Jako pavouk

Ako pavúk

Thriller / Krimi / Mysteriózní / Akční

USA / Německo / Kanada, 2001, 99 min

• elanius

Celý film som mal pocit, že pozerám nemecký krimi film, jedine mi do tohoto pocitu nepasoval Morgan Freeman. No a na konci som zistil, že pozerám nemecký krimi film :) Takže jeden bodík za Morgana, ktorý odvrátil hrozbu hrozbu úplnej katastrofy a druhý za samotný film (naozaj existujú aj väčšie hlúposti).(5.2.2010)

..co mu znásilněním Pattersonovy knihy amputovali pět nožiček, dvě jakžtakž zdravé v podobě klidné síly Freemana a hezké tvářičky M.Potter ho podpírají a na tu Tamahoriho režisérskou silně kulhá. Nedbale upletenou pavučinou příběhu se udýchaně šine k cíli, ale vše je marné, neboť dějovým veletočem před koncem ho scenáristova bota č.12 definitivně zašlápne do bahna zapomnění..(5.2.2010)

• spiritus

Tento film se tváří lepším, než ve skutečnosti je a po určité době sledování se začnou silně obnažovat jeho slabé stránky, které jsou sice místy umně schované, ale pozornější a náročnější divák, je musí zákonitě brzo prokouknout. Konec konců sám začátek napoví, že tohle nebude uplně to pravé ořechové. Na druhou strany triky nejsou to hlavní co u filmů tohoto typu hledám, ale přece jen je určitá hranice stravitelnosti. Celý děj je více méně chaotický, místy nelogický a hlavně hodně prostoduchý. Závěrečné rozuzlení je již brak nejvyššího kalibru. Autoři evidentně tápali a nevěděli, jak to utnout, tak vymysleli naprosto předvídatelný závěr, kterému se lze jen upřímně vysmát. Dvě hvězdy za Morgana, zbytek splachuju do záchodu.(7.5.2009)

• Gemini

Ztratil jsem přes hodinu a půl života u filmu, který má s románovou předlohou Jamese Pattersona společného asi tolik jako Verhoevenova Hvězdná Pěchota s Heinleinovou knihou. Nejsvětlejším místem snímku je Michael Wincott, představitel Garyho Sonejiho (Crossova takřka věčného Moriartyho, vystupujícího alespoň okrajově ve 4 knihách o Alexu Crossovi). Ale varuju vás - jestli jste to už četli, na film nechoďte.(17.3.2003)

Tenhle film beru jako klasický "americký thriller" a já byla nadmíru spokojená již v pubertě, kdy jsem to poprvé viděla :) Mám rády tyto zápletky typu - najdi si svého únosce či vraha :) A postupné nabalování kdo vlastně co udělal a postupné předávání "štafety", kdo je do toho všeho zapletený a vždy to jsou lidé, u kterých byste to čekali nejméně :) Knižní předlohu neznám a stejně bych ji sem do toho ani netahala, protože nejsem idiot a nesrovnávala bych dvě rozličné věci jako je film a kniha :D :D :D(12.3.2015)

• - V knižnej predlohe sú hlavné postavy Alex Cross a Jezzie Flanagan milenci. (elanius)

• - Druhý film nakrútený podľa knižnej predlohy Jamesa Pattersona, v ktorom hrá hlavnú rolu detektíva Alexa Crossa Morgan Freeman. Tým prvým je Zberateľ bozkov (1997). (HUMOOOO)

• - Alex Cross má v knižnej predlohe 38 rokov a dve deti. (elanius)