Sběratel kostí

• USA The Bone Collector (více)

Policejní vyšetřovatel Lincoln Rhyme, autor několika knih o skutečných kriminálních případech, je už čtyři roky ochrnutý. Starají se o něj ošetřovatelka Thelma a technik Richard Thompson. Rhyme může pohybovat pouze ústy a jedním prstem, jimiž ovládá počítače. Ví, že nemá šanci na vyléčení, a právě chce spáchat sebevraždu, když ho detektiv Paulie Sellitto požádá o pomoc. Mladá policistka Amelie Donaghyová z oddělení kriminality mládeže pořídí na místě nálezu mrtvého muže fotodokumentaci a zachytí několik věcí, které tu vrah záměrně odložil. Lincoln Rhyme na fotografiích odhalí vrahův vzkaz, který má při správné analýze napovědět policii, kdy a kde dojde k další vraždě. Prosadí, aby byla k případu přidělena Amelie, navzdory jejímu odporu k vyšetřování vražd. Přestože vrahův vzkaz rozluští, přijde policie pozdě. Šéf oddělení vražd není spokojen s probíhajícím vyšetřováním a Rhyma i Amelii odvolá. Dívce se však podaří ukrást důkazy, zajištěné na místě činu, a Rhyme pokračuje v pátrání. Nechá si vyhledat podobné případy a zjistí, že se násilník pokoušel komunikovat s policií už dřív, jeho vzkazy však Cheney nedokázal „přečíst“. Vrah, vydávající se za taxikáře, vezme na nádraží do vozu starého muže s malou vnučkou a cestou zastřelí policistu, který ho staví pro dopravní přestupek. Rhyme rozluští další vzkaz a Amelie na místě, které určil, opravdu nalezne unesenou dvojici. Starý muž je sice již mrtev, dívenku však zachrání. Navíc najde další stopy a pochopí, že na řadě má být Rhyme. Spěchá k němu, ale vrah má náskok. (TV Nova)

Cement73

Jeden z lepšich krimi-filmov. Scenár síce nie je úplne originálny a samozrejme šialenosť zločinca zmiešaná z jeho genialitou nás drží do konca v napätí, ale podobné sme už videli. Na "Sedem" to nedosiahlo ()

Mikino00

Velmi slabé a pochybné, jak po příběhové stránce, tak i scénářem, hereckými výkony, přeafektovanými scénami, úděsným koncem, chabou konstrukcí případu, nevypracovanými charaktery, a to bych mohl pokračovat dále. Ale asi bych si vzpomněl na větší hrůzy v rámci žánru. ()

Terezinka198

Popravdĕ řečeno – vraha jsem očekávala od počátku. I tak jsem se příjemnĕ bavila při řešení tĕch prapodivných vražd. Pachatel to mĕl hezky promyšlené. Rhymeův mozek byl možná hbitĕjší, ale nakonec to byla Amélie, která ho dopadla. Tento film byl pro mě milým překvapením. Jsem spokojena, ale mohlo to být o chloupek lepší. ()

mira007

Hodně slabé krimi, kde jsem si zapamatoval Denzela v roli, kterou jen proležel a Angelinu Jolie, která to obskákala za něj. ()

newt17

Snaha o ultrahustou a ultratemnou atmosféru je místy místy trapná - třeba když má Angelina oběti uříznou ruce kvůli důkaznímu materiálu - ale co jsem odpustil Hanibalovi, můžu odpustit i teď. Rozhodně jsem se nenudil. ()

Greg25

70%, vynikající Washington, mile překvapí Jolie. Podle mě lepší než Hannibal Lecter a o málo horší než Mlčení jehňátek. Jinak nic převratného, ale solidní scénář, podle slušné knihy je vcelku dobrý film, který se dá vidět i vícekrát. ()

thunnus

Ze začátku film funguje skvěle, napětí stoupá jak vražd přibývá, hlavnímu duu jsem začínal fandit. Bohužel závěrečné rozuzlení je trapné, vrahovi chybí charizma a celá pointa je tak nějak o ničem.. ()

dr.block

Dobře natočená detektivka s výborným obsazením a velmi temnou atmosférou nočního New Yorku. Škoda jen toho nepříliš originálního příběhu. ()

Pajčus

Myšlenka příběhu vůbec nebyla špatná, ale to, jak to bylo odvyprávěné, jak to bylo nesmyslné - přišlo mi, jakoby byla Angelina do toho scénáře doplněna na poslední chvíli (zas tolik důkazů, aby tam nemohla vtrhnout zásahovka nabo více vyšetřovatelů, nenasbírala), uříznutí rukou mi přišlo úplně absurdní - už vidím, jak by je řezal sám Rhyme, kdyby mohl. Dost mi také vadila utahanost některých scén, ve kterých se opravdu ale opravdu nic nedělo a navíc byly tmavé... Já si tento thriller určitě už znovu nedám, protože mi hrál pěkně na nervy, ale rozhodně ne díky příběhu, ale díky tomu zpracování... ()

Kratoc

Chyba byla, že jsem znal knihu. Pak to má každý film spočítaný. A i když je Denzel Washington skvělý herec, tak jste-li připoutaný v posteli, tak toho také moc nezahrajete. Angelina Jolie se také snaží, ale tak nějak jí to moc nevěřím. Je vidět, že by všichni moc a moc chtěli a ono to pořád ne a ne jít. S tím se nedá nic moc dělat. Třeba někdy jindy. ()

Brejlil

Film po všech stránkách průměrný. Solidní, ale ničím nepřekvapující řemeslo, solidní herecké výkony, oblíbená sbírka těch nejotřepanějších scénáristických klišé a berliček. Přesto se dá vidět. ()

Gulde

Podle mne jedna z nejzdařilejších rolí Angeliny Jolie. Denzel Washington jako obvykle skvělej. Jinak film co má atmosféru a toho si cením! ()

kartacek odpad!

Vůbec si neumíte představit, jak jsem trpěl. Knihu jsem totiž četl - a moc se mi líbila. Kdežto film - ten má tak sotva 1 procento atmosféry knihy. ()