Mladý policista Jake Hoyt je povýšen, převelen do protidrogového oddělení a přidělen drsnému černošskému detektivovi Alonzovi Harrisovi. Na předměstí černošské čtvrti Alonzo zabaví drogy trojici studentů a donutí Jakea, aby drogu vyzkoušel. Nepozorovaně mu však podstrčí silnější dávku. Omámeného ho poté představí svému informátorovi, drogovému dealerovi Rogerovi. Jake neschvaluje Alonzovy drsné metody, a navíc si všimne, že jeho kolega se sám pohybuje za hranicí zákona, když si nechává zabavené drogy a peníze. Další cesta vede do luxusního podniku, kde se detektiv setká se třemi muži. S pomocí úplatku si obstará povolení k prohlídce a s několika členy protidrogové jednotky přepadne Rogerův dům. Pod podlahou tu najdou bednu se čtyřmi miliony dolarů. Jake však nepřijme svůj podíl a stejně tak odmítne zastřelit bezbranného Rogera. Nakonec to udělá Alonzo sám, vše narafičí tak, aby to vypadalo jako zabití v sebeobraně, a před přivolanými posilami společně vypovědí, že Rogera zabil Jake. Má ještě nějakou naději zachránit si život a pustit se s proradným kolegou do boje? (TV Nova)

Sfinkter

Denzel tady samozřejmě zvedá hladinu režijního průměru, i přesto je film celkově svižný, přitažlivý obsahem a navíc jsem nečekal finální zvraty. ()

Lachtaan

Ty policejní krimithrillery z nejšpinavějších zákoutí LA mi léta pořád unikají a zjišťuju, o jak velkou chybu vlastně jde. Training Day je perfektním ztvárněním klasického obrazu hodného a zlého poldy, který si v surovosti nebere jakékoli servítky a vyhrocené finále podává na stůl jen těm otrlejším. Ale nalijme si čistého vína - koho si Denzel touhle prašivou rolí naprosto nezískal?! [viděno na Netflixu 14.4.2022] ()

lennyd

Jake Hoyt (Ethan Hawke) je mladej, životem nefackovanej policista. Jeho touhou je dostat se do elitního protidrogového týmu, který vede Alonzo Harris (Denzel Washington). Už jen musí absolvovat Trénikový den. Jeden "obyčejný" den dokáže člověka změnit k nepoznání. Začíná jako nenapravitelný idealista, aby skončil jako ostřílený polda. Během dne zjišťuje, že co vypadá bíle nemusí vždy bílé být, ač se to týká přímo detektiva Alonza. Buď přijme jeho hru, nebo zaplatí cenu nejvyšší... Při rozdávání Oskarů jsem nějak nechápal - při nominacích byl na cenu "Hlavní role" nominován Denzel Washington, pro "Vedlejší roli" Ethan Hawke. V průběhu filmu se mi zdála jejich role spíše opačná. Denzel si sošku odnesl (to už vůbec nechápu, když proti němu vyrukovali skvělý Sean Penn z I Am Sam a Russel Crowe v Čisté duší, ale budiž). Oba hlavní herci jsou ve svých rolích dost přesvědčiví, nicméně celý film se pohybuje v šedém průměru. Chvilkama lepší, chvilkama horší, taková obyčejná detektivka... ()

danoo

Poctivé hodnotenie pre film, kt. síce neprináša nový pohľad na danú problematiku, ale aj tak pôsobí pútavo a zaujímavo, hlavne kvôli výkonom hlavných predstaviteľov. ()

Beky

Když se mi znova naskytla možnost vidět TD, neváhal jsem ani minutu!!!...a to znamená, že film má něco, a to něco je natolik dobrý, že po nějakém čase neváháte ani minutu, vidět film znovu ( koukám, že se opakuju, no a co??)!!! V případě TD se jedná o dva kvalitní herecké výkony, a velmi dobrou atmosféru prostředí, ve kterém se film odehrává!!...nečekejte originalitu a pokud se vám bude zdát, že film lehce nudí, tak máte pravdu...a pokud nemáte rádi dva hlavní představitele, určitě si odečtěte jednu hvězdičku z mého hodnocení!!! ()

