Rocky Balboa doprovází svého přítele Apolla Creeda do ringu při zápasu proti ruskému boxerovi Ivanu Dragovi. Drago je na Creeda příliš silný a bohužel ho v zápase zabije. Balboa se viní z Creedovy smrti a je odhodlán Draga porazit. S pomocí Creedova bývalého manažera Dukea odcestuje do Sovětského svazu, aby se s Dragem utkal. (Filmbox)

Tomulka

Podle mně nejlepší díl. Nejlepší protivník boj Amerika versus Rusko tak jak to mám rád. Ostatní přesně vystihl POMO. ()

Chlo0opek

Slabé stránky Rockyho jsou plytké dialogy, ale jinak se tento díl vcelku povedl. Záběry na pěknou krajinu, děj dobře plyne a Drago je řádně děsivá postava. I příběh se dal zkousnout. Lepší 3*. ()

Jevablo

Moc dobře, že to tvůrci po trojce, kde vystupoval zcela nerealistický Land, nezabalili. Čtyřka těží ze studené války a Dolpha Lundgrena, který je vším, jen ne kladným hrdinou. A to je dobře, protože je s kým se ztotožnit a komu fandit. Nejvíc mě z filmu zaujala okřídlená věta "jestli zemřel, tak zemřel" (geniální všeříkající) a z mého pohledu dokonalý trénink na Sibiři (jakkoli nesmyslný), natočený prostě perfektně. Snad už jen mohli Slyovi pustit ze záznamu aspoň jeden boxerský zápas, aby změnil ten svůj styl "ruce u pasu a vysunutá brada", tak se opravdu neboxuje, přesněji řečeno, tak se boxuje jen krátce... ()

Goldfingr

Sly a Doplh v nejlepší formě...Čtvrtý díl osobně považuji za nejlepší z celé řady, a nejspíš nikomu, kdo nad tím těch pár hodin strávil, nemusím vysvětlovat proč. Dolph Lundgren byl pro mne a určitě i pro Slye nejlepším a nejdůstojnějším protivníkem a nebýt toho, že mu přidělili ruskou národnost a nechali ho pronést asi jen 5 vět, nejspíš bych jeho ,,herecký" plně docenil. RIP Apollo Creed, let´s go ROCKY! ()

Filatov

Jediným důvodem proč nedávám plné hodnocení je trochu přitažený konec. Rocky je můj kult a já čtyřce prostě neodpustím to, jak na konci celá hala v čele s politbyrem nadšeně tleská našemu americkému hrdinovi. Jinému filmu bych to asi odpustil, ale tady ne. Dobře víme, že by se to nikdy nestalo, ale jinak nemám absolutně co vytknout. Sly je zde v pořádné formě. Vyrýsoval se a nejspíš i zhubl. Rocky je ve čtyřce přísný a toužící po odplatě za mrtvého Apolla a jak známe Rockyho, když odplatu tak ve velkém stylu takže kde jinde, než v samotném srdci sovětského impéria - Moskvě! Výborná je i dějová linka popisující rozkol mezi Rockym a Adrian, která snad poprvé v celé sérii nestojí při něm, ale svým názorem na zápas jde proti Rockymu. Tréninkové sekvence na Sibiři jsou legendární a patřičně surové. A nezapomínejme na to, že Ivan je trénován přirozeně! ()

Phoeniyx

Pro mě nejlepší sportovní film který jsem doposud viděl, ukázka že i s ničím jde udělat nemožné stačí jen pevná vůle, výborně propracované scény a skvělá muzika dodávají příběhu kvalitu, silná slova a dojemné okamžiky to je prostě pro mě. Dolph Lungren jako nepřemožitelný protivník zahrál výborně 5 hvězdiček si to zaslouží určitě. ()

Mr.Hackels

Jasný, jestli ostatní díly byly pohádka o vzestupu, tak tohle je přejelo na celé čáře. Nešlo tu vůbec o nějaké řečnění, ale jasný akční nášup. Nejlépší tréninková část ze všech dílů. Nejlepší soupeř. Super likvidace Apolla, ikdyž smutná. No a o to jasnější motivace k odvetě. 90% ()

enzo_cz

Tento díl má na první dojem s boxem a původní Rockyho ideou pramálo společného. Je to jen více než dobrý akční film stojící na poselství pomsty a studené války. Přesto ho žeru. Tak vyhraněné dobro vs. zlo vás prostě musí strhnout. A jako bonus naprosto parádní trénink. ()

