M*A*S*H - Co bylo potom

• USA After M*A*S*H
USA, (1983–1984), 12 h 54 min (Minutáž: 25–49 min)

Předloha:

Richard Hooker (kniha)

Harry Morgan, Jamie Farr, William Christopher, Rosalind Chao, Brandis Kemp, Edward Winter, John Chappell, Jay O. Sanders, Gary Burghoff, Wendy Schaal (více)

Série(2) / Epizody(30)

V 11. sérii M*A*S*H se producenti seriálu zeptali hlavních představitelů M*A*S*He, jestli chtějí hrát v pokračování. Alan Alda, Mike Farrell, Loretta Swit a David Ogden Stiers už nechtěli. Harry Morgan, Jamie Farr a William Christopher chtěli pokračovat. Přesto že většina hl.představitelů na konci show skončila, producenti však nepřestali. Potěšili tím 3 hlavní představitele. kteří chtěli pokračovat, producenti vytvořili AfterMASH, show, která pokračovala životy Shermana Pottera, Maxe Klingera, a otce Mulcahyho, kteří pracovali v General John J. Pershing, Veteránské Nemocnici v Missouri. Rosalind Chao je zde jako Klingerova žena Soon Lee Klingerová, ale žádní další herci z M*A*S*He se už neobjevili v hlavních rolích v AfterMASH. Hlavní představitelé v seriálu zažívali veselé i smutné příhody, které řešili s nadsázkou a humorem

Když se v Americe začal seriál vysílat, tak první série byla hodnocena kolem 15 místa, ale v druhé sérii AfterMASHe jeho hodnocení klesalo a po 29. epizodách II. série se AfterMASH přestal vysílat. Seriál běžel od 26. záři 1983 do 31. května 1985 a zřídka ho opakovali a finální 30. díl nebyl nikdy odvysílán. Seriál AfterMASH se v české verzi jmenuje "M*A*S*H - co bylo potom" a začal se poprvé vysílat v České Republice dne 14. listopadu 1996 na TV NOVA a skončil 16. ledna 1997. (krib)

Arccos

Ubohý pokus ještě něco vytřískat na slávě seriálu MASH. Chabý po všech stránkách, dvě hvězdičky dávám spíš z úcty ke známým postavám. Stejný názor měli zřejmě i diváci v USA, proto se tento seriál nedočkal mnoha pokračování. Závěrečný díl MASHe se ve státech stal nejsledovanějším TV pořadem. Když končilo tohle, zřejmě si toho nikdo ani nevšiml. ()

amyth

To co hnalo první MASH byla válka - střet lékařů s válkou ..... ač je to smutné a bohužel reálné, veteráni nikoho nezajímají. Bez ústředního motivu nebylo co tvořit a ukázala se v plné míře sterilita scénáristů ()

xxlch

Nejde napsat nic pozitivního,ve srovnání s původním seriálem.Todle se nemělo natočit,takže ta jedna * je z nostalgie a za Klingera. ()

Dinsberg

Už opravdu jen slabý odvar. Zmizela hlavní zápletka i většina postav. Vytratila se tíživost dopadu původního M*A*S*He, není to o válce, ale o byrokracii. Ta se ale ukáže jako mnohem horší než tzv. rudé nebezpečí. Mohlo se více zapracovat na společenském dogmatu padesátých let, kdy bujel rasismus, společenská intolerance a tuny předsudků. Ale váleční hrdinové jsou zřejmě atraktivnější než hrdinové všedního dne. Proto si seriál nezískal své příznivce. A díky slabému castingu si nezískal ani mě. ()

Ivoman

Taková hrůza to není a herci se snaží. Všichni jste čekali pokračování MASH, ale tohle se přece jmenuje "Co bylo potom". ()

walkingdead

Potenciál After M*A*S*H určitě měl - kdyby se ovšem podařilo dát dohromady opravdu všechny představitele originálního seriálu a nabídnout divákům pohled na to, jak zvládají návrat do reality normálního života (a Klingera, jak se svou manželkou projíždí válkou zničenou Koreu v marné snaze najít její příbuzné). Tohle působilo občas až trochu depresivně. ()

Spielbergo odpad!

Scénář byl víceméně stále stejný - Sun-Li Klingerovou někdo slovně inzultoval (rozuměj označil za šikmoočku nebo žluťáska) či se na ní pouze křivě podíval a Klinger po něm vždy vystartoval jak opice po banánu. Jednoduché, trapné, blbé. Nechápu, co tím chtěl autor říci, za ty prachy jim ten trapas snad ani nestál, nebo ano? ()

