Sběratel kostí

• USA The Bone Collector (více)

Policejní vyšetřovatel Lincoln Rhyme, autor několika knih o skutečných kriminálních případech, je už čtyři roky ochrnutý. Starají se o něj ošetřovatelka Thelma a technik Richard Thompson. Rhyme může pohybovat pouze ústy a jedním prstem, jimiž ovládá počítače. Ví, že nemá šanci na vyléčení, a právě chce spáchat sebevraždu, když ho detektiv Paulie Sellitto požádá o pomoc. Mladá policistka Amelie Donaghyová z oddělení kriminality mládeže pořídí na místě nálezu mrtvého muže fotodokumentaci a zachytí několik věcí, které tu vrah záměrně odložil. Lincoln Rhyme na fotografiích odhalí vrahův vzkaz, který má při správné analýze napovědět policii, kdy a kde dojde k další vraždě. Prosadí, aby byla k případu přidělena Amelie, navzdory jejímu odporu k vyšetřování vražd. Přestože vrahův vzkaz rozluští, přijde policie pozdě. Šéf oddělení vražd není spokojen s probíhajícím vyšetřováním a Rhyma i Amelii odvolá. Dívce se však podaří ukrást důkazy, zajištěné na místě činu, a Rhyme pokračuje v pátrání. Nechá si vyhledat podobné případy a zjistí, že se násilník pokoušel komunikovat s policií už dřív, jeho vzkazy však Cheney nedokázal „přečíst“. Vrah, vydávající se za taxikáře, vezme na nádraží do vozu starého muže s malou vnučkou a cestou zastřelí policistu, který ho staví pro dopravní přestupek. Rhyme rozluští další vzkaz a Amelie na místě, které určil, opravdu nalezne unesenou dvojici. Starý muž je sice již mrtev, dívenku však zachrání. Navíc najde další stopy a pochopí, že na řadě má být Rhyme. Spěchá k němu, ale vrah má náskok. (TV Nova)

Maq

Nízké hodnocení tohoto filmu zřejmě souvisí s něčím, co mi uniká. Snad zklamaná očekávání. Já jsem neočekával nic než standardní detektivku a jsem vcelku spokojený. ()

Damiel

50 % - Takový žánrový průměr, který kdyby nevznikl, nikomu by nechyběl. Nemá to nic nadprůměrného, ani jednu zapamatovatelnou scénu, průměrné herecké výkony, průměrný scénář... Za týden už člověk neví, jak se to jmenovalo. ()

Thomassi

Nijak zvláštní detektivní příběh, ketrý má v sobě pár dobrých momentů. Na železniční trati je nalezeno tělo muže. Rozběhne se pátrání v čele s ochrnutým Denzelem Washingtonem a obyčejnou pochůskářkou Angelinou Jolie, která je ale velmi bystrá a má pochopení pro detaily, které jsou velmi důležitou součástí vyšetřování. Je to tak trochu na způsob Se7en, ale mnohem a mnohem slabší. Chybělo mi tam takové to šírší rozvedení jednotlivých pasáží. Tvůrci ale místo toho udělali Z Denzela chlápka, který vše vyřeší během pár minut a pak pošle zásahovku na určité místo. Ne že by to bylo úplně špatně, prece jenom to mělo spád, ale právě v takových to jednotlivostech vyzařoval zmíněný Se7en, a kde teď tento film najdeme? Nicméně to za skouknutí rozhodně stojí a místami jsou scény, při kterých jsem byl napjatý. Navíc herci byli příjemní a hlavně Angilina byla dost odvážná. Takový lepší 3 hvězdičky. ()

vanadium

Nechutně rasistický film, kde ty dobré, kladné, inteligentní a humorem obdařené postavy hrají černoši a hispánci, a záporáky, hlupáky a neschopná ucha hrají běloši. Bělošské nevycválané policejní ucho vzhlíží k černošské legendě metodologie policejních výzkumů (jednu (z mnoha) černochových knih četl běloch dokonce dvanáctkrát!). Nahnědlá mladá policajtka s velkým talentem je od počátku do konce hlavní a úspěšnou hnací silou vyšetřování, oproti neschopnému bělošskému nadřízenému, který ji neustále ponižuje, protože na víc nemá - jako polda je totálně nemožný. A jak na začátku zjistíme, vrah má modré oči - černoch to tedy asi nebude, spíš tedy... běloch! Když se k tomu přidá nákyp amerického patosu, kterým je celý film průběžně prokydán, je za všechno tohle nutno hvězdu ubrat. Koncepce vražd byla sice zajímavá, celkem mysteriózní, ani z rozuzlení jsem nebyl zklamaný, párkrát jsem se fakt i bál, ale místy se to táhlo, třeba při tom emocionálním rozboru Angelininy nevole uřezat zápěstí. Ale budiž, u krys se už zprofesionalizovala. Pohledy na NY z výšky jsem si taky užíval, byť to byla jen doplňková ilustrativní část filmu. Celkově dobrý thriller, bohužel nejvíc pokažený tím, co jsem zmínil v první části komentáře. ()

