Reklama

Reklama

Oscar 2020

(pořad)
  • USA The 92nd Annual Academy Awards (více)
Publicistický
USA, 2020, 230 min (Alternativní 90 min)

Režie:

Glenn Weiss

Účinkují:

Steve Martin, Chris Rock, Regina King, Tom Hanks, Al Pacino, Brad Pitt, Beanie Feldstein, Mindy Kaling, Josh Gad, Idina Menzel, Kelly Marie Tran (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Slavnostní vyhlášení 92. výročních cen Americké filmové akademie, živě z Dolby Theatre v Hollywoodu. Komentují P. Sladký a Š. Gmiterková. Cena Americké akademie filmového umění a věd se udílí pravidelně od roku 1929. Letos budou tedy vyhlášeny výsledky jejího již 92. ročníku. V přímém přenosu z Dolby Theatre v Hollywoodu se dozvíme, které snímky a tvůrčí osobnosti si letos odnesou legendární zlatou sošku, která, ačkoli jde o pouhou přezdívku, je po celém světě známá jako Oscar. Mezi nominovanými snímky letos mimo jiné najdeme tituly jako The Irishman režiséra Martina Scorseseho, Jojo Rabbit režiséra Taika Waititiho, za který získala nominaci v kategorii výprava také česká tvůrkyně Nora Sopková, nebo Little Women režisérky Grety Gerwig. Šanci na ocenění mužského hereckého výkonu v hlavní roli mají také Antonio Banderas za roli ve filmu Pain and Glory, Leonardo DiCaprio za roli ve snímku Once Upon a Time in Hollywood, či Adam Driver za roli ve filmu Marriage Story. Ve stejném snímku excelovala také Scarlett Johansson nominovaná za ženský herecký výkon, další nominace pak získaly například Charlize Theron za roli ve snímku Bombshell nebo Renée Zellweger za titulní roli ve filmu Judy. Příjemným překvapením pro české fanoušky je také nominace českého krátkého animovaného snímku Dcera režisérky Darji Kaščejevové. Slavnostním ceremoniálem nás z pražského studia provedou filmoví publicisté Pavel Sladký a Šárka Gmiterková. (Česká televize)

(více)

Recenze (48)

DJ Lonely 

všechny recenze uživatele

Oscarový ceremoniál hodnotím jako show a ne podle nominovaných, či vítězných filmů. Oproti loňsku, kterej byl neskutečně nudnej, tak letos to bylo o chloupek lepší (hlavně Eminem, kterej tam přicestoval strojem času, bo jinak si to neumím vysvětlit, překvapil), ale IMHO se pořád ukazuje, že zrušit hlavního moderátora byl ten nejhorší nápad ever. Chybí tomu šťáva a takový ten ucelující prvek. Samozřejmě vždy záleželo strašně na tom, kdo to uváděl a Ellen DeGeneres už asi nikdo nepřekoná, ale prostě bez jakéhokoliv moderátora je to nuda a velmi fragmentovaná zábava. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Hodnotí se tu výsledky, nebo show? Vítězství Parazita je úžasná věc. Nebudu teda rozhazovat konfety ohledně světa otřásajícího se v základech - Jižní Korea je svým způsobem exkláva USA, je to nejtvrdší kapitalizmus na světě a obě země spolu hodně komunikují ekonomicky i popkulturně (Korea je teď v Americe popkulturně hodně hot), takže se tu neudělal moc velký úkrok - vlastně krom španělštiny je to asi nejlogičtější volba na "jiný jazyk a kulturu". Nicméně Parazit je pro mě film roku, takže je mi to jedno a jsem nadšený i tak. Co do podoby večera, tak samozřejmě nuda k nepřežití. (Český komentář jsem neslyšel.) ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

Zdaleka ne tak rozsypané jako minulý rok, ani ne tak jednostranné v takřka nepřetržitém monologu o zásluhách té či oné skupiny. Absence moderátora (a tím pádem i pevnější kostry) na nejsledovanější akci v oboru ale přesto dává pocit, že zodpovědným lidem záleží jen a pouze na výsledném obrázku a na zábavě pak až někde ve třetím plánu. Ze smířené letargie mě nejzásadněji vytrhlo sehrané duo Maya Rudolph-Kristen Wiig a samozřejmě Phoenixův proslov, ten nejupřímnější chlapský doják. ()

kajas 

všechny recenze uživatele

Bez moderátora a politických proklamací to byla balada. Samozřejmě, že byl přenos i nadále k uzoufání dlouhý, ale některé "výplňové" momenty stály za vidění - neuvěřitelný Eminem, ústřední píseň z nového "Frozen" v několika jazykových mutacích, Elton (škoda, že bez Tarona) a konečně také nakažlivá radost týmu kolem "Parazita". Příští rok se ráda podívám znovu. ()

marhoul

všechny recenze uživatele

Stoletá Fondová má lepšího plastického chirurga než seschlá ringle bez mimiky Renée Zellweger. Ty dvě by nikdy neměly stát vedle sebe. K Parazitovi. Tohle nebude příliš populární vyjádření, však názor mám jasný. Černá komedie, tarantinovkám nesahající ani po kotníky, natož aby byla s Quentinem srovnávaná. Neříkám, zábavné to bylo, taktéž originální, ale že by to mělo vyhrát scénář, režii, zahraniční film i film roku na Oscarech? To bych nevymyslela. Tolik kvalitních filmů s nádhernými hereckými výkony letos vzniklo, Scorsese, Mendes, Tarantino to můžou zabalit. Pánové, doba vám už nedopřeje, ani kdybyste se pro film rozkrájeli. Co už. Však pořád lepší než loňský prudce osobní, niterný výlev o uklízení psích exkrementů Roma (skalní, totálně uhranutí fandové, co si to pustili za ten rok třeba 5x, zajisté je takových požehnaně, mi ráčí odpustit). Díky Bohu a všem akademikům se dnes bavíme aspoň o filmu s herci, se scénářem, dialogy, hudbou a příběhem, vlastně je to solidní posun. Co na tom, že QT o několik tříd lepší kečupové veselohry dělal bezmála před 30ti lety? Musí mít asi hodně smíšené pocity. Být dneska heterosexuálním, anglicky hovořícím bělochem se nevyplácí už ani v režisérském křesílku. Zlatý Titanic! Zlatý Gladiátor! Forrest Gump atd., atd.. Ale je fakt, že korejský režisér je velký sympaťák, od pohledu milý, laskavý člověk, uznávám, že mu to vlastně přeji. 😊 Pittovi, Eltonovi, islandské hudební krásné čarodějce Hilduře, Lauře Dern a Fénixovi z Popela velikáááánská gratulace! Bez hodnocení, neboť jsem se vyjádřila pouze k cenám. ()

Galerie (504)

Reklama

Reklama