Stanmi

Plukovník Sherman Potter (Harry Morgan) se vrací do Hannibalu v Missouri ke své ženě Mildred, ale zjišťuje, že důchod není nic pro něj. Proto vezme práci primáře v nedaleké veteránské nemocnici Generála Johna. J. Pershinga. Jako svého úředníka zaměstná Maxe Klingera (Jamie Farr) a do nemocnice nastoupí také Otec Mulcahy (Willam Christopher), byť zprvu jako pacient, záhy se stává místním kaplanem a společně pracují především pro pacienty, což vždy není po chuti vedení nemocnice... Harry Morgan, Jamie Farr a William Christopher měli zájem pokračovat v příbězích svých postav a tak jim producenti vyšli vstříc a vznikl AfterMASH. Seriál to však neměl, vzhledem ke slavnému a skvělému předchůdci, vůbec jednoduché, přesto si myslím, že výsledek nebyl tak špatný. Trio hlavních postav a představitelů jsou pořád stejní sympaťáci, navíc i několik nových postav jsem si oblíbil, ať už to byl cynický doktor Boyer (David Akroyd), velkohubý ředitel nemocnice Mike D´Angelo (John Chappell) nebo veterán 1. světové války Bob Scanell (Patick Cranshaw), který žije v nemocnici už 35 let. Z původních postav z MASHe ještě ve většině epizod vystupuje Klingerova manželka Soon Lee (Rosalind Chao) a na skok se tu zastaví i Radar O´Reilly (Gary Burghoff) nebo plukovník Flagg (Edward Winter). Navíc má člověk možnost poznat i další postavy o kterých slyšel, ale neviděl je, jako třeba žena plk. Pottera Mildred, Klingerova rodina nebo sestra Otce Mulcahyho Sestra Angelica. Přesto je AfterMash slabším seriálem než původní MASH, i když některé epizody jsou hodně povedené a zábavné, jiné jsou pouze průměrné. Přesto si myslím, že AfterMASH nebyl tak špatný seriál, aby si nezasloužil důstojnější konec (byl zrůšen během druhé série), ale divácký rating je prostě nekompromisní. ()

Meinhart

Obrovský omyl. Zbytečně nastavovaná kaše, už předtím Mash byla dost natahovaná ikdyž poslední díl se povedl takže přišlo očekávání... a hned poté zkamání ()

rytir1

Většina uživatelů by se měla jít zahrabat zpátky na zastávky pokuřovat před školu, protože jestli tady někdo čekal stejně velkou legendu jako MASH, pak asi spadnul z Marsu či jeho prstenců okolo. Tento seriál jako pokračování je sice velice slabé, nicméně příjemně koukatelné. Kdo čekal že se podaří dostat do něj všechny hvězdy od Hawkeyeho po Margareth, asi sjížděl moc omítky na školním záchodku. Do takovýchto pokračování se většinou všechny nehrnou ani se je tam nepodaří dostat. Takže trojice Potter, Klinger, Otec Mulcahy si myslím už tak je víc než dost, včetně hostování Radara. After Mash je sice matný odraz Mashe, nicméně myslím až moc tvrdě hodnocen, neboť v hodnocení je spíše více přihlíženo na nenaplněná očekávání v pokračování než samotný seriál jako takový. Chybou v něm jsou spíše přeskočené děje jako chybějící narození Klingerova dítěte nebo výměna ředitele a míchání s postavami, kde zajímavý nevrlý doktor Bowyer přišel do děje už příliš pozdě zatímco jedna z mála výraznějších postav ředitele Di Angela byla nahrazena novým, který už byl skutečně to co zde dělá nevýrazný děj, než málo humoru, který někdy místy má i náznaky Mashe. Jsou to sice jen světlé chvilky, ale přesto na ty dvě hvězdy zde jsou...,,Klingere mohu vás někam hodit? Nejlépe do výtahové šachty dolů,,. Stejně tak výměna herečky manželky paní Potterové nebyla to pravé ořechové, ale to vše bych dával za cenu pokusu něco s tím ještě za pochodu v druhé sérii udělat, což autoři zřejmě takto zamýšleli....Souhlasím ale jinak, jistě jsme se všichni těšili ,, co bude po tom,,. Ovšem prostředí války už bylo tak víc než dost myslím vyčerpáno a prostě z toho nešlo udělat víc, jestli čekáte že i tady to bude sršet vtipy a typickým humorem Mashe, pak to ani nezapínejte. ()

belinko

Rozdúchavať iskričky a čakať oheň, to je to, o čo sa tento seriál pokúšal. Zviesť sa na veľkej a slávnej vlne jeho predchodcu M*A*S*H... žiaľ, nie vždy to ale funguje... ()

othoson

Musím dát 4*, ale pouze díky epizodním návratům starých známých (Radar a plukovník Flagg)... a taky nostalgii samozřejmě... Z nových postav jsem si oblíbil hlavně Boba :) ()

vojta033

Hodně přeháním. Tohle je slabý odvárek, ale cokoliv spojené s MASHem se mi těžko hodnotí objektivně. Zkoukl jsem všechny díly za jeden den a myslím, že měl být vysílán i poslední (teda pokud v něm bylo nějaké rozuzlení) Jinak se tady našlo plno vtipných okamžiků, Jen tu chyběl Hawkeye... ()

Nechic

Nevidím to tak černě, jak spolukomentující pode mnou. Na to, že to je pokus navázat na veleúspěšný seriál to dopadlo docela dobře. Zatímco v M*A*S*H "vyhrál" každý, koho poslali domů, tady byla zobrazená ta "bitva", kterou veteráni museli bojovat po návratu, a je dobře, že na to někdo upozornil. Obsazení postav zvolili dobře, Klinger jako hlavní šašek se do seriálu perfektně hodil a jeho příběhy měly říz. Nepochopil jsem na přelomu sezon ten hrozný zvrat prakticky ve všem, co v seriálu bylo, změnu herečky Potterovy manželky (a její nenadálé zestárnutí) a celkově to příběhově šlo ke konci hrozně do kopru až to náhle skončilo. Je to veliká škoda. Chápu určité problémy, které mohli autoři mít s natáčením pokračování, ale při udržení tempa první sezóny (Klingerovy boje s ředitelkou nemocnice jsou někdy skvělé) byla šance na část úspěchu "velkého bráchy". ()