Sběratel kostí

• USA The Bone Collector (více)

Policejní vyšetřovatel Lincoln Rhyme, autor několika knih o skutečných kriminálních případech, je už čtyři roky ochrnutý. Starají se o něj ošetřovatelka Thelma a technik Richard Thompson. Rhyme může pohybovat pouze ústy a jedním prstem, jimiž ovládá počítače. Ví, že nemá šanci na vyléčení, a právě chce spáchat sebevraždu, když ho detektiv Paulie Sellitto požádá o pomoc. Mladá policistka Amelie Donaghyová z oddělení kriminality mládeže pořídí na místě nálezu mrtvého muže fotodokumentaci a zachytí několik věcí, které tu vrah záměrně odložil. Lincoln Rhyme na fotografiích odhalí vrahův vzkaz, který má při správné analýze napovědět policii, kdy a kde dojde k další vraždě. Prosadí, aby byla k případu přidělena Amelie, navzdory jejímu odporu k vyšetřování vražd. Přestože vrahův vzkaz rozluští, přijde policie pozdě. Šéf oddělení vražd není spokojen s probíhajícím vyšetřováním a Rhyma i Amelii odvolá. Dívce se však podaří ukrást důkazy, zajištěné na místě činu, a Rhyme pokračuje v pátrání. Nechá si vyhledat podobné případy a zjistí, že se násilník pokoušel komunikovat s policií už dřív, jeho vzkazy však Cheney nedokázal „přečíst“. Vrah, vydávající se za taxikáře, vezme na nádraží do vozu starého muže s malou vnučkou a cestou zastřelí policistu, který ho staví pro dopravní přestupek. Rhyme rozluští další vzkaz a Amelie na místě, které určil, opravdu nalezne unesenou dvojici. Starý muž je sice již mrtev, dívenku však zachrání. Navíc najde další stopy a pochopí, že na řadě má být Rhyme. Spěchá k němu, ale vrah má náskok. (TV Nova)

Peabody

Předloha je sice slavná, ale je to hlavně přesné řemeslo jak namíchat násilí, hnusotu a krkolomné zápletky . Nicméně jak říkám, poctivá oppráce pro dnešní masové čtenářstvo. Hollywood to musí ještě zprasit do svého klišé, navíc dát hvězdy, takže DW který nemá co hrát, vévodkyně pyskatá Markéta AJ z nejasných důvodů hraje zrzavou krásku a okolo nic se cosi odehrává, zčásti potmě, aby se teen dětičky nelekly a nežalovaly studio že jim způsobilo stress a psychixkou újmu a hlavně aby PG bylo dobrí. Noyce je dobrý a asi by si to zasloužilo o hvězdu více, ale ten casting mne tak naštval, že just ne :-) - ()

Wabaky

Knížku jsem četl v roce 2019, kniha je někdy z roku 1998, film 1999. To ale nic nemění na tom, že dřív se točili opravdu pěkné a propracované filmy. Bohužel film a knížka je dost odlišná realita. Úplně mi to zkazilo pohled na Rhyma a Amélii. Proč proboha udělali z detektiva černocha? Z asistenta udělali asistentku? Film se od knížky výrazně liší, ale je jasné, že tak propracovaný příběh těžko vtlačí do 110 minut... Film za moc nestál, asi je to tím, že jsem srovnával s knihou a každá scéna co byla špatně mě hrozně bolela :D ()

zeleznak

Chybel tomu vetsi spad, naprosto trapne vyznely konflikty captaina Cheanyeho a jeho "protivniku". Scenar tuctovy, az klisoidni. ()

Ywec

Když jsem tento film viděl poprvé, byl jsem nadšen. Dokonce tak, že jsem si přečetl knihu (to běžně nedělám) Jeffry Deavera. A kniha je lepší vážení. Film přeskočil důležité momenty a závěr podělal kompletně. ()

-ETIENNE-

Neuveriteľná zlátanina. Jediné, čo ma na Zberateľovi kostí zaujalo bola kamera v exteriéroch New Yorku (pekne chladná), inak nič... film som nedopozeral do konca ... ()

Ravel

4 hvězdy jenom proto, že je to asi tak cca 2/3 délky knížky. Natočit to celý podle předlohy, jasných 5 hvězd. ()

