Jako pavouk

Im Netz der Spinne

Ako pavúk

Thriller / Krimi / Mysteriózní / Akční

USA / Německo / Kanada, 2001, 99 min

Nečakajte horor Sedem, ani hrôzu z filmu Zberateľ bozkov... Morgan Freeman je však extrémne pozerateľný herec, ktorému ten policajný plášť úplne verím. Film nepatrí medzi dokonalé kúsky, chýba mi tu dráma, napätie, nejaká poriadna akcia, ale ako detektívka plná zvratov, s dobrou zápletkou, nepríjemným záporákom a nečakaným záverom je to super. Chytala ma úplna nostalgia a vidieť tento film ako teeneager na viedo páske pred 10-15 rokmi, isto by som mu dal plný počet.(10.10.2016)

nie tak prekombinovane ako by sa dalo zdat podla komentov, ale stale dost pritiahnute za vlasy. freeman sa snazi a tamahori vie ako pridat stavu i scenam kde sa nic nedeje, ale to je asi tak vsetko dobre na tomto prirastku do serie s alexom crossom (co je skoda lebo morgan mi pride o dost lepsi ako tyler perry...).(28.8.2016)

CITÁT - Myslím si, že lidi jsou v zásadě hodní........... Knihu Jamese Pettersona a ani podobné detektivky jsem nikdy nečetl. U tohoto žánru dávám přednost filmovému zpracování. CITÁT - Odpuštění je něco, co člověk nemůže udělat sám........... Příběh postavený na faktu, že jsou skoro všichni géniové. Od Sonejiho (Michael Wincott), přes agentku Jezzie (Monica Potter), přes unesenou osobu až po samotného vyšetřovatele Alexe Crosse (Morgan Freeman). Divák tak nadšen jejich prozíravostí, přehlédne spoustu náhod, které posouvají příběh do samotného finále. A tak si klidně dejte kafe a koblihu a sledujte jak to dopadne. CITÁT - Nic mi neudělá větší radost.......... Tady je nasnadě, že vše funguje jen na té příčce, kdy se prostě vězněná osoba rozhodne nebýt vězněná. Všiml si někdo, kolikrát to tak v tomto příběhu funguje? Když se vězněná osoba rozhodne, celkem snadno "z vězení" uniká. Příklady? (možné SPOILERY) Zmizení ze školky hned na počátku, útěk Ross z lodě, únik prezidentova "hlídaného" syna a další (KONEC MOŽNÝCH SPOILERŮ) CITÁT - Mám obavy, že už to nechci pochopit.......... Vím, že ke konci se vysvětluje několik těch rádoby útěků, ale velká část jich stále zůstává. A já tak nevěřícně kroutím hlavou a přemýšlím, zda to tak stvořili tvůrci filmu nebo spisovatel románové předlohy. Ve filmu si malé camea zahrají Jim Hild jako Muž z metra nebo Carter Jahncke jako Muž u telefonní budky.(29.6.2013)

Průměrný krimi/thriller se sympatickým Morganem Freemanem, který i přes tučnou filmografii je nejspíše neokoukatelný. Má charismatu a šarmu na rozdávání. Co se týče příběhu, tak je originální a zajímavý s velmi dobrým finálním rozuzlením. Bohužel režie nebyla příliš zvládnuta a tak "Jako pavouk" nenabídne nikterak strhující kriminálku ani atmosférický nervydrásající thriller, škoda, vyšlo to všechno tak na půl cesty. I přesto mě film bavil a za ztrátu času to nepovažuji. Ačkoliv velkou zásluhu na tom má právě vynikající Freeman.(2.12.2010)

Zase je protivník zatraceně chytrý, takže vyhlášený policejní psycholog Alex Cross má co dělat. Bohužel po první slibné polovině se musíme vypořádat s tím, že se nám z toho stává přehlídka „šokujících“ odhalení, se kterými si scénárista neví moc rady. Některé motivace jsou hodně chabé až naivní, jindy sledujeme docela solidní psychothriller. Za lecčíms zřejmě stojí mnoho přetáčených scén (producenti nebyli s první verzí spokojení), naštěstí spolehlivý Morgan Freeman leccos zachraňuje.(7.5.2016)

• - Príbeh vo filme sa odohrá v priebehu pár dní, no v knižnej predlohe trvá približne dva roky. (elanius)

• - Alex Cross má v knižnej predlohe 38 rokov a dve deti. (elanius)

• - Pôvodne plánovaný záver filmu bol prerobený v dôsledku veľmi slabého prijatia testovacím publikom. (elanius)