Papežův vymítač

• USA The Pope's Exorcist (více)

Film Papežův vymítač, který je inspirován skutečnými zápisky otce Gabriela Amortha, hlavního vatikánského exorcisty (Russell Crowe), sleduje Amortha, který se snaží vyšetřit děsivou posedlost mladého chlapce. Nakonec však odhalí po staletí staré spiknutí, které se Vatikán zoufale snažil utajit. (Falcon)

J.X.S

No, Russell Crowe musel fakt hlboko klesnúť, keď sa na toto podujal. A kardinál červený nežije v Európe, aspoň to si mohli tvorci overiť… ()

Ex_Machina

Exorcista ... povolanie snov. Kde inde sa môžete zoznámiť s milučkými démonmi v telách bezbranných obetí ? Je to sranda, no len do tej chvíle, pokiaľ nenatrafíte na tak silného démona v tele malého chlapca, pre ktorého je aj pápežov osobný priateľ a zároveň najvyšší vyháňač diabla iba obyčajný štatista. No a kde inde sa môže odohrávať takáto Danteho dráma, ak nie na malom opustenom starom zámku niekde v Španielsku, kde pred pár storočiami invizícia v celej svojej nahote zasiala svoje „sémě“. ()

papadoce

Tak na pôvodného Vyháňača diabla sa to samozrejme nechytá ani omylom, hoc Russell má rozhodne charizmu na úrovni Maxa von Sydowa. Filmík je to priamočiarí, s bubu momentami a stojí za jedno skuknutie. Len Russell potrebuje nutne zhadzovať, už je ozaj ako súdok. A to jeho "kukuk" ma sralo. ()

dragonian

russellovi croweovi padne tato rola ako usita, fakt skvely casting, aj dej obstojni..a ta whiskey ma dostala :))) za mna 5 hviezd, chceme viac takych filmov !!! (199 ich asi nebude ale ..) ()

Oxyuranus

Nu nu nu. Russell potřeboval peníze a rozhodně se mu není co divit, vždyť je povoláním herec, prvotřídní herec, a tak jediný Russell je tu fajn. Sice oteklý a v šatech, ale fajn. Takže vlastně jen kvůli jeho jménu film budí dojem, že přinese něco nového, svěžího. Nepřinesl. Dvě hvězdy za Russellův přízvuk a nápad infiltrace církve v dobách španělské inkvizice. ()

Dejvecd

Pápežov Exorcista je v dobe nie veľmi kvalitných hororových remakeov, sequelov, requelov, rip-offov... docela príjemným prekvapením. Sympatický Russell Crowe v nie príliš inteligentnom horore, ktorý však príbehovo vôbec neurazí a herecky tiež nie. Aj keď dúfal som, že vymietať sa bude u Pápeža vo Vatikáne a nie v random španielskej vile, ale čo už. Zároveň koniec mi prišiel až moc blockbusterový (ako z nejakej Marvelovky). Inak však príjemný a odľahčený horor, ktorý bohužiaľ nie je na úrovni strašidelnosti ani zďaleka tak ďaleko, ako originál, ale o to sa ani vôbec nikto z tvorcov nesnažil.  6/10 ()

Fungore

Postava vymítače v podání Rusella Crowea je zábavná, občas i vtipná a rozhodně je největším plusem filmu. Řemeslně poměrně slušně zvládnutý film, který se ale bohužel neobejde bez žánrových klišé. Snímek ale dokáže zabavit a nenudí.. je tomu tak hlavně díky příběhu, kde se řeší zajímavé a utajené věci z minulosti, kde dojde i na lore démonů a předešlých exorcistů. Jedná se o fajn jednohubku, která neurazí. Lepších vymítačských hororů ale můžeme najít poměrně dost. Toto vidím tak na slušných 65%. A co jsem slyšel, tak zřejmě vznikne pokračování, čemuž nasvědčuje i konec filmu. ()