LadyDevil

Nějak mě už omrzely tyhle filmy o drogách a násilné Americe, potulujících se černoších v páchnoucích čtvrtích a následné špinavé práce policajtů. Je to síla, co se všechno v tomhle filmu děje..ale tak nějak mi stačí si o tom přečíst v novinách nebo vidět ve zprávách..když už usedám na gauč k filmu, představuju si už trošku jinačí žánr, takže příště už podobné snímky vynechám. ()

Pavlínka9

Realita? Fikce? Těžko říct...Ale jedno se tomuto filmu musí nechat - syrovost, s jakou je podáván příběh a jak je vykreslené prostředí, ve kterém se odehrává, je na obdivuhodné úrovni. Denzela Washingtona byste nejradši zastřelili jeho vlastní zbraní a Ethana Hawka poslali ke své milované ženě a dceři. A to je přesně to, co z daného filmu musí vyzařovat. Splynutí herců s postavami je v Training Day maximální a já oceňuji, že nakonec filmu nebyl přidán americký sladký závěr se ženou a dítětem v náručí, kteří vítají svého "nezkorumpovaného" hrdinu. ()

Bobik9

Tenhle typ filmů prakticky nikdy nezklame. Navíc Antoine Fiqua a David Ayer jsou naprosto dokonalé spojení. K tomu Denzel a Ethan, Eva Mendes a spousta rapperů. Výborný film, který bych asi dokázal vidět znovu. Zkorumpovaný fízl, čistý fizl a scény ve stylu GTA baví prostě každého. ()

PanFilmov

Riadna šleha, skorumpovaný falošný hnusný fízli vo svete drog ktorý vlastne ani proti nim nebojujú, skôr bojujú za svoje plné vrecká ale vždy sa nájde výnimka, chlapík ktorého do tohto skorumpovaného sveta skoro zatiahol jeho šéf sa vzoprie a bojuje, pekný film plný akcie a napätia s výborným hereckým obsadením. ()

hroubek

Antoine Fuqua se nám rozhodl představit jak vypadá průměrný den u proti drogové jednotky v LA. To, že už ze začátku nám ukazuje špínu a hnus z drog způsobí to, že film má parádní atmosféru, kde uvěříte, že jsou ulice kam byste nikdy v životě nechtěly jít. A k tomu abychom se neztratili nám tvůrci poslali průvodce v podání Denzela Washingtona, jenž se snaží vlastním způsobem vyčistit město od drog a k tomu mu pomáhá jeho neuvěřitelné charisma. Skoro celý film vidíme očima v podání Hawkea, který je stejně jako my udiven metodami jimiž se potírá zločin. A tohle funguje, tak do 90 minuty kdy se stane, něco co už je trochu moc a celý vystavěný příběh se začne pomalinku rozpadat, celé to ještě dorazí stupidní konec a tohle nezachrání ani proslov Denzela či větší cameo Evy Mendes. Pokud by si někdo dal více práce s koncem mohlo to být více realistický, a takhle to vypadá jen jako slušný drama ze světa drog. ()

VanTom

Kam až se může zvrtnout první zaškolovací den na ulici pro idealistického policejního nováčka (skvělý Ethan) pod dohledem protřelého, bohorovného "vlka", který v tom umí chodit, jenže po letech si vykládá službu zákonu poněkud po svém (vynikající Denzel)? Atmosféru zločinem prolezlého předměstí vykresluje režie přímo elektrizující, povedený scénář sice ve finále lehce zbéčkovatí, ovšem i tam jej podrží excelentní herci. ()