DeTomaso

Film se zajímavou atmosférou, ale taky s příliš chatrnou dějovou konstrukcí. Vrah, který se chce pomstít momentálně ochrnutému vyšetřovateli. I když ho má nadosah, nezabije ho, ale začne nejdřív zabíjet náhodné oběti podle knihy, protože předem ví, že policie požádá ochrnutého kolegu o konzultaci. když se tak opravdu stane, ochrnutý policista řeší případ přímo z lůžka, jako by měl pod polštářem schovanou křišťálovou kouli. V okamžiku, kdy je zjištěno, jaké nakladatelství knihu asi vydalo, jde vyšetřovatelka hledat do knihovny, kde jí ze stovek knih v regálech vypadne pod nohy právě hledaná kniha, popisující další plánované vraždy... Příliš nepravděpodobných náhod a nevyjasněných souvislostí, celkově překombinovaná kriminálka s podivným rozuzlením. ()

bocy

Podľa môjho skromného názoru to bol veľmi dobrý film, a myslím, že by si zaslúžil aspoň o 10 percent viac (momentálne 67 percent). :D ()

cachanell

Film se nechytl - ale doporučuji knihu Jeffery Deaver : Sběratel kostí . Ta mě bavila - škoda, že některé dobré knihy jsou pak následně tak špatnou předlohou pro film. ()

Vitasex

Sběratel kostí v knižní podobě ve svém žánru téměř nemá konkurenci. I dnešní knihy Jefferyho Deavera dostávají všemožné ceny a ocenění. Bohužel nedokážu si představit dobré filmové zpracovaní jeho děl. Dokonce jich je víc než jen tohle, já sám sem ale viděl pouze Sběratele a na další, ještě hůře hodnocené snímky, nemam odvahu se kouknout. Jinak film sám o sobě není špatný jen upozornění pro ty co četli knihu - film se vám líbit nebude, protože si bere pouze postavy hlavních hrdinů. ()

Honey007

Slibný začátek a kvalitní herecké obsazení mě naplnilo očekáváním nečekaného rozuzlení napínavého příběhu. Krásná Anglina v roli tajemné a plaché policistky vnáší do příběhu jakýsi neklid, Denzel Washington a jeho geniální deduktivní schopnosti zase vytváří tempo příběhu. Bohužel scénárista postrádal důvtip a logiku hlavního hrdiny a tak se z vcelku zajímavě rozjíždící se zápletky stává v průběhu příběhu pouhá snaha vygradovat příběh co možná s největším překvapením, které ale nepřichází. Příběh je plný nelogičností, klišé, předvídatelných okamžiků i prázdných dialogů. Ale i přesto film zaujal, i když hlavně samotným nápadem (už se těším, co budu říkat na knižní předlohu :)). 50% ()

Profík

Knížek od Jefferyho Deavera mám víc než polici, je to jeden z mých nej autorů. S Rhymem mám všechny a hned ta první je výborná, s atmosférou krásně temnou. A chytrá. Ten film to ovšem poslal v poslední třetině do háje. Být autorem, skřípu zubama. Odklonění od originálu je velmi nežádoucí. Slabé 3 hvězdy, hlavně za začátek, který hodně slibuje. 50%. ()

raiha

Díky tomuhle filmu jsem začala číst knihy Jeffery Deavera. Bohužel musím konstatovat, že zápletka v knížce má mnohem více logiky, postavy jsou barvitější a zajímavější. Denzel Washington by tu možná i měl co hrát, pokud by se scénář držel více své knižní předlohy. Myslím, že se z toho dalo "vytřískat" víc, ale na druhou stranu, nezdá se mi, že by to byl takový průšvih, jak se prý diskutovalo po uvedení filmu do kin. ()

missteeque

Washington nemusel moc hrát a Jolie tam zdá se nehrála vůbec, tu psychicky rozervanou a smutnou policajtku jí nějak nebaštím. Kdyby tam hrál někdo jiný asi tomu dám o bodík víc. Příběh byl zajímavý, ale nebylo to napínavé, žádné bušení srdce a zvýšený tlak, když to směřovalo k rozuzlení, konfrontaci a konci. ()

Marshall007

No nevim, spíš jsem měl pocit, že sleduju prodloužený díl nějaké televizní kriminálky. Kdyby tu nehrála Angelina, tak se snad ani není na co dívat... ()