L_O_U_S

Ač nejsem žádný velký fanda do detektivek, tak Sběratel se mi celkem líbil. Nejraději mám skládání mozaik a odhalování dalšího místa činu. (245.) ()

dyfur

....90-te roky - šlo sa na vlne rôznych filmov o masových vrahoch-toto však je slabšie po každej stránke.Od A.Jolie ako vyšetrujúcej policajtky po D.Wasingtona -nuž čo mal chudák hrať ked mu dali úlohu imobilného,paralyzovaného detektiva - ťažko niekto niečo vymyslí,keď môže len ksichtom hýbať....pozrieť sa dá i trocha napínavé to je ,ale žiadna sláva.Bez hviezdneho obsadenia by to bol len jeden diel napr.z NCIS. ()

ilemas

Opět špatně zfilmovaná výborná kniha. Možná, kdybych ji nečetl, dal bych o hvězdičku víc. Ale dá se to skouknout už díky Angelině. ()

lekr

Mám rád takovéhle detektivky a tahle mě rozhodně nezklamala. Zajímavý příběh plný dějových zvratů, ponurá atmosféra a jako vždy sympatický a skvělý Denzel Washington. Napínavá podívaná od začátku až do konce. ()

rakovnik

Nemohu si pomoci, ale mě se tento film líbí. Kam se hrabe atmosféro na "Sedm", ale herci se snaží a až na pitomoučký konec mě tento film baví. I když, po dalších opakováních mi více vadí naivita některých scén a to, jak detektivové konají/nekonají...a Al Bunda pro mě prostě nebude respekt budící detektiv :-) ()

Martin741

Reziser Phillip Noyce proste vie, ako natocit slusny film so slusnou atmosferou, skusenosti predsa uz len bolo kde zbierat /Vysoka Hra Patriotu, Uplne Bezvetri ......./. No a mne jeho reziserska praca proste smakuje a paci sa mi. Pochvalit musim dusnu atmosferu, slusny dej a hlavne herecke duo Washington - Jolie. Slusnych 70 % ()

Figu

Nemůžeme Sběratele srovnávat se Sedmičkou, to prostě nejde. Ale jde o napínavý a temný příběh, ve kterém nechybí vynikající mrazivá atmosféra a skvělý Washington! Pořád platí, že nejlepší americké thrillery se točily v devadesátých letech a Sběratel kostí to jen potvrzuje. I přes to, že už znám vraha, rád se na to podívám ještě párkrát za život. 70% ()

Vyhy

Film nařvaný všemožně známými herci a s celkem zajímavým příběhem, jen kdyby to nemělo tak děravý scénář. Ničemu také nepomáhá spousta klišé situací a skutečnost toho, že vraha odhalíte sami v první třetině filmu. ()

kaposlav

No neviem aká je kniha, ale dúfam, že lepšia ako film. Kvôli tomuto fakt nemuseli do role obsadiť Angelinu Jolie a už vonkoncom Washingtona. Rola kde leží hlavný protagonista takmer celý film na posteli a kváka mohol zahrať tak isto rádový herec a to za 10% honoráru z toho čo dostal Denzel W.. Podľa mňa ide o predraženú a komerčne nadcenenú sračku, ktorá podľa tunajších komentárov akurát škodí knižnej predlohe. ()

MrPierc

Kniha byla naprosto dechberoucí. Film byl odvar z obalu od Masoxu ( obal, který byl ještě před tím vyvařen 2 hodiny v horké vodě ). ()

Streeper

Napínavý film o vraždách. Prostě kriminálka. Zajímavé je to tím, že případ vede chromý, kterého hraje úžasný Denzel Washington a předvádí skvělý výkon. Angelina mu pomáhá a i pár jisker přeskočí. Mě se to líbilo, je to napínavé a vzrušující. ()

Pugo

Priemerný thriller s atmosférou New Yorku z 90-tych rokov, kde detektívy nosili dlhé plášte, ktorým šéfoval tvrdohlavý a ambiciózny šéf, internet a domáce počítače boli v plienkach a kde filmový štáb mohol voľne natáčať v uliciach veľkomesta. Celkovo je príbeh štandardný a hlavného záporáka odhalíte v polke filmu vylučovacou metódou hoci jeho motiváciu vám musí odhaliť sám. Jolie je celkom sympatická a Washington ešte neskĺzaval k svojim v súčasnosti trom typickým výrazom tvare a to úsmev, smútok a poker face občas spojený s hnevom. ()

joker.george

Téměř zaměnitelná a tuctová detektivka nebýt slavného obsazení. Vyšetřování nemá náboj a ani dostatečně zajímavou zápletku, která se rozvíjí minimálně. Nicméně pokud se děj stočí čistě k vraždám, tak se okamžitě začíná něco dít a celé to působí mnohem uvěřitelněji. A kdyby byl celý film stejně kvalitní jako finále, tak bych neváhal dát vyšší hodnocení. ()

C0r0ner

Ústřední dvojice byla bezvadně vybraná, atmosféra řádně temná, ale zápletka mi přišla taková tuctová. Samozřejmě jsem zhýčkaný například Kriminálkou Las Vegas nebo genialitami Sherlocka, ale od dobré detektivky prostě očekávám trochu víc, než mi Sběratel kostí nabídl. Nad průměr to vytáhl velmi dobrý konec. 70% ()