Papežův vymítač

• USA The Pope's Exorcist (více)

Film Papežův vymítač, který je inspirován skutečnými zápisky otce Gabriela Amortha, hlavního vatikánského exorcisty (Russell Crowe), sleduje Amortha, který se snaží vyšetřit děsivou posedlost mladého chlapce. Nakonec však odhalí po staletí staré spiknutí, které se Vatikán zoufale snažil utajit. (Falcon)

Easykill

Žádná pecka se nekoná. Neviděl jsem nic nového pod sluncem, všechno už bylo viděno jinde. Dojde i na tisíckrát ohraná klišé a odkazy na exorcistu nejdou přehlížet, ale nijak to nechci shazovat, je to celkem solidně natočené, zahrané taky super. Sice si to znovu asi nepustím, ale i tak celkem solidní počin. A určitě sledovat v originálním znění, hlas démona a celkově výkon toho posedlého kluka byl top. Pokračování? why not.. No nic, budeme čekat dál až přijde konečně opravdu nějaký pořádně creepy creepies horror, tohle je dobrý film, horror nikoli, alespoň za mě.. *SPOILER* Jo a jakto, že ten druhej puta madre padre měl na konci zpátky ucho? ()

Kushina

Tohle byl jeden z nejlepších hororů o exorcismu dnešní doby. Fakt, že postava Gabriela byla v tomto filmu vytvořena podle skutečné osoby, která zemřela v roce 2016 a měla za sebou kolem 70000 exorcistických procesů tomu dává šťávu. Charakter tohoto exorcisty se mi fakt líbyl, vtip, ironie, veselost, méně vážnosti. Tyhle všechny vlastnosti on měl a tudíž pro mě byl fakt speciálním charakterem. Horor jako takový měl pomalý nástup, ale dostal krásně strmý spád směrem nahoru a pěkně gradoval k lepšímu a lepšímu hororvému prožitku. 70% ()

KofiAnnan

Hominis Ominos Barbie Dementos Mentos. Krom toho, že hodinu a půl křesťanskýho žvatlání se nedá vydržet ani s jehlou v žíle a co teprve když jste hodná holka jako já a díváte se na to pouze se Snickerskou v ruce. Krom toho, že to byla nudná ********, tak to silně nasralo mé feministicko pohanské srdce. Nejen, že si myslím že církev je odporná instituce plná pedofilů, hnusáků a chamtivých blbečků, ale co si lidstvo může pamatovat  tak církev nikdy neudělala pro společnost nic dobrého, obírala chudáky o prachy (odpustky, desátky atd.), zneužívala děti, ve jménu "Boha" pořádala jednu krvavou válku za druhou, vraždila lidi a plno dalších humusů co s bohem teda nejde moc dohromady. To nemluvím o odporných inkvizicích, kde vraždili nevinné ženy a muže, jen aby si víc nahrabali, a tady v tom fajne filmíku nám jako chtějí namluvit, že inkvizice byla proto, že mezi černoprdelníkama řádil mocichtivý démon..No tak to teda jděte do prdele, to je taková urážka všech obětí inkvizičních procesů a jejich rodin, a to ani nemluvím o tom, že ženy jsou dílem démona, což nám taky chtěli podprahově nakukat. Takže sbalte krucifixy a svěcený vody a táhněte  zpátky pod bílou sukni Vatikánu.  Tyhle zastaralý klišé, předsudečný bláboly do vyspělé společnosti nepatří a do filmu taky ne. Jedna * je pouze za to, že sem si celý film představovala, že by v ohni pekelném takhle krásně čarokrásně mohla vzplanout ta část naší politické scény, která má pořád pocit, že ve jménu božím je normální odpírat lidem jejich práva. Abych citovala Artieho "Víra je pro slabé a dekadentní". Amen Kámen ()

swenyx

Exorcista David Vávra v hororovým masterpiecu, co víc si přát. Naprosto skvělý výběr hlavní postavy, borec to zahrál na jedničku, líbil se mi jeho lidský přístup k věci, nebyl jen zaslepený církví a náboženstvím, jak to tak většinou bývá. Vymítání ďábla taky super a finálních 30 minut nabitých k prasknutí. Jediný co mi asi vadilo je to, že většina scén s ďáblem je furt v jedné místnosti a taky škoda že si ďábel s celou rodinou víc nevyhrál, většinu času jen mluvil a žádný creepy věci nedělal. ()

