Souboj Titánů

• Velká Británie Clash of the Titans (více)

Mocný bůh Zeus zničí království krále Acrisia jako trest za to, že dal vlastní dceru a jejího právě narozeného syna Persea svrhnout do moře. Zatímco poslední z titánů Kraken ničí království, Perseus, který je ve skutečnosti Diovým potomkem, i jeho matka, jsou bezpečně dopraveni na ostrov Serifos. Kalibos, syn bohyně Thetis, už takové štěstí nemá, protože ho Zeus změní v netvora jako trest za to, že vyhubil Diovo stádo létajících koní. O princeznu Andromedu, kterou si měl vzít za ženu, se tak sice mohl ucházet každý, jenže všichni zatím skončili na hranici, protože nedokázali uhádnout její hádanku a tím zlomit prokletí. Perseus, kterého Thetis z pomsty přenesla do fénického města Džopy, je okouzlen krásou Andromedy a rozhodne se ji získat. Využije magických zbraní, kterými ho vybavili bohové na příkaz Dia, a v nebezpečné noční výpravě se mu podaří odhalit odpověď na novou hádanku. Radost však netrvá dlouho, protože marnivá královna Kasiopeia urazí Thetis a bohyně žádá jako odplatu smrt pro Andromedu. Kasiopeia ji musí za třicet dnů na mořském břehu obětovat Krakenovi. Pouhých třicet dnů má tak Perseus na to, aby své milované zachránil život. (TV Nova)

Lupes

Slušně odvedené řemeslo, krásná triková animace připomínající našeho Zemana, na svou dobu odvážně zobrazená nahota... parádní seznámení s řeckou mytologií, kde není vše podřízeno akci, střihu a bojovému umění. Neštěstím tohoto zpracování je ovšem casting. Hamlin je kus dřeva, má jen jeden herecký výraz, mimicky je strnulý a nesympatický. A bohužel to tak trochu platí i pro Judi Bowker. ()

RoadBull

Teď na to koukám a vzpomínám jak když jsem byl malý tak se mi to zdálo jako nejstrašnější horror a bál sem se na to podívat : FUNNY TIMES ()

Uhura

Pravda je, že jsem to viděla před hodně, ale opravdu hodně dlouhou dobou. Ale pravda taky je, že je to nezapomenutelné a dodnes na Souboj Titánů nedám dopustit. Tenhle typ animace mě vždycky nadchne a v tomhle dílku je jí požehnaně, a v tom největším stylu. ()

Chuppa

Snad jediný film s Harry Hamlinem, který za něco stojí.. Jako malý jsem to opravdu žral, v dnešní době je to sice mírně úsměvné, ale já to beru za klasiku. ()

Rodin

Mein Bože! Tak tohle bylo tehdy zjevení. Okénková animace není z dnešního pohledu zrovna "in", jenže proč tedy byl tak skvělý film Cesta do pravěku? Tento film miluji a hrozně se obávám současného remaku. Doufejme, že nedojde ke zprasení. ()

xenopus

Tak nevím, jestli byl tenhle film bomba v době svého vzniku - triky jak z šedesátých let a z herců nevím, kdo by si zasloužil vyloženě pochvalu. A jestli byl bomba, tak nechápu proč. Dnes má svou cenu spíš historickou než uměleckou. Těším se na nové zpracování roku 2010. Netušil jsem, že věta "Vypusťte Krakena" pochází odsud. To ale film nezachrání - u mě je to průměr se vším všudy. Btw. všimli jste si, že s výjimkou posledního proslovu Dia nezazní během poslední skoro půlhodiny filmu jediné artikulované slovo, a přesto je závěrečný souboj Titánů aspoň podle mě nejlépe zpracovanou částí filmu? To si zaslouží obdiv, abych tu film tolik nehanil... ()

Marty7CZ

Tuto superklasiku jsem nějak zapoměl ohodnotit. Takže nenahraditelná pecka,která bude překopaná do 300 stylu,ale to už nebude ono. Setkání s Medusou je dodnes zážitek na litrovou colu a balík KFC! ()

lenzi

Na svoju dobu to bolo veľkolepé a bolo tam aj veľa slávnych hercov, ani tie dnes zastaralé triky nevadia. Skôr mi vadil ten mišung z gréckej mytológie. ()

Astrebleue

Když jsem byla malá, myslela jsem si podle triků a barev, že je ten film strašně starý, ale patřil mezi mé nejoblíbenější ,,pohádky". ()

Ewík

Tohle je prostě nostalgie.Jako malá jsem na to koukala a Bubo, Medúza nebo Kraken jsou prostě nezapomenutelní. A když jsem to teď viděla znova... Hm, ten Perseus je ale kus :) ()

Ogrb

Klasika,která nestárne. Na remake mě nedostanete,protože to nemůže být lepší ani stejně dobrý nebo kouzelný a může se to jenom zkazit. 10/10 ()

Kariya

Je pravda, že efekty mohly být v této době mnohem lepší, ale není mi známo, jaký rozpočet měl Desmond Davis k dispozici. V mém pohledu se jedná o strhující podívanou, kde funguje všechno, co fungovat má. Dobrá výprava, kamera, dramaturgie, dobří herci no a prostě celkově brilantní věc. Stejně tak, jako Řecko dalo světu mnohé klasiky, i tento film se stal klasickým filmem v celé historii kinematografie. 90% ()

aa12

Tenhle film jsem viděl snad dvacetkrát, ale nikdy mě neomrzel, i když nevím čím to je. Přece jenom triky a příšery jsou spíše legrační, ale možná to je právě v té nedokonalosti filmu. ()

Zombiepod

Súboj Titanov jednoznačne patrí medzi filmy, o ktorých by sa dalo povedať, že postavili základy dnes už tak populárnemu fantasy žánru. Žiadne digitálne príšery a exteriéry, všetko je to tak ako to vidíte, síce jednoduché ale veľmi uveriteľné a námetovo famózne spracované. Slušná 118 minútová stopáž vám zaručí neustávajúce napätie, dej graduje každou minútou a to epické vyvrcholenie má dodnes čo ukázať. Herci sú veľmi sympatickí a jednoznačne dávam prednosť klasickému spracovaniu, ako tej novej akčnej báchorke. ()

VvV14

Naprostá klasika. Jeden z nejpovedenějších filmů své doby. I přes (pro dnešní svět) naprosto strašnou animaci je to výborný film, který kdo neviděl zasluhuje mou hlubokou lítost. ()

playboy_05

Mít to 90 minut a slušný spád, tak věřím že to celkem zabaví...ale, takhle prostě nemůžu dát víc, nelíbilo se mi celkově to zpracování, výprava je hrozná, kulisy jsou amatérské a triky naprosto nedůstojné "velkofilmu"...je mnoho ještě starších filmů, které jsou vizuálně zpracované daleko lépe. Tohle je prostě totální vizuální úlet a mému oku se to vážně nelíbilo ani chvíli ()

Gardis odpad!

Ty vole, tako pí*ovina to jsem ještě nezažil, jak může někdo něco takovýho natočit. Prostě kokotina. ()

Belsazar

Nesmrtelná záležitost, která mi zvedá chlupy do pozoru i po létech. Jako dítě jsem se na Souboj titánů díval s dědečkem (tajně!), jako strýc o tom vyprávím svým neteřím a synovcům, jako otec se na to budu jednou dívat se svými dětmi. A když Bůh dá, tak to jako důchodce budu sledovat se svými vnoučaty. Neobjektivní nostalgie? Ne, skutečně kvalitní počin. ()

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

Režiséři nestávkují...

Režiséři nestávkují...

09.11.2007

Alespoň prozatím. Ale když si scenáristé, jejichž vzpoura momentálně v Státech probíhá (a už to vážně postihlo několik připravovaných filmů a hlavně televizi, kde je přeci jen výrobní doba pořadů… (více)

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

09.08.2007

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures to s remakem fantasy klasiky Souboj Titánů myslí smrtelně vážně. Koncem června Lawrence Kasdan (Dobyvatelé ztracené archy, Impérium vrací… (více)

Z Bradavic na Olymp

Z Bradavic na Olymp

22.04.2007

Už z toho pomalu začíná být trapná fráze, ale úspěch 300: Bitvy u Thermopyl opravdu změnil Hollywood. Najednou se s velkým hřmotem vynořují všechny projekty, které jen vzdáleně souvisí se starověkým… (více)