remake

Ďalší zombie remake