Jacob23

Washington v tomhle filmu podává opravdu skvelý gangsta výkon-a kdo ríká,ze ne-tak to videl czesky;)A scenar taky neni moc tuctovy,uz jjenom vychytavani mladeho kolegy k vlastnimu prospechu mi prislo zabavne.. ()

Spock

Tak nevím, co by mě mělo na tomto snímku potěšit. Má to být děj nebo snad herecké výkony? Denzel Washington sice opravdu předvedl to nejlepší ze své klenotnice, ale ten zbytek dle mého názoru nikoliv. Nemůžu souhlasit s vysokým hodnocením. Film je pro mě velmi nezajímavý, nebýt druhé půlky tyk dal bych ještě nižší hodnocení. Hlavní slabinu vidím v příběhu a ději, ničím mě nezaujal! ()

JohnSmith

Denzel hraje výbornýho parchanta.Občas opravdu prospěje,když si zahraje záporáka. Sice si nemyslím,že to bylo přímo na Oskara,ale výkon to byl hodně dobrej.Ethan Hawke rozhodně nezůstává pozadu a je Washingtonovi více než důstojným partnerem/protihráčem. ()

huli601

Ak máte radi filmy o policajtoch, skorumpovaných policajtoch, drogách a živote na ulici, tak by ste si tento film určite mali pozrieť. Na postavu Detektíva Alonza Harrisa sa nenormálne hodí Denzel Washington. Je nato ako stvorený. Na konci filmu je taký veľký zvrat proti Alonzovi to sa mi až tak nepáčilo, preto 4*. ()

toyrider

Můj oblíbený thriller, uvažoval jsem i o pěti, ale to už by bylo asi moc.Uživatel Cival tu upozorňoval na pomalé tempo úvodu, ale já si myslím, že bylo účelem dostat diváka do zkorumpovaného světa policie L.A. stejně pomalu jako ho poznával Ethan Hawke. ()

R1CH1E

Film z amerického prostředí s již notoricky známou zápletkou. Mladý polda plný ambicí a ideí, o které ho pomalu, ale jistě jeho nový parťák připravuje. Nicméně, díky skvělé ústřední dvojici (Denzel Washington a Ethan Hawke) tento film nezapadá do šedi průměrných filmů. Dějová linie není nic extra, ale slušně celý film táhne a scén, které nudí, není moc. Akorát poslední minuty filmu jako by postrádaly to správné napětí a gradaci, a proto slabší 4 hvězdy. ()

WincKruspe

Fajn děj, dobrý prostředí a dobré téma. Co všechno se může policistovi stát během 24 hodin? Tohle asi ne...Poměrně kvalitní herecké výkony Denzela a Ethana, ale ještě mi tam něco chybělo, proto **** ()

J-o-k-e-r

Krásně strávený jeden den u ostříleného policejního důstojníka. Tvrdou realitu špinavých poldů objevuje mladý policista snažící se o lepší místo ve sboru. Skvěly D. Washington ("King Kong je proti mně hovno"!) a velmi dobrý E. Hawke. Oscara měl přesto získat matematik R. Crowe.... ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

28.07.2022

Bude Apple příštích pár let dominovat oscarové večery? Přestože si z posledních Oscarů nikdo nepamatuje nic jiného než facku, kterou Will Smith uštědřil Chrisu Rockovi, vítězný snímek V rytmu srdce… (více)

Training Day se dočká prequelu

Training Day se dočká prequelu

13.10.2019

Studio Warner Bros. chystá prequel ke kultovnímu krimi drama Training Day. Hlavní role v původním filmu vynesla herci Denzelu Washingtonovi Oscara, zatímco Ethan Hawke si odnesl za vedlejší roli… (více)

Training Day se dočká pokračování

Training Day se dočká pokračování

07.02.2016

Kriminální klasika, za níž si Denzel Washington odnesl domů Oscara, míří na malou obrazovku. Pilotní díl nového seriálu natočí Antoine Fuqua, režisér filmového Training Daye, přičemž se do svojí… (více)