Jako pavouk

Im Netz der Spinne

Ako pavúk

Thriller / Krimi / Mysteriózní / Akční

USA / Německo / Kanada, 2001, 99 min

Nečetla jsem předlohu, ale jedna hvězda je už jen za to, že si ji teď přečíst chci. Druhá je za Wincotta, který tu zase čaruje se svým hlasem a klukovským ksichtíkem, třetí za Freemana, kterého si v rolích unavených policajtů vždycky náramně užívám, a tak dvě třetiny té poslední jsou za těch pár nerve wracking scenes, kvůli kterým mi vystydla večeře. Příběh mi až do poslední části filmu nepřišel nijak uchvacující, klasické únosové schéma, ale atmoška ušla. Hudba slušná. Celkově fajnové.(4.1.2014)

• Radiq

Morgan opět v roli hrozně chytrýho vyšetřovatele, kterej například umí uhodnout heslo s 11 písmenama na první pokus. Takovejch hemzů se tam najde víc, ale tohle bylo nejkrutější. Film stihne jednou překvapit, pokud za překvapení nepočítáte i ty nedomyšlenosti a náhody. Kromě Freemana se mi tam ještě jakž takž líbil Michael Wincott, ale děcka a ostatní byli blízko uškrcení, kdybych je měl po ruce...(9.2.2009)

Průměrná kriminálka s nadprůměrným Morganem Freemanem. Jak to ten chlap kruci dělá, že mu každá role padne jako ulitá a já mu ji sežeru i s navijákem? Nad hrozně zpracovanou bouračkou na začátku přivřu oko, jenže je tu jedno velké ale ... po kolikáté už je to převařený děj? Tento film z šedi průměru nevytáhne ani Freeman, ani Wincott. 50%(6.7.2010)

• Dale

Trištvrte filmu to vyzerá ako ďalší priemerný thriller, ktorý stavia na osvedčených klišé a neponúka nič nové, ani zaujímavé. To si určite uvedomoval aj scenárista a tak na záver prichystal nečakaný zvrat, ktorý ale na mňa vôbec nezapôsobil šokujúco, ako to asi bolo zamýšľané, ale tak nejako umelo vykonštruovane, rovnako tak na mňa pôsobila väčšina postáv, vrátane tej Freemanovej. Proste si myslím, že toto sa veľmi nepodarilo.(4.5.2005)

• mis-ko

Keď scenárista do filmu zakomponuje psychopata, poskytuje mu to neobmedzené možnosti, veď psychopat dokáže naplánovať a uskutočniť veci o ktorých realizácii v paxi by sa dalo úspešne pochybovať. Ak k tomu pridá nejaké nadmieru šikovné deti, dobrého a zlého policajta, môže vymyslieť čokoľvek. V tomto filme však psychopat nedostal dostatok priestoru na objasnenie svojich činov a slúži len ako prostriedok k štandardne "prekvapivému" záveru.(11.7.2004)

• - Scéna hádzania výkupného cez okno idúceho vlaku pochádza z knihy Jamesa Pattersona "Roses Are Red". (elanius)

• - Alex Cross má v knižnej predlohe 38 rokov a dve deti. (elanius)

• - Príbeh vo filme sa odohrá v priebehu pár dní, no v knižnej predlohe trvá približne dva roky. (elanius)