pirate

Možná nejlepší Rockyho film. Dal bych čtyři hvězdy už jen za to, jak Rocky sejmul Draga. Chvíle, která byla nejlepší a nejhistoričtější ze všech Rockyho zneškodnění protivníků (ovšem, byla to trochu pitomost, když předtím Drago hned v druhém kole zabil Apolla, zatímco Rocky to vydržel až do konce a dostal o hodně více ran do hlavy, takže by bylo i po něm a nějaká odhodlanost by mu nebyla moc platná, ale stejně to bylo legen...počkej si...dární :)). Jinak vidět Lundgrena jako jednoho z nejznámějších Rockyho nepřátel bylo také velmi kladné. Samozřejmě, ani Carl Weathers jako Apollo Creed neměl chybu a v té době byl v podstatě ještě daleko větší hvězdou. Mně osobně přišel zatím jako Rockyho úplně nezdůležitější protivník a později přítel (a také mi bylo dost líto, že zemřel). Jinak celkový film nebyl tak moc zajímavý, jako trojka, ale výhodou je brzké odehrání finálního souboje a především vygradovaný a dechberoucí konec, který mě ale opravdu dostal. Za to 75%. ()

AlohaAnty

No prostě boží filmek. Klasika na které musel vyrůst každý pořádný klučina! Podle mého názoru nejlepší ze všech dílů rockyho. Nejvíc se mi líbil trenink na sibiři to bylo fakt excelentní a potom boj Rockyho a Ivana. To se nedá nijak komentovat to se musí vidět! ()

acrylic

Jestli jsem některý film někdy prožíval víc než Rockyho 4, tak si to opravdu nepamatuji. Perfektní strhující trénink a fantastická cesta za pomstou a bojovností nejen s nepřemožitelným protivníkem, ale i se všemi okolo a hlavně sám se sebou.. NEJLEPŠÍ DÍL ! ()

veloxus

Čtvrtý Rocky by mohl směle přijmout podtitul "Kličko naruby". Předem dávám na vědomí, že Rocky IV je moje srdcovka. Jo, je to okatá propaganda Spojených států. Jasně, je to těžký béčko s tunou klišé. Ale jsou béčka špatná a béčka dobrá. Rocky spadá do skupiny těch lepších. Rockyho kámoš Apollo pořádá studeno-válkovou exhibici, samý srandičky, znáte to. Následně se nedobrovolně seznámí ze všech úhlu a stran s ocelovými pěstmi bombera Ivana Draga. Apollovi tenhle ruský boršč evidentně nezachutná a zaklepe bačkorama. Rocky ztrátu kamaráda nese dost nelibě a za kámoše (a za Ameriku) vyhlásí boxerskou válku. Vypěstovaná rudá mašina proti americkému drobečkovi Rockymu. USA zde na férovku vmetou do tváře SSSR, jak Sověty dokáží vždy přetlačit. A to i když se Američan vejde do svého sovětského protějšku asi tak patnáctkrát. Zatímco Sověta napojují na tunu přístrojů a vpravují mu bůhvíco do těla, Balboa seká dříví na samotě u lesa kdesi kousek od Moskvy. Tréninková montáž, motivační řeč, bod zlomu - I čtvrtý Rocky má všechno, co správný Rocky má. Úsměvná je proměna sovětského publika, na závěr navíc promluví trochu pomačkaný filozof Rocky. Ivan Drago? Ten nejspíš někde v gulagu zpytuje svědomí za tu jednu za uši členovi politbyra. Nejde o film s geniální pointou, novogeneračním zpracováním, sofistikovaným příběhem. Jde o nenáročnou béčkovou zábavu. Nelze ji brát moc vážně a chce to mít rádo Rockyho, box, dřinu a béčka. A já tyhle věci rád. ()

nikabela

za vítězstvím po kruté cestě...Pro mě nejpůsobivější a nejlepší díl celé série,už jen proto že taky jsem sportovkyně a že vím že dostat se co nejvíše je opravdu těžké.Rocky Balboa nás výborně vtáhl do děje,a boje s rusem Ivanem Dragem,který je asi tak dvakrát vyšší a dvakrát mohutnější co Stallone,byly dokonalé a vyvedené do poslední závěrečné dojemné scény.I když americký film nepatří mezi můj nejoblíbenější,tady jsem byla unešená.Já tleskám,a dávám ***** ()

Kletus

Zlatá malina pro Slyeho? Ty akademici by se nad sebou měli zamyslet. Ta nejlepší démonizace Ruska v té nejklasičtější podobě 10/10 ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (více)