Rocky Balboa doprovází svého přítele Apolla Creeda do ringu při zápasu proti ruskému boxerovi Ivanu Dragovi. Drago je na Creeda příliš silný a bohužel ho v zápase zabije. Balboa se viní z Creedovy smrti a je odhodlán Draga porazit. S pomocí Creedova bývalého manažera Dukea odcestuje do Sovětského svazu, aby se s Dragem utkal. (Filmbox)

Treble

Příběh, to je prostě klasika všech klasik - ale příjemně dotažená do konce. Hudba je vážně výjimečná a do dnes symbolizuje něco jako "překonání sama sebe". No a hlavní dva herci také dobří, takže podtrženo, sečteno - ***** ()

Paplónik

Najlepší diel z celej Rocky série. Motív, vytrénované telá, namakaný trénink, spomienkový klip, hudba a záverečný súboj, ktorý vás vystrelí z kresla aby ste rusákovi rozbili hubu. Ivan Drago po súboji s Apolom: Keď umrel, tak umrel. ()

benema001

Nejlepší díl z celé řady. Mnoho emocí a souboj proti Dragovi byl jeden z nejlepších, které Rocky kdy vybojoval. Příběh o dřině, bolesti a úspěchu. ()

Trageeed

Film má třeba poselství, ale já jsem na něj asi trochu z jinej doby!!! Promě standartní Stallonův film, u kterého jsem neusnul !!! ()

MartyS

Fascinujici podivana,souper o hlavu vetsi jak on,svaly taky bych rek a presto dokazal takovou horu sundat.Hudba u tohohle dilu je naprosto skvela,da se poslouchat porad oproti ostatnich dilu ()

Mr.Dark

To je parádička osmdesátých let.....nezapomenutelná hudba,snad jediná "dobrá" role Dolpha Lungrena,Sly to zahrál,že mě to bolelo snad s ním...trochu vyprchal ten protest nádech,ale to vůbec nevadí.Tento typ filmů"prohra,trening,výhra"mám prostě rád...v té době povinnost a motivace pro nás,co jsme se s Arnoldem na zdi potili s činkami :-) ()

Trescha

Nemůžu se udržet a musim dát prostě pětku...pro tenhle díl mám prostě slabost...Tipicky americký snímek ve stylu nakopeme rusákům prdel,ale v tomhle příběhu je i dávka nostalgie no krása!!! A když do toho přijde nejdrsnější z drsných Drago-Lundgren s jeho "když umřel tak umřel" tak to prostě nejde jinak ()

Ponocnej

Prijde rusak zabije v prvnim kole Rockyho puvodniho hlavniho nepritele a ted chce zabit rockyho jenze nevi ze Rocky si hlavu nekreje protoze to neumi ale protoze dement stallone v ni nic nema ()

LooX

TEKKEN 6 : STALLONE VS. LUNDGREN !!! Mr. T ve trojce byl výborný,ale ne tak jako Dolp Lundgren jako Ivan Drago.Obrovská ruská mašina na zabíjení amerických boxerů.Samozřejmě,že Rocky vyhraje a v závěrečné bitce rusovy rozbije hubu,protože jsme v americkém filmu,je tu něco jako studená válka a my musíme SSSR ukázat jak moc máme navrch.Ale i přes všechen tento patos je tenhle díl nejlepší. ()

zurivymlok

Tento film není nic více než jen 88 minut trvajícím klipem s politickým podtextem, který se mi zdá poměrně naivní a dokazující, že obyčejní lidé na Západě toho o východním bloku moc nevěděli. Rocky lámající publikum na svou stranu a jeho proslov (který jsem moc nepochopil) a jemuž tleskalo celé politbyro - no, trochu jsem se smál a trochu se za tvůrce cítil trapně. Byla by to porměrně slušná zábava. Bohužel nemohu dát více jak tři hvězdičky, protože musím brát ohled na vývoj celé série a tento díl je (ač se mi v dětství líbil asi nejvíce) do té doby (tím myslím, před příchodem pátého dílu) nejslabší. Navíc mi hodně vadí naivita a politicky podtext. Na druhou stranu, tréninková pasáž je zde ze všech dílů nejlepší. ()

pavont

Mensi odklon s primesou politiky ale v stale klasickej sablone. Na prekvapenie je to stale skvele a dokonca mozno aj jeden z tych lepsich dielov. Palec hore. ()

vranekt

4 díl mi připadá z celé série nejslabší. Je to taková pohádka, že by to měli spíše vydat kreslený. Zpětně je velmi úsměvné sledovat americké ztvárnění představy o SSSR. ()

Wildchild8

Tenhle film je podle mě naprosto neskutečný. Lundgren hraje perfektně a nevím který herec by se role Ivana Draga chopil lépe Dolphovi patří velké dík za herecký výkon. Trénink Rockyho v polorozpadlé chatce je neuvěřitelný skoro tak jako závěrečný souboj při kterém mi naskakovala husí kůže :-) Dávám nejvyšší hodnocení už jen pro tu atmosféru. Sylvester režírovat opravdu umí... PS:No Easy Way Out je teda opravdu něco a spolu s Eye of the Tiger se pro mě stává naprosto kultovním songem :) !!! ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (více)