Sběratel kostí

• USA The Bone Collector (více)

Policejní vyšetřovatel Lincoln Rhyme, autor několika knih o skutečných kriminálních případech, je už čtyři roky ochrnutý. Starají se o něj ošetřovatelka Thelma a technik Richard Thompson. Rhyme může pohybovat pouze ústy a jedním prstem, jimiž ovládá počítače. Ví, že nemá šanci na vyléčení, a právě chce spáchat sebevraždu, když ho detektiv Paulie Sellitto požádá o pomoc. Mladá policistka Amelie Donaghyová z oddělení kriminality mládeže pořídí na místě nálezu mrtvého muže fotodokumentaci a zachytí několik věcí, které tu vrah záměrně odložil. Lincoln Rhyme na fotografiích odhalí vrahův vzkaz, který má při správné analýze napovědět policii, kdy a kde dojde k další vraždě. Prosadí, aby byla k případu přidělena Amelie, navzdory jejímu odporu k vyšetřování vražd. Přestože vrahův vzkaz rozluští, přijde policie pozdě. Šéf oddělení vražd není spokojen s probíhajícím vyšetřováním a Rhyma i Amelii odvolá. Dívce se však podaří ukrást důkazy, zajištěné na místě činu, a Rhyme pokračuje v pátrání. Nechá si vyhledat podobné případy a zjistí, že se násilník pokoušel komunikovat s policií už dřív, jeho vzkazy však Cheney nedokázal „přečíst“. Vrah, vydávající se za taxikáře, vezme na nádraží do vozu starého muže s malou vnučkou a cestou zastřelí policistu, který ho staví pro dopravní přestupek. Rhyme rozluští další vzkaz a Amelie na místě, které určil, opravdu nalezne unesenou dvojici. Starý muž je sice již mrtev, dívenku však zachrání. Navíc najde další stopy a pochopí, že na řadě má být Rhyme. Spěchá k němu, ale vrah má náskok. (TV Nova)

aannemer

Standardně výborný thriller s řešením různých hlavolamů, více či méně předvídatelné zvraty a bohužel herecky velmi omezený Denzel Washington. Kdyby tam nebylo to dřevo Angelina, která krom vyšpulených rtů a velkých koz opravdu nemá co převést, bylo by to za pět. ()

DrakMrak

Taky nemyslím, že by tohle byl až takovej průšvih a těch 60% si to rozhodně zaslouží. Knížku jsem kdysi četl a ikdyž to není přesně do detailu rozhodně je to povedené... Herecké výkony jsou také velmi slušné a i atosféra je velmi dobrá... tři hvězdy si to zaslouží ()

nysanderis

Snad žádný film, který byl natočen podle literární předlohy, nebude dosahovat její kvality. Některé jsou dokonce tak špatné, že pokud jste nečetli ony knihy, podle kterých byly natočeny, naprosto nevíte hlavu a patu děje. Sběratel kostí naštěstí není tímto případem, čemuž odpovídá i rozdíl mezi jeho rozpočtem a celosvětovou tržbou. Děj, herecké výkony a konečné rozuzlení nám dohromady dává docela slušně natočený film. A jelikož má kromě hlavního tématu - řešení vražd, i vedlejší témata, má pro mě větší hodnotu, než zde již zmiňovaný, podobný film "Sedm". Sběratel kostí je pro fanoušky detektivních příběhů dostačující a příjemnou oddechovkou. ()

jessic

Průměrný thriller, s podivnou dvojkou, ochrnutým Washingtonem a Angelinou Jolie, kopíruje atmosféru Sedm, ale celý scénář je úplně blbý a zápletka nelogická. ()

LadyRainier

Dávám tři hvězdy a to jsem váhala, že dám dvě ... Jelikož jsem prvně četla naprosto perfektní knížku od Jeffreyho Devera, tak jsem byla hodně zvědavá na film .. A totální zklamání ..hlavně se to s knihou nesmí srovnávat :-( Děj se táhl, herecké výkony žádné, Angelina Jolie se tam nehodila vůbec .. a ten konec ..?? Al Bunda mě taky neoslnil ... ()

Radek273

Trochu nuda, dějově i herecky. Ze začátku (zhruba půl hodiny) se zdá být vše velmi dobré, ale pak už to jde celkově dost skopce, bohužel. ()

blekekeke

Tak první co zaujme, je mladičká Andželína. Další kdo zaujme je Donagyová nebo Donagyová? Pak je tam ještě nějaká policistka co zastaví vlak (evidentně nejroztomilejší scéna celého filmu). A ještě je tam ta nová paní detektivová. A pak si pamatujte, o čem to vlastně bylo ... ()

