M*A*S*H - Co bylo potom

• USA After M*A*S*H
USA, (1983–1984), 12 h 54 min (Minutáž: 25–49 min)

Předloha:

Richard Hooker (kniha)

Harry Morgan, Jamie Farr, William Christopher, Rosalind Chao, Brandis Kemp, Edward Winter, John Chappell, Jay O. Sanders, Gary Burghoff, Wendy Schaal (více)

Série(2) / Epizody(30)

V 11. sérii M*A*S*H se producenti seriálu zeptali hlavních představitelů M*A*S*He, jestli chtějí hrát v pokračování. Alan Alda, Mike Farrell, Loretta Swit a David Ogden Stiers už nechtěli. Harry Morgan, Jamie Farr a William Christopher chtěli pokračovat. Přesto že většina hl.představitelů na konci show skončila, producenti však nepřestali. Potěšili tím 3 hlavní představitele. kteří chtěli pokračovat, producenti vytvořili AfterMASH, show, která pokračovala životy Shermana Pottera, Maxe Klingera, a otce Mulcahyho, kteří pracovali v General John J. Pershing, Veteránské Nemocnici v Missouri. Rosalind Chao je zde jako Klingerova žena Soon Lee Klingerová, ale žádní další herci z M*A*S*He se už neobjevili v hlavních rolích v AfterMASH. Hlavní představitelé v seriálu zažívali veselé i smutné příhody, které řešili s nadsázkou a humorem

Když se v Americe začal seriál vysílat, tak první série byla hodnocena kolem 15 místa, ale v druhé sérii AfterMASHe jeho hodnocení klesalo a po 29. epizodách II. série se AfterMASH přestal vysílat. Seriál běžel od 26. záři 1983 do 31. května 1985 a zřídka ho opakovali a finální 30. díl nebyl nikdy odvysílán. Seriál AfterMASH se v české verzi jmenuje "M*A*S*H - co bylo potom" a začal se poprvé vysílat v České Republice dne 14. listopadu 1996 na TV NOVA a skončil 16. ledna 1997. (krib)

Colonist

Obvykle seriály nehodnotím po jedné zhlédnuté epizodě, ale tady udělám výjimku. Zbytečné a hloupé pokračování legendárního seriálu. ()

sssssycak

Tento seriál jen jasně ukazuje, které postavy byly skutečnými tahouny MASHe. Do původního díla to má samozřejmě daleko jako poník do závodního koně, nicméně ani tak to není seriál k zatracení. Když se odprostíme od původního MASHe, dostaneme naprosto průměrný seriál ve všech směrech. Otázkou do ringu pro mě však zůstává, jestli měl být seriál tak sarkastický, jak působí, nebo jestli se při natáčení bral vážně a ten sarkasmus, co z toho čiší, je jen vedlejší a nechtěný produkt. ()

peiton

Je zbytočným úsilím siliť niečo,čo už muselo byť očividne zjavné už pri prvotnej myšlienke pokračovať tam,kde sa naposledy prestalo.Prišlo mi to ako nevydarený klon skvelého originálu.Silené a chabé.Ked to nejde,tak to nejde.Ako sa vraví:v najlepšom treba prestať.Väčšina hlav.predstaviteľov to pochopila,no a tá zvyšná sa popálila.No aspoň za pokus to stálo,že chlapci?!Lenže tento pokus bol už maximálne cez hranicu únosnosti.Treba sa len zmieriť s tým,že všetko má svoj koniec a nevznikol by už takýto ehm výkrik do tmy. ()

Rockwood

Tak tohle je přesně učebnicový příklad, proč nevytvářet nějaké pokračovat, nebo prostě vůbec bažit na slávě něčeho dobrého, oblíbeného... Neměli s tím vůbec přicházet... Ale i přes tenhle projev, který to už nese do kontejneru jako "Odpad!" si to zaslouží aspoň ty dvě hvězdičky, protože zase tak špatné to není ()

anli

Pokračování legendy to nemá snadné.Tady jde,myslím,o úplně zbytečnou snahu,jak navázat na předešlou,11 let trvající,slávu a snažit se z ní něco vytěžit.Hlavní problém je b tom,že většina herců v pokračování odmítla hrát a tak byl velmi malý prostor pro nový příběh,nové nápady a nový humor.Tvůrci se snažili,po pár dílech se nějaký ten vtip a zábavná scéna najde,ale celkově to je opravdu slabé.Naštěstí to nikdo zbytečně neprotahoval a po 30-ti dílech byl tenhle seriál ukončen.Za úctu k fenoménu MASH,několika vtipným momentům a triu Morgan-Farr-Christopher dávám 40% a jdu si pustit originál(který je opravdu jen jeden),abych si připoměl tu nádheru. ()

Han22

Velice nezasloužených 34%. After Mash sice není tak vtipný nebo dramatický tako Mash, nicméně umožnil mi sledovat osudy tří lidí z tábora - Pottera, Mulcahyho a Klingera. Epizodně se objeví i zestárlý Radar nebo starý známý špion Flagg. Další postavy jsou slabší, ale dá se na ně zvyknout a časem mě bavili - ofravná sekretářka Alma kraluje, ale i cynicky dr. Boyer takový předobraz pro dr. House není špatný a srandovní byl i stařičký pacient Bob. Celkově se nejedná o žádné veledílo, ale příjemný pohodový seriálek z nemocnice, který nemusel tak rychle končit. ()

Wishkah

Nekriticky musím řiznat, že se mi prvních několik dílů líbilo a nápad, udělat pokračování MASH není špatný...ale bohužel seriál brutálně ztrácel na kvalitě a poslední díly stojí za pendrek. Škoda ()

Flagg

Pro fanoušky původního seriálu (mezi které se řadím) určitě zajímavá věc - objeví se zde dost postav, o kterých se v M*A*S*Hi mluví (Potterova manželka Mildred, Klingerova rodina...), ale samo o sobě to už není nic moc, především kvůli neúčasti hlavních hvězd a navíc to celé není ani moc vtipné. Dvě hvězdy asi ze soucitu a nostalgie, ale podruhé už to vidět nemusím. ()

Fredy176

mě osobně se to docela líbilo, je jasné, že původnímu MASHi se to nevyrovná, ale už jen z nostalgie nejde dát jiné hodnocení. Je škoda, že se to nedočkalo nějakého pořádného zakončení. ()

Mahoney.

Áno, originálnemu seriálu Mash sa to ani zdaleka nevyrovná, možno iba keby to malo všetky postavy. Ale aj tak ma tento seriál potešil. Klinger, Potter a Mulcahy, ľudkovia ktorý sa rozhodli nejak Mash udržať pri živote, verím tomu že ak by tam hrali všetci, najmä Alan Alda bol by to kult. 32%... u mňa to má tak aspoň tých 55% aj viac :). V mojom srdci Mash never die... ()