8 MM

• USA 8MM (více)

Soukromý detektiv Tom Welles (Nicolas Cage) vede se svou manželkou (Catherine Keenerová) a novorozenou dcerou poklidný život v pensylvánském Harrisburgu, kde tráví většinu času nad rutinními případy nevěrných manželů. Když je však pověřen úkolem, který se týká malého, neškodně vyhlížejícího 8mm filmu, zabředne do nejtemnějších zákoutí lidské společnosti. Neúnavné pátrání po osudech nezvěstné dívky z filmu, která zcela pohltí jeho mysl, jej zavádí přes chodníky slávy v Hollywoodu až do newyorské čtvrti Meatpacking district. Posedlý Welles, jemuž pomáhá protřelý prodavač knih pro dospělé v podání Joaquina Phoenixe, opustí rodinu i svůj dosavadní život poté, co si uvědomí, jak smrtící může být jeden osmimilimetrový film. (HBO Europe)

Orthank

Profesionálna, dobre obsadená a najmä slušne zahraná remeselná práca. Joel Schumacher nesklamal, ale ani neprekvapil. 8mm je príbehovo značne štandardná atmosférická záležitosť, s trošku predvídateľným záverom, ktorý tvorcovia presne takto chceli, už aj preto, že od samotného začiatku je zápletka úplne jasná a hrá sa na budovanie atmosféry či kontroverznosť samotného "porno" námetu. A prečo aj nie? Funguje to skvelo,až na tú silne jednorázovú záležitosť....Howk. ()

Mičl

Nicolas Cage v roli soukromého očka, které se snaží rozlousknout velký případ z prostředí nechutné pornografie. Joel Schumacher opravdu působivě natočil vskutku mysteriózní thriller. Tom Welles, který jednou provždy nekouří a stále vesele šlukuje mě inspiroval natolik, že jsem si musel jít taky zapálit, naštěstí TV Nova opět nezklamala a brzy byla první z mnoha reklam. A když Joaquin Phoenix tvrdil ,že není teplouš skoro bych mu i věřil, kdyby neměl krátké tričko a nebyl mu vidět pupiček. ()

The_Second

Dobře šlapající thriller, který se bohužel v určitém bodě zvrtne ve zbytečně protahovaný závěr a dovyřešování věcí, který by možná měli zůstat nedořešeny. ()

bloodline

Nicolas vráť nám tvoje úžasné roky 90-te! Brilantný výkon po každej stránke vyburcovaný snáď samotnými pekelnými bránami. Málokedy ma dostane do pozoru toľko impozantných hereckých výkonov na každej filmovej pozícii, ktoré zároveň tvoria skelet a základný kameň podmanivej a desivej atmosféry prelínajúc depresívnosť, hnus, sebareflexiu, empatiu a psychologickú genocídu gradovanú každou minútou a podporovanú hudobnou filmovou virtuozitou. Avšak neviem si predstaviť čo by predviedol na režisérskej stoličke pôvodne zvažovaný pán Fincher (strháva ma z pokojného spánku už len tá predstava hardcoru, ktorý by nervy trhal z tela ako banda hispáncov indoeurópskeho pôvodu medené káble v "nevybývaných bytoch" :) Našťastie mal pán Schumacher lepšie obdobie a svojim výkonom si zaslúži maximálne hodnotenie tak ako celý projekt na čele so všetkými aktérmi. ()

F.W.Colqhoun

Po více než 10-tiletech jsem podlehl sentimentálnímu vábení a pustil si 8MM, na nichž jsem byl v drahných gymnazijních letech v kině. Tenkrát jsem byl nadšen, tentokrát nikoliv. Tedy abychom si rozuměli, zhnusení se nekonalo, ale skoro celé dvě hodiny jsem zůstával neohrozitelně chladný. Filmu vděčím za úvod do problému „nejodvážnějšího“ pornografického žánru, ale ani to už v době, kdy si na YouTube můžete přehrávat uřezávání hlav do alelujá a „Death On A Camera“ lze konzumovat z televizních obrazovek v době vysílání hlavní zpravodajské relace už taky takové labužnictví není. Pozornost budily nakonec jen drobnosti, jež na konci devadesátých let ještě neměly ten správný náboj – výklady postavy J. Phoenixe o změnách probíhajících v pornoprůmyslu – o tom, jak si prasáci „vyměňují fotografie přes modem“, nebo když jsme svědky toho, jak si Mašina, hrdina snuffu distrubovaného ortodoxně na 8mm, pouští Danzig z vinylu; tomu říkám konzistence! Ha ha ha ha. Čas vytřídil zrno od plev a 8MM už do stejného levelu třeba s o číslem nižším „Se7en“ neřadím - ach ty hřívhy mládí. Nemáte někdo na výměnu „přes modem“ nějakej biják od Dino Velveta? ()

Paity

Pokud jste neznali snuff, teď ho znáte. To nejohavnější z ohavného si někdo natáčí, aby to prodal někomu, kdo po tom touží a uspokojuje se u toho. Nicolas Cage se snaží odhalit, kam až to vše sahá a nebude to příjemné pokoukáníčko, tomu věřte. ()

