Dva kadeti donuceni následovat dvě různé cesty. Ming byl rekrutován vůdcem největšího hongkongského gangu, aby se infiltroval do řad policie jako tajný vyzvědač. Policista Yan se mezitím úspěšně infiltruje do gangu a získává si důvěru mafiiánského bosse a Ming je povýšen do CIB - útvaru zvláštního zpravodajství, oddělení pro vyšetřování vnitřních záležitostí. Policie má podezření, že v jejích řadách někdo slídí, a tak potřebuje volavku. (oficiální text distributora)

zipper111

Kdybych neviděl dřív Skrytou Identitu, napral bych tomu pětihvězdu. Bohužel, takhle jsem v podstatě věděl co se stane a kdy se to stane, dokonce jak se to stane, takže tu výslednou atmosféru jsem měl zkaženou. Každopádně je to pecka, ale přijde mi, že velká část scén je v tom remakeu tak nějak atmosféričtější, přesto, Tony Leung Chiu Wai byl naprosto dokonalej. Docela jsem zvědavý na dvojku a trojku. ()

Naslund

Gangsterky nemám moc v oblibě, ale na rozdíl od Skryté Identity, se mi Volavka líbila. Sice byly některé chyby v logice odstraněny až v identitě, ale jinak se nijak zbytečně nerozkecává, nesnaží se vytvářet spleť pojítek mezi postavami a daleko rychleji utíká. Dokonce i herci mi byli milejší, přestože to nejsou žádné top hvězdy. Na Skrytou Identitu 2 bych se asi nedíval, ale na Volavku 2 se už těším. ()

kaylin

Scorseseho verze mě dostala. Přece jen je to silný film, který má skvělou zápletku a je výborně natočený. Původní "Volavka" je v režii trochu méně jistá, ale to je prostě jen tím, že Scorsese je v tomhle směru génius. Hongkongští tvůrci ale rozhodně nejsou nějak hluboko pod ním naopak, až neskutečně mě překvapilo, jak sebejistý tenhle snímek je a trochu mě překvapuje, že si nevysloužil alespoň nominaci na zahraničního Oscara. Hudební stránka je naprosto výborná, příběh originální a hlavně má dobré tempo. Některé záběry mě až překvapily. Pokud jsem Scorseseho verzi dal 100 %, tady nemůžu jít zas o tolik níž. Vizuálně nádherný film, ale právě ten příběh... ten je prostě dobrý. ()

slunicko2

Překvapivě napínavá psychologická gangsterka. 1) Čekal jsem nudu zběsilých honiček a přestřelek tak typických pro hongkongskou provenienci, a dostal jsem civilně zpracovaný příběh bez hluchých míst a zbytečné vaty, hračičkovsky detailně přesnou režii a výbornou psychologii hlavních postav. 2) Mužné charaktery policistů, jejich občas pro Evropana neuchopitelné (čínské) jednání a především psychologická drobnokresba koketování gangsterského špióna s morálkou - to jsou koření podtrhující vícevrstevnatost a věrohodnost filmu. 3) Nečekaný konec pak tomuto poctivému snímku nasadil korunu. ()

Damiel

Po zhodnocení Skryté identity mi to připomnělo utrousit i pár slov na Volavku - x-krát menší rozpočet, x-krát méně známí režiséři, ale x-krát větší zážitek. Víc asi není třeba dodat... :-) ()

YURAyura

7/10 Pomerne zajimavy thriller a to diky prostredi, hlavnim postavam a strihu. Nastesti se nedostalo na zbesilou nudoakci jak to to "umi" jenom John Wuuuu, ale spis na pohnutky v jednani predstavitelu na obou stranach policejniho zatarasu. Film chvalihodne zbytecne nenatahovali, a tak vzniklo v porovnani s americkym remakem svizne dilko. I "tatkove" byli lepsi nez ti americti. Bonusy na DVD o nicem, zato jsem se dovedel, ze remake nataci Brad Pitt ;]] ()

