Jako pavouk

Ako pavúk

Thriller / Krimi / Mysteriózní / Akční

USA / Německo / Kanada, 2001, 99 min

• Torgal

Teoreticky hralo tomuto filmu všetko do karát - spoľahlivý Morgan Freeman, úspešný a obľúbený prvý diel, vychvaľovaná knižná predloha, ale všetko išlo do čerta kvôli nezáživnému scenáru plnému šialene idiotských nápadov (hlavne zoomovanie na fotku, ktorým sa človek dostane do živého vysielania kamery) a stupídnych šokujúcich zvratov. Ešte aj ten Freeman vyzerá znudene. Slušné produkčné hodnoty to nezachránia. 4+/10(15.7.2015)

• Morholt

Obvyklý model s psychopatem, policistou co má šrám na duši a uneseným dítětem tady příliš nefungoval. Největší problém vidím v tom, že to bylo takové nijaké. Freeman se toho zúčastnil bez valného zájmu, představitel magora taky nebyl příliš přesvědčivý a Monica Potter mi zrovna moc nesedla. navíc závěrečný zvrat člověk vytuší celkem brzy, takže nějaké překvapení se nekoná.Chybí atmosféra, napětí a tempo je spíše uspávací. Nemůžu říct, že je to totální černočíslová sračka, to zase ne, ale lepší označení, než lehce podprůměrná těžká rutina mě nenapadá. 35%(23.2.2014)

Ale jo šlo to, první díl jsem neviděl a ani po tom netoužím, tohle jsem zkouknul jen proto že to bylo na řadě, nakonec jsem zklamán nebyl jen mi celkem vadil únosce který mi byl děsně nesympatický a ani Freeman moc nezářil. Každopádně mi je už celkem trapané číst komentáře(já tušil jak to bude od 5 minut).(13.7.2011)

Asi nejzajímavější pro mě bylo zjištění, že tenhle film byl natočen 6 let po filmu Sedm. Po celou dobu jeho sledování jsem měl totiž pocit, že ta časová posloupnost musí být opačná. Před tím, než jsem se podíval na ČSFD, bych dal ruku do ohně za to, že tohle je z první poloviny 90. let. Ještě i Morgan Freeman tu vypadal mladší; v mnoha ohledech to působilo jako jeho generálka na zmiňovaný Fincherův snímek. Kdybyste na tenhle film náhodou někdy narazili (možnost, že by se na tohle někdo díval plánovaně, mi připadá velmi nepravděpodobná), dávám do pozornosti také speciální efekty a též práci s umělou krví (2,5*).(14.5.2020)

..co mu znásilněním Pattersonovy knihy amputovali pět nožiček, dvě jakžtakž zdravé v podobě klidné síly Freemana a hezké tvářičky M.Potter ho podpírají a na tu Tamahoriho režisérskou silně kulhá. Nedbale upletenou pavučinou příběhu se udýchaně šine k cíli, ale vše je marné, neboť dějovým veletočem před koncem ho scenáristova bota č.12 definitivně zašlápne do bahna zapomnění..(5.2.2010)

• - Príbeh vo filme sa odohrá v priebehu pár dní, no v knižnej predlohe trvá približne dva roky. (elanius)

• - Pôvodne plánovaný záver filmu bol prerobený v dôsledku veľmi slabého prijatia testovacím publikom. (elanius)

• - V knižnej predlohe sú hlavné postavy Alex Cross a Jezzie Flanagan milenci. (elanius)