Jako pavouk

Im Netz der Spinne

Ako pavúk

Thriller / Krimi / Mysteriózní / Akční

USA / Německo / Kanada, 2001, 99 min

Neměl jsem velké obavy - Morgan Freeman a Lee Tamahori. To zní jako jistota či přinejmenším průměrně strávený večer. Jenže to byla taková nuda!. Strašně tomu chybí (lidově řečeno) šťáva. V téhle mizérii je jediná škoda konce, který v záplavě předchozích uspávadel i přes neobvyklost zapadne a vůbec selhává na nedopracovanosti. Docela trapas, ale viděl jsem o hodně horší filmy.(28.8.2005)

• Gemini

Ztratil jsem přes hodinu a půl života u filmu, který má s románovou předlohou Jamese Pattersona společného asi tolik jako Verhoevenova Hvězdná Pěchota s Heinleinovou knihou. Nejsvětlejším místem snímku je Michael Wincott, představitel Garyho Sonejiho (Crossova takřka věčného Moriartyho, vystupujícího alespoň okrajově ve 4 knihách o Alexu Crossovi). Ale varuju vás - jestli jste to už četli, na film nechoďte.(17.3.2003)

Průměrná kriminálka s nadprůměrným Morganem Freemanem. Jak to ten chlap kruci dělá, že mu každá role padne jako ulitá a já mu ji sežeru i s navijákem? Nad hrozně zpracovanou bouračkou na začátku přivřu oko, jenže je tu jedno velké ale ... po kolikáté už je to převařený děj? Tento film z šedi průměru nevytáhne ani Freeman, ani Wincott. 50%(6.7.2010)

• Morholt

Obvyklý model s psychopatem, policistou co má šrám na duši a uneseným dítětem tady příliš nefungoval. Největší problém vidím v tom, že to bylo takové nijaké. Freeman se toho zúčastnil bez valného zájmu, představitel magora taky nebyl příliš přesvědčivý a Monica Potter mi zrovna moc nesedla. navíc závěrečný zvrat člověk vytuší celkem brzy, takže nějaké překvapení se nekoná.Chybí atmosféra, napětí a tempo je spíše uspávací. Nemůžu říct, že je to totální černočíslová sračka, to zase ne, ale lepší označení, než lehce podprůměrná těžká rutina mě nenapadá. 35%(23.2.2014)

..co mu znásilněním Pattersonovy knihy amputovali pět nožiček, dvě jakžtakž zdravé v podobě klidné síly Freemana a hezké tvářičky M.Potter ho podpírají a na tu Tamahoriho režisérskou silně kulhá. Nedbale upletenou pavučinou příběhu se udýchaně šine k cíli, ale vše je marné, neboť dějovým veletočem před koncem ho scenáristova bota č.12 definitivně zašlápne do bahna zapomnění..(5.2.2010)

• - V knižnej predlohe sú hlavné postavy Alex Cross a Jezzie Flanagan milenci. (elanius)

• - Představitel hlavní role Morgan Freeman se podílel také na produkci. (109)

• - Pôvodne plánovaný záver filmu bol prerobený v dôsledku veľmi slabého prijatia testovacím publikom. (elanius)