Herr_Flick

U tohoto filmu jsem naplno poznal, jak velký jsem ignorant, co se týče filmové kvality. Skvělá zápletka, šílený konec, všechno krásně řemeslně zpracované. Jediný problém jsem měl s tím, abych se v tom od začátku úplně neztratil. Cítil jsem se jako úplný idiot, když jsem zjistil, že jsem najednou jako jeden z těch omezenců, komu připadají všichni stejní a asi po půlhodině jsem si to raději pustil od začátku. Ještě, že jsem nejdřív viděl Departed, to mi dost pomohlo. A i když nerad filmy srovnávám, tentokrát si to neodpustím. V určitých ohledech Mou Gaan Dou americkou kopii určitě předčí, v jiných za ní zase zaostává. Já půjdu proti zdejší inteligenci a za sebe tupě vyzvednu americké zakončení a herce, kteří mi prostě a jednoduše vyhovovali víc. Ano, vím, zasloužil bych filmově ukamenovat, tedy být přivázán k židli a nucen sledovat dva tisíce dílů Santa Barbary. ()

Toshiro

Sledování tohodle filmu hodně utrpělo na tom, že jsem předtím viděl Departed. Srovnávání nebralo konce a Infernal Affairs vyšli ve všech ohledech vítězně. Naprosto teď odsuzuju oskara pro Scorseseho, neudělal nic jiného než vyzobal skvělé momenty z tohohle filmu a použil je naprosto horším způsobem. Infernal Affairs mají mnohem uvěřitelnější průběh, bez zbytečného servírování faktů tupému publiku. Konec i vyznění je naprosto jinde a výš než u zpitvořeniny jménem Departed. ()

Dexter1

Tento film somuž chcel dlho vidieť. Výsledok ma však mierne sklamal. Akože celkom prichádzam na chuť tým ásijským filmom, ale keď som videl Scorseseho Departed, ktorý bol urobený lepšie a aj lepšie premyslený, tak tomuto kúska mi nezostáva nič iné ako dať len 3*(i keď by si možno zaslúžil viac). ()

Foma

Velmi silnej zážitek, překvapivě málo násilí, neodolatelní představitelé dvou hlavních rolí i některých vedlejších, určitej přesah, katarze a obrat v srdci. Moc pěkný. ()

Skip

Volavku jsem viděl až den po skryté identitě. Tím pádem jsem už věděl, kdo je kdo a co má za úkol, a jak to nakonec všechno skončí. Nic z toho ale nedevalvovalo kvalitu tohoto filmu, která je nezpochybnitelná a musím říct, že z honkongské produkce je pro mě Volavka jasnou jedničkou. ()

Vědma

Já vím, že ta hvězdička dolů jde na úkor toho, že asijští herci jsou pro mě jako bělocha jeden jako druhý, takže k mé obvyklé neschopnosti rozumět ději u filmu o mafii se přidal ještě problém s tím, že jsem nevěděla kdo je kdo. Ovšem s výjimkou hlavních hrdinů, kteří byli každý úplně jiný a celou dobu jsem se rozhodovala, který se mi líbí víc (Sawy to pochopil špatně, takže dodávám - vzhledově líbil). Nakonec to vyhrál velice těsně Andy Lau jako mafiánský polda, který hledá u policie velice neúspěšně sám sebe, stejně jako v Triádě mimořádně sympatický polda Yan("Kdo by si to s ním chtěl vyměnit? Já bych chtěl"), alias Leonardo di Caprio ze Skryté identity. Asi se na ni budu muset podívat znovu. Až když jsem viděla Mou gaan dou jsem začala doufat, že asi bude lepší než si ji pamatuji. Ale tolik si z ní pamatuju přece, abych mohla říct, že tohle bylo lepší. ()

