Jako pavouk

Im Netz der Spinne

Ako pavúk

Thriller / Krimi / Mysteriózní / Akční

USA / Německo / Kanada, 2001, 99 min

Zase je protivník zatraceně chytrý, takže vyhlášený policejní psycholog Alex Cross má co dělat. Bohužel po první slibné polovině se musíme vypořádat s tím, že se nám z toho stává přehlídka „šokujících“ odhalení, se kterými si scénárista neví moc rady. Některé motivace jsou hodně chabé až naivní, jindy sledujeme docela solidní psychothriller. Za lecčíms zřejmě stojí mnoho přetáčených scén (producenti nebyli s první verzí spokojení), naštěstí spolehlivý Morgan Freeman leccos zachraňuje.(7.5.2016)

Morgan to hrozně táhne. V těhle rolích je výbornej. Ostatní už trošku pokulhává. Scenář by nebyl zas tak špatnej, kdyby se 80% věcí neoběvovalo ve spoustě jinejch krimi thrillerů. Navíc, když už takhle zamotaná zápletka, tak proč je sakra vyřešena za 2 a půl minuty? Psychologie zločinců nikde, motiv nikde. No každopádně já mám tyhle typy filmů rád, byť jsou sebe víc přitažený za vlasy, takže 3 hvězdy. Doufám, že se někdy dostanu k přečtení předlohy.(17.5.2012)

• POMO

Rutinný a neoriginálny thriller bez znalosti základných pravidiel thrillerových schém. Krimi, v ktorej sa tvorcovia pokúsili z ingrediencií pre štyridsaťminútovú epizódu televíznej detektívky uvariť celovečerák. Prvé dve tretiny nevieme, čo únosca zamýšľa a celý čas sledujeme iba jeho neoriginálne hrátky s políciou. Jeho konanie nemá s hlavnou postavou dostatočné previazanie, takže Freemanov detektív začne časom pôsobiť iba ako nutne nastrčený zrkadlový obraz opačnej strany zákona. A keď sa snímka v poslednej tretine rozbehne, prichádza s nevieryhodným rozuzlením, ktoré zatiaľ čo by v inom thrilleri bolo iba preview k skutočnému žánrovému vyvrcholeniu, Along Came a Spider ním končí.(9.4.2018)

Jde o naprosto prumernou kriminalku-thriller. Freeman hraje sice dobre, na Monicu Potter se dobre diva, ale to nestaci. Scenar je jako opsany z nekolika jinych starsich filmu. Napriklad hra s telefony je naprosto presne okopirovana z Drsneho Harryho. Kdyby bylo alespon dostatecne silne citit napeti a clovek se bal. Ale kde nic tu nic. 55% hvezdicek(9.10.2009)

Průměr, průměr, průměr. Morgan Freeman je tady jediný z herců, který stojí za povšimnutí, a pokud mají některé scény něco jako spád, je to díky hudbě Jerryho Goldsmithe. Abych ale jen nenadával, první půlhodina se mi velmi líbila. Ovšem potom jako bych začal sledovat úplně jiný film s čím dál podivnějšími situacemi a nepříliš zajímavým rozuzlením.(7.3.2020)

• - Pôvodne plánovaný záver filmu bol prerobený v dôsledku veľmi slabého prijatia testovacím publikom. (elanius)

• - Príbeh vo filme sa odohrá v priebehu pár dní, no v knižnej predlohe trvá približne dva roky. (elanius)

• - Druhý film nakrútený podľa knižnej predlohy Jamesa Pattersona, v ktorom hrá hlavnú rolu detektíva Alexa Crossa Morgan Freeman. Tým prvým je Zberateľ bozkov (1997). (HUMOOOO)