Solverino

Zbytečně dlouhá kokotáž... obzvlášť na konci už to není ani zábavné, ani vtipné, spíše k pláči. Russel Crowe je nový Nicolas Cage. A taková to mohla být sranda s nepoměrně větším potenciálem, ale bohužel, další podprůměrná srajda :( ()

SilentMemory

No mám celkom dilemu či dať 4* alebo 3* pretože som čakala niečo lepšie keď som videla obsadenie Russel Crowe. Technicky samozrejme dobré ale obsahovo to mohlo byť pestrejšie keď je to inšpirované skutočnými zápiskami o. Amortha. K záveru som mala pocit, že to šlo pomaly dole vodou s častějšími technickými efektami a pôsobilo to nedotiahnuto a aby to len mali rýchlo z krku, čím skôr dokončené. Výstižne to zhrnul J*A*S*M ()

SAINTS

V kategorii hororov o exorcizme nečakajte prelomový počin, ale ako zábavný titul s očakávanými scénami subžánru , vás dokáže udržať v strehu celých sto minút. A rovnako platí, že Russell Crowe si rolu užil- a vy môžete tiež. ()

PeterFLJilek odpad!

Za najsympatickejší prvok celého filmu považujem posadnutého chlapca Henryho. Ale len preto, že DeSouza-Feighoney v skutočnosti vyzerá ako anjelik a pod tým maskovaním mu stačilo tváriť sa arogantne a sarkasticky, teda ako niekto, kto vstupuje do puberty, čo je samo o sebe peklo. Nie však diabolské, ale také obyčajné – hormonálne. Všetko ostatné je totálna katastrofa. Od hrozne napísaného scenára, vykrádajúceho najznámejšie horory s témami exorcizmu a demonológie. Cez casting, v ktorom rolu kňaza získal Crowe, hoci sa do nej absolútne nehodí. Nehovoriac o Nerovi. Ten si ešte aj na staré kolená zachováva sexepíl, preto mu úloha Jána Pavla II. akosi nesadla. Fascinuje ma tiež, ako tieto adaptácie biografií na základe takzvaných skutočných udalostí prekrúcajú fakty. Amorth napríklad tvrdil, že joga a Harry Potter sú dielami satanizmu. A to nepoznal Saxanu a Rumburaka. Katolícka cirkev – zmietajúca sa v škandáloch sexuálneho zneužívania detí, ale nielen to, netreba zabudnúť na pranie špinavých peňazí mafie – sa môže držať už len slamky a dúfať, že takéto béčkové gýče v niekom predsa len vzbudia strach a prinavráti sa k viere. A úplne šialené je, že toto bude mať pokračovanie. ()

mac000

Slušná zábava pro ty, kdo znají "vymítačské" filmy a jejich zákonitosti. Najdou zde vše, co k exorcismu patří. Nic méně, ale také nic víc.  Je otázka, zda to stačí. Bonusem je Crowe a dramatický soundtrack. ()

koty2201

Napriek tomu, že je film inšpirovaný skutočným známym exorcistom Gabrielom Amorthom, ktorý má na konte mnoho úspešných uzdravení, tvorcovia sa nanajvýš len inšpirovali. Pretože Pápežov exorcista obsahuje hlavne v druhej polovici mnoho fantasy prvkov, ktoré som nečakal. Hororom by som to nenazval. Skôr ide o temnú náboženskú fantasy so štipkou humoru. Aj keď je tu mnoho nechutných a brutálnych výjavov posadnutia démonom. Pasáž, kde Gabriel a druhý kňaz, ktorý sa rozhodol mu asistovať, objavujú tajomstvo kaštieľa, ktorý ústredná rodina zdedila po mŕtvom manželovi, mi pripomenula trochu Anjelov a démonov. Len s tým rozdielom, že tam žiadne nadprirodzené prvky neboli. Mám na mysli to objavovanie jednotlivých zákutí a temnú históriu daného miesta, aby zistili s kým bojujú. Príbeh je veľmi brakovito a väčšinu času nezáživne napísaný, ale dej má aj svoje svetlé momenty. Najlepšie funguje chémia a spolupráca práve medzi dvomi kňazmi. Russell Crowe si očividne úlohu vtipkujúceho vymietača démonov užíval a jeho taliansky prízvuk bol sympatický. Zvyšok postáv, či už ide o kňazov vo Vatikáne, pápeža alebo rodina postihnutá démonmi dobre napísaní neboli. Jednotlivé dejové linky nie sú nejak komplexne a celistvo vymyslené a vyznievajú do prázdna. Ale aspoň to bola zábava sledovať. Hlavne záverečný súboj s démonom, ktorý si zaumienil infiltrovať sa do Cirkvi a zabíjať nevinných. Takže ako taká jednohubka na jeden večer je to určite fajn. Ale inak je celkový zážitok priemerný, čo však nie je zle, len z toho nebudete nadšene skákať do vzduchu. ()