Aleee89

K Volavce bych se, nebýt seznamu nejlepších filmů na IMDb, asi nedostala. Není to žánr, který bych vyhledávala, není to země původu, jejíž filmy mě zajímají. Přesto jsem udělala výjimku a byla jsem vcelku mile překvapena. Není to sice bůhví jak novátorské po stránce dějové, ale i tak mě Volavka bavila, napětí se stupňovalo spolu s mým zájmem. Je to dobře a líbivě natočené, takže to zaujme i lidi podobným druhem filmů skoro nepolíbené. ()

Dont

Ohromně mi imponuje ten svébytný asijský styl a cit, s kterým dokáží natočit kriminální thrillery (ale třeba i romantické snímky). Právě tohle je jeden z důvodů, proč řadím Volavku nad Skrytou identitu, a to měl Martin Scorsese výhodu, že jsem jeho verzi viděl dřív. Přičítám navíc i určitou zásluhu za originalitu, na rozdíl od členů Akademie. Navíc herci nijak nezaostávají za hereckými esy Hollywoodu. Andy Lau i Tony Leung neskutečně válí. Nezapomenu zejména ty pohledy z očí do očí v podání Yana (Tony Leung), který byl podroben několika nelehkým zkouškám loajality. Andy Lau zase s přehledem strčil do kapsy matného Matta Damona. Zpočátku je složitější orientovat se, kdo je kdo, mladí Číňané jsou si dost podobní, pro evropského diváka je to kolikrát tvrdý oříšek. Osudná schůzka v hotelu a následná scéna v autě jsou nejlepší ukázkou mistrné práce hongkongských tvůrců, kteří jsou podepsaní pod vskutku prvotřídním krimithrillerem. Tím, že chybí Wahlbergova závěrečná etuda, má Volavka smutnější, depresivnější, ale také reálnější vyznění. Zaujalo mě i okrajové a přitom nikoli bezvýznamné zařazení žen do příběhu. Především nenápadná scénka s dcerkou nebo závěrečné procitnutí partnerky umně a vkusně dotvářejí stinnou stránku osobního života obou soupeřů, kdy důsledkem jejich činnosti je ztráta partnera či jeho důvěry. Přesně po měsíci jsem si projekci zopakoval a platí všechno výše uvedené. Vynikající krimi. ()

Sheldra

Super jako thriller, jako drama to místy pokulhává, čemuž dost pomáhají po čínsku přeslazené scénky typu objetí s psycholožkou apod. (za tu hudbu bych vraždila), tenhle nedostatek ale vyvažují bez výjimky výborný herci. Tony Leunga žeru film od filmu čím dál víc a jeho smutný oči mi z Volavky utkvěly v paměti asi nejsilněji. Departed mi ale sedlo nějak líp, i když jako remake de faco postrádá smysl - Volavka řekla vše a spousta scén je jak přes kopírák, což si frajer jako Scorsese mohl odpustit. ()

Huntelaar

Konečně se mi podařilo se dostat k Volavce, o které jsem měl reference už od dob jejího amerického remaku, a musím říct, že kromě ústřední herecké dvojice (Tony Leung je božan) a napínavosti ve chvílích, kdy si šli po krku a mohli se z fleku odhalit, to byl pouze průměrný akční film. Zážitek mi bohužel kazil i dabing. Kdo má už 20 let pořád poslouchat ty provařený hlasy z Brna?! ()

fmash

Konečně film z Hong Kongu, o kterém mohu i já říct, že se mi opravdu líbí. Dokonce i ta povinná mravoučnost do toho dobře zapadá. ()

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

25.11.2013

Scorsese všude, kam se podíváš

Scorsese všude, kam se podíváš

22.01.2007

Martin Scorsese. Jen těžko byste za poslední týdny našli v médiích zaobírajících se filmovým děním frekventovaněji zmiňované jméno. Tento legendární americký režisér si aktuální mimořádný zájem okolí… (více)

Bye bye Hollywood

Bye bye Hollywood

16.10.2006

I přesto, že se svým nejnovějším snímkem, Skrytá identita, slaví nevídané úspěchy, ať už kritické nebo finanční, má klasik velkého plátna Martin Scorsese v plánu dát si od hollywoodských blockbusterů… (více)