PTuranyi

V zárodku celkom slušný kriminálny thriller, s dobrým príbehom a slušným hereckým obsadením. Samotný príbeh nie je príliš originálny, lebo sériových vrahov, ktorí pripravujú detektívom hádanky na dlhé zimné večery sme tu už mali. Zaujímavá je postava hlavného hrdinu. Je to policajt pripútaný k nemocničnému lôžku, ktorý sa už rozhodol ukončiť svoj beznádejný život. Elán do života mu zázračne naleje nový prípad a hneď doň zaangažuje policajtku, ktorá narazila na miesto činu a zachránila dôkazy takpovediac vlastným telom. Potom sa už roztáča klasický kolotoč únos/vražda, pátranie, rébus. Celkom dobre sa darí udržiavať napätie a odhalený vrah je skutočne prekvapením, aj keď so zdvihnutým obočím a otázkou: "Prečo práve tento?" Angelina Jolie rolu "vyvolenej" policajtky zvláda veľmi dobre, akurát, že jej postava nepredvedie nič čo by nedokázal iný policajt. Teda až na to, že si v závere dá do súvislosti číselko a neprekvapivo zachráni hlavnému hrdinovi život. 70% ()

Xylobalsam

Po brutalni kritice jsem cekal opravdu spatny film, ale nakonec se z toho vyklubal docela povedeny thriller, Washington me tedy zklamal, nicmene jde o napinavy kousek. ()

MRK

som dosť sklamaný. V podstate absolútne obyčajný triler, kde vrah ani nie je nijakým spôsobom desivý,aj keď tu predvedie pár originálnych vrážd. Dej je len začarovaným kolotočom podobných scén: teda vražda, nechutne dlhé obzeranie miesta činu, policajtka má psychické problémy a ten na lôžku sa snaží nájsť význam v úplne nelogických stopách a to isté dokola. Keď však dôjde na lámanie chleba, tvorcovia nám predvedú predvídateľnú pointu, ktorá sa ani trochu nesnaží film posunúť do temnejších rovín. Celé je to neuveriteľná nuda, čo nezachraňuje ani drevená Angelina a divne sa tváriaci Denzel, možno melodická hudba dosť netradičná na film tohto žánru. ()

Cherubin

Nejdřív film, který se mi po náhodném shlédnutí líbil, pak knížka. Chtě nechtě musím říct, že film po přečtení knížky v mých očích pěkně klesl. Vím, že nejde zfilmovat vše co si Deaver vymyslel ve své fantazii, ale bylo zfilmováno dle mého soudu více „těžkých“ knih a výsledek stál za to. 3* za snahu, herecké obsazení (ikdyž Amélie nebyla zrovna šťastně zvolená) a za první dojem z filmu:) ()

Maara

Nechápu hodnocení tohoto filmu. Jedná se o průkopníka mezi profesionální kriminalistické filmy. Je to také film, po kterém se jméno Angelina Jolie, stalo naprosto známým... ()

Bohulib

Ve filmu byly velké logické díry. Proč by ostatní policajti nemohli sledovat Amelii ze vzdálenosti pár metrů? Proč by ruku mrtvole nemohl uřezat někdo jiný, když to Amelie nezvládla? Jak to, že si Amelie pod Lincolnovým vedením před vlastním ohledáním místa činu nic nefotila? A asi by se toho našlo víc. Navíc, když se ukázalo, kdo je vrah, jen matně jsem tušil, o koho se jedná a musel jsem si film přetočit zpět. Sledovat to v kině, cítil bych se trochu podvedený. A taky mi to trochu připomínalo Hitchcockovo Okno do dvora. Tři hvězdičky dávám vzhledem k velmi povedenému uhnutí z filmového klišé. Předpokládám totiž, že hodně diváků, když uviděli knihovníka, si řeklo v duchu stejně jako já: "To je on!" ()

Paulia

Danzel Washington jakožto detektiv připoutaný k lůžku mě vždycky chytne za srdce. A přestože Angelinu Jolie opravdu nemusím, podařilo se tomuhle filmu procpat na jedna z předních míst mého žebříčku. Pokaždé, když sleduji, jak to Rhymovi zapaluje a kombinuje jedno s druhým, aby se dostal k pravdě a vrahovi, málem nedýchám. Opravdu povedený kousek. ()

Budina.net

Není to nic strašného. Dobrá atmosféra. Slušné výkony. Pár dobrých nápadů. Trocha, ale opravdu jen trocha nudy. Však uteče to rychle. ()

bewareofbats

Slabsi Washington, krasna Jolie a slabucky/priehladny scenar... Nebyt Noycea a slusnej atmosfery, cele sa to zrejme rozpadne. Nechapem ale tu vlnu kritiky, pretoze Zberatel kosti nicim nepodlieza standardnu latku zanru. ()