BadassX odpad!

Proč když posednou člověka tak nevymyslí démoni nic chytřejšího než sedět na posteli a dělat blé ble  bleee namísto třeba studií, výhře ve volbách a možnosti vládnout světu…. 😊 Tenhle týpek to dotáhl na vedoucího sklepu a ještě že byl fakt v utajení tak mohl uvažovat že udělá velký blé ble bleeee ve Vatikánu… ()

Pete

"Když se ďáblu smějeme, tehdy je nejšťastnější." No nevím, jestli si zvolili tvůrci zrovna nejvhodnější motto, když se diváci po celém světě u tohoto dílka museli neúmyslně opravdu hodně nasmát. Exorcista je zkrátka jen jeden, a tato verze 2023 mu nesahá ani po paty - Bože, jak příšerně genericky, až diletantsky jí autoři pojali! Vtipný Otec Crowe, jezdící na Vespě, který posílá patřičně do p*dele kněžskou komisi, tvoří ten jediný světlý bod filmu. Sice už postarší a obtloustlý, nicméně charisma z něj stříká na všechny strany, a tak alepsoň římské scény s ním mají v sobě "něco". Zbytek tvoří jen otravné, nenápadité klišé - ale můžu si za to sám, že si takovou kravinu vůbec pouštím. ()

Venom666

Zklamání,  první polovina dobrá a pak je to akční pohádka pro děti. Umím si představit kněze v Itálii jak jezdí na mopedu, ale že by na něm jel až do Španělska? 2,5 * ()

DJ Kritik

Tak ako si ľudia pripúšťajú existenciu dobra v podobe anjelov, tak tu je aj existencia zla v podobe démonov. To čo je tu popísané je len zlomok toho, čo musel otec Amorth zažiť. I keď ako on sám hovoril 99% prípadov patrí do rúk psychiatrov a len 1% je to o čom je film. ()

RafaKrakal

"Blbost", která se s kvalitami Vymítače ďábla nedá srovnat. Přes plytký děj, ploché postavy a předvídatelný průběh mě však film nečekaně bavil. Jedná se přesně o takový typ filmu, jehož značných nedokonalostí jste si vědomi, nicméně i přesto po jeho sledování nezažíváte žádnou pachuť. Vždy však v takových filmech musí být nějaký element, který podprůměrnou filmovou podívanou vytáhne "nahoru". A zde je to Russell Crowe. Nepotřeboval k tomu však ani herecký um, ale vše utáhl svým charismatem. Nadto lze zmínit, že Papežův vymítač má prostě "drajv" a nejsou zde pasáže při kterých bych se vyloženě nudil. Celkově má film řadu negativ, nicméně jako celek překvapivě funguje a ve mně po jeho zhlédnutí převládají pozitivní pocity. ()

Exorcista, kam se podíváš

Exorcista, kam se podíváš

26.04.2024

Běžný člověk by si skoro myslel, že hororové příběhy o vymítání ďábla jsou jedním z těch námětů, které stačí udělat pořádně jednou a dost (za všechny příklady Vymítač ďábla z roku 1973). Kolikrát… (více)

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

05.05.2023

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (více)