Emperor1

První třetina filmu byla fajn, potom spíše psychologická sonda do duše hlavního hrdiny a jeho pomocníka, ovšem závěrečný spektákl ten dobrý dojem bohužel spláchl do hajzlu. Natočené to bylo dobře, Russell byl sympaťák a svou roli zvládl bezvadně, ale námět a scénář byly bez nějaké větší originality, až moc se to drželo tradičních schémat. Většinu dnes už zprofanovaných vymítačských prvků bych osobně nahradil temnější atmosférou, uvítal bych bych více mytologie, historie, mystičnosti, právě ke konci to z hororu přešlo spíše do akčního modu a kvůli přemíře vizuálních efektů až téměř do parodična. Což byla škoda, protože začátek byl opravdu slibný. ()

Ace.A.T.L.

Ikdyž jsem milovníkem duchařských hororů, tady už nebylo možný z ničeho víc brát. Ano, Russell dal specifický charisma otci Gabrielovi a to svým způsobem táhne film dál, ale čím dál se film ubírá, tím víc se zamotává a tím víc se snaží dát něco novýho, ale jen a jen používá to, co už tu bylo a obrovský potenciál nevyužije ani z třetiny tak, jak by mohl. Neni to úplnej propadák, to zase ne(jsou jiný sr...y, co se vydávaji za horor a některý lidi je žerou a daji jim lepší hodnocení), ale je to takový nedotažený. I tak dávám slušný 3* a DOPORUČUJU ()

TesterX

Horrorove je to mene nez prvni film s Harry Potterem, Crowe svou postavou sympatickeho kneze alespon udrzuje pozornost. Trocha svetlejsich, ci spise temnejsich momentu nedokaze zalepit opravdu trapne finale. ()

Kral.Prdlin

Film vypráví příběh Gabriela Amortha, exorcisty, který vyšetřuje posednutí mladého chlapce. Rozhodně povedený hororový počin tohoto roku. Není to úplně horor o jumpscarech a strachu, jde zde spíše o ten příběh, což není úplně na škodu. Russell Crowe zde podává excelentní výkon (jako vždy) film vás rozhodně nebude ani minutu nudit, zároveň vám, ale nedá nic nového. Pár napínavých momentů zde najdete, nějaká ta hororová klišé též. Každopádně film určitě zabaví a rozpočet 18 milionů dolarů, byl vyždímán maximálně. Russell Crowe, který zde v jednom kuse vtipkuje a pak jede přes celý Řím na babetě, je prostě hlavní důvod, proč si tento film pustit :D 8/10 ()

Maraboy

Taková pohádka pro děti. Zpracování se mi moc nelíbilo, nicméně druhá polovina filmu je o něco zábavnější. 20% ()

bonovox

Za mňa hravý aj zábavný pohľad na svet exorcizmu. Russell Crowe si hlavnú úlohy vyslovene užíva a taktiež démonický malý chlapec je skvele zahraný. Škoda len, že v závere je dosť prepálená akcia. 70% ()

Karin00

Nic velkého jsem od toho neočekávala, ale konečně po dlouhé době lepší horor, ne že by vyvolal úplně strach, ale, dobří herci, atmosféra, prostředí, vtipné, masky úžasné, mě se to líbilo :) a záběry na Russella Crowa na jeho skútru, top :) celkově velmi povedená filmová postava :) dokonce i posedlý chlapec byl dobře ztvárněný, dvojité posednutí - dobrá inovace! Taky oceňuji v pozadí příběh o mentálně narušené oběti. ()

rigby

Film působící dojmem, že byl natočen někdy před čtyřiceti lety. Tento film bych si nepustil, kdyby tam nehrál Russell Crowe. Takže jsem čekal něco trošku lepšího. Na druhou stranu uznávám, že to žádný průšvih nebyl. ()

gogo77

3/10... zacina to ako exorcista.... velmi dobry zaciatok aj nastup ... avsak postupne sa to meni na trapnu strasidelnu komediu v style Constantine.... avsak daleko daleko trapnejsiu... Russel Crowe bol vzdy v mojom bad liste takze tato uloha jeho poziciu len viac upevnila.... horror ktory sa hra na horror ale na napatie Conjuringu ozaj nesiaha ani po kolena... papezov exorcista sa pokusa vymiest demona z maleho chlapca ktory den co den chrande a meni sa sam na demona ()

korela

Filmařsky dobře odvedená práce, dobré herecké výkony a sympatické obsazení posunují jinak průměrný námět o level výš. Papežův vymítač není horor plný lekaček a hrůzných scén, při nichž budou diváci prchat s kina. Mnohem víc je to drama o rodině, vnitřních démonech, pocitu viny a síle víry. Náboženství hraje pochopitelně stěžejní roli, troufám si říct, že daleko větší, než samotný démon. Příběh jste už určitě slyšeli stokrát, tajemství pohřbené pod hradem není nijak objevné a ani žádná krize víry se tu nekoná. Film ale vyvolává příjemnou úzkost komorního dramatu, co dalšího se stane postavám pobývajícím na hradě s chlapcem posedlým démonem. Střídání angličtiny, španělštiny, italštiny a latiny je ve filmu příjemným osvěžením a totéž se dá říct i o neustálých Amorthových vtípcích, které zlehčují jinak neveselý příběh a ukazují nám zase jinou stránku exorcisty - tu lidskou, která se nebere vždy úplně vážně. ()

laura123

Hororov s exorcismom som videla naozaj veľa, ale tento film ma z nich naozaj bavil. V horore bolo od hlavného exorcistu ( hlavnej postavy) povedaných veľa zábavných hlášok, ktoré ma pobavili. Russell Crowe, bol vo filme veľmi sympatický a táto roľa mu veľmi pristala. ()

Holly_Molly

Po Dungeons & Dragons, druhá nejlepší fantasy komedie letošního roku! Tenhle vymítač sice hororovej žánr neviděl ani z Japonskýho rychlíku a zápisky zmíněnýho otce slouží jako opravdu lehká inspirace, ale akce, humor, nějaký ty znepokojivý scény, svižný tempo a herecký výkony v čele s hláškujícim Russellem Amorthem, co trousí sarkastický poznámky kam se jeho moped vrtne, má za výsledek jeden z nejzábavnějších exorcism filmů. :-) ()

inphix

Na první pohled řadový horror, který nijak zvlášť nevystupuje ze záplavy jemu podobných. Zpozornět byste ale měli pokud vás stejně jako mě pořád nevysvětlitelně láká téma exorcismu, k tomu máte rádi příběhy podle skutečných událostí a neposledně pak možnost vidět Russella Crowe-a v horrorovém žánru, protože minimálně v tomhle smyslu je to určitě unikát. Mimochodem Russell si svůj part neskutečně užívá a jeho postava jednoznačně na celém filmu nejlepší. Určitě nebudu sám kdo si na konci měl chuť okamžitě vygooglit jeho reálný předobraz otce Gabriela Amortha, protože otázka jak moc (nebo spíše málo) pravdy je zrovna na tomhle šprochu se neodmyslitelně v podobných případech nabízí. ()

Exorcista, kam se podíváš

Exorcista, kam se podíváš

26.04.2024

Běžný člověk by si skoro myslel, že hororové příběhy o vymítání ďábla jsou jedním z těch námětů, které stačí udělat pořádně jednou a dost (za všechny příklady Vymítač ďábla z roku 1973). Kolikrát… (více)

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

05.05.2023

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (více)