Hanys_

Nestárnoucí thriller, který k devadesátkám patří stejně jako např. Fincherovo Sedm. Navíc Cage je tady ještě těžce vynikající. Fakt by mě zajímalo, jak je možné, že Schumacher dokáže takové libové pecky prokládat těmi unoudanými slátaninami (Trespass, Klient, Česká spojka). 8.5/10 ()

dopita

Tenhle biják je především výborným dílem vzhlížející k tradičním hodnotám noirové školy, kdy se hlavní hrdina jako buldog položí do pátrání, které je pro něj z počátku pouze prací, aby se z něj pozvolna stalo velmi osobním a ovlivnilo jeho život tak, že už nikdy nebude takový jako předtím. Řemeslně naprosto famózní film, který diváka vtáhne a až do konce nepustí. Některé scény jsou dnes už legendární, to vše korunované poslední třetinou, která je kurevsky napínavá (líp to říct neumím). Vyzdvihl bych taky kameru a především hudbu, která hodně pomohla k vykreslení ponuré a beznadějné atmosféry filmu. Drsný, mrazivý film, který se Joelovi Schumacherovi opravdu povedl. ()

Miller

Velmi napínavý trhiller, chvílemi jsem uvažoval nad přidáním do oblíebných. Herecký koncert Nicholase Cage. Po Volném pád nejlepší Schumacher. Určitě si to v počítači ponechám. 100% ()

abysser

Film dokáže navodit opravdu velmi úzkostnou náladu, zvláště pokud jej člověk sleduje v provinčním letním kině, odkud to má k domovu nějaký ten kilometr pěšmo lesem... ()

Ondis

Jeden z těch drsnějších a brutálnějších thrillerů. Film má spád, atmosféru i kvalitní herecké obsazení. Skoro 5* ()

Haymar

Kůže, latex, biče, roubíky, řetězy... nože, mačety, bouchačky ou jee - vivat ultra-brutal-sádlo/máslo-metál... V tom Schumacherovi aby se prase vyznalo (holt když se chce...). No a Cage, ač se snaží (a přehrává) o stošest, je překvapivě stále nejslabším článkem řetězu. ()

jasiska

Napriek tomu, že tento film bol značne drsný, čo u mňa väčšino zanecháva dosť veľký dojem, veľa si z neho nepamätám. To znamená, že sa radí len medzi filmový priemer a to je v tomto fachu dosť biedne. ()

Xavi6

Jojo, starý dobrý Nicolas Cage opět nezklamal. Neuvěřitelný výkon, plný emocí, charisma a touhy po spravedlnosti. Musím také pochválit Joaquina Phoenixe, který byl zde opět jako největší "buzna", což mu docela ubýrá na krase, ale nevadí, já ho mám stále rád. ()

Hanes88

Děj byl fakt drsný a dost nepříjemný. Člověk nechce ani radši vědět jestli to tak fakt v natáčecím podsvětí někde je...každopádně nakonec ale určitě povedený film i dobře natočený. Navíc skvělý Nicolas Cage jakoby se do té role vžil. ()

DannyBoy80

Vynikající triler, se sžíravou atmosférou, kde zase jednou hraje výborně Nicolas Cage. Krimi, které opravdu stojí za to. Atmosféra je hutná a spodina pornoprůmyslu je opravdu spodinou. Nneí to předvídatrelné, má to švih a vtáhne Vás to do děje. Výborně natočeno Schumacher umí. ()

Ještěřák

Vzpomínám si, že jsme někdy kolem roku 2000 (po nocích, na staré okřápané zďorbo televizi značky Daewoo) s matkou koukali ponejvíce na filmy s Nicolasem Cagem, hercem tou dobou neomylně uprdeleném na hollywoodské špičce ledovce, a Angelinou Jolie, v jejímž případě bylo úplně nejsměrodatnější, jakou velezajímavou část svého těla ukáže. (Pozn. otec zpravidla chodil domů až po filmu, a ne zrovna rovnou z práce, erhm.) K tomuto kousku se matka nějakou nešťastnou náhodou dostala v telce až minulý týden a totálně mi ho - spolu s některými uživateli ČSFD - zprasila a zaspoilerovala, což se asi projevilo na mém hvězdozhodnocení. 8 MM musel přitom vypadat nadupaně už na napíře a takový Fincher by ho asi dostrkal na plátno v ještě drsnější a mastnější podobě, ale o to můžeme po 13 letech leda tak blbě kafrat nad nějakým moc fajn online snuffem:-) Cage je každopádně zvláštní herec a 8MM zvláštní film s fajně znepokojivou páskou ala Kruh a celkovou atmoškou ne nepodobnou "Aktům" nebo "Jehňátkům". ()

Lefty86

Výborný,děsivý krimi thriller, Nicolas Cage vyšetřuje sérii vražd ,které jsou natáčené na video jako brutální autentická porno videa ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher